Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 

Acer Aspire 5315

- - - - -
  • Please log in to reply
96 replies to this topic

#19
syn_wrc

syn_wrc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 14.05.2007
dar intre http://www.upshop.ro...0-100512Mi.html si http://www.upshop.ro...1G08Mi.htmlcare e mai bun? si ce anume fac acele mufe? (ieee 1394)

Edited by syn_wrc, 11 May 2008 - 21:29.


#20
dintzishor

dintzishor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.12.2004

 bismark19, on Apr 29 2008, 22:17, said:

am si eu un acer aspire 5315, 2ghz, 2gb ddr2, 160gb hdd...etc...si am instalat pe el windows xp service pack 3 dar nu reusesc nicicum sa instalez placa de sunet. nu stiti ce pot face?

Cum ai putut instala windowsul xp pe el ca eu m-am chinuit ceva shi nu vrea....pls hlp <_<

#21
syn_wrc

syn_wrc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 14.05.2007
ce ma sfatuiti sa cumpar? Acer Extensa 5220?  http://www.dc-shop.r...s.php?cod=15431    sau Acer Aspire 5315?  http://www.dc-shop.r...s.php?cod=15489  ...eu as alege extensa ... voi ce ziceti?

#22
syn_wrc

syn_wrc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 362
  • Înscris: 14.05.2007
nu ma ajuta nimeni ? :(

#23
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
Mi`am cumparat shi eu un Aspire 5135 Acer de la Altex ... shi nu stiu cum fac sa pun Windows`ul pe el :| nu imi citeste niciun cd cu Windows ...nimik :| nu stiu ce sa fac va roooooogg din suflet ajutatzi`ma :( :D !!!

#24
carabina05

carabina05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.05.2008

 OlD_nr_7, on May 26 2008, 19:51, said:

Mi`am cumparat shi eu un Aspire 5135 Acer de la Altex ... shi nu stiu cum fac sa pun Windows`ul pe el :| nu imi citeste niciun cd cu Windows ...nimik :| nu stiu ce sa fac va roooooogg din suflet ajutatzi`ma :( :D !!!

inainte sa instalezi windowsul intra in bios si seteaza hardul pe idee, alta modalitate nu este, doar cu un floppy extern cu port usb.

#25
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008

 carabina05, on May 26 2008, 21:47, said:

inainte sa instalezi windowsul intra in bios si seteaza hardul pe idee, alta modalitate nu este, doar cu un floppy extern cu port usb.
Pai am schimbat akolo la SATA Mode : era [AHCI Mode ] shi-am pus IDE MODE  am salvat am ieshit shi tot degeaba :|

#26
carabina05

carabina05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.05.2008

 OlD_nr_7, on May 27 2008, 10:42, said:

Pai am schimbat akolo la SATA Mode : era [AHCI Mode ] shi-am pus IDE MODE  am salvat am ieshit shi tot degeaba :|

e bootabil cd-ul cu windows-ul? mai incarca si alt cd cu windows.

#27
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008

 carabina05, on May 27 2008, 11:49, said:

e bootabil cd-ul cu windows-ul? mai incarca si alt cd cu windows.
e butabil shi am incercat 2 :| 2 cd`uri cu care eu formatez tot timpu` calculatorul :| poate mai e cva de facut nu ?:|

#28
carabina05

carabina05

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 26.05.2008

 OlD_nr_7, on May 27 2008, 12:55, said:

e butabil shi am incercat 2 :| 2 cd`uri cu care eu formatez tot timpu` calculatorul :| poate mai e cva de facut nu ?:|

Da ce se intempla cand vrei sa instalezi? de ce nu merge?

#29
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
Nu se intampla nimic :| scrie akolo Linpus Linux...:| shi ishi face el akolo plm niste setari... "confuguring kernel parameter..." setting hostname .... :| shi se opreste shi scrie [root@localhost /]#

#30
delmondo

delmondo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 01.02.2008
am si eu un acer aspire 5315 si nu reushesc sa ma joc will rock pe el...zice ca "gsVideoInit() Failed" ! de ce oare, n=am instalat eu ceva bine la placa video ... ?
:huh:

#31
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
Ma ajuta shi pe mine careva :((???? va roooooooggggggg am incercat shi cu Cd original Windows Vista...nu pot sa fac nic :| citeste cd`u...se aude Dvd`rw cum il invarte...:| da` pe monitor n`apare nik :( :| ce ash putea sa`i fac???? VA ROG DIN SUFLETTTT....MULTZUMESC ANITICIPAT !!!!

#32
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
akuma instalez Windows XP ... cu driverele alea de care se vorbea la inceputul paginii...ce`s cu ele ?:)

#33
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
Akuma am instalat Xp`u am instalat placa de sunet... shi cred ca atat am instalat bne din tot cd`u ala ... autorun`ul nu merge cand bag cd`u in laptop...Zice ca "the procedure entry point RegGetValueA could not be located in the dynamic link library ADVAPI32.dll.
PLaca video nu merge instalata nici aia :-<  Se opreste instalarea ... " The software you are installing for this hardware : Mobile Intel ..... has not passed Windows Logo testing to verify its compatibility with Windows XP. Ii dau Continue Anyway...se mai incarca un pic shi apare din nou ..iar ii dau continue anyway ... Installation has completed, ii dau restart shi cand revine...:| tot nu merge.Nici la winamp akolo ... la  Visualization is niste chestii akolo cercuri,linii,foc sau smecherii de`astea shi ziced DirectX initialization failed (GetDeciveCaps). This means that no valid 3D-accelerated display adapter could be found on your computer.    ma ajuta careva ?:| va rooog

#34
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
aici mai gasesti si cateva drivere support XP.


Pentru placa video incearca acest driver

#35
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
Pt placa video ... Mobile Intel GL960 Express Chipset care driver trebuie downloadat ?:| :D ms mult "xxxvirusxxx"

#36
OlD_nr_7

OlD_nr_7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 26.05.2008
Am rezolvat shi cu placa video...insa akum am o mare problema cu un stick ...dar la calculator ... de fiecare data cand introduc stickul in calculator se reseteaza ...ce as putea face ???

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate