Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic
 Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...
 La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 

Proiect ADAMA - ARMONIA

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#181
tmireluca

tmireluca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 13.10.2004

 breadband, on 4th March 2012, 13:13, said:

@tmireluca - ce preturi mai au la armonia? merci.
Am vazut 2 tipuri de ap. de 3 cam. Unul era 108.000 (ala mai mare chipurile) si altul un pic mai ieftin, nu mai tin minte exact cat.
Mai aveau si la Edenia ceva la 90.000 si ...
Astea sunt preturile la dezvoltator.
Ai vrea sa-ti iei sau stai deja acolo ?

#182
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Da, caut ceva nou si Adama e pe lista. Edenia unde este, cea de pe Codrii Neamtului, cumva?

#183
twintop

twintop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 15.01.2012
Preturile sunt nesimtit de mari pentru zona in care se afla (mai ales ala care prezinta niste poze din IOR si se afla la o distanta de ti-e lene sa vii si cu masina). Nu prea-mi place mie Rasaritul dar nu vad cu ce e mai breaza Optima spre exemplu care iti ia ceva sa iesi la bulevard, preturi mari, acelasi rigips la compartimentari.

#184
ionutz_arhi

ionutz_arhi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2011

 twintop, on 4th March 2012, 22:37, said:

Preturile sunt nesimtit de mari pentru zona in care se afla (mai ales ala care prezinta niste poze din IOR si se afla la o distanta de ti-e lene sa vii si cu masina). Nu prea-mi place mie Rasaritul dar nu vad cu ce e mai breaza Optima spre exemplu care iti ia ceva sa iesi la bulevard, preturi mari, acelasi rigips la compartimentari.

Am fost si eu cam la toate din Titan. Sunt aceleasi apartamente, cam aceeasi calitate la toate. Diferenta de pret consta in faptul ca e mai ieftin sa contruiesti 11 scari de bloc deodata (la Rasarit), si mai scump sa construiesti doar 2 scari (la Armonia). De locatie nu poate fi vorba, sunt la 200 m distanta unul de altul.

#185
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007

 ionutz_arhi, on 5th March 2012, 14:40, said:

Am fost si eu cam la toate din Titan. Sunt aceleasi apartamente, cam aceeasi calitate la toate. Diferenta de pret consta in faptul ca e mai ieftin sa contruiesti 11 scari de bloc deodata (la Rasarit), si mai scump sa construiesti doar 2 scari (la Armonia). De locatie nu poate fi vorba, sunt la 200 m distanta unul de altul.
Daca tie ti se pare ca poti sa compari Rasarit cu Armonia inseamna ca nu ai nici o treaba cu fenomenul asta. Aceeasi locatie? Tu ai vazut blocurile de langa Rasarit? Minunata arhitectura de blocuri comuniste stil camin de nefamilisti? Crapaturile din fundatie? Nu o fi Armonia vreun complex de lux, dar sa-l compari cu Rasarit, deja e o rautate voluntara.

#186
AnamariaLuca

AnamariaLuca

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.03.2012

 tmireluca, on 4th March 2012, 17:44, said:

Am vazut 2 tipuri de ap. de 3 cam. Unul era 108.000 (ala mai mare chipurile) si altul un pic mai ieftin, nu mai tin minte exact cat.
Mai aveau si la Edenia ceva la 90.000 si ...
Astea sunt preturile la dezvoltator.
Ai vrea sa-ti iei sau stai deja acolo ?

Daca n-ai cumparat deja, iti dau eu unul din cele de 108.000 cu 95.000.
P.S.: Nu va speriati, e ok blocul, chiar a inceput sa prinda viata; din motive personale il dau

#187
ionutz_arhi

ionutz_arhi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 06.12.2011

 cata_boss18, on 15th March 2012, 15:27, said:

Daca tie ti se pare ca poti sa compari Rasarit cu Armonia inseamna ca nu ai nici o treaba cu fenomenul asta. Aceeasi locatie? Tu ai vazut blocurile de langa Rasarit? Minunata arhitectura de blocuri comuniste stil camin de nefamilisti? Crapaturile din fundatie? Nu o fi Armonia vreun complex de lux, dar sa-l compari cu Rasarit, deja e o rautate voluntara.

Nu e rautate, e realitatea. Sunt aceleasi apartamente, blocurile de pe langa nu mi se par deloc mai "rasarite" decat cele de langa Rasarit, si mai mult de atat, langa Armonia am vazut ca au sapat groapa pentru un mare santier. Iar langa santier e mult teren liber. Cine stie cat va dura santierul, pe vremurile astea, cine stie cate santiere urmeaza. Nu ma intelege gresit, ele par ok, dar... n-as da bani in plus pe ele fata de alea de la Rasarit. Cat despre constructie, am auzit cel putin la fel de multe critici despre Armonia cate am auzit si despre Rasarit, si despre Newtown, si despre Pallady, si despre Citadella si despre Edenia. In baza asta, ar trebui sa cumpere lumea numai apartamente din '78, ca alea sunt "bine construite" la norma, cu tehnologia de ultima ora de acum 40 ani.

#188
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007

 ionutz_arhi, on 22nd March 2012, 15:57, said:

Nu e rautate, e realitatea. Sunt aceleasi apartamente, blocurile de pe langa nu mi se par deloc mai "rasarite" decat cele de langa Rasarit, si mai mult de atat, langa Armonia am vazut ca au sapat groapa pentru un mare santier. Iar langa santier e mult teren liber. Cine stie cat va dura santierul, pe vremurile astea, cine stie cate santiere urmeaza. Nu ma intelege gresit, ele par ok, dar... n-as da bani in plus pe ele fata de alea de la Rasarit. Cat despre constructie, am auzit cel putin la fel de multe critici despre Armonia cate am auzit si despre Rasarit, si despre Newtown, si despre Pallady, si despre Citadella si despre Edenia. In baza asta, ar trebui sa cumpere lumea numai apartamente din '78, ca alea sunt "bine construite" la norma, cu tehnologia de ultima ora de acum 40 ani.
Nu stiu cum sunt in interior apartamentele, nici eu in mesajul meu si nici tu in cel care m-a facut sa raspund nu am comparat asta. Tu ai spus ca e ACEEASI zona ceea ce mie mi se pare total eronat. Sunt subiectiv (pentru ca stau in Armonia) dar nu am avut niciodata intentia sa iau in Rasarit datorita zonei urate cu vecini, sa le zicem suspecti, cu arhitectura de bloc comunist clasic, cu nebunia de la Auchan non stop, cu zona virana plina de gunoaie inspre est. Probabil ai dreptate si o sa mai fie santier la Armonia (pe mine, personal, nu ma afecteaza, am vederea spre parculet) dar zonele nu se pot compara.

#189
benga

benga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.08.2007

 breadband, on 6th December 2011, 11:58, said:

Stie cineva cat mai e un ap. cu 3 camere aici?
Multumesc.
salut.eu am luat luna trecuta cu 87 000 + 5% TVA cu 3 camere in A la et 5.
daca vrei da'mi un PM si iti fac legatura cu "tipul" de la blocuri

Edited by benga, 26 April 2012 - 10:28.


#190
mihai60

mihai60

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.10.2011
Problemele grave din complexul armonia sunt cele legate de administratia complexului care ""trag banii"" din asociatia de propietari, vezi Doamne pentru ""servicii"" care  nu sunt executate in realitate --- dar pe hartie DA .
pana in prezent toate cheltuielile cu intretinerea complexului au fost efectuate pe GARANTIE !!!  DECI BANUTII de la asociatie se duc direct in buzunarele firmei cu 2 angajati MONDOINSTAL  - MAI DEPARTE trebuie vazut cine spre cine deconteaza ;

solutia este ca sa aflam unde se duc mii de euro lunar pentru zero servicii !
cum ? - o plangere penala adresată Parchetului de pe lângă judecătoria teritorială/ de sector, fie pe cale civilă, direct în instanța de judecată. Instanța va decide dacă este nevoie, la cererea uneia dintre părți, de expertiză financiar-contabilă.
de ce ? - pai doar de frica si de zgomot de catuse se poate face curatenie acolo unde spurcatii isi fac de cap.

cand altii fac economii in adminitratiile de propietari  la complex armonia banii se scurg pe utilaje de deszapezit.

iarna nu-i ca vara, dar cum o fi la racoare la rahova?

#191
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003
Cat costa intretinerea la 2 camere in complex?

#192
vacantamijlocie

vacantamijlocie

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,805
  • Înscris: 13.08.2008

 benga, on 26th April 2012, 11:24, said:

salut.eu am luat luna trecuta cu 87 000 + 5% TVA cu 3 camere in A la et 5.
daca vrei da'mi un PM si iti fac legatura cu "tipul" de la blocuri
Aici - Evocasa- apare un pret de 99.900 Euro inclusiv TVA pentru ap 3 camere !
http://www.evocasa-a...te_speciale/P54

S-au scumpit in Euro, dupa ce Euro a crescut !? Nu sunt aceleasi blocuri ? Adama e altceva decat Evocasa ?

#193
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007

 caesar_sw, on 2nd July 2012, 16:09, said:

Cat costa intretinerea la 2 camere in complex?
250 lei pe mai, 400 in luna de iarna

#194
benga

benga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.08.2007

 vacantamijlocie, on 2nd July 2012, 16:26, said:

Aici - Evocasa- apare un pret de 99.900 Euro inclusiv TVA pentru ap 3 camere !
http://www.evocasa-a...te_speciale/P54

S-au scumpit in Euro, dupa ce Euro a crescut !? Nu sunt aceleasi blocuri ? Adama e altceva decat Evocasa ?


...eu nu am luat de "acolo".probabil ca fiecare agentie are politica ei de preturi.ce pot sa iti spun este ca "direct de la dezvoltator" era oferta de 105.000 fara TVA.

#195
jiji2008

jiji2008

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.07.2008
Stie cineva la ce pret se mai invart locurile de parcare in armonia ? adica la cat se poate ajunge(in jos , desigur) de la cat propune vanzatorul

#196
armonizatu

armonizatu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.12.2012

 jiji2008, on 27 octombrie 2012 - 15:53, said:

Stie cineva la ce pret se mai invart locurile de parcare in armonia ? adica la cat se poate ajunge(in jos , desigur) de la cat propune vanzatorul

Oficial e 12400 eur. Daca maii cumperi ceva (boxa sau apartament) mai lasa din pret. Cel mai avantajos e sa le iei pe toate 3.

Edited by armonizatu, 12 December 2012 - 23:17.


#197
sorinviz

sorinviz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 10.04.2007
Salut,
As vrea sa cedez contract 3 camere in blocul B, pentru cei interesati detalii numai pe PM.
Multumesc,

#198
estropy

estropy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,676
  • Înscris: 22.02.2010
Intretinerea de 400 lei per apartament de 2 camere este foarte mica cand o raportezi la facilitatile de care beneficiezi in complex.
Practic e un bonus si ca orice bonus se va termina.

Astfel, incepand cu luna mai a anului in curs, intretinerea se majoreaza cu 42% pentru toate tipurile de apartamente.
Si tot mi se pare ieftin!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate