Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Tarom

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1686 replies to this topic

#1639
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005
Va sincer sfatuiesc, daca faceti vreo calatorie cu TAROM, sa aveti bani la voi pentru achizionat un bilet intors cu o alta companie. Nu se stie niciodata.

#1640
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
TAROM estimează o pierdere de 62 de milioane de lei în 2023

#1641
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,011
  • Înscris: 20.06.2009
Mai mică decît în 2022, iar ăsta e un lucru bun.Posted Image

#1642
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
E o estimare. Traim si vedem daca nu scade/creste :)

#1643
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
A mai facut cineva reclamatie pe site a Tarom? E normal sa nu primesc email de confirmarea inregistrarii reclamatiei?

#1644
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Tarom nu mai zboara de la Cluj la Iasi?

#1645
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
Direct nu, doar cu escala prin Otopeni.

#1646
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
"Oferta" valabila pana maine seara.

TAROM lansează pe 20 iulie 2023, de Ziua Aviației, promoția ”37.000 de aventuri noi”
În cinstea istoriei aviației române, Compania  TAROM scoate la vânzare peste 37.000 de bilete la prețuri promoționale.
Timp de o săptămână poți să îți achiziționezi unul sau mai multe bilete la prețuri chiar de trei ori mai mici!
La ce zile toride sunt afară, TAROM îți oferă o promoție generoasă și răcoroasă, care merge la fix!
Rezervă călătoria ta din toamnă și fii unul dintre cei peste 37.000!
Tarif de la 128 EUR, dus-întors, cu toate taxele incluse, pentru călătorii între București - Atena, Istanbul, Chisinău, Sofia, Belgrad;
Tarif de la 148 EUR, dus-întors, cu toate taxele incluse, pentru călătorii între București – Roma, Praga, Frankfurt, Salonic, Budapesta, Bruxelles, Tel Aviv;
Tarif de la 168 EUR, dus-întors, cu toate taxele incluse, pentru călătorii între București – Londra, Madrid, Paris, Amsterdam, Amman, Beirut, Cairo;
Tarif de la 68 EUR, dus-întors, cu toate taxele incluse, pentru călătorii între București –Timișoara, Cluj Napoca, Iași, Oradea, Baia Mare, Satu Mare, Suceava;
Oferta include: zbor dus-întors cu toate taxele incluse, un bagaj de cala de 23 kg, un bagaj de mână de 8 kg și check-in.
Termenii și condițiile ofertei:
Perioadă de vânzare: 20 iulie 2023 – 27 iulie 2023;
Perioadă de călătorie: 01 octombrie 2023 – 30 noiembrie 2023 data începerii călătoriei;
Perioada minimă de ședere la destinație este de două zile sau noaptea de sâmbătă spre duminică;
Perioada maximă de ședere la destinație este de 14 zile;
Oferta este valabilă doar pe curse operate cu avioane TAROM;
Rezervarea și emiterea trebuie sa fie efectuate în același timp;
Reducere de 90% pentru tariful fără loc pentru primul infant până la vârsta de 2 ani;
Modificarea datelor de călătorie poate fi făcută cu plata unei taxe începând de la 50EUR pentru destinatii externe și de la 30 EUR pentru destinații interne, în funcție de momentul solicitării și a disponibilității tarifelor pe noile date de călătorie;
Rambursarea biletelor achiziționate nu este permisă;
Locurile pentru această ofertă sunt limitate și sunt disponibile doar pe zboruri TAROM selecționate.


#1647
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009

View Postghitapg2, on 26 iulie 2023 - 15:50, said:

Direct nu, doar cu escala prin Otopeni.

Tristut. Văd ca nici din Timișoara nu sunt.

Cu ce merg săracii oameni pana la Iași? Via Otopeni nu are toată lumea chef (unii nor vor sa calce la sud de Carpați, alții nu au timp de pierdut aiurea).

#1648
tiff

tiff

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,814
  • Înscris: 31.01.2005

View PostLex404, on 27 iulie 2023 - 07:05, said:

Tristut. Văd ca nici din Timișoara nu sunt.
Cu ce merg săracii oameni pana la Iași?
A fost acum doua primaveri o cursa Iasi <-> Cluj. De fapt era o repozitionare de charter, iar cineva cu cap de la Tarom s-a gandit sa vanda si bilete pe zborul ala. Ghici ce? Niciodata nu au fost nici macar 25 de pasageri pe sens. Asa ca, inainte sa vreti sa nu mai treceti prin marele hub "de la sud de Carpati" ganditi-va ca nu exista potential de pasageri pentru zboruri directe intre orasele mari.
Daca tot aveti dubii, intrebati-l pe Air Connect cum se mai simte vara asta.

Edited by tiff, 27 July 2023 - 11:37.


#1649
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Pai eu am fost Cluj - Iasi prin 2018 si era chiar plinut... De Timisoara ce sa mai zic.. In orice tara normala si mai marisoara exista zboruri domestice, sau macar trenuri decente. M-am uitat la ce varianta de tren exist si te apuca plansul

also, ultima oara cand am trecut prin "marele hub" am crezut c-am ajuns in ceva halta tiganeasca. Atata mizerie si aeroport urat mai rar vezi (ma rog, nu chiar ca Sharjah, dar nici pe departe). Efectiv nu e vreun aeroport prin care sa treci cu placere, mai mult stres provoaca.

Edited by Lex404, 27 July 2023 - 11:56.


#1650
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005

View PostLex404, on 27 iulie 2023 - 07:05, said:

Tristut. Văd ca nici din Timișoara nu sunt.  

Cateva saptamani daca a fost operat de TAROM ruta TSR - IAS. Cu ani in urma era TSR - CLJ - IAS operata de BlueAir cu oprire intermediara pt debarcare/imbarcare.


View PostLex404, on 27 iulie 2023 - 11:52, said:

M-am uitat la ce varianta de tren exist si te apuca plansul  

"Alternativa" exista... "foamea"... 15ore (plus traditionalele intarzieri) pt un pic sub 800km :))))))

Asta imi aminteste de un banc (posibil sa aiba un sambure de adevar). Un chinez in Bucuresti - Gara de Nord:
- Cat face trenul pana in nordul tarii?
- 17-18ore.
- Woooowww... nu stiam ca Romania e la fel de mare cum e China :)))))))))


Lasa... ca vine acuma Ciolacu cu Orban si se face TGV in Romania :))))

#1651
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
A avut si Taromul Cluj - Iasi direct ca am fost cu ei cand am fost penultima oara in RO Posted Image Ultima oara (2021) am fost via "marele hub" (grajdul otopeni in traducere) si am zis ca nu imi mai trebuie sa calc pe acolo...

Si ce preturi aveau...

Attached File  IMG_8839.jpg   317.08K   11 downloads

Si in 2021 inca mai zbura CLJ - IAS aparent
https://flightaware....e/flight/ROT745

Edited by Lex404, 27 July 2023 - 13:21.


#1652
ghitapg2

ghitapg2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 07.04.2005
Ehhh.... 2018... vremurile cand era Wolff CEO. Gaseai in perioada aia la 20euro in unele zile si pe  TSR - OTP. Cu 20-25euro/sens am prins si de la SBZ - OTP dar si SUJ - CND - SUJ. Vremuri demult apuse.

#1653
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,727
  • Înscris: 03.12.2005
Nici nu are sens sa faci directe decat daca poti tine vreun ATR pentru treaba asta. Dar chiar si asa, faptul ca au ales sa le vanda pe alea vechi in loc sa faca lucrul asta arata ce sperante are ruta.
Mai ales in cazul Timisoara/Iasi/Cluj care au frecvente multiple pe zi e mult mai simplu sa oferi un tarif discountat prin Bucuresti decat sa faci directe cu incarcare indoielnica unde trebuie sa se alinieze toate stelele pasagerilor cu orarul de operare al unei singure frecvente (probabil).

#1654
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
Problema e ca si via bucuresti sunt la ore aiurea. Ca m-am uitat si asa, dar era uno singura varianta de zbor cu timp total 4 ore si ala nopatea, in rest 7-8 ore timp total.

#1655
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,606
  • Înscris: 12.12.2006
Vezi pe la astea noi: HiSky, AirConnect, care or avea.

#1656
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,444
  • Înscris: 19.04.2009
N-au asa ceva Posted Image

Also, Air-connect sunt unguri? Posted Image

Quote

Nu au fost găsite zboruri pentru data aleasă, te rugăm să alegi altul.

Ma las batut...

Edited by Lex404, 27 July 2023 - 15:27.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate