Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou
 Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...
 Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...
 Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...
 

tremurici de mouse...

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
53 răspunsuri în acest subiect

#1
Austin

Austin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 18.08.2004
:rolleyes: am o problema ... i-mi tremura cateodata cursorul la mouse,cand i-l las in pace...de la un timp ,de cand am instalat SP2 ,incepe sa plece si de capu' lui pe orizontala sau verticala. stie careva problema si daca se poate face ceva in privinta asta ?

#2
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Faza cu tremuratu e ceva normal daca nu ai o suprafatza perfect plana pe care misti mausul (incearca sa pui mausul pe numpadul de la tastatura sa vezi cum face) cea cu fugitu nu stiu ce sa iti zic.
Am dedus singur ca ai un maus optic :D

#3
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.928
  • Înscris: 28.11.2001
hâm .. interesanta chestie; Ieri am instalat sp2, de ieri mi s-a intamplat de 2 ori exact acelasi lucru (nu mi s-a mai intampalt la modul asta pana acum, adik mai dârdâia mousul pe ecran, dar nu sa o ia de nebun la stanga, la dreapta...). Am mouse optic;
PS, Austin -> "i-mi" , "i-l" nu se scriu cu cratima in contextul respectiv...

#4
roguru

roguru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.964
  • Înscris: 29.05.2004
Austin, ai cumva mouse wireless?
La mouse-ul meu daca bateriile sunt slabe se intampla exact ce ai zis tu

#5
Austin

Austin

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 9
  • Înscris: 18.08.2004
problema este ca am un amarat de mouse a4tech cu bila si fir...iar suprafata este perfect plana (super-ultra-hiper lustruita :-) ...yap,intr-adevar o problema care ma irita cumplit....ce chestie...cateodata,daca i-l las, trebuie sa ma uit dupa cursor pe celalalt monitor sau pe TV....!?!?!

#6
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Mesaje: 17.834
  • Înscris: 26.11.2001
e mouse-ul terminat

#7
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.436
  • Înscris: 20.03.2002
Pana acum am vazut chestia asta la 3 mouse-uri A4Tech cu bila, inclusiv al meu. La mine nu depinde de SP sau de SO. Face si in linux la fel. Cred ca e un bug hard ;)

#8
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 842
  • Înscris: 24.06.2004
eu totusi tind sa cred ca e un bug la so . am avut si eu a4 cu bila, si intr`adevar tremura si se ducea sus jos de nebun .

acum am samsung optic , si si asta tremura cateodata . nu inteleg de ce

#9
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.177
  • Înscris: 30.09.2003
Si mie mi se intampla exact acelasi lucu cu un A4Tech, dar de la o vreme s-a potolit, fara sa reinstalez (precizez ca am SP1)...

#10
Milutza

Milutza

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 725
  • Înscris: 05.05.2004
am observat asta la  A4Tech  si la cei cu bila si la optici, dar la al meu s-a manifestat tarziu dupa aproape un aa, la fel si la cel optic, incearca sa il cureti sau sa verifici daca e cablul intrerupt pe undeva.

#11
joebot

joebot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 207
  • Înscris: 21.07.2004
Am mouse wireless optical si  se misca singur doar cand sunt bateriile pe terminate . Dar intotdeauna se misca doar 2-3 centimetri si doar spre stanga (nu , nu e inclinata masa :)) .

Regards ,
joebot .

#12
Tzepi

Tzepi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.986
  • Înscris: 04.08.2003
ma baieti

la mine asa e: mouse-ul se misca din cauza semnalului de la Connex. Am un M55, si atunci cand primesc un apel, led-urile clipesc fff repede. fff des clipocesc fara sa primesc apel. se aude si in boxe acel zumzait.
in acelasi timp, daca am telefonu langa mouse, se misca de nebun, scroll-eaza, fgace ce vrea el.

ce ziceti?


Connex e de vina!!!

#13
Slash

Slash

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.177
  • Înscris: 30.09.2003
Se misca si atunci, da nu numai.
Cand primesc un apel (nu numai de la Cpnnex), incepea sa danseze, atat mouse-ul cat si monitorul, dar uneori il mai apuca si pe saracul mouse asa, din senin, in special cand nu e folosit o vreme (cand ma uit la filme, il vad cum se plimba pe ecran...)

#14
Seinfeld

Seinfeld

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 237
  • Înscris: 04.08.2004
same shit si la mine, cu SP1 incepea doar sa tremure si acum de cand cu SP2 incepe sa se plimbe singur daca-i idle ...ce-i drept e un A4Tech optic cu 10 $ ar trebui schimbat.

#15
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.855
  • Înscris: 22.07.2004
Este intrerupt cablul de alimentare la port . Schimba mouse si problema dispare sigur .

#16
adynis

adynis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.928
  • Înscris: 28.11.2001
sunt absolut convins: same as Seinfeld; Cu Sp1 tremura uneori, cu SP2 incepe sa oa ia la sanatoasa pe monitor...

#17
gmasterleo2000

gmasterleo2000

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 788
  • Înscris: 27.09.2003
confirm si eu fuga mousului in sp2, pe doua sisteme.. amblele cu mousi a4, diferiti ca model....

eu acasa am TOTUSI, xp cu sp2 & un mouse optic a4 si NU am probleme:)

#18
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 842
  • Înscris: 24.06.2004
you will :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate