Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

cum sa scap de umilinta?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
Piramidon

Piramidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.02.2008

 valy1965, on Apr 25 2008, 14:26, said:

off topic
Scuze, n-am dat cautare cu "femei de cariera" pe SP desi sigur gaseam la propriu si la figurat cateva exemplare ! :naughty:
Da' pe unde mai umbli fato ? N-am mai vazut de mult nick-ul tau ! Esti scumpa la vedere.

Nu e scumpa, trebuie sa stii tu pe unde sa te uiti.  :lol:

#38
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 Piramidon, on Apr 25 2008, 14:31, said:

Nu e scumpa, trebuie sa stii tu pe unde sa te uiti.  :lol:
off topic
Sarbatori fericite si tie !

Edited by valy1965, 25 April 2008 - 14:39.


#39
Piramidon

Piramidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.02.2008

 valy1965, on Apr 25 2008, 15:39, said:

off topic
Sarbatori fericite si tie !


Si mai cui?  :lol:

Iti intorc gandurile bune.  :kisstogether:

#40
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 Piramidon, on Apr 25 2008, 14:45, said:

Si mai cui?  :lol:

Iti intorc gandurile bune.  :kisstogether:
off
Lui Bellea,de Florii ! :rolleyes:

PS
Si eu te iubesc ! :kisstogether:

#41
Piramidon

Piramidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.02.2008

 valy1965, on Apr 25 2008, 14:50, said:

off
Lui Bellea,de Florii ! :rolleyes:

PS
Si eu te iubesc !
:kisstogether:


Si mai cine in afara de tine?  :lol:

#42
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 Piramidon, on Apr 25 2008, 14:53, said:

Si mai cine in afara de tine?  :lol:
ultimul off topic

Un moderator sau poza lui, ai uitat !? :rolleyes:
PS
ramane secretul nostru ! :kisstogether:

Edited by valy1965, 25 April 2008 - 15:18.


#43
Piramidon

Piramidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 17.02.2008

 valy1965, on Apr 25 2008, 15:14, said:

ultimul off topic

Un moderator sau poza lui, ai uitat !? :rolleyes:
PS
ramane secretul nostru ! :kisstogether:


Ultimul sa fie. Da' eu iubeam poza, nu poza pe mine... Ai uitat?  :kisstogether:

#44
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008

 valy1965, on Apr 25 2008, 09:22, said:

Poi scumpo,e aiurea sa recomanzi ceva unei persoane daca la tine  n-a dat rezultate . Adica,ipocrit vorbind, ce nu-i bun pentru mine ii vine ca o camasa lu’ altu’ !


Pai la mine a dat rezultate. A trebuit sa ma desprind dintr-o relatie de lunga durata, in care iubeam, si am facut-o, si la inceput a durut foarte tare dar apoi am trecut peste si mi-am continuat viata. Adica exact ce ii recomandam domnisoarei. Sa nu ramana "incremenita in proiect". Fie nu ai inteles ce am spus, fie pur si simplu ai vrut neaparat sa spui ceva rautacios

#45
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 aaalexandraaa, on May 1 2008, 22:33, said:

Pai la mine a dat rezultate. A trebuit sa ma desprind dintr-o relatie de lunga durata, in care iubeam, si am facut-o, si la inceput a durut foarte tare dar apoi am trecut peste si mi-am continuat viata. Adica exact ce ii recomandam domnisoarei. Sa nu ramana "incremenita in proiect". Fie nu ai inteles ce am spus, fie pur si simplu ai vrut neaparat sa spui ceva rautacios
Da, la asta m-am referit , la casnicia ta pe care n-ai fost in stare s-o faci sa functioneze,de la tine citire !
Ti-am bolduit mai jos, ca sa intelegi ca nu e suficient sa stii teorie conjugala.
Pe de alta parte, daca nu ti-au fost de folos aceste sfaturi, de ce mama lu' dracu le recomanzi cu caldura altora ?
Multa bafta in viata.

 aaalexandraaa, on Apr 18 2008, 03:41, said:

.......................
Ar fi cazul ca el sa faca un efort daca vrea sa nu te piarda, sa incerce sa te faca si pe tine fericita. Pe de alta parte vezi daca nu are si el nemultumiri, cine stie, poate ca acest comportament s-a nascut din nemultumirile lui. Trebuie sa discutati si sa invatati sa comunicati. Spui ca el nu stie ce culori, ce mancaruri iti plac, tu stii lucrurile astea despre el? El este fericit in casnicia voastra? Stii care sunt lucrurile de care are nevoie, pe care si le doreste? Esti sigura ca i le oferi?

Edited by valy1965, 02 May 2008 - 13:48.


#46
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
Deci, stati asa, eu stiam ca sexul oral rezolva toate problemele...

#47
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 landscape10, on May 2 2008, 14:54, said:

Deci, stati asa, eu stiam ca sexul oral rezolva toate problemele...
Poi da, dar ea inca nu "citise" despre el si de asta nu l-a recomandat ! ;)

#48
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008

 valy1965, on May 2 2008, 13:47, said:

Da, la asta m-am referit , la casnicia ta pe care n-ai fost in stare s-o faci sa functioneze,de la tine citire !
Ti-am bolduit mai jos, ca sa intelegi ca nu e suficient sa stii teorie conjugala.
Pe de alta parte, daca nu ti-au fost de folos aceste sfaturi, de ce mama lu' dracu le recomanzi cu caldura altora ?
Multa bafta in viata.


Tocmai am mentionat ca mi-au fost folositoare. Si nu a fost vorba de nici o casnicie.

Si daca este cineva indreptatit sa critice ceea ce am scris, aceea ar fi persoana care a postat. Ea a cerut niste sfaturi iar eu am scris ce mi-ar folosi mie in locul ei, si ceea ce cred ca i-ar folosi si ei. Daca m-am inselat, asta poate sa o spuna ea

"cum sa scap de sentimentul de dorinta si iubire pe care il am pt el? Cum sa ajung in punctul in care sa nu-mi mai pese, sa nu mai sufar? "

asta a fost intrebarea ei, si eu cred ca am dat un raspuns cat se poate de potrivit

Edited by aaalexandraaa, 06 May 2008 - 23:14.


#49
mulatra

mulatra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2011
Buna, sunt noua aici dar povestea ta m-a determinat sa-mi fac cont, poate ca nu mai e de actualitate subiectul dar vreau sa te intreb ce ai facut in cele din urma, cum ai scapat de el ,sunt intr-o situatie similara din care ma zbat sa ies de 8-9 luni si nu reusesc ,dimpotriva parca negura e tot mai deasa si disperarea mai mare..:(

#50
Paranoir

Paranoir

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,877
  • Înscris: 01.05.2008
Disperarea apare in momentul in care refuzi sa treci peste. Am inteles ca poate fi dureros, ca e greu, dar pana la urma ce sa faci? Asa e viata, nu poti forta pe nimeni sa te placa. Inteleg ca el s-o fi purtat urat fata de tine, a fost las (ai zis ca treci printr-un caz similar cu cel al initiatoarei topicului), dar chiar de ar fi fost om cu un caracter frumos, nu e normal sa stea cu tine din mila. Nu ai cum sa controlezi sentimentele. Cand dispar, e gata. Nu e nimeni dator sa stea toata viata alaturi de cineva pentru care nu mai simte nimic. Nu stiu cum functioneaza iubirea asta, nu stiu daca exista vreo reteta sa mentii sentimentele vii. Poate ca, pur si simplu, iubirea trece dupa un timp si nu ai ce-i face. Poate ca unii oameni nu sunt facuti sa ramana impreuna foarte multa vreme, chiar daca se iubesc cu multa pasiune la inceput. Poate nu e compatibilitatea aia perfecta. Trebuie sa intelegem ca nimeni nu este proprietatea noastra, dragoste cu forta nu se poate.
E dureros, e incorect, e de cacat, dar asa stau lucrurile in viata asta a noastra. Probabil nu o sa stim niciodata ce trebuie sa facem ca sa fie bine in relatiile noastre. Eu cred ca e o chestiune de noroc.
Tu acum trebuie sa faci in asa fel incat sa nu te mai gandesti la el deloc, chiar de pare imposibil, chiar de nu vrei sa uiti pe cineva pe care iubesti. In timp o sa treaca. Nu garanteaza nimeni ca o sa ai aceeasi pofta de viata ce o aveai inainte, cand erai fericita cu el. Unii oameni ajung sa se inchida in ei dupa o durere din asta mare.
Dar, daca te straduiesti sa gandesti pozitiv, sa nu mai iti vezi toata viata prin prisma partenerului care ti-a frant inima, sa incerci sa te bucuri de lucrurile frumoase din viata ta, sa ai activitate, sa faci ceea ce iti place si, repet, cu o atitudine pozitiva, vei reusi sa treci peste intr-un mod sanatos si sa mergi mai departe.
Initiatoarea topicului nu iti va raspunde, mai mult ca sigur.
E greu sa incepi o relatie noua avand atitudinea asta de "viata mea s-a terminat odata cu el". Si e pacat, poate, cine stie, ai avea ocazia sa cunosti pe cineva mai bun decat fostul care ar putea sa aduca bucurie si implinire in viata ta.
Iti urez succes.

Edited by Paranoir, 26 November 2011 - 21:16.


#51
dakalro

dakalro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.03.2010
Te gandesti bine, te decizi, nu te gandesti absolut deloc ce se va intampla cu sentimentele tale cand faci asta, iti spui ca le rezolvi pe urma. Cand ai o solutie relativ obiectiva o pui in aplicare (ii spui pa, la revedere, e finala si inchisa). Dupa aia maturi cioburile (vina, durere, dor etc samd).

Sentimentalismul e o tampenie cand vrei sa iei decizii bune pentru tine si viitorul tau. Are rolul lui dar cand te hotarasti nu are importanta pentru luarea deciziei. Cum dai in cap de o chestie de genul "dar simt ca il iubesc", "dar sunt de atata timp cu el", "dar o sa-l fac sa sufere", sari peste. Toate astea ti le rezolvi dupa.

#52
mariantudor111

mariantudor111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.05.2014
si io sunt nou pe aici

ce mai aveti nou  ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate