Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...

De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...
 Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche
 recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu

Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti
 datasheet crawling

Sanse refinantare

arii

Sapa peste pardoseala
 

Probleme cu sistemul nou

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
keeekeeess

keeekeeess

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,405
  • Înscris: 05.10.2005
Am citit pe wikipedia si scrie ca HPET nu functioneaza pe windows XP. totusi eu il am activat din BIOS. Asta sa fie problema pentru care calculatorul se blocheaza pur si simplu in jocuri care au sistem requirements destul de joase pentru el? - freeze 4-10 s dupa care merge mai departe sau trebuie sa dau restart

Am mai citit undeva ca poate sa fie de la latenta ddramilor. Cum il setez ? Ca asta nu am gasit in BIOS, vreau sa pun exact cat scrie pe cutia de la rami (acuma e auto). Is PC6400 - 800mhz cu latenta CAS4

Cateodata cand stau pe dekstop pur si simplu se innegreste ecranul (ca si cum as stinge monitorul) si isi revine la loc in 1-2s.

Am cumparat PC-ul de pe net si probabil aia nu prea au stat sa-l configureze (chiar eu mi-am pus led-ul de la butonul de start, pt ca firul nu era bagat, plus iesirile audio din fata).

jocurile in care s-a blocat pana acuma sunt wow si w3.

gygabite ga-m56s-s3
2x1g ddr geil dual channel kit
saphire radeon x1650 pro 512 mb
seagate barracuda 250gb sata II
forton blue storm II 500w
amd athlon x64 4800+

Edited by keeekeeess, 05 January 2008 - 18:37.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate