Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

<...............> PE LINIA DE TRAMVAI

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

Poll: <...............> PE LINIA DE TRAMVAI (128 member(s) have cast votes)

Circulati pe linia de tramvai? (se exclud urgentele)

  1. Da (51 votes [42.50%])

    Percentage of vote: 42.50%

  2. Nu (69 votes [57.50%])

    Percentage of vote: 57.50%

Vote Guests cannot vote

#55
Adydum

Adydum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 899
  • Înscris: 25.05.2004
Tocmai d-asta intrebam care are cunostinta de un articol concret care sa modifice art asta 103. Sumarizarile si pedepsele care nu sunt sustinute de un articol concret sunt vax albina. Intr-un PV e obligat sa scrie pedeapsa, dar si ce articol a incalcat.

View Postdsdev, on Oct 20 2007, 12:33, said:

Deci ai voie dar nu ai voie. Sau invers. Oricum, politia rutiera sa traiasca. Sau desteptii care au formulat articolele astea...
Inclin sa cred ca e o interpretare aiurea a celui care a redactat declaratia respectiva
Eu in continuare pe ruta mea 2+1 merg pe linia de tramvai in caz de fac contestatie cu art ala care nu este abrogat sau modificat (spre rusinea mea orice punct luat acum ma face pieton)

Edited by Adydum, 21 October 2007 - 05:35.


#56
Rainman22

Rainman22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2005

View PostC.F.S., on Oct 15 2007, 11:52, said:

Strada NU era in reparatie. Poza e facuta saptamana trecuta la intersectia dintre Ion Mihalache si Turda.

Cheers!

Din cite stiu eu, exact un pic mai in spate , pe stinga, este o strada cu sens unic, dinspre Podul Grant, paralela cu Turda, care da exact in statia de tramvai. Este posibil sa nu fi putut intra in trafic inaintea statiei de tramvai si sa o fi luat pe partea stinga a refugiului. A nu se intelege ca ii iau apararea. Circul destul de des pe acolo si stiu cit de greu este sa intri in trafic iesind de pe strada respectiva si dorind sa faci stinga... Cit despre POLL, mai circul si pe linia de tramvai, dar pe cit se poate, fara sa supar tramvaiul...
Respecte!

#57
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View PostRainman22, on Oct 22 2007, 05:41, said:

Din cite stiu eu, exact un pic mai in spate , pe stinga, este o strada cu sens unic, dinspre Podul Grant, paralela cu Turda, care da exact in statia de tramvai. Este posibil sa nu fi putut intra in trafic inaintea statiei de tramvai si sa o fi luat pe partea stinga a refugiului. A nu se intelege ca ii iau apararea.

Nu a venit de acolo. Era un grasun manelist care a venit peste toata coloana mult, nu a fentat doar refugiul. Aici trebuie sa ma crezi pe cuvant.

Edited by C.F.S., 29 October 2007 - 19:57.


#58
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005
nu circul pe linia de tramvai decat pe strazile unde nu exista decat linia de tramvai pt ca banda este ocupata de masini, sau mai circul la lizeanu pe linie pt ca fac stanga. oricum e legal pentru ca nu exista refugiu.

ma enerveaza cei care merg pe linia de tramvai si iti taie fata exact inainte de refugiu, sau ocolesc refugiul prin dreapta si merg inainte iar eu de pe banda de stanga trebuie sa stau dupa ei (ei vin in viteza iar eu plec de pe loc asa ca nu am cum sa ma bag inaintea lor) si asa pierd semaforul, si uite asa se blocheaza intersectiile din bucuresti. pentru unul care trece ca smecherul asteapta 20 inca un semafor.

dar cel mai tare si mai tare ma enerveaza cei care circula pe linia de tramvai de pe contrasens. cat de dobitoc sa fi sa depasesti tramvaiul pe stanga exact in intersectie si sa mai si claxonezi ca nu-ti face lumea loc sa te bagi  tu primul.  

PS: cand o sa am timp liber (niciodata adica) o sa lovesc un smecher din asta care imi taie fata numai sa-l fac sa piarda timp. nu io dau rau, poate doar un stop, poate o dunga pe toata lungimea masinii. la a mea nu tin asa de mult. abia astept sa o repar pe asigurarea lui.

#59
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Duminica am vazut-o si pe asta: autobuzul 117 depasea linistit pe linia de tramvai, cam in dreptul Pietei Rahova. No comment ...

#60
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View Postipman, on Nov 6 2007, 10:15, said:

Duminica am vazut-o si pe asta: autobuzul 117 depasea linistit pe linia de tramvai, cam in dreptul Pietei Rahova. No comment ...

Dar tu unde ai stat pana acum?
Cum ti s-ar parea un 105 venind dinspre orhideea pe vasile milea - depaseste coloana , face statie pe linia de tramvai (era balamuc - si-a depasit cativa colegi :lol: ) si se duce glont in intersectie, ia fata tuturor si se impotmoleste in puhoiul care statea sa faca dreapta pe dr taberei. Unii "autobusisti" sunt cretini rau.
Stau si ma gandesc, ce frustrati or fi vatmanii ca nu pot intra pe linia de auto...


PS din cate stiu 117 nu ajunge acolo, deci se retragea.

#61
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,810
  • Înscris: 16.05.2004
Poate n-am vazut eu bine 117, ca eram prea uimit. Era un Iveco portocaliu care merge dinspre intersectia cu Antiaeriana catre Piata Rahova.

#62
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Cu siguranta nu ajunge acolo 117. Dar nu mai conteaza. Important e ca niciodata nu o sa vezi un reatebist oprit de gabori pentru asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate