Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Centrala Ariston Cares Premium 24...

La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip
 Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 

Ilegalitati UPC

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
90 replies to this topic

#19
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,786
  • Înscris: 06.09.2004
am trecut si eu prin niste intreruperi de net/tv ca cele descrise de mai sus. prima zi sun, imi spun ca e o defectiune de retea si ca se rezolva in aceeasi zi. nu se rezolva. a doua zi sun, mi se spune iarasi ca au o defectiune in zona. se rezolva in cursul zilei. a treia zi (bineinteles, nu s-a rezolvat nimic), sun iar si zic cui imi raspunde ca mi s-a spus ca e o defectiune si as vrea sa stiu cand se rezolva. tipul imi raspunde candid ca S-AR PUTEA sa fie vreo defectiune. bun, si daca nu e defectiune, atunci ce e? raspunsul vine prompt, pai daca nu e defectiune, e de la dvs! ok, hai sa facem ceva. tipul iarasi foarte candid, imi spune ca ma poate programa pentru o interventie luni dupa-masa. chestia se intampla marti seara... incep sa fac crize si sa tip la saracul om, asa ca se ofera sa-mi prioritizeze reclamatia. bun, si daca mi-o prioritizati, vine cineva mai repede? nu, dar cand o sa vina cineva, o sa va trateze cu prioritate! am ramas tamp de asa imbecilitate...
p.s. ca sa nu fiu magar, problema s-a rezolvat pana la urma de la sine....

#20
bebe4u5

bebe4u5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.11.2007
Upc ul niste natarai. Vor sa le platesc 53 rom pentru 3M pana la anul in aprilie cand imi expira contractul. Voi ce spuneti au sau nu dreptate? Au memorie scurta. Vad doar in viitorul apropiat. Daca fac asa al anul ii pun si eu unde isi pun si ei clientii, la fund. Asa e in Botosani, in tara e la fel?

#21
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Adică ce înseamnă, vrei să reziliezi și ți-au zis chestia asta sau cum? E oricum ilegal și n-au cum să te oblige la așa ceva.

#22
bebe4u5

bebe4u5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.11.2007
Eu nu sunt delc multumit de ei. Prima data plateam 53 ron pt 1M ca sa am cat de cat viteza sa pot naviga pe net. Apoi mi-au schimbat abonamentul la 3M la acelasi tarif. Ok. Desi eu preferam 1,5M din noua lor grila deoarece pe mine ma intereseaza o viteza rezonabila si un cost cat mai mic la cele 1-2 ore cat stau pe net. Dar treaca. Acum am fost la ei la caserie si mi+au spus ca pot trece la noile tarife dar dupa ce am un an de abonament adica in august 2008 deoarece am beneficiat de oferta 1 luna abonament gratuit. Astept pana la anul ca au dreptate si ei. mai ales cu prostu sa nu te pui ca ma mai dau in judecata ca am reziliat contractul inainte de un an. Dar apoi fac anul si le fac cu mana ca nu mi se pare ca sunt fair play. Pararea mea. Oricum cred ca cat de curand pentru cei care va hazardati ca au nustiu ce oferta super o sa va treziti cu restrictie de trafic si o sa va bagati cei 10 - 20M undeva.Pana atunci abonativa repede poate va trece perioada contractuala si ii dati si voi la spate

#23
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002

View Postbebe4u5, on Nov 21 2007, 13:52, said:

Acum am fost la ei la caserie si mi+au spus ca pot trece la noile tarife dar dupa ce am un an de abonament adica in august 2008 deoarece am beneficiat de oferta 1 luna abonament gratuit. Astept pana la anul ca au dreptate si ei. mai ales cu prostu sa nu te pui ca ma mai dau in judecata ca am reziliat contractul inainte de un an.

Frate mă doare capul cînd citesc așa ceva. Nu te dă nimeni în judecată. Alea sînt niște pretexte imbecile pe care ei ți le spun ca să mai plătești încă 10 luni vechiul abonament. Dacă te duci la ANPC și le spui că UPC refuză să te lase să treci la abonamentele noi îi ia mama naibii.

Fii atent aici: Nu pot să-ți interzică să reziliezi. Nu pot să-ți interzică să le folosești serviciile. Nu pot să-ți interzică să schimbi abonamentul. Astea sînt chestii scrise negru pe alb în lege și nici un contract nu le poate schimba.

Deci fă ce vrei tu să faci: schimbă abonamentul, pleacă de la ei, ce vrei. Dacă refuză zi-le că suni la ANPC și chiar sună dacă fac pe nebunii. Dar îți garantez că dacă nu dai de vreun idiot or să-și schimbe rapid textul în momentul în care aud de ANPC.

#24
gigi_4476

gigi_4476

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 28.02.2007
Ma doare capul, m-am saturat de UPC Constanta.La cablu, se vede bine cat de cat, internet, desi am abonamentul cel mai mare(ultra, 6mega), nu descarc cu mai mult de 90-100 de pe dc sau 70 de pe torente, dar nu asta e problema:  acum doua saptamani, nu am avut cablu, internet, telefon 5 (CINCI) ZILE, va vine sa credeti? STAI CA VINE MAINE, BA, NU , IN 48 ORE, CUM, NU S-A REZOLVAT?,HAI CA V-AM NOTAT AICI ETC, ETC... scandal pe la casierie cand imi zice proasta aia ca sa ma mut la alta firma, daca nu-mi convine..,noroc ca am dat de o echipa pe strada si i-am luat cu japca sa-mi lege firul inapoi la stalp, ca se desfacuse de la vant, cica... Acum de vreo saptamina nu merge telefonul, alta durere de cap: sun in fiecare zi la ei( am rupt mobilul in doua) aceleasi raspunsuri(v-am notat , se rezolva in max 48 ore, cum? n-a venit nimeni, va fac alta programare, etc etc... M-AM SATURAT DE EI !!!! NICI IN MOMENTUL DE FATA NU A VENIT NIMENI SA-L REPARE> Alte alternative nu stiu, RDS-RCS nu vin aici(cred ca sunt intelesi intre ei), CANAL S sunt mai praf, nu stiu alta solutie. cred ca ma duc la OPC sa-i reclam, ca nu se poate bataia asta de joc. Mentionez ca nu e prima data cand se intampla , intrerupri sunt aproape zilnic, dar de data asta s-a intrecut masura. Si parca vad, ca factura o sa vina intreaga, cand o fi sa platesc... PROST O FI ALA CARE O PLATI... DACA AR FI POSIBIL SA RENUNTE TOTI ABONATII LA EI DINTR-O DATA, SA DEA FALIMENT, ATUNCI SA-I VAD... EI NU CUNOSC ZICALA "CLIENTUL NOSTRU STAPANUL NOSTRU"?

#25
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 21.12.2006
In Bucuresti sunt mai fomisti, vor sa treaca tot pe digital! Am fost acum 2 luni (sau cand a aparut oferta cu 3 play large) la casierie si le-am zis ca vreau sa trec pe acest abonament. Au zis ca nu se poate inca, doar de la 1 decembrie, am mai fost acum o saptamana, sa platesc ab. si zic, sa mai stric o intrebare! Surpriza: Da' poftiti domnu' cum sa nu, se face o anexa la contract si gata...". In 30 de min au fost cel putin 3 treceri de pe analog pe digital. Pana acum partea buna e ca am 100 canale pe digital, dar net-ul merge prost (nu din cauza noului abonament). In loc de 3 Mb ajung cu indulgenta pe la 2Mb. Doar sambata trecuta cred ca au facut ceva teste si am prins 7Mb download real. Am crezut ca mi-a pus UPC mana in cap, dar n-a tinut decat cateva ore... Astept 1 Decembrie, mai nerabdator ca Mos Nicolae, sa vad cum vin 10 Mb peste mine in calculator :).

PS. inainte de campania lor furibunda cu Digitalu si netul de 20Mb, atingeam cei 3Mb. Acum (de cam 2 luni) maxim 2Mb... :(

Edited by nei-k, 22 November 2007 - 18:09.


#26
zyxxo

zyxxo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 27.08.2007
Ai grija sa nu te darame cei 10M :)

#27
nyd

nyd

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 25.03.2007

View Postnei-k, on Nov 22 2007, 18:08, said:

In Bucuresti sunt mai fomisti, vor sa treaca tot pe digital! Am fost acum 2 luni (sau cand a aparut oferta cu 3 play large) la casierie si le-am zis ca vreau sa trec pe acest abonament. Au zis ca nu se poate inca, doar de la 1 decembrie, am mai fost acum o saptamana, sa platesc ab. si zic, sa mai stric o intrebare! Surpriza: Da' poftiti domnu' cum sa nu, se face o anexa la contract si gata...". In 30 de min au fost cel putin 3 treceri de pe analog pe digital. Pana acum partea buna e ca am 100 canale pe digital, dar net-ul merge prost (nu din cauza noului abonament). In loc de 3 Mb ajung cu indulgenta pe la 2Mb. Doar sambata trecuta cred ca au facut ceva teste si am prins 7Mb download real. Am crezut ca mi-a pus UPC mana in cap, dar n-a tinut decat cateva ore... Astept 1 Decembrie, mai nerabdator ca Mos Nicolae, sa vad cum vin 10 Mb peste mine in calculator :).

PS. inainte de campania lor furibunda cu Digitalu si netul de 20Mb, atingeam cei 3Mb. Acum (de cam 2 luni) maxim 2Mb... :(
Eu am abonament de 6mb si tot asa, de cand cu campania cu netul de 20mb acum ating maxim 2mbps. Se intampla ca zile intregi sa nu depasesc nici macar 128kbps (16KBps)

Abia astept sa ma darame cei 20 de mega. E ultima favoare pe care le-o fac celor de la upc. Am asteptat pana in decembrie asa cum m-au prostit. Daca tot asa de prost merge renunt urgent la abonament. Eu zic sa le facem asta toti. Daca ar fi mers justitia in Romania i-as fi dat in judecata, ca motive sunt pentru o carte, dar asa avem unica solutie sa renuntam la ei.

P.S.: Prima oara cand am dat Add reply, dragutul de firefox mi-a bagat in fata un server not found. Simte upcul asta cand zic ceva rau de el.

#28
nyd

nyd

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 118
  • Înscris: 25.03.2007

View Postnei-k, on Nov 22 2007, 18:08, said:

In Bucuresti sunt mai fomisti, vor sa treaca tot pe digital! Am fost acum 2 luni (sau cand a aparut oferta cu 3 play large) la casierie si le-am zis ca vreau sa trec pe acest abonament. Au zis ca nu se poate inca, doar de la 1 decembrie, am mai fost acum o saptamana, sa platesc ab. si zic, sa mai stric o intrebare! Surpriza: Da' poftiti domnu' cum sa nu, se face o anexa la contract si gata...". In 30 de min au fost cel putin 3 treceri de pe analog pe digital. Pana acum partea buna e ca am 100 canale pe digital, dar net-ul merge prost (nu din cauza noului abonament). In loc de 3 Mb ajung cu indulgenta pe la 2Mb. Doar sambata trecuta cred ca au facut ceva teste si am prins 7Mb download real. Am crezut ca mi-a pus UPC mana in cap, dar n-a tinut decat cateva ore... Astept 1 Decembrie, mai nerabdator ca Mos Nicolae, sa vad cum vin 10 Mb peste mine in calculator :).

PS. inainte de campania lor furibunda cu Digitalu si netul de 20Mb, atingeam cei 3Mb. Acum (de cam 2 luni) maxim 2Mb... :(
Eu am abonament de 6mb si tot asa, de cand cu campania cu netul de 20mb acum ating maxim 2mbps. Se intampla ca zile intregi sa nu depasesc nici macar 128kbps (16KBps)

Abia astept sa ma darame cei 20 de mega. E ultima favoare pe care le-o fac celor de la upc. Am asteptat pana in decembrie asa cum m-au prostit. Daca tot asa de prost merge renunt urgent la abonament. Eu zic sa le facem asta toti. Daca ar fi mers justitia in Romania i-as fi dat in judecata, ca motive sunt pentru o carte, dar asa avem unica solutie sa renuntam la ei.

P.S.: Prima oara cand am dat Add reply, dragutul de firefox mi-a bagat in fata un server not found. Simte upcul asta cand zic ceva rau de el.

#29
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 21.12.2006
Nici pe mine nu m-au daramat cei 10Mb... Abia m-au atins 8Mb, ieri si azi dimineata, asseara n-am prinsnici macar 1Mb, era infect...

Am citit contractul nou, pe care l-am facut pentru 3Play Large. Nu apare scris nicaieri de nici o limitare de banda, dimpotriva e scris albastru pe alb: viteza download 10Mb, viteza upload 1Mb.
De asemenea nu apare scris durata pe care se face contractul, deci practic se poate rezilia oricand!

Sa aiba cei de la UPC 2 (3, 4, 5, etc) modele de contract? Nu e ilegal ?!

#30
Getodacul

Getodacul

    ±

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,863
  • Înscris: 03.03.2004
In anexa scrie de limitarea de banda... N-am scanner acum la dispozitie ca scanez anexa. Mai precis limitarea de banda e pomenita in anexa 3.1 din contract si e 10 Gb/zi si in momentul cat e depasita acea limita esti limitat la 10% din viteza maxima a abonamentului. Dar conform Codului Consumului pomenit si mai sus:

Quote

Art. 77. - Se interzice comercianților stipularea de clauze abuzive în contractele încheiate cu consumatorii.
Art. 78. - O clauză contractuală care nu a fost negociată direct cu consumatorul va fi considerată abuzivă dacă, prin ea însăși sau împreună cu alte prevederi din contract, creează, în detrimentul consumatorului și contrar cerințelor bunei-credințe, un dezechilibru semnificativ între drepturile și obligațiile părților.
Art. 79. - O clauză contractuală va fi considerată ca nefiind negociată direct cu consumatorul, dacă aceasta a fost stabilită fără a da posibilitatea consumatorului să influențeze natura ei, cum ar fi contractele preformulate sau condițiile generale de vânzare practicate de comercianți pe piața produsului sau serviciului respectiv.
Anexa semnata e un formular standard. Chiar daca nu e evident ilegala, conform legilor din tara asta contractul ala(impreuna cu anexa) e cel putin cu probleme lasand loc de n interpretari.

Edited by Getodacul, 06 December 2007 - 14:20.


#31
telebog

telebog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 23.02.2006

View Postbebe4u5, on Nov 21 2007, 13:52, said:

Eu nu sunt delc multumit de ei. Prima data plateam 53 ron pt 1M ca sa am cat de cat viteza sa pot naviga pe net. Apoi mi-au schimbat abonamentul la 3M la acelasi tarif. Ok. Desi eu preferam 1,5M din noua lor grila deoarece pe mine ma intereseaza o viteza rezonabila si un cost cat mai mic la cele 1-2 ore cat stau pe net. Dar treaca. Acum am fost la ei la caserie si mi+au spus ca pot trece la noile tarife dar dupa ce am un an de abonament adica in august 2008 deoarece am beneficiat de oferta 1 luna abonament gratuit. Astept pana la anul ca au dreptate si ei. mai ales cu prostu sa nu te pui ca ma mai dau in judecata ca am reziliat contractul inainte de un an. Dar apoi fac anul si le fac cu mana ca nu mi se pare ca sunt fair play. Pararea mea. Oricum cred ca cat de curand pentru cei care va hazardati ca au nustiu ce oferta super o sa va treziti cu restrictie de trafic si o sa va bagati cei 10 - 20M undeva.Pana atunci abonativa repede poate va trece perioada contractuala si ii dati si voi la spate

Uite eu acu cateva luni am cumparat pachetul family de la ei, apoi au aparut aceste noi oferte, si desi am beneficiat de unele avantaje cand am luat pachetul family (ceva programe gratis parca), m-au trecut pe noul abonament. Deci pe tine no vor cei de la caseria unde mergi sa te treaca, fa-le scandal ca nu au dreptu.

Din nefericire in zona unde stau eu nu am alta varianta decat romtelecomu care au aceleasi servicii (pe hartie, dar nu au limitari) la tarif dublu, totusi am ales sa iau cel mai mic abonament pentru a nu le mai da bani IMBECILILOR de UPC, si astept sau o oferta ceva mai ieftina de la romtelecom sau alt ISP. Dac aar fi dupa mine as prefera sa platesc dublu la romtelecom decat sa mai am deaface cu IDOTII de UPC, dar parintii au ultimul cuvant  :P


P.S.sunt din TM

#32
dvn2007

dvn2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 30.11.2007
ce firma de kkt poate fi acest UPC

acum trebuie sa platesti abonamentul CATV in avans , abonatii care au depasit termenul de 7 dec, si care nu au platit inca abonamentul pe decembrie, vor fi nevoiti sa suporte penalizari, cu toate ca nu s-a facut nici o instiintare, cel putin eu nu am primit nici una si nu stau sa urmaresc scarba lor de canal plin de reclame

#33
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Nu au voie să ceară plata pentru un serviciu în avans. Cît despre penalizări pentru așa ceva... S-au tîmpit de tot? Despre ce oraș și zonă/casierie e vorba? De unde ai aflat despre asta?

#34
Traznitul

Traznitul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,149
  • Înscris: 27.10.2005

View Postgigi_4476, on Nov 22 2007, 13:41, said:

Ma doare capul, m-am saturat de UPC Constanta.La cablu, se vede bine cat de cat, internet, desi am abonamentul cel mai mare(ultra, 6mega), nu descarc cu mai mult de 90-100 de pe dc sau 70 de pe torente, dar nu asta e problema:  acum doua saptamani, nu am avut cablu, internet, telefon 5 (CINCI) ZILE, va vine sa credeti? STAI CA VINE MAINE, BA, NU , IN 48 ORE, CUM, NU S-A REZOLVAT?,HAI CA V-AM NOTAT AICI ETC, ETC... scandal pe la casierie cand imi zice proasta aia ca sa ma mut la alta firma, daca nu-mi convine..,noroc ca am dat de o echipa pe strada si i-am luat cu japca sa-mi lege firul inapoi la stalp, ca se desfacuse de la vant, cica... Acum de vreo saptamina nu merge telefonul, alta durere de cap: sun in fiecare zi la ei( am rupt mobilul in doua) aceleasi raspunsuri(v-am notat , se rezolva in max 48 ore, cum? n-a venit nimeni, va fac alta programare, etc etc... M-AM SATURAT DE EI !!!! NICI IN MOMENTUL DE FATA NU A VENIT NIMENI SA-L REPARE> Alte alternative nu stiu, RDS-RCS nu vin aici(cred ca sunt intelesi intre ei), CANAL S sunt mai praf, nu stiu alta solutie. cred ca ma duc la OPC sa-i reclam, ca nu se poate bataia asta de joc. Mentionez ca nu e prima data cand se intampla , intrerupri sunt aproape zilnic, dar de data asta s-a intrecut masura. Si parca vad, ca factura o sa vina intreaga, cand o fi sa platesc... PROST O FI ALA CARE O PLATI... DACA AR FI POSIBIL SA RENUNTE TOTI ABONATII LA EI DINTR-O DATA, SA DEA FALIMENT, ATUNCI SA-I VAD... EI NU CUNOSC ZICALA "CLIENTUL NOSTRU STAPANUL NOSTRU"?
Fa o hartie catre ei si te scutesc de plata perioadei cand nu ti-a mers serviciul! Nu uita sa-ti dea numar de inregistrare cand o predai. Chiar functioneaza chestia asta!

#35
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003
Si de cand n-au voie sa ceara abonamentul in avans? Eu nu stiu ce-au vorbit astia cu ANPC-ul, ca ei au zis ca au convenit cu toti operatorii sa nu mai ceara plata in avans dar nu face niciunul asa. Probabil are rol de recomandare..

#36
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
NU te pot obliga, cf. legii, să plătești pentru ceva ce nu ai primit încă. Devii obligat să plătești un serviciu sau produs doar dacă (1) l-ai comandat explicit și (2) l-ai primit integral și în bune condiții.

Pot să-ți propună s-o faci, și se practică asta la deschiderea unui nou contract. Dar ești liber să accepți sau nu (vezi mai jos cînd consider justificată treaba asta). Dacă accepți, sînt obligați să-ți dea acte doveditoare (chitanță ȘI factură) pentru acea sumă, chiar dacă contractul cu ei încă nu e înregistrat în sistemul lor.

Discuțiile cu ANPC au avut rolul de a reduce plata în avans de la 3 luni sau mai mult, pe care o cereau ca nesimțiții, la o singură lună, și aceea percepută doar în anumite condiții.

Și anume atunci cînd e implicată o nouă instalare, ca să aibă și ISP-ul un mod de-a se asigura că nu-l pui pe drumuri degeaba, să vadă că ești serios și chiar vrei abonament la el. Dar dacă nu e implicată nici o instalare (cablare deja făcută, trebuie doar racordată) nu au nici un motiv să ceară plata în avans. Și chiar și așa e discutabil, pentru că echipele vin în general cu confirmare telefonică în prealabil deci nu prea riscă nimic.

Sau poți alege să plătești înainte pe cîte luni vrei tu, dacă ai chef, cu riscurile de rigoare (dacă tu ai încredere că vei primi serviciul integral și la calitate bună în toată acea perioadă). Pentru că știți foarte bine că e aproape imposibil să mai vezi numerar de la UPC (sau alți furnizori) odată dați și facturați banii. Mai degrabă își rup o mînă decît să-ți dea bani înapoi. În general restituirile se fac scăzîndu-se din facturile următoare, altfel spus în "natură" (servicii gratuite o perioadă). Dar dacă nu-ți mai convin acele servicii degeaba ți le dă, că nu e nici o compensare.

Revenind la ce s-a zis mai sus, în condițiile astea e o idioțenie să încerce să impună abonaților să plătească în avans abonamentul pînă pe 7 ale lunii. Încalcă flagrant legea și le poți rîde în nas oricînd. De asta tind să cred că dvn2007 a înțeles greșit.

Edited by wirespot, 23 December 2007 - 21:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate