Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Fan Courier - Pareri / Sugestii / Reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
584 replies to this topic

#235
MihaiV1

MihaiV1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 17.01.2016
Salut! Ajutati-ma, va rog, cu un e-mail unde pot depune o reclamatie. Multumesc!

#236
Zyx

Zyx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 14.02.2005
Poate la anpc?
http://www.anpc.gov....ate-contact  


Au inceput sa reapara problemele in Cluj, la inceputul anului 2017 venisera cateva echipe din Bucuresti sa ii mai scoata la liman, aparent nu au reusit sa faca nimic de durata.
Bani putini, oameni putini,  munca multa, colete intarziate cu lunile.

#237
antrax_beta23

antrax_beta23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,465
  • Înscris: 28.01.2007
Cum vine asta ? Posted Image
The shipment was picked up for delivery by the courier from Sighisoara on
02.03.2018 09:25
The latest status of the shipment is : delivered on
02.03.2018 09:25

Am si facut SS in caz ca ma trezesc cu coletul lipsa.

Edited by antrax_beta23, 02 March 2018 - 17:05.


#238
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Adica nu l-au scanat pina atunci in sistem.

#239
alrex

alrex

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2018
Fan Curier "expres"-o firma de 2 bani ,mi-au mancat nervii ticalosii astia.
Faci comenzi pt.curier de pe site-uri de vanzari,le plasezi,primesti apoi un awb, stai si o zi acasa...si atat- pentru ei comanda nu exista!
Sau trebuia sa vina vineri dimineata,astept toata ziua,sun pe la 16.30 si-mi spune ca o sa vina probabil sambata sau luni-pai sambata trebuia sa ajunga,nu sa-l ridice luni. Nu mai vreau sa aud de numele lor in viata mea!!!!!!

Edited by alrex, 04 May 2018 - 15:56.


#240
valyvis10

valyvis10

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 05.11.2005
Da, sunt de toata jena, pacat ca anumiti furnizori mai lucreaza cue ei.
Am comnadat un telefon de la pc garage, a plecat imediat catre fan in 02.05.2018,dar conform awb figura in 04.05.2018 doar ridicat din Buc.,cu toate ca el sosise in Craiova.
Am sunat la ei, la Fan,si dupa cca. 30min. mi s-a spus ca nu au oameni in |Craiova, sunt deficitari, coletul a ajuns dar nu are cine sa-l expedieze.
|L-am ridicat dupa o coada de 30 min de la sediul din Craiova, altfel stateam 1 saptamana dupa ei.

#241
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ce alternativa avem la mizeria asta de fan courier ? Am facut comanda online sa vina sa ridice un colet si binenteles ca nu au venit . Din ce am citit pe net e ca la Cj au adus angajati din Buc Posted Image , parca vor sa se sape singuri ...

Edited by Baxon, 05 May 2018 - 11:46.


#242
Ermac

Ermac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.10.2012
Ok.Am si eu o dilema.E prima data cand am treaba cu ei si as vrea sa stiu cum ma pot sincroniza cu cel care vine sa-mi livreze coletul.Situatia e urmatoarea: Am comandat ceva de la o firma care colaboreaza cu FAN.Aceasta firma o sa aduca produsul in tara intr-un interval de timp ceva mai mare si deci nu am AWB,dar il voi avea. Intrebarea este daca ma va contacta FAN sa-mi zica o ora si cum va face asta din moment ce nu are telefonul meu. Banuiesc ca firma de la care am comandat le va da nr meu de mobil?
Multumesc.

Edited by Ermac, 07 June 2018 - 21:12.


#243
N4S

N4S

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 12.04.2008
Te referi la farataxe.com? Vezi ca are topic aici pe forum.

#244
Ermac

Ermac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.10.2012
Intrebi daca asta e firma? Nope. E una din multele societati care colaboreaza cu FAN, de ordinul miilor,poate fi orice firma.

Edited by Ermac, 08 June 2018 - 12:51.


#245
badboysblue4ever

badboysblue4ever

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 10.06.2018
Dupa ce ca sunt incompetenti, mai sunt si nesimtiti ! Agentul ala care lucreaza pe zona mea, dupa ce m-a facut sa-l astept degeaba cu un ramburs, mi-a mai si ''recomandat'' sa fac 5 reclamatii, nu una, ca pe el il doare la basca. Am sunat la birou, ca asa se face in astfel de situatii, si o fetiscana de acolo, nu numai ca a aprobat atitudinea colegului, ba m-a mai luat si ea la 11 metri, ca nu e treaba lor sa-mi spuna cand vine cu rambursul, ca eu trebuie sa stau acasa daca stiu ca am ceva de primit de la ei, bla, bla, bla, de parca eu n-am alta treaba decat sa-i astept pe ei !!! I-auzi ! Da cine sunt astia, sa stau eu pres in fata lor ? Am platit pentru niște servicii, am pretentia sa fiu respectat, nu batjocorit, ca nu sunteti singuri pe planeta Pamant ! Ca drept multumire ca am apelat la serviciile lor, fatuca mi-a inchis telefonul, fara sa mai pot reactiona in vreun fel.

#246
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
Astia de la Fancurier sunt capiati. Am sunat la call-centre sa intreb pana la ce ora lucreaza curierul in localitatea mea si tipa care mi-a raspuns ca pentru produsele voluminoase lucreaza pana la 20:00.
A doua zi m-a sunat curierul la ora 09:30 ca ajunge in 45 minute si daca e cineva acasa.
L-am rugat daca poate venii dupa ora 17 iar el mi-a zis ca programul lui se termina la 16:00.
Am dat o fuga de la lucru si am receptionat produsele tinand cont ca sunt la 8 minute de job.
Cand I-am zis ca cei de la relatii client au zis ca lucreaza pana la 20:00 mi-au zis ca aia sunt nebuni.

#247
MediumPlayer

MediumPlayer

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,338
  • Înscris: 11.08.2016
Probabil ca livreaza pana la ora 16, ca alti curieri, iar pana la 20 se aprovizioneaza de la diverse depozite pt livrarile de a doua zi.

#248
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
De obicei livrarile se fac cat mai repede cu putinta pentru ca au si colectari de facut. Si masinile de linie cam pleaca in jur de ora 18.

#249
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Salut! A venit un var de la tara pe la mine in Bucuresti si i-am dat un televizor. A zis ca nu poate sa-l care pe tren si am optat sa-l trimitem cu Fan Curier. Adresa era simpla, Numele destinatarului, sat Stignita, com Poroina Mare, jud Mehedinti. Daca nu a intrebat baiatul care a ridicat coletul de vreo 10 ori ca nu intelegea numele satului, I-am zis si pe litere. Coletul a fost trimit pe 25 iunie. A ajuns si varul meu la tara ieri si coletul tot nu ajunsese. Azi ma suna curierul ca am un retur. L-am, intrebat de ce, a zis ca nu stie. A sunat varul meu la cei de la fan Curier nici dansii nu stiu nimic. Baiatul de la curier a zis sa le spun ca refuz sa platesc returul si sa-i sun maine dimineata sa-l retrimita. Dar nu am inteles prea bine in ce conditii si daca trebuie iar platit drumul. Ce am de facut? S-a uitat varul meu pe factura aceea de la Fan Curier ca a ramas la el si scrie sat Stingnita. Chiar pt o litera gresita de baiatul care ne-a itnrebat de 10 ori si tot nu a inteles corect, nu au fost in stare sa gaseasca? Si daca cauti pe google si tot gasesti imediat denumirea corecta. Sa mai dau inca o data 70 lei sau 70 lei retur si iar 70 lei sa-l trimit inapoi nu prea imi convine.

Edited by gerbil, 03 July 2018 - 15:13.


#250
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Nesimtirea fan courier maxima...am vrut sa trimit o bara fata auto prin ei, am fost la sediul lor in iasi iar o fata de la ei de la receptie cu o nesimtire maxima imi zice ca nu primeste bara spre livrare ca nu e ambalata in cutie de carton. Ii explic la femeie ca bara are 1,50 m lungime si ca nu poate fi pusa in cutie de carton iar bara mea era foarte bine ambalata in folie de parchet si folie cu bule. Ii spun nesimtiteti ca vreau sa o trimit asa iar ea imi zice ca isi asuma riscuri ea personal daca o trimit asa. In concluzie eu nu voi mai folosi niciodata srrviciile lor nici sa trimit nici sa primesc.

Edited by juannn, 07 July 2018 - 01:15.


#251
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
De unde stii ca era fata ?

#252
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 09.03.2006
Ca era mai proasta decit prevede legea Posted Image Pina la urma am reusit sa trimit cu un alt curier mai decent. Rusine fancourier, oferiti serviciii de cea mai proasta calitate.

Edited by juannn, 09 July 2018 - 16:02.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate