Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Balans la ridicare picior dupa ac...

Izolatie intre OSB si placa de be...

instalatie incalzire apartament 2...

HEV D Segment - intrebari/pareri ...
 Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 

Stiti ceva daca VW Passat 2.0

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
w3bmaster

w3bmaster

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 454
  • Înscris: 29.03.2006
Sunt posesor de Passat 2.0 si am avut o mica problema (descarcat baterie) cand lam dus la service mi-au zis "experti" ca bateria e prea mica 35 amperi ar trebui 90 cica e greseala de proiectare

Stie cineva ceva de asta ?

Multumesc anticipat

#2
Inteligent Team

Inteligent Team

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 27
  • Înscris: 16.10.2005

 w3bmaster, on Dec 6 2007, 17:23, said:

Sunt posesor de Passat 2.0 si am avut o mica problema (descarcat baterie) cand lam dus la service mi-au zis "experti" ca bateria e prea mica 35 amperi ar trebui 90 cica e greseala de proiectare

Stie cineva ceva de asta ?

Multumesc anticipat
un singur lucru e cert: Cu cat masina are electronik mai multa, chiar daca intra in "sleep" consum tot exista. da eu stiu k nu ar trebui sa depaseasca 50 mA. Restul este anormal calculeaza si tu  daca ai un consum de 50 mA/h in 10 ore, in 10 zile ..etc ce consum urias este in 2-3 luni de nefunctionare a motorului
Sincer ma indoiesc insa sa aibe 35 A bateria e mult prea mica pt o asemenea masina . Am lucrat in reprezentantza la Skoda si cat de cat am reparat multe masini si sunt in aceeasi grupa modelele ... nu cunosc sa aibe 35 A pasatul dar o sa ma interesez . Nu  este desigur nici imposibil , poate fi o strategie de piatza k sa dai bani mai tarziu p o baterie k lumea... :D  La cate vand ei.... se aduna...

#3
toma

toma

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 374
  • Înscris: 18.11.2002
Am un Passat b6 nou luat in iulie 2007. Dupa 3 luni a picat bateria originala. Mi-au pus o Varta si a picat si asta azi, dupa 1 zi de stat pe loc cu masina si ninsoarea asta mare. Oricum mi se pare inacceptabil. In prealabil am fost la service si mi-a spus ca exista si un consum chiar daca masina e inchisa, in jur de 40 de miliamperi. Poate acest consum sa descarce? DIn cate am inteles, nu.

#4
liviu_np

liviu_np

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.198
  • Înscris: 05.06.2006
Am un Passat b6 nou luat in iulie 2007. Dupa 3 luni a picat bateria originala. Mi-au pus o Varta si a picat si asta azi, dupa 1 zi de stat pe loc cu masina si ninsoarea asta mare. Oricum mi se pare inacceptabil. In prealabil am fost la service si mi-a spus ca exista si un consum chiar daca masina e inchisa, in jur de 40 de miliamperi. Poate acest consum sa descarce? DIn cate am inteles, nu.

Despre baterii de 35 de AH, n-am auzit, dar de ce nu iei una de 75 sau 90 de Ah? Nu se intampla nimic cu partea electrica/electronica. Din contra, te ajuta mai mult la timp friguros. Daca ai alarma si sezor de perimetru nu se descarca asa de repede cand isi fac nevoile toti cainii vecinilor pe roata ta.

Nu recomand Varta decat daca sunt originale, nu facute in Cipru, unde se fac o sumedenie de baterii si se lipeste eticheta cu numele firmei in functie de cerere.

Aveam intr-un timp abtipilduri de schimbam bateriile unui parc auto de marime medie!!!!!

Editat de liviu_np, 04 ianuarie 2008 - 00:44.


#5
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005
baterie de 35 Ah are numai tico si matiz...

durata de viata acumulator? chiar saptamina trecuta a cedat un bosch silver cumparat in 2001 pt un Passat vechi. 6 ani jumatate pt un acumulator nu este rau...

#6
toma

toma

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 374
  • Înscris: 18.11.2002
Bateria cu care a venit masina avea 70A.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate