Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Tarom

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1687 replies to this topic

#1657
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

View Postghitapg2, on 27 iulie 2023 - 14:17, said:

Ehhh.... 2018... vremurile cand era Wolff CEO.
Vremuri demult apuse.
Ar trebui sa nu regreti Lupul. Cu el a inceput de facto dezastrul actual, si nu cu Davidoiu - Huilă.
Marele mecanic-sef de la servisul BMW Timisoara, mecanic pus sa conduca un domeniu de care nu a avut niciodata habar.
Omul care, in cv, se lauda cu faptul ca stia sa foloseasca proiectorul si alte echipamente de birou. Posted Image

Edited by tiff, 28 July 2023 - 18:04.


#1658
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Ati zburat recent de la Bucuresti la Budapesta, au avut anulari sau intarzieri? Am gasit zboruri foarte bune din Budapesta catre destinatii care ma intereseaza, dar nu stiu daca sa ajung acolo cu masina, sau pot avea incredere in Tarom ...Meh, eventual as putea lua zbor cu o zi inainte de celalalt si sa dorm o noapte acolo.

#1659
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am avut o anulare pe un zbor domestic cu Tarom la inceput de iulie si nu au fost in stare sa ma ajute ptr a schimba biletul, prin urmare am platit din buzunar un nou bilet si cazare.
Am deschis reclamatie pe site la Tarom si dupa aproape o luna de asteptare am sunat azi si mi-au zis lejer ca alea se mai pierd, wtf, parca ar fi de hartie.

Mi-au zis sa trimit descrierea cazului si facturile la o adresa de mail dar iarasi mi-a zis relaxata operatoarea ca poate sa dureze pana la 40 zile sa am un raspuns.

Unde pot sa escaladez chestia asta? Protectia consumatorului? M-a costat vreo 250 euro toata distractia asta.

#1660
blue74lion

blue74lion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 24.04.2007
Am un zbor intern, Timișoara - București, dar am CI-ul expirat. Oare ma pot urca in avion? CI-ul nou s-a emis, dar nu pot intra inca in posesia lui, am doar o poza cu cel nou, fizic am CI-ul expirat asupra mea.

Edited by blue74lion, 09 August 2023 - 19:36.


#1661
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
In ultimele saptamani am tot avut ghinionul ca pe cursele de CDG-OTP si AMS-OTP sa foloseasca autobuzul la debarcare cu toate ca erau porti libere (cel putin 3). Care-i smecheria cu TAROM?
Economisesc ceva cu asta sau este proasta organizare?

#1662
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 12.12.2006
Da, am citit undeva ca Taromul a renuntat in mare parte la portile directe pentru a face economie/scadea costurile 🙄.

Ce am observat e ca mereu se scad costurile pe seama confortului clientilor.

#1663
SharonCollins

SharonCollins

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,194
  • Înscris: 07.04.2017
Sa stiti ca si KLM tot autobuz are pt calatorii  ce vin de la  Ams- Buc. Probabil e chestie de bani. Taie din costuri.

#1664
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
TAROM ar putea zbura din Istanbul spre Timișoara, iar AnadoluJet spre București

#1665
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am avut un zbor domestic cu Tarom anulat, am facut reclamatii la ei pe site, i-am sunat, nu vor sa faca abs nimic, nu raspund nimic, la telefon spun doar ca dureaza insa sunt mai mult de 2 luni.
Care e urmatoarea autoritate de escaladare, protectia consumatorului?

Edited by atupi, 19 September 2023 - 09:35.


#1666
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Foarte greu raspund la telefon. Eu pentru vouchere de la eMAG... intre 40min... si spre 2ore am asteptat.

Trimite-le pe mail, uneori raspund, alteori se misca mai greu. Da-le un reply cu [email protected]. De obicei asa se misca. Daca nici asa nu merge, apoi ANPC (dar la care o sa dureze).

PS: La TAROM nu-ti poti reprograma / rambursa (in caz de anulare) de unul singur pe site... trebuie sa mergi prin call center (care are program limitat).

#1667
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Povestea mea e simpla, aveam zbor si nu l-au putut opera din motive meteo, no problem pana aici. Insa mi-au zis sa ma duc la un anume ghiseu ptr asistenta sau sa sun la suport insa era dupa ora 22 si nimeni nu m-a mai asistat, cei din aeroport m-au trimis la plimbare.
Prin urmare, nestiind ce surpize ma asteapta a doua zi si ducandu-ma de urgenta la o inmormantare mi-am cumparat singur un nou bilet tot la Tarom ptr a doua zi si am platit si o noapte de cazare.

Toate astea se intamplau la inceput de iulie. De atunci am sunat de 2 ori, am trimis 2 sesizari si nimic.

Mi se pare aberant sa dai cu ignore total unui client. Chiar si de la hulitii Wizz am obtinut suport mai bun.

Nu stau in banii aia dar nici nu vreau sa ma las prostit. (250euro)

Edited by atupi, 19 September 2023 - 13:00.


#1668
cucur

cucur

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,483
  • Înscris: 15.07.2008
https://europa.eu/yo...tm#cancellation

vezi aici ce organism se ocupa daca TAROM iti da cu flit.

L.E. Vad ca-i ANPC, daca nici ANPC nu te ajuta mai ai acolo platforma ODR a U.E. :https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/?event=main.home.selfTestResult

Edited by cucur, 19 September 2023 - 13:16.


#1669
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,623
  • Înscris: 12.02.2008
Vad ca la orice zbor si orice tarif este specificat bagaj de cala 23 kg.
Nu apare nimic despre bagaj de mana.
Inainte se permitea troler mic si un rucsac/geanta....
Acum ce se mai permite la "SaverEconomy"?

#1670
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
La Aniversare, al-69-lea bilet este câstigator!

Pentru ca ne dorim să marcăm acest moment alături de dumneavostră, lansăm campania :"La aniversare, TAROM răsplătește fidelitatea pasagerilor săi".

Din 1954 suntem o echipă și ne dorim să fim în continuare partenerul călătoriilor dumneavoatră.
Campania pe care o lansăm astazi, de ziua TAROM este destinată tuturor pasagerilor, persoane fizice, care achiziționeză bilete pe www.tarom.ro.

Înscrierea la aceasta campanie  se face automat.

Și pentru că ne dorim să avem cât mai muti câștigători, menținem campania până la data de 23 septembrie, inclusiv.

Fiecare al-69-lea bilet achiziționat pe www.tarom.ro este declarat câștigător, iar premiul constă intr-un voucher a cărui valoare va fi egală cu 69% din valoarea tarifului achitat (tariful nu include taxele de aeroport și alte comisioane).

Perioadă înscriere:18 septembrie 2023, ora 00:00 - 23 septembrie 2023, ora 23:59 (ora României, la care a fost primit e-mail de confirmare pe site www.tarom.ro)

Vă rugăm să consultați regulamentul "La aniversare, TAROM răsplătește fidelitatea pasagerilor săi"  pentru a vedea termenele și condițiile campaniei.

Mulțumim că ne sunteți alături de 69 de ani!


Umbla vorba-n targ, anul viitor la aniversarea a 70ani, vor avea niste super promotii. Si cu ocazia asta vor relua zborurile spre SUA si Beijing Posted Image

View Postnicu131, on 22 septembrie 2023 - 15:44, said:

Inainte se permitea troler mic si un rucsac/geanta....  Acum ce se mai permite la "SaverEconomy"?  

N-am mai zburat cu ei de peste 1an de zile. Biletele din clasa "Light" sunt fara bagaj de cala.

La SaverEconomy eu am zburat in anii trecuti si puteai lua cu 2 bagaj de mana (troler mare & rucsac). Sigura restrictie care o aveau era in functie de aeronava:
- daca e ATR (avion cu elice) doar rucsaci sau trolere mici la bordul avionul (trolerele mari se lasau langa avion (pt ca nu incap in compartimentele respective).
- daca se zboara cu orice tip de aeronava (B737/A318): no problem

Legat de callcenter, am sunat azi pe la pranz pentru un zbor anulat. Instant au raspuns. Aveam telefonul pe difuzor.... eram pregatit in jur de 1ora sa ascult robotul Posted Image)))))) Depinde ce noroc ai.

Attached Files



#1671
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,528
  • Înscris: 07.04.2005
Emisiunea "Drumurile noastre" (22sept2023).

#1672
danigoleman

danigoleman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,551
  • Înscris: 13.09.2022
O mai duce mult Tarom-ul?


#1673
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Depinde cat mai baga bani in ei guvernul

#1674
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,585
  • Înscris: 17.08.2007
Am facut o plangere pe site ptr un zbor anulat lainceputul lui iulie si am primit reply sapt trecuta. Intre timp i-am sunat si mi-au zis: "a, nu stiu domnule cand veti primi un raspuns, trebuie sa asteptati"

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate