Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

RTT Brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007
Cine isi mai aduce aminte de primele televiziuni brasovene??????

#2
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Eu imi aduc aminte. Problema lor e ca nici acum nu sunt diferite fata de inceputuri. Dpdv calitativ sunt tot acolo, in 1990.
Si lucreaza cam aceeasi oameni, care intre timp au invatat ceva meserie.
Cam toate televiziunile brasovene se fac cu sufletul ceea ce le face sa fie proaste. Pt ca televiziune se face de fapt cu bani si cu profesionalism. Impresia mea e ca sunt exact aceleasi televiziuni ca in 90 doar ca si-au schimbat siglele. P+, Panoramic, RTT (cea mai veche), mix samd au fost/sunt toate televiziuni fara personalitate. In ceea mai mare parte a timpului au supravietuit prin retransmisia canalelor nationale. Nici nu stiu daca e vreun alt oras in tara unde canalele locale sunt mai bune ca la Brasov, nu prea cred.
O chestie hazlie: de cite ori a aparut o televiziune in Brasov celor de acolo li s-a parut ca da bine sa fie 'nonconformisti' si sa transmita rock de pe casete VHS. Trist. Si acum e o televiziune fantoma, Panoramic, care transmite videoclipuri rock (de pe casete VHS, cel putin asa pare dupa calitate). Din nou, trist. Pt ca nu e decit o modalitate de a umple spatiul de emisie, acum cind e plin de televiziuni muzicale iar netul de plin ce muzica. Cine sta sa se uite la muzica rock de pe casete VHS transmise de o televiziune locala?

Edit: Sa nu uit, daca vreti sa vedeti invitati in stare de ebrietate (inclusiv primari, prefecti) atunci locul potrivit e pe canalele locale din Brasov. E distractiv. Merita.

Edited by blackcat, 02 January 2008 - 11:18.


#3
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postblackcat, on Jan 2 2008, 11:16, said:

Eu imi aduc aminte. Problema lor e ca nici acum nu sunt diferite fata de inceputuri. Dpdv calitativ sunt tot acolo, in 1990.
Si lucreaza cam aceeasi oameni, care intre timp au invatat ceva meserie.
Cam toate televiziunile brasovene se fac cu sufletul ceea ce le face sa fie proaste. Pt ca televiziune se face de fapt cu bani si cu profesionalism. Impresia mea e ca sunt exact aceleasi televiziuni ca in 90 doar ca si-au schimbat siglele. P+, Panoramic, RTT (cea mai veche), mix samd au fost/sunt toate televiziuni fara personalitate. In ceea mai mare parte a timpului au supravietuit prin retransmisia canalelor nationale. Nici nu stiu daca e vreun alt oras in tara unde canalele locale sunt mai bune ca la Brasov, nu prea cred.
O chestie hazlie: de cite ori a aparut o televiziune in Brasov celor de acolo li s-a parut ca da bine sa fie 'nonconformisti' si sa transmita rock de pe casete VHS. Trist. Si acum e o televiziune fantoma, Panoramic, care transmite videoclipuri rock (de pe casete VHS, cel putin asa pare dupa calitate). Din nou, trist. Pt ca nu e decit o modalitate de a umple spatiul de emisie, acum cind e plin de televiziuni muzicale iar netul de plin ce muzica. Cine sta sa se uite la muzica rock de pe casete VHS transmise de o televiziune locala?

Edit: Sa nu uit, daca vreti sa vedeti invitati in stare de ebrietate (inclusiv primari, prefecti) atunci locul potrivit e pe canalele locale din Brasov. E distractiv. Merita.


Daca vrei sa stii Panramic e momentan RTT 2 . Retransmite programele RTT , in curand zice ca o sa aiba programe proprii
Exact cum era Nova Tv pe vremuri

#4
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Nova TV era RTT2? Sau ce? Ca si acum exista Nova care retransmite ZeroTV. Si ce programe proprii o sa transmita? Vai de capul lor.
Nu inteleg de ce atunci cind nu esti in stare sa umpli spatiul de emisie pt un canal tu mai faci inca unul. Mix2 exista. Acum vine RTT2? Tare de tot.

Edited by blackcat, 02 January 2008 - 17:00.


#5
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postblackcat, on Jan 2 2008, 16:59, said:

Nova TV era RTT2? Sau ce? Ca si acum exista Nova care retransmite ZeroTV. Si ce programe proprii o sa transmita? Vai de capul lor.
Nu inteleg de ce atunci cind nu esti in stare sa umpli spatiul de emisie pt un canal tu mai faci inca unul. Mix2 exista. Acum vine RTT2? Tare de tot.


Inainte sa se relanseze Nova Tv avea program comun cu RTT.Asa se intampla acum cu panoramic

#6
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Mie unul nu-mi pare ca e cum spui tu. Eu vad ca Panoramic retransmite un post maghiar de muzica iar RTT retransmite B1.

#7
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View Postszaszsebespaul, on Jan 2 2008, 18:19, said:

Inainte sa se relanseze Nova Tv avea program comun cu RTT.Asa se intampla acum cu panoramic

nova si rtt facea parte din trustul de presa al PSD.
ambele televiziuni emiteau de pe traian grozavescu

din cauza greutatilor, cei de la PSD au ramas doar cu nova, rtt-ul ajungand la PD.
nova e undeva pe republicii, acum

in schimb, panoramic-ul era independent si emitea din blocul roland.

#8
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postblackcat, on Jan 2 2008, 19:58, said:

Mie unul nu-mi pare ca e cum spui tu. Eu vad ca Panoramic retransmite un post maghiar de muzica iar RTT retransmite B1.


uita-te de la ora 22 cand sunt emisiuni de pe RTT

#9
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postamadeus79, on Jan 2 2008, 20:21, said:

nova si rtt facea parte din trustul de presa al PSD.
ambele televiziuni emiteau de pe traian grozavescu

din cauza greutatilor, cei de la PSD au ramas doar cu nova, rtt-ul ajungand la PD.
nova e undeva pe republicii, acum

in schimb, panoramic-ul era independent si emitea din blocul roland.


NU e adevarat Panoramic era Antena 3 Brasov
Si apartine tot de trustul Union

#10
Miranda

Miranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 07.01.2005
Sa nu uitati de noua televiziune brasoveana SUPER TV. De fapt Taraf tv, dar emite si el vreo 30 minute pe zi emisiuni proprii. Adica , da de unde emisiuni proprii, emisiuni Mix TV...

#11
amadeus79

amadeus79

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,660
  • Înscris: 26.07.2004

View PostMiranda, on Jan 3 2008, 00:34, said:

Sa nu uitati de noua televiziune brasoveana SUPER TV. De fapt Taraf tv, dar emite si el vreo 30 minute pe zi emisiuni proprii. Adica , da de unde emisiuni proprii, emisiuni Mix TV...

pe ce canal emite ?

SUPER TV, SUPER FM , ambele apartin se pare de trustul mix

#12
blackcat

blackcat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,217
  • Înscris: 29.11.2001
Ce bine suna! Trustul Mix. Afara-i vopsit gardu'...

#13
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postblackcat, on Jan 3 2008, 09:11, said:

Ce bine suna! Trustul Mix. Afara-i vopsit gardu'...


RTT si Panoramic nu tin de Trustul MIX

#14
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View PostMiranda, on Jan 2 2008, 23:34, said:

Sa nu uitati de noua televiziune brasoveana SUPER TV. De fapt Taraf tv, dar emite si el vreo 30 minute pe zi emisiuni proprii. Adica , da de unde emisiuni proprii, emisiuni Mix TV...


pacat ca nu am voie sa spun prostii aici ca daca nu ti-as zice cum ii spun eu la postul acela

#15
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postamadeus79, on Jan 3 2008, 07:27, said:

pe ce canal emite ?

SUPER TV, SUPER FM , ambele apartin se pare de trustul mix


DA

#16
chatnoir401

chatnoir401

    CHAT NOIR - MOTANUL NEGRU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,734
  • Înscris: 28.06.2005

View Postszaszsebespaul, on Jan 3 2008, 11:15, said:

DA
Se incearca un proces de manelizare acolo in Brasov?!

#17
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007

View Postchatnoir401, on Jan 4 2008, 11:30, said:

Se incearca un proces de manelizare acolo in Brasov?!
nu . NU SE INCEARCA ! E IN PLINA DESFASURARE! Brasovul a ajuns sa fie  , cred , cel mai manelizat si manelizant oras din tara ..  :death: :cursing: :madanimated: :deadtongue:

#18
szaszsebespaul

szaszsebespaul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 762
  • Înscris: 07.12.2007

View Postsolitudes, on Jan 4 2008, 11:34, said:

nu . NU SE INCEARCA ! E IN PLINA DESFASURARE! Brasovul a ajuns sa fie  , cred , cel mai manelizat si manelizant oras din tara ..  :death: :cursing: :madanimated: :deadtongue:


Acum ceva timp vorbeam cu inca 2 persoane.Una dintre ele era anti-manele ca mine ,cealalta era pro.Cea pro spunea ca in  Bv sunt multi manelisti iar noi nu credeam.Acum vad ca avea dreptate

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate