Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate imbunatati o poza sa se ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...

smart switch fara neutru
 Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata

Manere clasice mobila sau push to...
 Contact pe piele cu sangele altei...

metoda constantelor de scurtcircuit

video file info

Nu pot raspunde: Huawei P10
 Cod cursor website

Cum se iese la pensie la munca di...

Inlocuire Tranzistor 4410 BA622T ...

CASS pe veniturile din DOBANZI
 

Schimbare casetofon integrat la Corsa C.

  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 151
  • Înscris: 31.01.2007
Am o mare nelamurire.Am un Opel Corsa C din 2001 si are casetofon integrat in bord(lucru intalnit la multe alte masini si care mi se pare in cazul casetofonului o mare prostie invechita) si asta ma enerveaza la culme caci mi se pare extrem de dificil sa schimb toata partea aia, si nici macar nu stiu cum se face treaba asta,daca ramane vreo structura pe care sa pun un cd/mp3 player.habar n-am cum se face.sau poate exista vreun gadget care sa ma ajute? nu stiu ce sa mai zic ca m-am uitat prin forumuri si am gasit un modulator dar are nevoie de interfata USB si nu am nici pe departe asa ceva.
Aveti vreo idee? Mai sunteti ca mine? HELP!

#2
detective

detective

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.097
  • Înscris: 24.03.2007
Se poate, uite AICI masca de care va fi nevoie sa "astupi" spatiul ce va ramane pt ca cel orginal are alta forma si nu vrei sa arate bordul ca dracu, daca nu ma insel ai nevoie de niste "cleme" speciale, mai bine zis sunt niste sarme cu o forma ciudata care difera de la masina la masina, dai un search pe google si 90% ca vei gasi un ghid.

#3
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 151
  • Înscris: 31.01.2007
gasisem undeva pe unu care facuse treaba asta dar am stat pe google si n-am gasit nici un site care sa comercializeze masti dinacelea. Multumesc Mult!

Editat de Mate90, 18 noiembrie 2007 - 23:20.


#4
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 151
  • Înscris: 31.01.2007
se pare ca am ajuna la o concluzie.am nevoie de Rama Audio + Sertar Auto + Cleme de desfacere + tot felul de cabluri la care as dori sa ma ajutati ca nu stiu ce fel de adaptoare trebuiesc pentru ISO pentru antena,nu ma pricep :) + RCD/Mp3 sau ce o sa fie. Am omis ceva? Ziceti-mi va rog ce si cum si de ce si etc. etc. .

#5
active95

active95

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.920
  • Înscris: 29.03.2005
Intradevar, ai nevoie de fata adaptoare ( cum sa mai spus ca sa nu arate bordul ca naiba ), cleme, radio-casetofonul sau cd player sau mp3 player (care vine cu sertarul lui) si conectorul adaptor pt cuplarea player-ului la cupla masinii in cazul in care nu este ISO. Sau poti merge aici si citeste. In cazul in care vreun moderator considera ca link-ul este considerat reclama, delete it :)

#6
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006

 active95, on Nov 19 2007, 00:48, said:

In cazul in care vreun moderator considera ca link-ul este considerat reclama, delete it :)

E ok, ai dat sfaturi bune! Plus ca mi-ai dat de lucru si-am citit si eu cateva pagini bune! :D

#7
Mate90

Mate90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 151
  • Înscris: 31.01.2007
cam asa arata problema mea :)

Fișiere atașate



#8
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 18.677
  • Înscris: 14.03.2006
Ieftin ca braga rece! link

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate