Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 

ce parere aveti de p.e.s.08?

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#1
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
cum vi se pare? e ok? eu zic ca depaseste fifa 08 . se aude si numele romanilor pe acolo nu numai nume de vedete. deci am fost chiar surprins sa aud comentand"dorin goian" :D  . e ceva nu? problema ar fi tastele care sunt complet schimbate fata de fifa. la mine e prima data cand joc pro ev soccer, apropo.

Attached Files


Edited by the_angel, 25 October 2007 - 09:44.


#2
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
http://forum.softped...t...30&start=30

Enjoy! ;)

#3
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006
E cel mai bun simulator de fotbal ever made pe PC :first:

#4
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View PostAndreas1, on Oct 25 2007, 15:48, said:

era vorba e o8 nu pes 06!! totusi am sa te intreb ceva: cum configurez tastele? vreau sa le pun exact ca la fifa (pasa,sut). la 08 imi apare un joistick nu tastatura!!  :huh:

#5
gabimada

gabimada

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,582
  • Înscris: 11.08.2006

View Postthe_angel, on Oct 25 2007, 19:27, said:

era vorba e o8 nu pes 06!! totusi am sa te intreb ceva: cum configurez tastele? vreau sa le pun exact ca la fifa (pasa,sut). la 08 imi apare un joistick nu tastatura!!  :huh:


Intri la Settings in Start---Konami---Settings si de acolo devine usor

Attached Files



#6
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Ok. My mistake. Imi cer scuze. :)

Ca sa raman on-topic.
Nu-mi place meniul la PES 2008. Prea simplu. :D
Despre gameplay nu am ce zice. Am dat niste goluri de nu mi-a venit sa cred. :)
Acum vine randul celor mai priceputi sa-mi zica si mie cum se poate simula un fault, ca din cate am inteles se poate face acest lucru, si ce butoane sa folosim ca sa facem niste scheme, fente cu mingea.
Eu folosesc butoanele marcate in atasament.
Voi? :P

Attached Files

  • Attached File  feb.JPG   37.42K   127 downloads


#7
Wizzi

Wizzi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 27.10.2007
De departe cel mai bun simulator de fotbal -> gameplay,grafica si chiar sunet si comentariu foarte bun!

#8
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007

View PostWizzi, on Oct 27 2007, 15:08, said:

De departe cel mai bun simulator de fotbal -> gameplay,grafica si chiar sunet si comentariu foarte bun!


Nu stiu de ce dar nu mi se pare ca pes 2008 e chiar atat de "superb"...prea mult e laudat...sincer..eu ma asteptam la mai mult
Back to pes 6

#9
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View PostHoudin, on Oct 27 2007, 22:13, said:

Nu stiu de ce dar nu mi se pare ca pes 2008 e chiar atat de "superb"...prea mult e laudat...sincer..eu ma asteptam la mai mult
Back to pes 6
dar e peste fifa 08. recunoaste? e mult mai realist, jucatorii paseaza exact ca in realiate. este exact ca si cum ai vedea un meci "pe viu" :D

#10
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
:first:  :coolspeak:

Attached Files



#11
Cosmi

Cosmi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.08.2006
Uite si ceva funny  :D  (uitati-va la filmulet, mai jos) http://news.softpedi...008-69170.shtml

Jocul e super adevarat, de 10x mai bun decat FIFA 08. Pentru scheme folosesti C si Q, dai si tu de multe ori pe ele si misti si din sageti... Faza cu simulatu o astept si eu  :P

#12
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostCosmi, on Oct 28 2007, 23:11, said:

Jocul e super adevarat, de 10x mai bun decat FIFA 08. Faza cu simulatu o astept si eu  :P
Daca e de 10 ori mai tare ca fifa de ce pe forunul despre fifa sunt de 10 ori mai multe posturi decat aici?
http://forum.softped...t...3086&st=210
Saptamana asta o sa-l joc si eu. O sa va spun si parerea.
Am vazut niste inregistrari cu bug-uri la PES 08, cum ar fi: jucatori ce trec unii prin altii, dau cu piciorul pe langa minge si totusi mingea este lovita, etc.
Ce nu-mi place la PES sunt fetele. Voi le laudati, dar jucatorii nu schiteaza nicio grimasa nici cand se bucura, nici cand sunt suparati, nimic.
Vreti sa puteti simula fault? Fifa e cu fair-play, licente fotbalistice, etc. asa ca n-o sa vedeti asa ceva.
In ceea ce priveste pronuntarea numelor jucatorilor romani, daca ati jucat FIFA WORLD CUP 06, acolo le spune la toti romanii.

#13
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Postpiciu_brunet, on Oct 29 2007, 15:10, said:

Daca e de 10 ori mai tare ca fifa de ce pe forunul despre fifa sunt de 10 ori mai multe posturi decat aici?
http://forum.softped...t...3086&st=210
Saptamana asta o sa-l joc si eu. O sa va spun si parerea.
Am vazut niste inregistrari cu bug-uri la PES 08, cum ar fi: jucatori ce trec unii prin altii, dau cu piciorul pe langa minge si totusi mingea este lovita, etc.
Ce nu-mi place la PES sunt fetele. Voi le laudati, dar jucatorii nu schiteaza nicio grimasa nici cand se bucura, nici cand sunt suparati, nimic.
Vreti sa puteti simula fault? Fifa e cu fair-play, licente fotbalistice, etc. asa ca n-o sa vedeti asa ceva.
In ceea ce priveste pronuntarea numelor jucatorilor romani, daca ati jucat FIFA WORLD CUP 06, acolo le spune la toti romanii.
Vezi ca asta nu e un topic PES2008 vs. FIFA.
Daca ai ceva de obiectat obiecteaza, dar nu in raport cu FIFA. ;)
Cei mai multi joaca FIFA din obisnuinta.
Referitor la fetele jucatorilor las screenshot-urile sa vorbeasca.
(cand editezi fata jucatorului la PES vei observa ca jucatorul clipeste. :D Nu stiu cat de relevant este asta, dar mi-a placut :D
Si FIFA are bug-uri. :P


Ca sa fiu si on-topic:
Shirt Pull
Simulare->Eliminare
Din cate observ in clipul de mai sus jucatorul mai avea un cartonas galben. De aceea tind sa cred ca se da doar galben pentru simulare. :)
Simulare->Penalty
:D

Attached Files


Edited by Andreas1, 29 October 2007 - 16:42.


#14
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
Jucatorii chiar si Ronaldinho se vede mai clar la pes 2008 insa are prea mari dimensiuni peste 5 GB cel pentru PC fata de pes 2007 . Este adevarat ca se vede mai clar , chiar si miscarile jucatorilor se vad mai clar ca la fifa 08 chair si plasa portii la pes 2008 e mai reala mai ondulata da o claritate insa eu am o problema cu pes 2008 are tribunele goale in tot stadionul nu mi s-a mai intamplat asa ceva voua vi s-a intamplat ?

Edited by DiSk, 29 October 2007 - 23:06.


#15
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostAndreas1, on Oct 29 2007, 17:38, said:

Daca ai ceva de obiectat obiecteaza, dar nu in raport cu FIFA. ;)
OK, atunci sa obiectez:
in clipul tau jucatorul e tras de tricou mult prea mult, daca era in realitate ori cadea, ori se oprea si cerea fault arbitrului. ca tot ziceam ca trec unii prin altii, a mers jumatate de teren in spatele lui si nu si-au intersectat deloc picioarele, daca ai observat, atunci cand un jucator doar trece prin spatele altuia ii atinge un pic picioarele si arbitrul dicteaza fault. E misto ideea dar nu e dusa pana la capat.
Fetele intr-adevar sunt mai realiste, in screenurile tale par super nasoale cele de la fifa, probabil ai dat jocul pe rezolutie proasta, si-n plus lui KAKA nu i-au mai facut fata de prin fifa 06(cred), asa ca..., Fa o comparatie cu kuyt de la liverpool (are fata nou-nouta). PES intotdeauna pare ca construieste jocul de la zero, rivalii lor doar imbunatatesc, spre exemplu Whyte Heart Lane, de-abia introdus in joc, care arata mai belea decat orice alt stadion.
In concluzie:
am jucat PES 08, si-mi place ca e mai "elastic", filmuletele sunt create pe loc, nu prefabricate, totusi ocupa prea mult spatiu pentru ce stie sa faca.

Edited by piciu_brunet, 30 October 2007 - 10:15.


#16
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View Postpiciu_brunet, on Oct 30 2007, 11:00, said:

am jucat PES 08, si-mi place ca e mai "elastic", filmuletele sunt create pe loc, nu prefabricate, totusi ocupa prea mult spatiu pentru ce stie sa faca.
eu zic ca nu. ai jucat san andreas. ce zici, ocupa spatiul corespunzator pt "ce stie sa faca". eu zic ca celor de la konami ar trebui sa le fie apreciat efortul mai ales ca au investit intr-un joc care nu este atat de popular ca al celor de la ea sports dar cred ca eforturile le vor fii rasplatite curand. sper ca in curand sa existe si un campionat de pes08 la fel cum exista si la fifa.

#17
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Postpiciu_brunet, on Oct 30 2007, 10:00, said:

Fetele intr-adevar sunt mai realiste, in screenurile tale par super nasoale cele de la fifa, probabil ai dat jocul pe rezolutie proasta[...]
Screenshot-urile au fost facute la aceeasi rezolutie. :D

Attached Files



#18
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View PostAndreas1, on Oct 25 2007, 23:20, said:

Ok. My mistake. Imi cer scuze. :)


Eu folosesc butoanele marcate in atasament.
Voi? :P
eu folosesc combinatia asta. cea din dreapta :D

Attached Files



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate