Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Proiect ADAMA - ARMONIA

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#217
lady_cristina36

lady_cristina36

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.01.2013

View Postgheorghesteluta84, on 29 ianuarie 2015 - 13:58, said:

Ma intereseaza un apartament cu 3 camere in acest complex. astept informatii.  Multumesc
Buna,

Cu dezvoltatorii ai luat legatura? Am fost si eu in cautari anul trecut si am cautat si la particulari, dar am luat legatura si cu dezvoltatorii ca mai aveau si ei apartamente la vanzare.

Sa ai bafta!

#218
cosmj

cosmj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 21.11.2007
Aveti ceva date concrete despre structura acestor blocuri? Rezista la cutremure mai mari? Cine a facut proiectul tehnic?

#219
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007

View Postcosmj, on 11 noiembrie 2015 - 16:51, said:

Aveti ceva date concrete despre structura acestor blocuri? Rezista la cutremure mai mari? Cine a facut proiectul tehnic?
Conform cartii tehnice rezista (teoretic) la un cutremur de 8,5 grade pe scara Richter.

#220
Elsa75

Elsa75

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2016
Buna,
Am fost acum o luna sa vizitam mai multe cladiri rezidentiale din cartierul Titan. Noi vazusem acum ani de zile un apartament Adama pe fostul loc unde erau betonierele. Ne-a placut, dar scump. Acum am vazut doua apartamente in ultimul bloc construit in Evocasa Edenia. Ni s-a spus ca au fost probleme la primele blocuri, dar la ultimul construit, nu. Scaderea brusca de pret, in conditiile in care in plina criza imobiliara ei nu au cedat la preturi, mi s-a parut ciudat. Locuieste cineva in ultimul bloc construit in Edenia? Au fost probleme?
Multumesc.

#221
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Care e pretul acum in Edenia?

#222
lady_cristina36

lady_cristina36

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.01.2013

View PostElsa75, on 19 ianuarie 2016 - 14:23, said:

Buna,
Am fost acum o luna sa vizitam mai multe cladiri rezidentiale din cartierul Titan. Noi vazusem acum ani de zile un apartament Adama pe fostul loc unde erau betonierele. Ne-a placut, dar scump. Acum am vazut doua apartamente in ultimul bloc construit in Evocasa Edenia. Ni s-a spus ca au fost probleme la primele blocuri, dar la ultimul construit, nu. Scaderea brusca de pret, in conditiile in care in plina criza imobiliara ei nu au cedat la preturi, mi s-a parut ciudat. Locuieste cineva in ultimul bloc construit in Edenia? Au fost probleme?
Multumesc.

Buna,

In cele din urma, dupa indelungi cautari, ne-am hotarat si am ales tot acolo de unde am inceput, adica in Edenia.
Recunosc ca am asteptat ca sa vedem si cum evolueaza preturile, si daca se muta lumea si, dupa toate astea, ansamblul ne-a convins.

Am luat un apartament de 3 camere in cea de-a treia cladire si suntem extrem de multumiti.
Iar legat de scaderea de pret, in conditiile in care ei nu au scazut si au continuat sa vanda, a fost si asta un indiciu ca pretul este unul corect.
Privesc acum la rece si iti spun, dar, da, recunosc ca si noi am tot oscilat pana sa ne hotaram.

Spor sa ai!

#223
CatalinTrincan

CatalinTrincan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.02.2016
Buna ziua,

Am o intrebare pentru cei ce locuiesc in Armonia la ultimul etaj.
Cum este traiul la ultimul etaj? Care sunt avantajele si care sunt dezavantajele?
Am vazut ca este un apartament disponibil la etajul al 13-lea care imi place, dar fiind o investitie serioasa vreau sa aflu cat mai multe puncte de vedere....
Este intretinerea mai scumpa? E bine izolat apartamentul? Este frig iarna si cald vara? Se consuma mai multa caldura?
Hidroizolatia pe bloc este buna? Au fost probleme cu infiltratiile? Dar cea de pe terasa apartamentului este ok, sunt probleme cu infiltratii la vecinul de dedesubt?

Multumesc.

#224
negociator

negociator

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 05.05.2008
Si pe mine ma interesa un apartament in complexul Armonia. Mai e vreunul de vanzare?

#225
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 03.01.2019
Acest proiect este acelasi cu Armonia Titan construit de KXM, pe Aleea Ion Agârbiceanu ?

#226
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 404
  • Înscris: 03.01.2019
Am fost sa vad si eu 3 camere luna trecuta. Pretul este echilibrat, incadrandu-se in TVA 5%, avand in vedere ca in jurul IOR-ului nu prea se mai construieste nimic. Fata de cele doua blocuri deja construite, acestea au vata minerala de 10 inclusiv la balcon unde s-a si inaltat un prag (cica ar fi fost reclamatii in trecut din cauza umezelii care se crea in parchet-ul living-ului), usi culisante la terase in loc de usi normale, coloana de aerisire pt hota (in trecut nu era si cred ca a fost si este jale cu mirosurile de mancare).
Pe un anumit tronson apartamentele sunt destul de apropiate  de blocul din mijloc, aproape la limita intimitatii, drept pt care primesti un loc de parcare cadou, care oricum nu era foarte scump fata de alte ansambluri (4000E). De asemenea nu ai gaz in apartament, centrala fiind pe bloc, deci lipsind si racordurile in apartamente.

Intrebarea mea este cum va descurcati voi, actualii locatari, sau cum vedeti voi cititorii topicului, locuirea cu un living asa de mic, de 25mp cu tot cu bucatarie, iar aceasta pozitionata in coltul opus ferestrei, in mijlocul apartamentului? Practic, in continuarea chiuvetei sau plitei, mai ai 1m de blat apoi televizorul sau canapeaua din living... Pare ca trebuie sa gasesti niste solutii arhitecturale magice de amenajare...  Eventual poate va indurati sa puneti o poza de la voi, caci suprafata cred ca e similara.

Attached Files



#227
barbat

barbat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 301
  • Înscris: 07.02.2008

View PostValentinVali, on 07 iunie 2019 - 09:45, said:

Am fost sa vad si eu 3 camere luna trecuta. Pretul este echilibrat, incadrandu-se in TVA 5%, avand in vedere ca in jurul IOR-ului nu prea se mai construieste nimic. Fata de cele doua blocuri deja construite, acestea au vata minerala de 10 inclusiv la balcon unde s-a si inaltat un prag (cica ar fi fost reclamatii in trecut din cauza umezelii care se crea in parchet-ul living-ului), usi culisante la terase in loc de usi normale, coloana de aerisire pt hota (in trecut nu era si cred ca a fost si este jale cu mirosurile de mancare).
Pe un anumit tronson apartamentele sunt destul de apropiate  de blocul din mijloc, aproape la limita intimitatii, drept pt care primesti un loc de parcare cadou, care oricum nu era foarte scump fata de alte ansambluri (4000E). De asemenea nu ai gaz in apartament, centrala fiind pe bloc, deci lipsind si racordurile in apartamente.

Intrebarea mea este cum va descurcati voi, actualii locatari, sau cum vedeti voi cititorii topicului, locuirea cu un living asa de mic, de 25mp cu tot cu bucatarie, iar aceasta pozitionata in coltul opus ferestrei, in mijlocul apartamentului? Practic, in continuarea chiuvetei sau plitei, mai ai 1m de blat apoi televizorul sau canapeaua din living... Pare ca trebuie sa gasesti niste solutii arhitecturale magice de amenajare...  Eventual poate va indurati sa puneti o poza de la voi, caci suprafata cred ca e similara.
Ia in calcul ca dimineata cat si seara vei face pana la Baba Novac Residence aproximativ 15-18 minute. Asta in ipoteza in care nu folosesti motoreta, scuter, etc. Pana se vor construi blocurile de langa Lukoil si stiu eu ce o mai aparea in urmatorul an. Terenul din fata Adama e imens, acolo cred ca incap 7-8 blocuri fara doar si poate. Gandeste-te la astea. Cunosc zona foarte bine si pe acolo imi e drumul zi de zi.

Edited by barbat, 07 June 2019 - 10:05.


#228
liviusbr

liviusbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.05.2006
Am achizitionat un apartament in noul bloc armonia "c" , locuiesc in blocul B de ani buni si vreau sa spun ca sunt dezamagit de calitatea finisajelor din noul bloc.
Nu spun ca in blocul in care locuiesc deja calitatea e de top, nici pe departe, dar in blocul in constructie va pot spune ca se baga cele mai ieftine finisaje. Lucru verificat cu furnizorul de parchet si de usi de interior.

Nemaipunand la socoteala faptul ca actualul constructor a achizitionat terenul pe care se ridica actualul bloc avand subsolul deja facut, si vinde locurile de parcare cu niste preturi exorbitante. Mare grija la ce cumparati, eu am fost pe santier si la blocul in care locuiesc si in cel actual in constructie si in cel de-al doilea caz va pot spune ca lucrurile nu mi-au fost pe plac.

#229
mevege

mevege

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2019

 liviusbr, on 08 iulie 2019 - 15:54, said:

Am achizitionat un apartament in noul bloc armonia "c" , locuiesc in blocul B de ani buni si vreau sa spun ca sunt dezamagit de calitatea finisajelor din noul bloc.
Nu spun ca in blocul in care locuiesc deja calitatea e de top, nici pe departe, dar in blocul in constructie va pot spune ca se baga cele mai ieftine finisaje. Lucru verificat cu furnizorul de parchet si de usi de interior.

Nemaipunand la socoteala faptul ca actualul constructor a achizitionat terenul pe care se ridica actualul bloc avand subsolul deja facut, si vinde locurile de parcare cu niste preturi exorbitante. Mare grija la ce cumparati, eu am fost pe santier si la blocul in care locuiesc si in cel actual in constructie si in cel de-al doilea caz va pot spune ca lucrurile nu mi-au fost pe plac.

Daca nu ti-a fost pe plac, de ce l-ai achizitionat? Nu intreb retoric, chiar sunt curios deoarece si eu sunt interesat de corpul C de la Armonia. Din cate am observat, pretul de la corpul C difera semnificativ cu preturile din corpurile A/B deci nu ma deranjeaza enorm niste finisaje de mai proasta calitate. Ce oferta ai primit daca nu te deranjeaza sa impartasesti? Multumesc!

Mai sunt alte persoane care au achizitionat in corpul C - Armonia Titan? Ce parere aveti despre contract, ceva detalii pe care ar trebui sa le stie un necunoscator ca mine? In zona nu am mai gasit alte oferte de blocuri noi construite la preturi similare. Sa nu mai spun ca si blocuri vechi din 70' se vand cam la acelasi pret, poate doar cu 10 mii de euro mai ieftine.

Multumesc si astept pareri!

#230
liviusbr

liviusbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 26.05.2006

 mevege, on 11 iulie 2019 - 17:05, said:


Daca nu ti-a fost pe plac, de ce l-ai achizitionat? Nu intreb retoric, chiar sunt curios deoarece si eu sunt interesat de corpul C de la Armonia. Din cate am observat, pretul de la corpul C difera semnificativ cu preturile din corpurile A/B deci nu ma deranjeaza enorm niste finisaje de mai proasta calitate. Ce oferta ai primit daca nu te deranjeaza sa impartasesti? Multumesc!

Mai sunt alte persoane care au achizitionat in corpul C - Armonia Titan? Ce parere aveti despre contract, ceva detalii pe care ar trebui sa le stie un necunoscator ca mine? In zona nu am mai gasit alte oferte de blocuri noi construite la preturi similare. Sa nu mai spun ca si blocuri vechi din 70' se vand cam la acelasi pret, poate doar cu 10 mii de euro mai ieftine.

Multumesc si astept pareri!


Am achizitionat pt ca imi place zona si am primit un pret bun. Nu am fost extrem de deranjat de finisaje, doar am postat aici minusurile ca sa stie la ce se inhama potentialii proprietari. Drept urmare am ales sa achizitionez/montez finisajele in regie proprie.

#231
mevege

mevege

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.07.2019
Multumesc de răspuns. Ai menționat actualul constructor si mă întrebam dacă ai ceva detalii despre el. Din cate am inteles este KXM. Stii cumva alte proiecte de ale lor sau orice alt detaliu despre ei? Inca un lucru, vreo mentiune legata de draft-urile de contracte/contractele in sine oferite de ei? Ar trebui facute ceva modificari, le-ai verificat cu un avocat? Multumesc anticipat!

#232
devermaxima

devermaxima

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.08.2019
vreau si eu sa cumpar 3 camere in blocul C, dar vad ca preturile variaza (am incercat in mai multe surse). Cat este pretul corect pentru 3 camere orientare SV? 92k, 96k sau 98k?
nu mi-au inspirat incredere finisajele si cei cu care am discutat (foarte comerciali...)

#233
AndreiC1985

AndreiC1985

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 23.08.2019

View Postdevermaxima, on 29 august 2019 - 10:48, said:

vreau si eu sa cumpar 3 camere in blocul C, dar vad ca preturile variaza (am incercat in mai multe surse). Cat este pretul corect pentru 3 camere orientare SV? 92k, 96k sau 98k?
nu mi-au inspirat incredere finisajele si cei cu care am discutat (foarte comerciali...)

Salut,
si eu sunt interesat de 3 camere si am primit urmatorul pret : 103.000 euro/ etaj 2 , sunt putin confuz Posted Image

#234
Baltaci

Baltaci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.04.2007
Poate iti face upgrade de la gipscarton la zidarie din diferenta ;)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate