Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

cum sa scap de umilinta?

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#19
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Toti masculii feroce care ti-au vizitat profilul sunt available... Deci, fii pe faza :ninja:
Ontopic: da-l dreq si uita-l

#20
Bebeluska

Bebeluska

    Bebeluºka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 melcu79, on Jan 18 2008, 16:22, said:

@Bebe ai dormit cu capul pe dictionarul filozofic?
Pe mine m-ai impresionat :D


De fapt cunosc bine sentimentul... nu e atat de fericit cum pare, din pacate..

#21
gigel de hohenþolãrn

gigel de hohenþolãrn

    am merțan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,692
  • Înscris: 07.07.2006
ºtie ce ºtie ºi manowar ãsta.

gogoºiko, stai meseriaºo cu vasilicã de-l iubeºti, pãi ce, înseamnã cã nu-l iubeºti dacã nu-i suporþi mizeriile & ºit. ºi dacã nu-l oubeºti atunci e de-nþeles cã vrea sã ºteargã pe jos cu tine.

fi bãþoasã bre, întocmai ca o cârpã..
baftã ºi la mulþ ani

#22
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007
incepe prin a te face si tu ocupata, asta daca nu ai inceput deja.
Si numai daca te fatai prin oras, si daca incepi sa mergi la o sala, undeva; si daca pentru inceput stai acasa si citesti o carte si nu-i raspunzi la telefon. Mergi la librariile astea gen cafenea (avem si noi C..... - nu e reclama)
daca vrea sa-ti verifice programul, fii evaziva in legatura cu asta.
Stii ce porbabil ar incepe sa te binedispuna? Cartile de genul chicklit - gen Bridget Jones & Co...

#23
Jonica76

Jonica76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 28.04.2007
incepe prin a te face si tu ocupata, asta daca nu ai inceput deja.
Si numai daca te fatai prin oras, si daca incepi sa mergi la o sala, undeva; si daca pentru inceput stai acasa si citesti o carte si nu-i raspunzi la telefon. Mergi la librariile astea gen cafenea (avem si noi C..... - nu e reclama)
daca vrea sa-ti verifice programul, fii evaziva in legatura cu asta.
Stii ce porbabil ar incepe sa te binedispuna? Cartile de genul chicklit - gen Bridget Jones & Co...

#24
hell_bitch

hell_bitch

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 07.03.2008

 andrei.m, on Dec 7 2007, 16:29, said:

inteleg situatia prin care treci... inteleg ca vroia sa se desparta de tine....
dar modul in care a facut-o sau vrea sa o faca este unul las... problema ar trebui luata direct si discutata.. indiferent de ce zice el...
cu cat o lungesti mai lung cu atata suferi mai mult...
si cu atat mai bine vei sti care si cum e situatia... si umilinta nu va mai sta pe umerii tai...

parerea mea e ca el a fost un las fata de tine...
iar parerea mea este ca parerea ta este proasta ;)

#25
ursulache

ursulache

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 09.10.2007
Cand nu esti casatorit e cel mai simplu.
Cauta altul scurt chiar si temporar si dai papucii. Sa vezi cum se va simtii el cand se va vedea schimbat. Oricum relatia cu el nu mai merita continuata sau poate e gata si nu stii tu .

#26
Ugle

Ugle

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 05.04.2007

 jay333, on Dec 7 2007, 16:45, said:

Eu as spune cu totul altfel: nu e las deloc, e doar bucuros ca are acces la o bucatica de p... cand vrea muschii lui. Scuze daca suna prea dur dar cred ca asta e realitatea. OK, o fi inceput cu ceva frumos si sincer; pe parcurs insa si-a pierdut interesul dar si-a lasat "portita" pentru atunci cand ducea lipsa de hata-hata. Si, cum a gasit slabiciunea initiatoarei topicului, a profitat si inca mai profita pe cat posibil.
Sfat: fuck him! Hard. Cauta-ti altul mai frumos, mai avut, mai cumva sa-l doara si poti sa te mai si lauzi pe la serviciu ca noul e de 1000 de ori mai bun (mai ales la pat) decat el. Nu prea o sa-i pice bine.
De ce multe lume adopta comportamente fatarnice doar pentru ca sa faca fostul partener sa se simta prost?
Nu ar fi mai matura indiferenta totala?..chiar si impusa prin vointa

#27
gogoshica

gogoshica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.12.2007
buna :)..din nou

multumesc!

despre mine..e aproape aprilie, si sufleteste sunt in aceeasi situatie. Am reusit in schimb sa-i spun sa nu ma mai caute... am obosit sa vad ca vine la mine in decembrie..si dupa e pur si simplu ocupat pana in martie ..:)

e ralaxat acum, il simt..a scapat de o povara....e indiferent si amabil...si doare! Zambesc pentru ca am citit un topic in care se dezbatea problema..cum sa scap de o fata...si cu durere am recunoscut unele comportamente, scuze afisate si de el... macar am avut puterea sa nu par obsedata, fara telefoane, mesaje trimise... am fost fata cuminte care astepta si atat

sunt suparata pe mine...mi-as dori sa fii fost mai puternica si acasa...nu numai la servici, in oras , cand sunt in lume..am invatat sa arat ca sunt bine...sper sa fie un pas inainte.
nu pot sa inteleg de ce ...asta ma obsedeaza...cum de nu-i pasa?... cum de a uitat? si cum nu-i e dor?...pentru ca mie imi este..

acum sunt in faza in care undeva in adancul sufletului sper ca va veni si-mi va raspunde la toate intrebarile din mintea mea, dar rational stiu ca ar fi cel mai neindicat lucru.

un lucru bun: imi place ce muncesc, si poate faptul ca inca am satisfactia muncii ma face sa am incredere in mine...

am incercat sa ma uit in jur: si am iesit si iesit...si am fost amabila, fara sa simt nimic...sunt oameni ok, dar mi-e frica sa mai cred ceva..nu vreau sa mai ajung sa sufar....

am citit mult despre comportamente, reactii, etc...si stiu foarte bine cum ar trebui sa gandesc...ce fac cand nu reusesc tot timpul? si mai simt un lucru ciudat...simt nevoia sa caut oamanii din tercut, 2 barbati la care am tinut...nu am reusit standardul de acum in performanta de fi dependenta emotional :))...dar au contat mult....mi-e frica sa spiun un buna, asta mi-ar mai lipsi acum..un alt refuz. Asa ca ma abtin.

numai bine,
gogo

#28
landscape10

landscape10

    Banned by landscape10

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,459
  • Înscris: 29.10.2005
gogoshico,

In astia 28 de ani pe care-i am, am invatat ca totul in viata se plateste, absolut tot. Si nu ca urmare a unei legi ipotetice a karmei, ci totul vine ca o consecinta a ceea ce esti. Nu poti fi instabil si sa primesti inapoi stabilitate, nu poti fi jigodie, iar oamenii sa te respecte, nu poti fi egoist, iar ceilalti sa te trateze cu altruism, nu poti ura si sa fii iubit. Ii va veni si lui randul, in cele din urma va fi si el in situatia ta, poate mai rau, nu iti poti bate joc de oameni la infinit, fara ca altcineva sa isi bata joc de tine la randul sau.

Cat despre suferinta, las-o sa treaca pe langa tine ca o apa, e si ea o stare ca si bucuria de moment. Priveste-o ca pe o lectie si invata. Ce nu te omoara te face mai puternica. Nu mai da curs niciunei imagini mentale in care apare el, in timp se vor estompa, iar persoana potrivita pentru tine va aparea mai devreme sau mai tarziu. Poate chiar este pe langa tine, dar nu ai avut ochi pentru el pana acum. Deschide ochii si renunta la vederea ingusta.

Succes!

#29
Bendisuka

Bendisuka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 30.03.2008

 gogoshica, on Mar 31 2008, 23:17, said:

buna :)..din nou

despre mine..e aproape aprilie, si sufleteste sunt in aceeasi situatie.
am incercat sa ma uit in jur: si am iesit si iesit...si am fost amabila, fara sa simt nimic...sunt oameni ok, dar mi-e frica sa mai cred ceva..nu vreau sa mai ajung sa sufar....

Nu vreau sa par ironica, dar nici sa-mi dea lacrimile nu mai reusesc de mult. Gogosico, cum spun barbatii dupa bautura, cui pe cui se scoate. Si eu adaug, daca in loc de cuie sunt piroane, e si mai bine. Pana la urma sigur unul din ele ramane bine infipt, important e sa-ti dai jos armura pe care ti-ai pus-o singura dar pe care nu te mai obliga nimeni s-o porti.
Oricat ar fi de ascutite, piroanele astea nu intra daca li se opune rezistenta. ;)

Inca ceva: cat de amabila ai fost, atunci cand "n-ai simtit nimic"? Adica vrei sa spui ca ai zambit in coltul gurii cu unul si cu altul, dar "nimic"? Pai nimic o sa ramana in cazul asta.

Edited by Bendisuka, 03 April 2008 - 17:46.


#30
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Trebuie sa inveti sa iti impui sa treci peste, pur si simplu. Exista pe lume lucruri mult mai interesante la care sa te gandesti, decat la un marlan care si-a permis sa se poarte asa. Deschide ochii si uita-te in jurul tau, ca sunt o gramada de preocupari de o mie de ori mai frumoase si mai constructive. Desprinde-te din cercul asta si TRAIESTE!


Stiu ca pare simplu de zis, dar pana la urma cu totii am trecut sau vom trece prin astfel de momente, nu e nimeni scutit. Si eu a trebuit sa ma desprind dintr-o relatie care a durat cativa ani, si nu a fost simplu deloc, mai ales la inceput durerea te copleseste, dar durerea este doar un stadiu si trebuie sa treaca! Eu cred ca a fost de ajuns durerea pana acum, time to move on.....

#31
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 aaalexandraaa, on Apr 18 2008, 05:24, said:

Trebuie sa inveti sa iti impui sa treci peste, pur si simplu. Exista pe lume lucruri mult mai interesante la care sa te gandesti, decat la un marlan care si-a permis sa se poarte asa. Deschide ochii si uita-te in jurul tau, ca sunt o gramada de preocupari de o mie de ori mai frumoase si mai constructive. Desprinde-te din cercul asta si TRAIESTE!


Stiu ca pare simplu de zis, dar pana la urma cu totii am trecut sau vom trece prin astfel de momente, nu e nimeni scutit. Si eu a trebuit sa ma desprind dintr-o relatie care a durat cativa ani, si nu a fost simplu deloc, mai ales la inceput durerea te copleseste, dar durerea este doar un stadiu si trebuie sa treaca! Eu cred ca a fost de ajuns durerea pana acum, time to move on.....
Daca citesc ce-ai mazgalit aici : http://forum.softped...t...0&start=150
vad ca la 23 de ani stii sa faci o casnicie sa functioneze,vorba ta ! ;)
Daca recitesc ce ai scris mai sus, ma apuca indoiala ! :D
In schimb esti sfatoasa...,nevoie mare.

#32
aaalexandraaa

aaalexandraaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 14.04.2008
Vaaaaai, dar nu am zis ca stiu :) ma legam doar de don'soara, care a pus limita minima de varsta 25 :D

Apropo, vad ca ai "boldit" cate ceva pe ici pe colo din ce am scris eu si .... bietul meu neuron a clacat. Ce nu-i in ordine in ce am scris acolo?

Last but not least, incerc sa incurajez fata sa treaca peste ... ce-i rau in asta?

#33
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 aaalexandraaa, on Apr 23 2008, 10:21, said:

Vaaaaai, dar nu am zis ca stiu :) ma legam doar de don'soara, care a pus limita minima de varsta 25 :D

Apropo, vad ca ai "boldit" cate ceva pe ici pe colo din ce am scris eu si .... bietul meu neuron a clacat. Ce nu-i in ordine in ce am scris acolo?

Last but not least, incerc sa incurajez fata sa treaca peste ... ce-i rau in asta?
Poi scumpo,e aiurea sa recomanzi ceva unei persoane daca la tine  n-a dat rezultate . Adica,ipocrit vorbind, ce nu-i bun pentru mine ii vine ca o camasa lu’ altu’ ! La asta m-am referit,trebuie sa-ti fac o schita ca sa intelegi ? :)
Acu' daca-si mai revine unicul tau neuron, de la tine citire, da la o parte cu gratie, parul balai din ochi  si arunca o privire peste "Femei de cariera" a lu' Dinescu,poate gasesti ceva asemanari pe-acolo !
Ti-am lasat un link ,http://www.maglavais.ro/articole/creatie/Mircea_Dinescu_Femei_de_cariera.html ,ca sa nu obosesti intrebandu-l pe nenea Google.

#34
TADY85

TADY85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 12.05.2005

 valy1965, on Apr 25 2008, 09:22, said:

Poi scumpo,e aiurea sa recomanzi ceva unei persoane daca la tine n-a dat rezultate . Adica,ipocrit vorbind, ce nu-i bun pentru mine ii vine ca o camasa lu’ altu’ ! La asta m-am referit,trebuie sa-ti fac o schita ca sa intelegi ? :)
Acu' daca-si mai revine unicul tau neuron, de la tine citire, da la o parte cu gratie, parul balai din ochi si arunca o privire peste "Femei de cariera" a lu' Dinescu,poate gasesti ceva asemanari pe-acolo !
Ti-am lasat un link ,http://www.maglavais.ro/articole/creatie/Mircea_Dinescu_Femei_de_cariera.html ,ca sa nu obosesti intrebandu-l pe nenea Google.


Valy ,desi acid...bestial,tin sa-ti multumesc pt link ,chiar daca offtopic!
Incearca sa fii mai bland cu ele!
Multumesc pt link!

#35
bellea_77

bellea_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,371
  • Înscris: 21.08.2006
Tot off...
A fost dedicatia mea de Martisor. ;)

#36
valy1965

valy1965

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,785
  • Înscris: 17.07.2005

 bellea_77, on Apr 25 2008, 14:07, said:

off topic
Scuze, n-am dat cautare cu "femei de cariera" pe SP desi sigur gaseam la propriu si la figurat cateva exemplare ! :naughty:
Da' pe unde mai umbli fato ? N-am mai vazut de mult nick-ul tau ! Esti scumpa la vedere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate