Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale
 Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?
 Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun
 Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet
 

Incinte de casa cu difuzoare profesionale

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
DJ DNA

DJ DNA

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 22.06.2004
Am placerea sa va prezint un mare pasionat de sunet bun .
Este vorba de Robert Ghement din Bucuresti .
Dupa cum cred ca o sa observati a investit ceva bani si munca in sistemul de acasa in conditiile in care majoritatea sculelor sunt facute de el .
Robert este un bun exemplu despre cum iti poti face scule de exceptie cu bani putini .

Incintele sunt realizate in proportie de 90% in conditii de home - atelier , se pot acorda usor ( mare chestie ) si au iesit la un pret de cost ce nu trece de 400 Euro / perechea ( comform aprecierilor mele ) . Difuzoarele au costat 270 Euro / perechea si au fost furnizate de SC Difuzoare SRL . Doua monoblocuri facute de un adevarat guru al miscarii audiofile ( Erno Borbely ) alimenteaza cele doua boxe mari de circa 280 l .

Preamplificatoarele cu lampi ( dinainte de razboi ) sunt ceva de exceptie .
Sper ca Robert sa vrea si sa aiba timp sa dea relatii ( este un tip amabil si foarte deschis )


Imagini si mai multe date despre Robert la :
http://www.difuzoare...671c980ef81#112
_________________

#2
brobert

brobert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 26.05.2004
quote:
__________________________________________________________

Robert este un bun exemplu despre cum iti poti face scule de exceptie cu bani putini
__________________________________________________________

mmmmmdaaaaa...romanu-i inventiv, dar hai sa fim seriosi, cate persoane dintre noi am putea construi scula respectiva...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate