Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

RTT Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

 szaszsebespaul, on Jan 2 2008, 11:01, said:

Cine isi mai aduce aminte de primele televiziuni brasovene??????


dar de canal 8 sau rtvbv mai stiti ceva ele mai exista?????????????

#20
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

 szaszsebespaul, on Jan 5 2008, 14:45, said:

dar de canal 8 sau rtvbv mai stiti ceva ele mai exista?????????????

canal 8 a devenit canal 41 apoi protv brasov
rtvbv era pe canal 24, acum acolo este nova.

#21
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

 amadeus79, on Jan 6 2008, 08:43, said:

canal 8 a devenit canal 41 apoi protv brasov
rtvbv era pe canal 24, acum acolo este nova.



Apropo de canal 41 , era acolo un tip prezentator la stiri pe nume Eduard Boghitoiu care a disparut din mass media brasoveana

#22
justacommonman

justacommonman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2008
Salutare!

Vad ca brasovenii nu se mai inghesuie sa-si spuna parerea despre televiziunile locale, ceea ce s-ar putea deduce ca le plac. O sa o fac eu acum pentru ca nu mai rezist.

Ca sa fac o scurta introducere, va spun ca mie nu-mi plac...da' deloc! Sunt atat de prost facute ca nu rezist sa stau mai mult de un minut pe un post local. Mint, mai urmaresc o data la 3 luni stirile locale...din greseala, asa cum s-a intamplat si astazi.
Si-acum sa trecem la subiect! Apropo, eu locuiesc in Bv doar de 3 ani, deci as putea spune ca sunt obiectiv, dar nu asta-i subiectul. Frustrarea mea cea mai mare e ca nu pot sa o fac sa dispara de pe ecran pe minunata, atotstiutoarea, desteptaciunea desteptaciunilor, zana zanelor (a luat-o chiar si pe Andreea Marin)...ladies and gentlemen...ONELIA PESCARU. Cine alta decat ea?! Aceasta creatura "mirobolanta" este atat de plina de ea incat nu-si da seama cat de iritanta este. Nu stiu ce pile are si cum a ajuns acolo, dar mai ales cum de rezista acolo, insa cred ca are pe cineva in spate sus-pus, pentru ca nu-i gasesc nici o calitate. Pe langa faptul ca se imbraca si se "decoreaza" jalnic, are si un glas pe care imi doresc sa nu-l mai aud vreodata. Adica strident, enervant, noroc ca exista butonul mute la telecomanda. Si pe langa toate astea, mai e si prost crescuta. De cate ori are un invitat e imposibil sa nu-l intrerupa in timp ce acesta incearca sa-i raspunda la intrebari, pentru ca "d-na", stie deja care-i cel mai bun raspuns si vrea n e a p a r a t sa-l dea ea. SIC!

Cam astea ar fi principalele mele nemultumiri legate de aceasta individa, ca raspuns la "stirea" din aceasta seara despre minunata OP, singura care i-a intervievat pe cei 3 presedinti ai Romaniei de dupa '89 incoace sau - cum a reiesit din reportajul facut de o anumita pupincu.ista care lucreaza in postul respectiv (MIX TV) - ei au avut onoarea sa fie intervievati de cea mai cea, desavarsita si atotprezenta, "echidistanta" OP. Mi s-a facut rau! Parca auzeam niste osanale din-ainte de '89 aduse Elenei Ceausescu.

Eu ii propun d-nei, pentru a se salva in ultimul ceas din ghearele paranoiei, sa faca un exercitiu. Sa-si dea demisia de la respectivul post tv si sa mearga sa-si caute un job similar la Bucuresti si chiar daca sunt 99,9% sanse sa n-o angajeze NIMENI, macar isi da seama cat de buna si talentata e in ceea ce face si astfel poate ne salveaza si pe noi.

#23
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

 justacommonman, on Oct 28 2008, 00:05, said:

Salutare!

Vad ca brasovenii nu se mai inghesuie sa-si spuna parerea despre televiziunile locale, ceea ce s-ar putea deduce ca le plac. O sa o fac eu acum pentru ca nu mai rezist.

Ca sa fac o scurta introducere, va spun ca mie nu-mi plac...da' deloc! Sunt atat de prost facute ca nu rezist sa stau mai mult de un minut pe un post local. Mint, mai urmaresc o data la 3 luni stirile locale...din greseala, asa cum s-a intamplat si astazi.
Si-acum sa trecem la subiect! Apropo, eu locuiesc in Bv doar de 3 ani, deci as putea spune ca sunt obiectiv, dar nu asta-i subiectul. Frustrarea mea cea mai mare e ca nu pot sa o fac sa dispara de pe ecran pe minunata, atotstiutoarea, desteptaciunea desteptaciunilor, zana zanelor (a luat-o chiar si pe Andreea Marin)...ladies and gentlemen...ONELIA PESCARU. Cine alta decat ea?! Aceasta creatura "mirobolanta" este atat de plina de ea incat nu-si da seama cat de iritanta este. Nu stiu ce pile are si cum a ajuns acolo, dar mai ales cum de rezista acolo, insa cred ca are pe cineva in spate sus-pus, pentru ca nu-i gasesc nici o calitate. Pe langa faptul ca se imbraca si se "decoreaza" jalnic, are si un glas pe care imi doresc sa nu-l mai aud vreodata. Adica strident, enervant, noroc ca exista butonul mute la telecomanda. Si pe langa toate astea, mai e si prost crescuta. De cate ori are un invitat e imposibil sa nu-l intrerupa in timp ce acesta incearca sa-i raspunda la intrebari, pentru ca "d-na", stie deja care-i cel mai bun raspuns si vrea n e a p a r a t sa-l dea ea. SIC!

Cam astea ar fi principalele mele nemultumiri legate de aceasta individa, ca raspuns la "stirea" din aceasta seara despre minunata OP, singura care i-a intervievat pe cei 3 presedinti ai Romaniei de dupa '89 incoace sau - cum a reiesit din reportajul facut de o anumita pupincu.ista care lucreaza in postul respectiv (MIX TV) - ei au avut onoarea sa fie intervievati de cea mai cea, desavarsita si atotprezenta, "echidistanta" OP. Mi s-a facut rau! Parca auzeam niste osanale din-ainte de '89 aduse Elenei Ceausescu.

Eu ii propun d-nei, pentru a se salva in ultimul ceas din ghearele paranoiei, sa faca un exercitiu. Sa-si dea demisia de la respectivul post tv si sa mearga sa-si caute un job similar la Bucuresti si chiar daca sunt 99,9% sanse sa n-o angajeze NIMENI, macar isi da seama cat de buna si talentata e in ceea ce face si astfel poate ne salveaza si pe noi.

Barbatu ei este om de afaceri si are niste afaceri in cmun cu Cancescu patronul postului

#24
justacommonman

justacommonman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.10.2008

 szaszsebespaul, on Oct 28 2008, 09:10, said:

Barbatu ei este om de afaceri si are niste afaceri in cmun cu Cancescu patronul postului


Atunci ar trebui sa-i zica cineva lu' barba'su ca nevasta-sa n-are pic de talent pentru a vorbi pe post. Sau poate ca el e ocupat cu afacerile si n-are timp s-o urmareasca la tv. Sau poate prefera sa o lase sa se "joace" cu jucaria preferata (tv-ul) decat sa o tina acasa sa-i toace nervii cu intrabarile ei fara sens.

Cand auzi explicatii de genul: "e nevasta lu' barbat'su care face afaceri cu X", iti vine sa te cari din tara asta de lingai. Am zis eu acum cativa ani ca Romania o sa ajunga sa fie populata doar de inculti si corupti si se pare ca s-a adeverit. Mai sunt cativa oameni cu cap care se incapataneze sa ramana ca poate-poate se-ntampla minunea, dar nu stiu pentru cat timp.

Si ca sa-mi intareasca spusele din postul anterior, ca seamana cu Ceauseasca, uite aici dovada - un articol publicat pe brasovultau.ro, de nimeni alta decat o fufeta din propria-i curte, spune asa: "Vedeta Mix TV (Onelia Pescaru) este urmarita de nu mai putin de 88,6 la suta dintre telespectatorii fideli postului. Urmeaza, in ordine, alti trei realizatori de emisiuni de la mix TV: Dan Popescu (3,4%), Florin Pop si Katy Maler, cu 1,3%." Ma-ntreb unde o fi fost facut sondajul asta? Si tot eu imi raspund: probabil in redactia postului tv respectiv, ca pe strada n-am vazut pe nimeni luand interviuri despre asta. Sau poate intrebarea suna: pe cine urmariti cel mai mult la mix tv: pe OP, pe OP sau pe OP. Probabil ca, ne-avand de unde alege, 88,6% au zis ca pe OP, iar restul au zis ca pe nimeni si ca sa para un sondaj adevarat au atribuit diferenta celorlalti protagonisti ai postului, ca sa nu se supere :))
Parca doar Ceausescu mai castiga alegerile cu 99,9%....probabil ca si ea si-ar fi dorit sa scrie ca e urmarita de 99,9%, dar ca sa nu bata la ochi s-a rezumat la 88,6. haha!

#25
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

 justacommonman, on Oct 28 2008, 11:36, said:

Atunci ar trebui sa-i zica cineva lu' barba'su ca nevasta-sa n-are pic de talent pentru a vorbi pe post. Sau poate ca el e ocupat cu afacerile si n-are timp s-o urmareasca la tv. Sau poate prefera sa o lase sa se "joace" cu jucaria preferata (tv-ul) decat sa o tina acasa sa-i toace nervii cu intrabarile ei fara sens.

Cand auzi explicatii de genul: "e nevasta lu' barbat'su care face afaceri cu X", iti vine sa te cari din tara asta de lingai. Am zis eu acum cativa ani ca Romania o sa ajunga sa fie populata doar de inculti si corupti si se pare ca s-a adeverit. Mai sunt cativa oameni cu cap care se incapataneze sa ramana ca poate-poate se-ntampla minunea, dar nu stiu pentru cat timp.

Si ca sa-mi intareasca spusele din postul anterior, ca seamana cu Ceauseasca, uite aici dovada - un articol publicat pe brasovultau.ro, de nimeni alta decat o fufeta din propria-i curte, spune asa: "Vedeta Mix TV (Onelia Pescaru) este urmarita de nu mai putin de 88,6 la suta dintre telespectatorii fideli postului. Urmeaza, in ordine, alti trei realizatori de emisiuni de la mix TV: Dan Popescu (3,4%), Florin Pop si Katy Maler, cu 1,3%." Ma-ntreb unde o fi fost facut sondajul asta? Si tot eu imi raspund: probabil in redactia postului tv respectiv, ca pe strada n-am vazut pe nimeni luand interviuri despre asta. Sau poate intrebarea suna: pe cine urmariti cel mai mult la mix tv: pe OP, pe OP sau pe OP. Probabil ca, ne-avand de unde alege, 88,6% au zis ca pe OP, iar restul au zis ca pe nimeni si ca sa para un sondaj adevarat au atribuit diferenta celorlalti protagonisti ai postului, ca sa nu se supere :))
Parca doar Ceausescu mai castiga alegerile cu 99,9%....probabil ca si ea si-ar fi dorit sa scrie ca e urmarita de 99,9%, dar ca sa nu bata la ochi s-a rezumat la 88,6. haha!

Nici mie nu prea imi place postul motiv pt care nu il urmaresc . Bine acum am Dolce si nu mai prind posturile tv locale dar daca nu iti place de ea nu o urmari

#26
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Pai schimbarea pe televiziune digitala ar fi cam singura solutie pentru a nu ne mai izbi de aceleasi figuri plictisite ale posturilor locale de care ne lovim de fiecare data cand navigam printre canale.
Mi-e scarba sa-l vad pe Cancescu cum se lauda pe Mix, Mix 2 sau Super TV, mi-e sila de stirile PSD-iste ale Nova TV sau PDL-iste de pe RTT si Panoramic. Stiri locale putem viziona si pe PRO, Realitatea sau Antena; nu avem nevoie de gunoaiele astea locale care dau dovada de impartialitate zero. Sa le urmareasca cei cu antena de pe bloc/din casa.
Cat despre mine... cat de curand - ori DIGI, ori Dolce... ori emigrez din tara asta plina de mizerii de oameni si de "vedete"!

Edited by GABBO, 29 October 2008 - 11:01.


#27
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

 GABBO, on Oct 29 2008, 10:59, said:

Pai schimbarea pe televiziune digitala ar fi cam singura solutie pentru a nu ne mai izbi de aceleasi figuri plictisite ale posturilor locale de care ne lovim de fiecare data cand navigam printre canale.
Mi-e scarba sa-l vad pe Cancescu cum se lauda pe Mix, Mix 2 sau Super TV, mi-e sila de stirile PSD-iste ale Nova TV sau PDL-iste de pe RTT si Panoramic. Stiri locale putem viziona si pe PRO, Realitatea sau Antena; nu avem nevoie de gunoaiele astea locale care dau dovada de impartialitate zero. Sa le urmareasca cei cu antena de pe bloc/din casa.
Cat despre mine... cat de curand - ori DIGI, ori Dolce... ori emigrez din tara asta plina de mizerii de oameni si de "vedete"!


Stiri locale pot sa ascult si la radio.Si dca astia cu posturile lor tv sunt asa tari de ce nu le baga si pe net.In alte judete posturile tv locale sunt deja pe net

#28
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
Televiziunea Brasoveana in 2010

RTT & Panoramic =  Canalul 'gospodarului' George Scripcaru
MIX & Company = Canalul contra Scripcaru plus mai au si ziar cu care ma sterg eu cand n-am hartie igienica.
NOVA = Canalul omului de rand si a jegului din Brasov prezentat intr-o aura speciala de cei de la PSD.

Alte ..

Panoramic TV = Complet inutil , retransmite emisiuni si stiri de pe RTT care se pot vedea si pe net
Super TV =  Postul pseudomanelist , in realitate retransmite emisiuni si stiri de pe MIX si MIX 2
Mix 2 = Program cu spatiu de emisie propiu si stiri (sincer putea sa ramana doar asta si RTT erau de ajuns)
Nova 2 = Deocamdata prealuari de pe postul NOVA , mai mult strica calitate postului TMC
TVS Brasov = Cu asta n-am nimic


In total 7 frecvente numai pe spinarea posturiilor locale , vi se pare normal cand pe acele frecvente
puteam avea canale mult mai utile pe RCS. Mi-e SILE/SCARBA/GREATA tot ce vreti...

L.e .

Edited by Shieu, 08 February 2010 - 22:36.


#29
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,374
  • Înscris: 21.11.2008
BRASOV-ul cred ca e cel mai vaduvit oras, pe Cablu, si din cauza Capusilor Locale, dar si a Monopolului Faptic pe Cablu.


Noroc ca am auzit ca la ORADEA cica se desfiinteaza PRO T.V.-ul Local, si se elibereaza Frecventa 37 U.H.F., ..prin 2011, si evident nefolosita pe Cablu in prezent.

#30
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Televiziunea brasoveana in 2012:RTT,Nova si Mix au intrat si la televiziunea digitala a RCS-ului brasovean.
S-a lansat pe 15 octombrie 2012 noua televiziune Corona TV,despre care n-am gasit mai nimic.
TVS Brasov este pe cale sa devina Digi 24 Brasov.

#31
charlieaphex

charlieaphex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 02.02.2010
Pacat ca nu mai evolueaza televiziunile din Brasov. Sunt la fel cum erau aku' cativa ani. Nici Corona tv nu face diferenta si nimeni nu stie nimic despre el, de cine apartine sau cine l-a lansat. Poate Digi 24 Brasov va fii altceva , daca se mai lanseaza ca nu se mai aude nimic despre el.

#32
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004
Corona Brasov, este creatia fostei echipe Antena 1 Brasov ...

#33
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Se lanseaza desigur,si-au facut cont de facebook cei de la Digi 24 Brasov.

Mai sunt si statiile locale ale Realitatea si Pro la Brasov.

#34
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Mai exista in Brasov posturile Mix3,SuperTV,Nova 2 si Panoramic TV?
Si spuneti-mi si mie ce retransmite Nova,ca inainte retransmitea OTV.

#35
charlieaphex

charlieaphex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 02.02.2010

 necolae, on 11 noiembrie 2012 - 19:47, said:

Mai exista in Brasov posturile Mix3,SuperTV,Nova 2 si Panoramic TV?
Si spuneti-mi si mie ce retransmite Nova,ca inainte retransmitea OTV.

Cel putin pe analogicul brasovean Mix3, super tv, nova 2 si Panoramic nu mai exista. Nova tv nu mai retransmite niciun canal national deoarece are program propriu 24/24, de curand a intrat si pe digitalul Brasovean.

Inainte de reorganizarea grilei analogice din octombrie nova 2 retransmitea Money Channel, dupa reorganizare Money channel nu mai e in grila si asa nici nova 2 nu mai este.

#36
c4n1b4lul

c4n1b4lul

    Expert în procrastinare

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,310
  • Înscris: 30.08.2010
In ce ani s-au lansat cele 8-9 canale?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate