Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 

Metoda de plata prin sms

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
donkenzo

donkenzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 08.01.2007
am facut un joc text rpg
cum pot face ca un player sa trimita sms la nr-ul xxxx cu numele lui sau cum e metoda asta unde si cu cine pot vorbi ?
sau alte metode pe care le stiti , dar sa explicati pe larg. astept raspuns ms

#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
am vazut un site pe care puteai face plata prin sms folosind http://www.epayment....nline/start.php
am impresia ca trebuie sa ai firma ca-ti sa faci cont, intraba la contact acolo si sa ne spui si noua

vezi si : http://www.epayment....e/plati-sms.php

Edited by gumball3000, 12 December 2007 - 15:59.


#3
demos

demos

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 05.11.2006
Vreau sa vand Steam prin sms cum au cei de la gameszone sau care aveau asa in fine cu cine trebuie sa iau legatura !?

#4
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
de ce prin sms? metoda rapida si la indemana dar mult prea costisitoare. De ce u folosesti paypal, carte de credit, dar ma gandesc ca e pentru Romania asa ca tot sms-ul ramane cea mai bune solutie pentru tipul asta de afacere .... din pacate

#5
BabyMaker

BabyMaker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 11.12.2007

Quote

am facut un joc text rpg
cum pot face ca un player sa trimita sms la nr-ul xxxx cu numele lui sau cum e metoda asta unde si cu cine pot vorbi ?
sau alte metode pe care le stiti , dar sa explicati pe larg. astept raspuns ms

Quote

am vazut un site pe care puteai face plata prin sms folosind http://www.epayment....nline/start.php
am impresia ca trebuie sa ai firma ca-ti sa faci cont, intraba la contact acolo si sa ne spui si noua

Sfat personal: lasa firmele din ro , sunt firme ieftine calitativ,infecte, si nu isi merita nici pe departe comisionul care il cer vis-a-vis de cele mature existente la ora actuala pe piata.
Poti da un search pe google si ai sa gasesti zeci de firme de procesat pe baza de telefon: Phone billing solution.
Eu personal folosesc 123ticket.com , firma mica ,serioasa care accepta epassporte,complet anonim.

Numai bine!

#6
tim

tim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 07.01.2002

View Postdonkenzo, on Dec 12 2007, 16:27, said:

am facut un joc text rpg
cum pot face ca un player sa trimita sms la nr-ul xxxx cu numele lui sau cum e metoda asta unde si cu cine pot vorbi ?
sau alte metode pe care le stiti , dar sa explicati pe larg. astept raspuns ms
www.mobilpay.ro. In principiu trebuie sa fie un sistem de comanda, user-ul este redirectionat catre site-ul mobilpay unde i se spune la ce nr. sa trimita SMS-ul si ce sa contina. Dupa ce trimite SMS-ul tu primesti o notificare cum ca userul a platit.
Comision fix indiferent de valoarea tranzactiei sau de volum.

#7
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
De cateva zile tot incerc sa implementez mobilpay.ro, si nu imi raspunde nimeni la e-mailuri.
Inca nu imi dau seama daca sunt foarte ocupati, sau pur si simplu neseriosi.

Am vazut si la epayment ceva servicii de plata prin sms, dar nu scrie clar cat e comisionul si instalarea.

A folosit cineva pana acum mobilpay sau epayment, pt plata prin sms?

#8
Fire

Fire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.06.2003
salut
suntem asaltati de cereri de implementare a solutiei mobilpay si nu putem raspunde instant la toate mailurile. Dar asta nu inseamna ca nu vei primi raspuns. In principiu am pus pe site informatiile necesare pentru deschiderea unui cont si instalarii serviciului mobilpay.ro, impreuna cu o suita de intrebari si raspunsuri care ar trebui sa acopere majoritatatea intrebarilor ridicate.

Tot ce trebuie sa faci este sa iti deschizi un cont, nu te costa nimic, si sa iti descarci documentatia din sectiunea utile (ai documentatie de implementare, exempe si contractul). Adresa de e-mail pentru suport implementare este implementare at mobilpay dot ro .

Vei primi toate raspunsurile la intrebari. garantat.

Multumesc

Antonio Eram


View Postflorinn, on Dec 18 2007, 17:54, said:

De cateva zile tot incerc sa implementez mobilpay.ro, si nu imi raspunde nimeni la e-mailuri.
Inca nu imi dau seama daca sunt foarte ocupati, sau pur si simplu neseriosi.

Am vazut si la epayment ceva servicii de plata prin sms, dar nu scrie clar cat e comisionul si instalarea.

A folosit cineva pana acum mobilpay sau epayment, pt plata prin sms?


#9
Fire

Fire

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.06.2003
Imi pare rau de experienta pe care ai avut-o cu firmele din Romania. Este ceea ce dorim si noi sa schimbam in aceasta piata. Partial am reusit sa ne tinem promisiunile : servicii de calitate, felxibile si o oferta comerciala pentru piata din Romania (cu toate plusurile si minusurile ei).
Mobilpay.ro este doar o interfata a unui serviciu pe care il oferim in piata de mai mult de un an de zile, care are ca parteneri servicii on-line de top din domeniul dot.ro si care anul acesta a generat o cifra de afaceri de peste 1Milion de euro. Este mult sau putin, nu stiu dar sunt sigur ca potentialul pietei noastre de servicii on-line este mult mai mare. De aceea am considerat integrarea serviciului sub o interfata usor de utilizat care sa permita oricarui partener dornic sa implementeze solutia de microplati cu sms, o integrare usoara, la orice moment si care sa nu aiba costuri suplimentare altele decat comisionul pe tranzactie.

Pe scurt solutia noastra de microplati cu sms ofera posibilitatea de a implementa in cadrul oricarui serviciu on-line, plati de 5, 6, 7, 8, 9, 10 Euro , cu comision fix pe tranzactie de 1.40 Euro. Nu exista costuri ascunse, de deschidere cont, lunare, intretinere, samd. Cat de mare este comisionul poate fi un subiect de discutie, dar nu uita ca dupa prima tranzactie practic se genereaza profit si ca acest comision acopera atat costurile de operare ale serviciului cat si comisionul operatorilor de telefonie mobila din romania (deloc neglijabil). mobilpay este disponibil doar la operatorii Vodafone si Orange Romania.

mobilpay.ro nu a fost conceput pentru vanzarea de produse, ci mai degraba a serviciilor care pot si au o marja mai mare de adaos. in pricipiu agream o gama larga de servicii dar sunt si exceptii (adult/gambling/droguri/samd).

va recomand deschiderea unui cont pe mobilpay.ro macar pentru a vedea cum functioneaza serviciul si care sunt pasii de implementare.

daca aveti intrebari va rog sa mi le puneti. in limita disponibilului va voi raspunde.

multumesc

antonio eram
NETOPIA System





View PostBabyMaker, on Dec 12 2007, 21:30, said:

Sfat personal: lasa firmele din ro , sunt firme ieftine calitativ,infecte, si nu isi merita nici pe departe comisionul care il cer vis-a-vis de cele mature existente la ora actuala pe piata.
Poti da un search pe google si ai sa gasesti zeci de firme de procesat pe baza de telefon: Phone billing solution.
Eu personal folosesc 123ticket.com , firma mica ,serioasa care accepta epassporte,complet anonim.

Numai bine!


#10
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004

View PostFire, on Dec 18 2007, 22:35, said:

salut
suntem asaltati de cereri de implementare a solutiei mobilpay si nu putem raspunde instant la toate mailurile. Dar asta nu inseamna ca nu vei primi raspuns. In principiu am pus pe site informatiile necesare pentru deschiderea unui cont si instalarii serviciului mobilpay.ro, impreuna cu o suita de intrebari si raspunsuri care ar trebui sa acopere majoritatatea intrebarilor ridicate.

Tot ce trebuie sa faci este sa iti deschizi un cont, nu te costa nimic, si sa iti descarci documentatia din sectiunea utile (ai documentatie de implementare, exempe si contractul). Adresa de e-mail pentru suport implementare este implementare at mobilpay dot ro .

Vei primi toate raspunsurile la intrebari. garantat.

Multumesc

Antonio Eram


Nu stiam daca e indiferenta sau aveti prea multe cereri, dar acum am inteles.
Scuze daca am fost mai "dur" la adresa voastra, dar sunt foarte entuziasmat de plata prin sms,
si vreau sa o aplic la mine pe site cat mai repede, pentru clientii mei.

Deja am primit ajutor pentru implementare, deci imi retrag cuvintele.

Edited by florinn, 19 December 2007 - 09:54.


#11
Pai

Pai

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.12.2007
Imi puteti da si mie mai multe detalii ? cum se face toata treaba ?

#12
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
Care treaba?? Cum se face plata sau cum pui metoda de plata la tine pe site?

#13
ramzex

ramzex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 11.03.2006

View PostFire, on Dec 18 2007, 22:52, said:

Imi pare rau de experienta pe care ai avut-o cu firmele din Romania. Este ceea ce dorim si noi sa schimbam in aceasta piata. Partial am reusit sa ne tinem promisiunile : servicii de calitate, felxibile si o oferta comerciala pentru piata din Romania (cu toate plusurile si minusurile ei).
Mobilpay.ro este doar o interfata a unui serviciu pe care il oferim in piata de mai mult de un an de zile, care are ca parteneri servicii on-line de top din domeniul dot.ro si care anul acesta a generat o cifra de afaceri de peste 1Milion de euro. Este mult sau putin, nu stiu dar sunt sigur ca potentialul pietei noastre de servicii on-line este mult mai mare. De aceea am considerat integrarea serviciului sub o interfata usor de utilizat care sa permita oricarui partener dornic sa implementeze solutia de microplati cu sms, o integrare usoara, la orice moment si care sa nu aiba costuri suplimentare altele decat comisionul pe tranzactie.

Pe scurt solutia noastra de microplati cu sms ofera posibilitatea de a implementa in cadrul oricarui serviciu on-line, plati de 5, 6, 7, 8, 9, 10 Euro , cu comision fix pe tranzactie de 1.40 Euro. Nu exista costuri ascunse, de deschidere cont, lunare, intretinere, samd. Cat de mare este comisionul poate fi un subiect de discutie, dar nu uita ca dupa prima tranzactie practic se genereaza profit si ca acest comision acopera atat costurile de operare ale serviciului cat si comisionul operatorilor de telefonie mobila din romania (deloc neglijabil). mobilpay este disponibil doar la operatorii Vodafone si Orange Romania.

mobilpay.ro nu a fost conceput pentru vanzarea de produse, ci mai degraba a serviciilor care pot si au o marja mai mare de adaos. in pricipiu agream o gama larga de servicii dar sunt si exceptii (adult/gambling/droguri/samd).

va recomand deschiderea unui cont pe mobilpay.ro macar pentru a vedea cum functioneaza serviciul si care sunt pasii de implementare.

daca aveti intrebari va rog sa mi le puneti. in limita disponibilului va voi raspunde.

multumesc

antonio eram
NETOPIA System


Sper ca nu sunt eu idiot, dar la verificarea numarului de telefon (demo) primesc mesaj de eroare cum ca numarul meu nu este valid... adica cum?  :o  folosesc un numar invalid?  :lol:

Quote

Numarul de telefon pentru verificare este:

(ex: 07XXXXXXXX)

Edited by ramzex, 09 January 2008 - 01:07.


#14
bogdan_66_2004

bogdan_66_2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.02.2007
mda... Stau ceva dupa rentabil web....Totul ok dar nu imi da scriptul de instalare formular... super!!! iar eu pierd bani pe zi ce trece....
Stie cineva vrun serviciu asemanator... (adica usor de instalat Si pt persoanele fizice) Va rog dati un post... Pierd bani.. :cursing:

#15
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
mobilpay.ro - site nou

#16
bogdan_66_2004

bogdan_66_2004

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 21.02.2007

View Postagain, on Jan 16 2008, 00:02, said:

mobilpay.ro - site nou
aha merci deci pot ca persoana fizica ia sa vedem


Hmm este alta platforma... nu are prea multe explicati ... Nu imi inspira incredere ... Altceva se poate (Persoana fizica)

Edited by bogdan_66_2004, 16 January 2008 - 00:20.


#17
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
Am eu mobilpay.ro si merge super bine.

Ii adevarat ca nu prea are multa informatie despre implementare, dar merge super bine.

#18
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Recomand cu caldura daopay.com

Suport excelent, comisioane foarte bune. Cand am avut nelamuriri privitoare la API, am primit reply la mail in 2 minute. Cei de la rentabiliweb mi-au raspuns in scarba in 3 zile, iar cei de la gk si parlatel nu mi-au raspuns nici acum.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate