Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

ce parere aveti de p.e.s.08?

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#19
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
La mine lucrurile stau altfel. B)

Attached Files



#20
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
da la voi in joc aveti lume prin tribune ca la mine nu e in pes 2008  :D

#21
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007
Dar la capitolul ligi cum se prezinta tot ca pes 6 ?

#22
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View PostAndreas1, on Oct 31 2007, 07:29, said:

La mine lucrurile stau altfel. B)
da am modificat si eu acum. e mai la indemana :coolspeak:

Attached Files


Edited by the_angel, 31 October 2007 - 11:35.


#23
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007

View PostantinVidia, on Oct 31 2007, 10:04, said:

Probabil e din setarile jocului  sau din placa video (in caz ca ai una veche , e posibil sa nu redea tribunele corect ) .
am un asus de 128 MB si joc pe rezolutie 800X600 medium

#24
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View Postthe_angel, on Oct 30 2007, 16:03, said:

ai jucat san andreas. ce zici, ocupa spatiul corespunzator pt "ce stie sa faca". eu zic ca celor de la konami ar trebui sa le fie apreciat efortul mai ales ca au investit intr-un joc care nu este atat de popular ca al celor de la ea sports dar cred ca eforturile le vor fii rasplatite curand...
Am jucat san andreas si inca mai joc, din cand in cand (sunt o gramada de pachuri cu masini noi, cladiri, etc, asa ca daca pleci intr-o misiune cu un BMW, sau Mercedes e alta viata B) ), dar ocupa spatiu pentru ca e un joc foarte complex, sunt 3 super mari orase si o gramada de misiuni, grafica lasa mult de dorit, dar la vremea lui era cineva... ;)
Ca sa poti bate fifa ai nevoie de un joc aproape perfect, iar PES e cam departe de a fi perfect, asa ca va mai dura pana "le vor fi rasplatite eforturile". Sau exista varianta ca EA sa mai scoata jocuri cu engine-ul asta grafic obosit, si atunci Konami va avea de castigat.
Sa nu credeti ca nu-mi place PES, dimpotriva! In primul rand ca pret e mai convenabil, plus ca sunt fan RMad, si anul asta EA a facut o varza in legatura cu Bernabeu si cu pronuntarea numelor jucatorilor, plus echipamentul care in loc de culoarea alba l-au facut gri, etc., asa ca aleg PES. (scuze pentru comparatie, dar cand ai de ales intre doua jocuri asemanatoare nu poti sa nu faci comparatii!!!).

View PostAndreas1, on Oct 30 2007, 18:05, said:

Screenshot-urile au fost facute la aceeasi rezolutie. :D
Parca pe teren nu sunt asa nasoale...

Edited by piciu_brunet, 31 October 2007 - 12:54.


#25
DiSk

DiSk

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 03.08.2007
tot fifa 08 e mai popular sa retinem un aspect

#26
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View PostDiSk, on Oct 31 2007, 16:28, said:

tot fifa 08 e mai popular sa retinem un aspect
corect , dar nu inseamna ca e cel mai bun ;)

#27
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Pana cand oamenii incep sa accepte un lucrcu (in cazul nostru, PES) dureaza ceva timp. 1,2 poate 10 ani. Dar va veni si vremea PES-ului. Mai ales ca cei de la Konami au trecut la alt motor grafic, fata de PES6. Nu zic inca "de-abia astept sa vad cum va fi PES 2009", pentru ca ar fi exagerat. :D Dar sunt sigur ca vi cu mult altfel.
Cei de la EA Sports nu au mai schimbat nimic din 2001(?). Ori au mult de munca, ori sunt lenesi si fac abuz de monopolul pe care-l detin. :D

#28
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
a

Edited by Houdin, 31 October 2007 - 20:16.


#29
piciu_brunet

piciu_brunet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.09.2007

View PostAndreas1, on Oct 31 2007, 20:58, said:

Cei de la EA Sports nu au mai schimbat nimic din 2001(?). Ori au mult de munca, ori sunt lenesi si fac abuz de monopolul pe care-l detin. :D
Dupa cum ziceam, se vede ca Konami lucreaza intens la PES inainte de a-l scoate pe piata. Astia de la EA parca li s-ar da 6 luni termen limita sa scoata jocul, si dupa o luna de cand au inceput li s-ar spune: "Vedeti ca termenul limita e de 2 luni", :ciocan:  ca parca niciodata nu-i terminat!!! :whistling:
Daca vrei sa faci un joc bun ocupa-te frate de el, cauta pe forumuri punctele slabe si parerile utilizatorilor, sa stii ce trebuie modificat. :yes:
Sper ca totusi PES sa castige teren, chiar am observat aseara in Cupa Angliei, cand a jucat Arsenal, reclama la PES 2008, deci reclama isi fac, probabil va mai dura, poate mai putin de 10 ani daca concurenta vine doar cu renumele.
Oricum, daca PES castiga cumparatori, si EA va scoate ceva mai bun :naughty:

#30
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postpiciu_brunet, on Nov 1 2007, 09:02, said:

Dupa cum ziceam, se vede ca Konami lucreaza intens la PES inainte de a-l scoate pe piata. Astia de la EA parca li s-ar da 6 luni termen limita sa scoata jocul, si dupa o luna de cand au inceput li s-ar spune: "Vedeti ca termenul limita e de 2 luni", :ciocan:  ca parca niciodata nu-i terminat!!! :whistling:
Daca vrei sa faci un joc bun ocupa-te frate de el, cauta pe forumuri punctele slabe si parerile utilizatorilor, sa stii ce trebuie modificat. :yes:
Sper ca totusi PES sa castige teren, chiar am observat aseara in Cupa Angliei, cand a jucat Arsenal, reclama la PES 2008, deci reclama isi fac, probabil va mai dura, poate mai putin de 10 ani daca concurenta vine doar cu renumele.
Oricum, daca PES castiga cumparatori, si EA va scoate ceva mai bun :naughty:

Nici PES 2008 nu a adus prea multe fata de PES6 . E cam acelasi joc cu alta interfata.
Cel mai enervant lucru la PES e ca pur si simplu varianta PC e la fel ca cea pentru console , doar ca se poate controla din tastatura.
Sa faca si ei o versiune dedicata total PC-urilor , cu meniuri adegvate , fara sa vezi peste tot controlere de xbox si simboluri gen triunghi , x , cerculet etc.

#31
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004

View PostantinVidia, on Nov 1 2007, 11:09, said:

Sa faca si ei o versiune dedicata total PC-urilor , cu meniuri adegvate , fara sa vezi peste tot controlere de xbox si simboluri gen triunghi , x , cerculet etc.
Exclus așa ceva. Simulatoarele de fotbal de astăzi nu mai pot fi controlate în condiții bune de la tastatură. Preciza paselor și diferitele artificii tehnice necesită un gamepad pentru a putea fi efectuate așa cum au intenționat producătorii și pentru a produce momente de joc unice și spectaculoase. Astfel, este normal să se meargă pe layoutul unui gamepad atunci când vine vorba de configurarea controlului jocului. Și nu degeaba a fost ales gamepadul de XBOX 360. Este controllerul oficial pentru jocurile de pe PC și este neîntrecut la calitate și performanță.

#32
edyiseu

edyiseu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 17.02.2007
Salut.De ceva vreme m-am lasat de fifa 08(care mi se pare de cacao) si m-am apucat de Pes2008(am mai jucat si alte versiuni dar se vede ca astia de la Konami muncesc).Se vad intensificari la pes 2008.O schimbare de grafica grozava.
Ok si am vazut pe youtube si alte site-uri ca se poate sa simulezi faulturi.Cum ?
Am descoperit si eu 2 butoane(q si c) pe care faci driblinguri si altele.Iata ce am descoperit
Q+A = Scarita
Dribbling + 3 x c= Flip FLap
A+C=Sut
D+C=Centrare mai buna mi s-a parut
Mai postati si voi diferite smecheri.
Toate cele bune,Edi!

#33
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View Postedyiseu, on Nov 1 2007, 21:47, said:

Salut.De ceva vreme m-am lasat de fifa 08(care mi se pare de cacao) si m-am apucat de Pes2008(am mai jucat si alte versiuni dar se vede ca astia de la Konami muncesc).Se vad intensificari la pes 2008.O schimbare de grafica grozava.
Ok si am vazut pe youtube si alte site-uri ca se poate sa simulezi faulturi.Cum ?
Am descoperit si eu 2 butoane(q si c) pe care faci driblinguri si altele.Iata ce am descoperit
Q+A = Scarita
Dribbling + 3 x c= Flip FLap
A+C=Sut
D+C=Centrare mai buna mi s-a parut
Mai postati si voi diferite smecheri.
Toate cele bune,Edi!
pai mai intai zi-ne si noua configuratia pe tastatura. un prtscr ne-ar fii de folos

#34
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007
stie cineva daca se poate juca online?

#35
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Din cate am vazut se poate juca doar pe serverul lor. Nu e ca la FIFA, cu Direct IP. :(

#36
the_angel

the_angel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 881
  • Înscris: 05.02.2007

View PostAndreas1, on Nov 3 2007, 20:01, said:

Din cate am vazut se poate juca doar pe serverul lor. Nu e ca la FIFA, cu Direct IP. :(
mai precis cum facem sa ne jucam pe serverul lor?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate