Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Proiect ADAMA - ARMONIA

- - - - -
  • Please log in to reply
236 replies to this topic

#145
raz85

raz85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.11.2011
Si care-ar fi lucrurile bune ce le compenseaza pe cele discutate?
As putea cumpara un apartament cu 2 camere de tip E cu 64 000 de Euro. Oare merita investitia?

#146
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Postmihai60, on 27th November 2011, 22:05, said:

NU CUMPARATI DE LA JIDOVI !!!
Pentru vizitatorii de buna credinta de pe forum, precizez ca portofoliul imobiliar Adama a fost preluat de o firma spaniola.

Avand in vedere antisemitismul agresiv al utilizatorului mihai60, rog moderatorii sa aplice masurile corective cuvenite si sa comunice pe forum care sunt acele masuri pe care le vor fi aplicat.

Multumesc!

#147
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Post_dafin_, on 27th November 2011, 22:43, said:

portofoliul imobiliar Adama a fost preluat de o firma spaniola.
Revin cu o corectie: Adama a fost preluata nu de o firma spaniola, ci de una austriaca, in speta de firma Immofinanz Group (iata un articol care priveste preluarea Adama: http://media.imopedi...eci-18034.html). Dar chiar daca nu ar fi fost preluata de nimeni, instigarea antisemita manifestata de mihai60 nu are ce cauta pe forum. Continuu sa astept masurile punitive dispuse de mediatori.

Multumesc!

#148
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
Dragii mei.
Etnia sau apartenența religioasă a investitorilor imobiliari ne este indiferentă.
Avem totuși pe SP arii dedicate studiului istoriei.
Vă rog, consumați-vă pleadoariile pe ariile respective.

#149
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008

View Postparadigmatic, on 28th November 2011, 16:29, said:

Dragii mei.
Etnia sau apartenența religioasă a investitorilor imobiliari ne este indiferentă.
Avem totuși pe SP arii dedicate studiului istoriei.
Vă rog, consumați-vă pleadoariile pe ariile respective.
Daca apelul mi se adreseaza mie (si nu lui mihai60), precizez ca indiferenta fata de unele aspecte (etnice, in speta) este uneori cenzurata legal. Si este sigur cazul instigarilor descreierate la antisemitism, asta fiind si motivul pentru care am rugat moderatorii sa intervina. In fond, eu am solicitat nu pedepsirea unui utilizator, ci protejarea forumului, fata de unele manifestari care sunt deja interzise prin lege, fiind vorba despre opinii scelerate care au costat enorm de mult umanitatea.

Totusi, prefer sa cred ca apelul nu mi s-a adresat mie, ci lui mihai60, in sensul ca acesta sa-si autocenzureze manifestarile antisemite. Presupunand ca este asa, multumesc pentru interventia moderatorilor.

#150
raz85

raz85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.11.2011
Imi pare cel putin trist ca, in mileniul al III-lea, poti crede ca e o critica la adresa unei cladiri sa spui c-a fost construita de oameni dintr-o etnie sau alta.

Pana la urma, evreii sunt si eu oameni, nu tigani.

Edited by raz85, 28 November 2011 - 19:28.


#151
mihai60

mihai60

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.10.2011

View Postraz85, on 28th November 2011, 19:27, said:

Imi pare cel putin trist ca, in mileniul al III-lea, poti crede ca e o critica la adresa unei cladiri sa spui c-a fost construita de oameni dintr-o etnie sau alta.

Pana la urma, evreii sunt si eu oameni, nu tigani.


Coincidenta sau nu , dar cele mai slabe complexe de locuinte din Bucuresti sunt cele ale defunctei adama acum Immofinanz,
ca este sau a fost condusa de o etnie sau alta mai putin conteaza DAR lucrul prost facut ramine prost facut, si este bine sa stie clientul pe ce da banii .

Edited by mihai60, 28 November 2011 - 23:28.


#152
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View Postmihai60, on 28th November 2011, 23:26, said:

Coincidenta sau nu , dar cele mai slabe complexe de locuinte din Bucuresti sunt cele ale defunctei adama acum Immofinanz,
ca este sau a fost condusa de o etnie sau alta mai putin conteaza DAR lucrul prost facut ramine prost facut, si este bine sa stie clientul pe ce da banii .
Coincidență sau nu, blocul sau blocurile respective sunt proiectate și construite de români.
Și colac peste pupăză, sunt și OK.

#153
mihai60

mihai60

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 01.10.2011
puteau sa-l proiecteze si japonezii , DOAR CA AU FOST ALESE solutiile ieftine ...cele mai ieftine  posibil dar vopsite ca in occident iar BLOCURILE au izolatia termica pe jumatate ADICA intre pereti si placile de rigips SUFLA VANTUL !!!  LIPSESTE VATA MINERALA  --- LIPSESC MULTE ....DIN CE AR TREBUI SA AIBE UN COMPLEX DE LUX !

asa cum zice simpatica ADAMA ,,,,,

acest complex...ar trebui sa fie numit  blocurile ieftine marca adama --- este notat cu nota 3 din p.d.v. al izolarii fonice si termice !

Edited by mihai60, 29 November 2011 - 17:54.


#154
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007

View Postmihai60, on 29th November 2011, 18:51, said:

puteau sa-l proiecteze si japonezii , DOAR CA AU FOST ALESE solutiile ieftine ...cele mai ieftine  posibil dar vopsite ca in occident iar BLOCURILE au izolatia termica pe jumatate ADICA intre pereti si placile de rigips SUFLA VANTUL !!!  LIPSESTE VATA MINERALA  --- LIPSESC MULTE ....DIN CE AR TREBUI SA AIBE UN COMPLEX DE LUX !

asa cum zice simpatica ADAMA ,,,,,

acest complex...ar trebui sa fie numit  blocurile ieftine marca adama --- este notat cu nota 3 din p.d.v. al izolarii fonice si termice !

Eu nu pot sa inteleg aversiunea unora fata de acest complex. Eu stau aici de 1 an jumate si chiar ma felicit pentru alegerea facuta. Izolatia fonica si termica a apartamentelor este foarte buna, niciodata nu am auzit un vecin sau ceva care sa ma deranjeze, nu se aud zgomote de afara si sa nu vorbim cumva de frig. Intradevar, intre camerele aceluiasi apartament, izolatia fonica lasa de dorit din cauza peretilor de rigips. In rest, nu am avut absolut nici o problema, nu mi-a venit niciodata nici un miros la bucataria open space, nu mi s-a spart nici o teava, nu mi-a crapat nici un obiect sanitar etc. Intretinerea este intradevar ceva mai mare decat intr-un bloc comunist dar alea nu beneficiaza de paza, parcare subterana, 3 lifturi, parc interior etc.

#155
je69

je69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.12.2011

View PostKickazz, on 18th April 2011, 16:38, said:

Salut!

pretul de acum e atractiv pt o zona ok dpmdv.
pareri de la locatari? in afara de "nu mi se inapoiaza avansul" sau "suprafata afisata e construita, nu utila" astea sunt general valabile pt romania... cu mici exceptii.

cat e intretinerea comuna / luna?
probleme cu apartamentele?

m3 de apa calda este de 45 ron

#156
adicojocaru

adicojocaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.12.2011
Este foarte ok blocul, am vazut apartamentele, am vrut si eu sa-mi cumpar aici, pt ca e mai aproape de metrou decat Rasarit de Soare (cu 5 minute mai aproape, dar conteaza). Pana la urma n-am cumparat pentru ca nu as putea sa locuiesc in santier urmatorii 3-4-5 ani. Dar nu pot sa inteleg nici eu aversiunea unora fata de aceste blocuri. Se pare ca internetul transforma oamenii normali in isterici, sau poate nu-i transforma, ci ii dezvaluie.

#157
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Stie cineva cat mai e un ap. cu 3 camere aici?
Multumesc.

#158
adicojocaru

adicojocaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.12.2011

View Postbreadband, on 6th December 2011, 10:58, said:

Stie cineva cat mai e un ap. cu 3 camere aici?
Multumesc.

am cerut eu oferta in august, daca de la dezvoltator te intereseaza.

3 camere,    Tip F              108 ? 112 mp (Suprafata Total Construita)    107,000 EUR  ? 109,000 cu TVA  (Diferite Etaje 3, 9, 11)

3 camere,    Tip D              112  - 116 mp (Suprafata Total Construita)    105,000 EUR  - 115,000 cu TVA  (Diferite Etaje 1, 3, 5, 8, 10, 11, 12)

Nu te lasa pacalit de suprafetele construite, suprafata utila e mult mai mica, pe la 70 mp.

Edited by adicojocaru, 06 December 2011 - 11:10.


#159
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
@adicojocaru: Multumesc pt informatii, pretul e maricel in conditiile in care santierul va mai dura, iar suprafata e comparabila cu cea din unele blocuri vechi. Oare la Edenia Titan (str Codrii Neamtului) or mai fi ap. libere? Acolo pare ca e terminat proiectul.

#160
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007
La ce va referiti cand spuneti santier? Unde se lucreaza si eu, care stau acolo de 1 an jumate, nu stiu? Chiar m-ati facut curios.

#161
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
Informatia cu santierul e "din auzite", cineva spunea mai sus ca nu i-ar place sa locuiasca in santier, de unde am dedus ca inca se mai construieste, sau ar trebui sa se mai construiasca.

#162
adicojocaru

adicojocaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.12.2011

View Postbreadband, on 6th December 2011, 16:12, said:

Informatia cu santierul e "din auzite", cineva spunea mai sus ca nu i-ar place sa locuiasca in santier, de unde am dedus ca inca se mai construieste, sau ar trebui sa se mai construiasca.

Proiectul Armonia cuprinde 3 blocuri, dintre care doar doua au fost finalizate, iar acum cateva saptamani au imprejmuit locul pentru santierul celui de-al treilea bloc. Si nu-mi spuneti ca n-ati observat niste mari utilaje care sapau in pamant dimineata pe la 8 vreo saptamana zi de zi. Pregatesc fundatia, dar Adama se misca foarte greu. De unde deduc ca santierul pentru al treilea bloc va dura vreo 2 ani cel putin. Daca luam in considerare si marele teren liber de alaturi, presupun ca 4-5-6 ani de-acum incolo va fi un mare santier acolo.

Proiectul Edenia cuprinde 6 blocuri, dintre care doar 3 au fost construite si finalizate. Terenul e imprejmuit si pentru restul de 3 blocuri.
apartament cu 3 camere in Edenia - 96.500 euro, TVA inclus, pret in luna august.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate