Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024

De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...
 Backu-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...

Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...
 Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS

Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...
 One week meal plan - Pachet

Apometru defect?

Nelamurire legalitate TVA casa noua

Huawei P20 Lite, ecran negru la a...
 

Internet prin modem radio de la UPC

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
redrose

redrose

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 13.12.2006
Locuiesc la 10 km de Galati , intr-o zona "rezidentiala"  chipurile , dar unde nici macar clicknet-ul de la Romtelecom nu e disponibil.Singura solutie de conectare la internet pe care am gasit-o acum 2 ani a fost prin modem radio de la Astral . Mi-au oferit un abonament business (sunt P.F. , dar se pare ca abonamentele radio sunt disponibile doar pentru segmentul business. Mie chipurile mi-au facut o favoare). Banda este de 384 kbps la pretul de 100$ abonamentul + 25$ chiria echipamentului. Recunosc , am mult mai multa banda decat scrie in contract , dar asta numai noaptea. Ziua scade sub 384.

speed test


     Vreau sa stiu daca mai sunt si alti utilizatori de internet prin modem radio de la Astral si ce fel de abonamente aveti. Am sentimentul ca imi cer mult prea mult , fiind constienti ca nu am alta alternativa in zona asta. Voi ce spuneti? Aveti cunostinta de alte solutii pentru internet in afara orasului?

#2
ever_forever

ever_forever

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 03.02.2006

 redrose, on Oct 31 2007, 06:28, said:

Locuiesc la 10 km de Galati , intr-o zona "rezidentiala"  chipurile , dar unde nici macar clicknet-ul de la Romtelecom nu e disponibil.Singura solutie de conectare la internet pe care am gasit-o acum 2 ani a fost prin modem radio de la Astral . Mi-au oferit un abonament business (sunt P.F. , dar se pare ca abonamentele radio sunt disponibile doar pentru segmentul business. Mie chipurile mi-au facut o favoare). Banda este de 384 kbps la pretul de 100$ abonamentul + 25$ chiria echipamentului. Recunosc , am mult mai multa banda decat scrie in contract , dar asta numai noaptea. Ziua scade sub 384.

speed test


     Vreau sa stiu daca mai sunt si alti utilizatori de internet prin modem radio de la Astral si ce fel de abonamente aveti. Am sentimentul ca imi cer mult prea mult , fiind constienti ca nu am alta alternativa in zona asta. Voi ce spuneti? Aveti cunostinta de alte solutii pentru internet in afara orasului?


daca e zona rezidentiala, inseamna ca sunt multi care locuiesc acolo, puneti toti mana de la mana si trageti fibra optica din oras, 10 km nu e mult, sau convingeti vreun isp sa traga el fibra, pentru ca va avea multi clienti

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate