Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Sfintita vs nesfintita

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
88 răspunsuri în acest subiect

#55
axel_1

axel_1

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 750
  • Înscris: 16.12.2005
n-am nici o iconita in masina .. cam ateu din fire

parinte  foarte bisericos , m-a tarat pana la biserica => masina sfintita .... pana acum nici o zgarietura  :)

Editat de axel_1, 30 octombrie 2007 - 21:03.


#56
claud20012

claud20012

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 429
  • Înscris: 13.08.2007
Parintii mei cred ca dupa ce iti iei o masina e bine sa mergi cu ea la o manastire (decat sa ii dai banii la un popa sa o sfinteasca, mai bine bagi benzina de banii aia si faci o excursie.... mai testezi masina  ;)  )

Despre cei care au mai mult decat o cruciulitza in masina nu stiu ce sa zic..... cunosc pe unul (fratemio): vreo 3 cruciulitze pe parbriz, se enerva cand i le dadeam jos, dar nici prin biserica nu a intra cu anii (exceptie facand anul asta cand l-a trimis pretenasa). Probabil ca nici restul nu sunt prea smeriti ;))

#57
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 288
  • Înscris: 30.04.2007
Gata, m-ati convins, o sa-mi sfintesc masina. Dar mai am o nelamurire: pentru prezervative exista slujbe de sfintire? Asa, ca sa fiu eu sigur.  :roflmaofast:

#58
michi_adc

michi_adc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 30.09.2007
Degeaba o sfintesti daca injuri ca un birjar in trafic. :lol: Adevarul e ca nu stiu cine se poate abtine. :rolleyes:
Fie vorba intre noi, la atitea masini oare cine tine evidenta acolo sus care sint si care nu sint sfintite??/ :lol: Cred ca e ceva de genu : asta are...asta nu are...asta e neagra ( e de la vecinu, tot de sus :P )..ooops
Da la motociclete se face slujba ?? Inainte sau ...dupa???   :roflmaofast:

#59
Skizo

Skizo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.406
  • Înscris: 28.11.2001

Vizualizare mesajsilver_fern, pe Oct 31 2007, 12:57, a scris:

Gata, m-ati convins, o sa-mi sfintesc masina. Dar mai am o nelamurire: pentru prezervative exista slujbe de sfintire? Asa, ca sa fiu eu sigur.  :roflmaofast:
nu cred ca-i nevoie. in biblie zice ca nu trebuie sa preacurvesti, daca doar curvesti, e ok. :D

#60
fabro

fabro

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 16
  • Înscris: 24.03.2007
credeam ca daca o sa ajung in iad o sa fiu singur. Acum m-am linistit. Dupa cele citite aici, cu mici exceptii, o sa fie cam mare agitatia. Ca este cutare preot care face una sau alta, nu inseamna ca sunt toti asa. Ca stim vreo cativa prim ministri rai, asta nu inseamna ca nu sunt si unii buni...Ca in orice domeniu.

Editat de fabro, 01 noiembrie 2007 - 23:16.


#61
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005
sfintirea masinii este doar o afacere popeasca...

efectul placebo al sfintirii masinii este nul...

Editat de H725, 02 noiembrie 2007 - 00:55.


#62
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.847
  • Înscris: 05.10.2007
Hai fratilor lasati-o ca macane.Nu cred in chestia cu sfintirea, e doar o gaselnita de-a preotilor de rotunjire a veniturilor.

#63
michi_adc

michi_adc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 78
  • Înscris: 30.09.2007
Am masina, n-o sfintesc, nu-i vad rostul !

#64
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.506
  • Înscris: 04.05.2006
La a mea cred ca i-a expirat sfintenia :lol: Saptamana trecuta, am zgariat-o pe stanga, pe urma pe dreapta si colac peste pupaza, duminica noaptea mi-au spart-o hotii. Trebe sa ma duc sa fac update...:D

#65
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
instaleaza sfintenie 1.1 :lol: poate 1.0 e cu buguri :D

#66
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005

Vizualizare mesajrichelieu, pe Nov 27 2007, 15:51, a scris:

La a mea cred ca i-a expirat sfintenia :lol: Saptamana trecuta, am zgariat-o pe stanga, pe urma pe dreapta si colac peste pupaza, duminica noaptea mi-au spart-o hotii. Trebe sa ma duc sa fac update...:D

schimba popa, poate i-a expirat harul... :confuzzled:

#67
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.506
  • Înscris: 04.05.2006
Mda...sa stiti ca aveti dreptate. Schimb si versiunea si platforma :D. Trec pe linux.

#68
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 40.874
  • Înscris: 16.05.2005
ai gasit o religie gratis? :D

#69
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.506
  • Înscris: 04.05.2006
Nu maximus...un open source :lol:

#70
rstejar

rstejar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 169
  • Înscris: 24.10.2006

Vizualizare mesajrichelieu, pe Dec 2 2007, 15:58, a scris:

Nu maximus...un open source :lol:
Radeti voi cat vreti, dar eu va spun una: Sunt preot,am binecuvantat masini, dar in NICI UN CAZ nu am incasat ceva! "Scorurile" pe carele spuneti voi aici ma indeamna sa cred ca e o afacere mai mult "sudista". Vreti sa va convingati? Va invit la Sona (AB) sa intrebati pe cei carora le-am binecuvantat masina, sa va spuna care a fost "cotizatia" perceputa.
Personal, nu port altceva decat un Rozariu la retrovizoare si o iconita pe bord. Aaaaa, si credinta! MULTA!
Fara acest"ingredient" puteti face si 1000 de Binecuvantari.
Am si eu un Logan, luat in rate, cu ajutorul Bancii (7 ani) iar locuinta personala nu posed! Nici nu am vreuna in constructie!
Sa fiu eu mai naiv.... poate!

#71
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005

Vizualizare mesajrstejar, pe Dec 2 2007, 23:47, a scris:

Radeti voi cat vreti, dar eu va spun una: Sunt preot,am binecuvantat masini, dar in NICI UN CAZ nu am incasat ceva! "Scorurile" pe carele spuneti voi aici ma indeamna sa cred ca e o afacere mai mult "sudista". Vreti sa va convingati? Va invit la Sona (AB) sa intrebati pe cei carora le-am binecuvantat masina, sa va spuna care a fost "cotizatia" perceputa.
Personal, nu port altceva decat un Rozariu la retrovizoare si o iconita pe bord. Aaaaa, si credinta! MULTA!
Fara acest"ingredient" puteti face si 1000 de Binecuvantari.
Am si eu un Logan, luat in rate, cu ajutorul Bancii (7 ani) iar locuinta personala nu posed! Nici nu am vreuna in constructie!
Sa fiu eu mai naiv.... poate!

majoritatea preotilor cu har si dedicare meseriei nu sint bogati...
numai ca preotii cu har si dedicare meseriei sint o "mica minoritate"...

#72
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 36.506
  • Înscris: 04.05.2006
@rstejar: nici unul din preotii care mi-au sfintit masina, nu mi-au cerut ceva vreodata. Dar m-am "simtit" eu sa le dau ceva, urmand ca ei sa decida cum vor folosi banii respectivi: in folos propriu, sau in folosul Bisericii. Asta nu mai e problema mea.
Cat despre situatia ta materiala, personal nu pot decat sa te felicit pentru integritate si sa-ti spun ca mi-as dori cat mai multi preoti in situatia ta (Nu neaparat o situatie materiala precara, cat nu una foarte buna cladita pe ...banii enoriasilor altfel insusiti decat prin propria vointa a acestora).
Sincer nu vad nimic rau in a primi ...sa zicem un ajutor, de la enoriasi, atata timp cat e dat din proprie initiativa si nu cerut de preot.

Cat despre ultimele posturi, ale mele sau ale lui maximus, sunt niste glume si trebuiesc tratate ca atare. Nu stiu daca gresesc sau nu, dar eu sunt un om mai mult credincios decat religios, astfel ca, imi permit si glume la adresa "celor sfinte" .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate