Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Proiect ADAMA - ARMONIA

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#1
mbe_free

mbe_free

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.10.2007
Salutare,

stie cineva mai multe detalii despre blocurile care se construiesc in proiectul EVOCASA ARMONIA din Titan?

Edited by terratec, 26 August 2011 - 08:57.


#2
Max133

Max133

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.10.2007
Asteptam de mult timp sa apara proiectul.
Se va construi intr-o zona foarte aerisita (pe locul fostei betoniere din zona Liviu Rebreanu).

Din pacate suprafetele sunt cam mici. Cel putin la apartamentele cu doua camere, care din calculele mele au aproximativ 44 mp utili + balcon de 5 metri patrati.

#3
vionescu

vionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2006
Eu am fost la ei acum vreo 2-3 saptaman i, merge cam 200k ap de 3 camere + parcare. 200k inseamna pretul cu tva inclus, ap cu 3 camere are in jur de 72mp utili si balcon de 10. Mie mi s-a parut mult prea exagerat, zona e cam proasta dupa parerea mea. A ramas ca ma mai suna ei a doua zi, dar deocamdata nu m-au sunat.

#4
newuser2002

newuser2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 07.02.2006

 vionescu, on Oct 25 2007, 13:43, said:

Eu am fost la ei acum vreo 2-3 saptaman i, merge cam 200k ap de 3 camere + parcare. 200k inseamna pretul cu tva inclus, ap cu 3 camere are in jur de 72mp utili si balcon de 10. Mie mi s-a parut mult prea exagerat, zona e cam proasta dupa parerea mea. A ramas ca ma mai suna ei a doua zi, dar deocamdata nu m-au sunat.
Dar pretul pt. 2 cam ?Ai idee cam cat este?

#5
VVVV

VVVV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2007

 Max133, on Oct 25 2007, 11:28, said:

Se va construi intr-o zona foarte aerisita (pe locul fostei betoniere din zona Liviu Rebreanu).

1) E cam greu de numit "aerisit" un proiect de 20000 mp construiti pe 5000 mp teren. Nici in centrul istoric nu se aproba CUT de 4. Si stiti ce aerisita e zona aia :)

2) Dedesubt sunt numai betoane

3) Astia sunt adama sau altii ? Poate vor fi doua ansambluri, unul langa  altul ? http://www.wall-stre...-Capitalei.html

4) Adama sunt cei care au dat teapa cu rezervarea la blocul "edenia 3" , nu ?

#6
Max133

Max133

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.10.2007

 VVVV, on Oct 25 2007, 21:07, said:

1) E cam greu de numit "aerisit" un proiect de 20000 mp construiti pe 5000 mp teren. Nici in centrul istoric nu se aproba CUT de 4. Si stiti ce aerisita e zona aia :)

2) Dedesubt sunt numai betoane

3) Astia sunt adama sau altii ? Poate vor fi doua ansambluri, unul langa  altul ? http://www.wall-stre...-Capitalei.html

4) Adama sunt cei care au dat teapa cu rezervarea la blocul "edenia 3" , nu ?


1) Cand spuneam ca zona e aerisita ma refeream la faptul ca nu sunt foarte multe constructii in zona si in plus e aproape de parc (atat cat va mai ramane din el).

2) Eu nu stiu daca sunt betoane dedesupt ca nu am facut sapaturi :). Si daca sunt care este problema?


3)Articolul pe care ni-l arati tu e din aprilie 2006, si se refera la un alt proiect care mi-e teama ca a murit inainte sa se nasca.
Aici sunt trei blocuri de 11 sau 12 etaje. Cei de la Adama spun ca distanta minima dintre blocuri va fi de 30 de metri. Nu stiu daca e mult sau putin.

4) Nu stiu care e treba cu rezervarea la blocul 3 de la Edenia, insa cei de la Adama au cateva blocuri aproape gata in zona, ceea ce imi da mai multa incredere in ei decat in alti developeri.
Desi, nu pot sa nu observ cat de magari sunt cand spun ca apartamentul de 2 camere are 50 de mp utili, cand de fapt are 44mp + balcon de 5 mp (cel putin dupa calculele mele).

#7
VVVV

VVVV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2007

 Max133, on Oct 26 2007, 09:51, said:

2) Eu nu stiu daca sunt betoane dedesupt ca nu am facut sapaturi :). Si daca sunt care este problema?

Fundatia. Daca nu este facuta cum trebuie ( a se citi scump ), pot apare probleme mari in timp.

 Max133, on Oct 26 2007, 09:51, said:

3)Articolul pe care ni-l arati tu e din aprilie 2006, si se refera la un alt proiect care mi-e teama ca a murit inainte sa se nasca.
Aici sunt trei blocuri de 11 sau 12 etaje. Cei de la Adama spun ca distanta minima dintre blocuri va fi de 30 de metri. Nu stiu daca e mult sau putin.

Este bine, daca o pune si in contract. Ca la Edenia distanta parea suficienta in macheta lor dar daca te duci acolo vezi cat de mult difera realitatea. Totul depinde de scara.

 Max133, on Oct 26 2007, 09:51, said:

4) Nu stiu care e treba cu rezervarea la blocul 3 de la Edenia, insa cei de la Adama au cateva blocuri aproape gata in zona, ceea ce imi da mai multa incredere in ei decat in alti developeri.

Acele doua blocuri sunt Edenia. Ar fi trebuit sa fie gata. Si ar fi trebuit sa fie 6. Blocul 3 este deja rezervat si trebuia de asemenea inceput. Asta ma face sa nu mai am incredere in ei.

#8
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
mai au swisscottage terminat, mai pe dimensiunea de la armonia. si mai este unul pe la bila, titanium (???) parca.
zona nu este aerisita, este in plina dezvolatre, deci trebuie sa iei in calcul basculantele care s-ar putea sa le intalnesti o vreme pe acolo, chiar daca nu mai este betoniera.

#9
marketing.online

marketing.online

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 185
  • Înscris: 21.12.2006

 Nicanor, on Oct 26 2007, 11:11, said:

mai au swisscottage terminat, mai pe dimensiunea de la armonia. si mai este unul pe la bila, titanium (???) parca.
zona nu este aerisita, este in plina dezvolatre, deci trebuie sa iei in calcul basculantele care s-ar putea sa le intalnesti o vreme pe acolo, chiar daca nu mai este betoniera.
Eu am cumparat la swiss cottage si pana in prezent sunt in grafic cu dezvoltarea sper sa fie asa pana la finalizare.

#10
vali matei

vali matei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 01.03.2007

 marketing.online, on Oct 28 2007, 20:46, said:

Eu am cumparat la swiss cottage si pana in prezent sunt in grafic cu dezvoltarea sper sa fie asa pana la finalizare.
Si eu am cumparat la swiss cotage si sunt cu 3 luni in avans!!!

#11
GIMBEAN

GIMBEAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 19.03.2007
unde ati fost sa discutati pentru acest proiect? cumva pe str. Codrii Neamtului langa Billa Titan?

#12
Max133

Max133

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 17.10.2007

 GIMBEAN, on Oct 29 2007, 08:55, said:

unde ati fost sa discutati pentru acest proiect? cumva pe str. Codrii Neamtului langa Billa Titan?

Pe Postavarului, vis a vis de Billa

#13
truffy

truffy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2007
Si eu am cumparat in Swiss Cottage..si par foarte de incredere si seriosi.Despre Armonia am auzit si eu cate ceva..cum ca vor sa-l faca cel mai bun..acolo mai au si autorizatie de constructie  :lol:

#14
truffy

truffy

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2007
"Eu am fost la ei acum vreo 2-3 saptaman i, merge cam 200k ap de 3 camere + parcare. 200k inseamna pretul cu tva inclus, ap cu 3 camere are in jur de 72mp utili si balcon de 10. Mie mi s-a parut mult prea exagerat, zona e cam proasta dupa parerea mea. A ramas ca ma mai suna ei a doua zi, dar deocamdata nu m-au sunat. "

Si..te asteptai la bucatarie utilata, mobilata si alte facilitati in plus sa fie cat?100K?

#15
VVVV

VVVV

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 13.03.2007

 truffy, on Oct 30 2007, 11:44, said:

"Eu am fost la ei acum vreo 2-3 saptaman i, merge cam 200k ap de 3 camere + parcare. 200k inseamna pretul cu tva inclus, ap cu 3 camere are in jur de 72mp utili si balcon de 10. Mie mi s-a parut mult prea exagerat, zona e cam proasta dupa parerea mea. A ramas ca ma mai suna ei a doua zi, dar deocamdata nu m-au sunat. "

Si..te asteptai la bucatarie utilata, mobilata si alte facilitati in plus sa fie cat?100K?

O bucatarie superutilata este cam 3000 eur. Finisajele din contract, in toata casa nu fac mai mult de 4500 euro materialele ( si vorbesc de preturi brico store, care nu sunt de departe cele mai mici ). Cat adauga constructorul pentru manopera ? 50k ?

#16
vionescu

vionescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2006

 truffy, on Oct 30 2007, 11:44, said:

"Eu am fost la ei acum vreo 2-3 saptaman i, merge cam 200k ap de 3 camere + parcare. 200k inseamna pretul cu tva inclus, ap cu 3 camere are in jur de 72mp utili si balcon de 10. Mie mi s-a parut mult prea exagerat, zona e cam proasta dupa parerea mea. A ramas ca ma mai suna ei a doua zi, dar deocamdata nu m-au sunat. "

Si..te asteptai la bucatarie utilata, mobilata si alte facilitati in plus sa fie cat?100K?

Eu stiu care e treaba cu forumurile astea. Nu am incredere in ele decat atunci cand critica. Daca pentru tine 200k e un mizilic pentru un bloc banal (adik fara piscina si alte alea), inseamna ca deja traiesti in alta tara (SUA de ex).

#17
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
trei camere in zona aceea este enorm. eu am refuzat sa dau in tineretului 170.000 unde aveam parc , metrou si eram si in centru. truffy sigur nu esti neam cu developeru? :)
pentru zona respectiva un 75 de m2 nu merita mai mult de 140.000 de evro.

#18
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

 Nicanor, on Oct 31 2007, 16:49, said:

trei camere in zona aceea este enorm. eu am refuzat sa dau in tineretului 170.000 unde aveam parc , metrou si eram si in centru. truffy sigur nu esti neam cu developeru? :)
pentru zona respectiva un 75 de m2 nu merita mai mult de 140.000 de evro.
200 mii pt 72 mp  adica 3000 de euro /mp????  :o

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate