Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

Fan Courier - Pareri / Sugestii / Reclamatii

- - - - -
  • Please log in to reply
573 replies to this topic

#253
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Total nemultumit de serviciile Fan Curier Campina.
Am comandat un pachet de la un magazine online , curierul fiind Fand Curier , platit de mine ca si client. Livrarea trebuia facuta in data de 27.07.2018, vineri, la adresa indicate in orasul Campina jud. Prahova. Dintr-o intamplare, nu am fost toata ziua la acea adreasa, fapt peentru care am sunat curierul si l-am rugat sa revina la adresa pentru urmatoare zi, Sambata.. Raspunsul curierului a fost ca, citez"eu nu mai vin sambata la adresa dumneavoastra , venti dumineavoastra la sediul Fan Curier Campina pentru a ridica coletul. Am intrebat de ce, care este motivul, si mi-a raspun sec ca el nu mai uraca pana in oras si nu vrea sa imi aduca coletul la adresa. Sambata am mers pana pe DN 1, la sediul Fan Curier Campina,  cu masina personala , si am ridicat personal coletul, asta in ciuda faptului ca am platit livrarea coletului la adresa.

#254
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Si ca o cireasa de pe tort....sa vedeti cat de mult ii intereseaza de cloientii nemultumiti

Le-am scris pe formularul de feedback d epe site -ul lor. Primesc o intrebare in care mi se cerea nr de AWB, l-al dat. Apoi imi raspunde o doamna (domnisoara) in felul urmator:

"Stimate client,

Expeditia  dvs a fost livrata."

Posted Image Posted Image Posted Image   in plm, despre ce vorbim aci.

Am intrebat-o pe domana (domisoara) Tudorache care mi-a dar inteligentul si respectuosul raspuns, tot cu acelasi respect, daca a avut macar curiozitatea sa citeasca nemultumirea mea unde am descris concret ca acel colet nu mi-a fost livrat de catre curier din motive de nevointe-durere in dos , iar eu personal am fost de l-am ridicat de la mama naibii unde au ei sediul in Campina.

Multumesc personal Fun Curier...chiar va pasa de clientii vostrii.  Ati devenit si voi mari .

Edited by cuculea, 30 July 2018 - 16:57.


#255
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Presupun ca ti l-ar fi livrat luni.

Intre livrare si ridicare de la depozit nu cred ca exista diferenta de pret.

#256
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMizu, on 30 iulie 2018 - 22:22, said:

Presupun ca ti l-ar fi livrat luni.

Intre livrare si ridicare de la depozit nu cred ca exista diferenta de pret.
1. Fun Courier livreaza si sambata, aeica au program de lucrun, sambata intre ora 9 si 14 , confirmat de curier si potingasi programul de lucru ,inclusiv livrari, pe sitw ul lor
2. Am platit livrarea pentru a mi se aduce acasa...repet, am platit....
3. Coletul nu mi s a livrat urmatoarea zi pentru ca curierul,el ca.persoana, nu a vrut el,nu au vrut muachii lui , sa vina pana la poarta mea. Ca o sugestie, citeste sfarsitul punctului doi.

#257
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,818
  • Înscris: 10.12.2006
Deci curierul trebuia sa-ti aduca coletul Vineri si mai mult ca sigur l-a avut pe masina, dar din motive pe care le consideri irelevante nu ai fost acasa toata ziua. Si tot tu te superi, ca doar ai platit sa ti-l aduca.

#258
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006

View PostMizu, on 31 iulie 2018 - 06:43, said:

Deci curierul trebuia sa-ti aduca coletul Vineri si mai mult ca sigur l-a avut pe masina, dar din motive pe care le consideri irelevante nu ai fost acasa toata ziua. Si tot tu te superi, ca doar ai platit sa ti-l aduca.
mai mult ca sigur nu ai inteles nemultumirea mea, cu toate ca am descris foarte detaliat ce s a intamplat....nu imi bat capul sa iti explic inca o data, daca chiar iti pasa, mai citeste inca odata mesajul meu, daca nu....iti urez o viata fericita, din tot sufletul

#259
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Doar ca fapt divers, simbata se livreaza doar coletele marcate "livrare simbata", si platite ca atare de expeditor. Probabil ca ti l-ar fi livrat luni la usa, dar daca n-ai avut rabdare, aia e.
Au ei bubele lor, dar in speta expusa chiar nu-s ei de acuzat.
Am fost de mai multe ori in situatia ta, si fie m-am intilnit cu curierul respectiv pe traseul lui ca sa-mi iau coletul, fie mi l-am ridicat de la sediu. No big deal.

#260
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,862
  • Înscris: 28.11.2001
Nu costa suplimentar livrarea sambata.Doar ca trebuie specificata pe awb.

#261
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Da-i la dracu de fan cutier , trebuia sa-mi aduca un colet , ma suna si-mi zice ca vine la 16 si binenteles ca nu mai vine . A doua zi la fel inainte de 16 primesc sms ca am fost cautat si nu m-au gasit desi nu a sunat la tel si eu eram acasa Posted Image . Cand in sfarsit am intrat in posesia coletului dupa 3 zile de telefoane , i-am atras atentia ca degeaba trimite sms daca nu ma si suna ca plangerea la dispecer am facut-o : auzi tupeu la el , cica n-o sa-mi mai aduca nici un colet pt ca am sunat sa-l raportez ca e magar ! Posted Image  Imi venea sa-i bag un cap in gura dar l-am lasat in plata lui

#262
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Un angajat al lor a plecat nervos de la mine dupa ce l-am intrebat despre un retur pe care trebuia sa-l fac la emag de 2 saptamani. Am tot vorbit cu emag ca nu vine nimeni si se pare ca tot nu vine.
Ce pot sa fac ? Bataia nu e o solutie.

#263
ThorUranus

ThorUranus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.06.2014
Clar se duce de rapa si fancurier, degeaba 100 isi fac treaba daca 1 ( in speta curierul care face livrarea ) il doate in cot. Am primit zeci de colete prin diferiti curieri, dar fancurier a fost cel mai serios pana la ultima livrare: conform awb coletul a fost ridicat din hub iasi la ora 09.20 pentru livrare , si chiar daca nu am primit sms de instiintare ca de obicei , am stat cu okii pe telefon toata ziua ( si cu okii pe tracker ) , ca la ora 20.00 sa apara din senin pe site "client contactat la ora 16.20 pentru livrare ulterioara" .. serios? dar nu am nici macar un beep in lista de apeluri ( si am numarul salvat - deoatece e acelasi numar tot timpul) . Concluzia e clara: curierul care a preluat coletul pentru livrare l-a plimbat toata ziua si cand a terminat programul a trecut din "burta" contactat pentru livrare ulterioara ca sa nu mai dea alte explicatii . Le-am sesizat acest aspect prin formularul de contact ( revin cu ce expicatie am sa primesc, daca am sa primesc). Desi o alta comanda anterioara a ajus din bucuresti la 40km de iasi in mai putin de 24 de ore de la plasarea comenzii - cred ca respectivul curier deja nu mai lucreaza la ei pentru ca era prea serios :). Va urma....

#264
raoulalex88

raoulalex88

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 26.08.2018
Ieri mi-a fost trimis un colet din Giurgiu  inainte de pranz si nici pana astazi nu mi-a ajuns.Posted Image
Dar nici cu DPD nu mie rusine exact la fel,un colet expediat din Bucuresti pe la ora 15.00.
Voi face sesizare.Posted Image

#265
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
A folosit cineva Fan Courier pentru trimiteri internationale (in afara Europei), SUA de ex. Daca da, cu cine anume lucreaza pentru international (ca ii cunosteam ca activand doar pe plan national).

#266
ghevasalie

ghevasalie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,708
  • Înscris: 19.08.2005
Cu UPS.

#267
EMotanuIO

EMotanuIO

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,497
  • Înscris: 05.07.2018
Multumesc. Ca sa ispravesc povestea, desi aveam comanda facuta la departamentul international, dorelul care trebuia sa vina sa ia plicul a zis "pai nu luam acte originale" "sau hai ca le luam dar va costa 500 de lei" (nu 280 cat era oficial) si mi-a dat nr. de la DHL. Asa ca le-am pus cu DHL si au ajuns in 2 zile.

#268
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Chestie de bucatarie interna la astia!?

Ieri nu am mai putut sa imi recuperez un colet de trimis in tara, cu AWB emis, din punctul lor de lucru. Era ora 15.30 si aveau program de lucru pana la 19. Degeaba am insistat, cica nu au sefi la ora aia, am dat telefon la RC si nimic. Cica daca au sigilat, nu mai desigileaza depozitul! Puteam sa imi mai recuprez obiectul doar inainte de asta. Asa, acum platesc transportul dus si intors degeaba, din cauza unui nesimtit de cumparator paranoic, care m-a anuntat tarziu ca nu mai vrea coletul si a procedurilor FAN.

Parerea mea, le-a fost lene sa mai caute, sunt bani buni si pentru ei, se bucura la 60 de lei.

Mi-am spus ca nu mai trimit niciodata cu astia! Sunt sigur ca nici la altii nu e parfum

Aviz amatorilor!

#269
67Me67

67Me67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 09.09.2006
Foarte multa neseriozitate / neprofesionalism /   la cei de la firma  FanCourier .

Nu recomand serviciile lor .

#270
george_c_ro

george_c_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 06.04.2012
eu sunt multumit , mi-au livrat coletele si sambata si chiar la locul de munca ( este apropiat de locuinta ) ; chiar astazi am avut livrare , masina plina de colete ... . Acum ca mai sunt uscaturi, peste tot este asa ..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate