Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

INCALZIRE cu aer conditionat

* * * * * 15 votes
  • Please log in to reply
17833 replies to this topic

#6661
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008

View PostT_Adrian, on 15 august 2018 - 18:21, said:

Unde era problema?
Problema este in continuare la echipamentul furnizat de Midea, nu e vorba ca am facut eu ceva gresit.
Atata vreme cat imi spune faptul ca am configurat corect dar nu merge inseamna ca problema e de "la ei", fapt confirmat si de alti utilizatori de pe www
Ce nu inteleg e de ce imi spune ca acel cod QR este invalid daca aparatul a fost sigilat adica neutilizat de altcineva vreodata?

#6662
odor

odor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 02.05.2010

View Postdanghetau, on 15 august 2018 - 19:45, said:

Problema este in continuare la echipamentul furnizat de Midea, nu e vorba ca am facut eu ceva gresit.
Atata vreme cat imi spune faptul ca am configurat corect dar nu merge inseamna ca problema e de "la ei", fapt confirmat si de alti utilizatori de pe www
Ce nu inteleg e de ce imi spune ca acel cod QR este invalid daca aparatul a fost sigilat adica neutilizat de altcineva vreodata?

La o simpla cautare pe net "resetare retea midea"
https://www.romstal....onat-midea/amp/

#6663
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
Pânã la punctul 6 (inclusiv) totul e corect.
La punctul 7 se arata pe telefon interfata dar la accesarea butoanelor ori nu se întâmpla nimic ori apar erori ca de exemplu 4042.
Am expus deja situatia de vreo doua ori, nu o fac pentru fiecare, cititi in urma.

#6664
odor

odor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 02.05.2010

View Postdanghetau, on 16 august 2018 - 08:03, said:

Pânã la punctul 6 (inclusiv) totul e corect.
La punctul 7 se arata pe telefon interfata dar la accesarea butoanelor ori nu se întâmpla nimic ori apar erori ca de exemplu 4042.
Am expus deja situatia de vreo doua ori, nu o fac pentru fiecare, cititi in urma.

Precautions:
APP can not support the lastest software version of Android and IOS system

Suggest:IOS 7.0, Android 4.0

"Am expus deja situatia de vreo doua ori, nu o fac pentru fiecare, cititi in urma"

o faceti pentru dvs, in speranta ca cineva reuseste sa va ajute ... totul e benevol din partea membrilor softpedia.

Attached Files



#6665
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
De atatia ani de zile stiu cum functioneaza forumul.
Nu am fost insistent, am expus clar si complet o situatie. Daca e cineva care doreste sa rãspundã mãcar sa citeascã ce s-a scris despre o situatie, daca nu mai bine sa nu-si piarda timpul.
E neplãcut ca pentru fiecare care intra pe un subiect sa expui de la inceput când e extrem de simplu sa citesti 2-3 postãri anterioare.
Cine vrea si stie poate sa rãspundã, cine nu, nu.
Nici cei de la Midea Romania nu au rezolvare, sugestia e sa încerc cu alt adaptor.


#6666
PIPERA1

PIPERA1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 07.01.2018
am cumparat pana la urma fujitsu 12llce,astazi a fost montat ,s-a folosit pompa de vid ,prima impresie un aparat foarte puternic ,sper ca la minus 15 grade sa dea 3kw caldura.,am sa cumpar priza  pentru a masura consumul.

#6667
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
Sa-l folosesti macar cat l-am folosit si eu pe al meu (20 de ani).
Pe rece cam toate sunt ok, problema e pe cald.

Midea pe care-l am eu (24000) e foarte puternic fata de cel avut inainte (17000), il tin pe 24-25 de grade in modul eco, altfel trebuie ori sa reduc turatia compresorului (functia Gear) ori sa umblu la turatia ventilatorului.

#6668
PIPERA1

PIPERA1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 07.01.2018

View Postdanghetau, on 16 august 2018 - 13:09, said:

Sa-l folosesti macar cat l-am folosit si eu pe al meu (20 de ani).
Pe rece cam toate sunt ok, problema e pe cald.

Midea pe care-l am eu (24000) e foarte puternic fata de cel avut inainte (17000), il tin pe 24-25 de grade in modul eco, altfel trebuie ori sa reduc turatia compresorului (functia Gear) ori sa umblu la turatia ventilatorului.
Multumesc,l-am cumparat pentru puterea care o promite pe caldura ,stiu ca are clasa a pe caldura , dar pana la urma cand o venii frigul ,numai la a+++ te gandestiPosted Image Posted Image Posted Image

Edited by PIPERA1, 16 August 2018 - 13:36.


#6669
valahian10

valahian10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.12.2015

View Postmaiokoti2, on 15 august 2018 - 18:43, said:

Daca tot veni vorba de module WiFi... am si eu cateva probleme. Pe langa cele doua unitati Daikin, am comandat si doua module WiFi pentru ele. Le-am instalat, configurat... totul mergea ok in afara de afisarea consumului de curent. In aplicatia Daikin de pe android, la anumite unitati interioare, afiseaza si consumul de curent. La mine totul era pe zero. Aceste module erau BRP069B41. Le-am trimis inapoi pentru ca in aplicatia Daikin, la UI pe care il am imi apare compatibil BRP069A41. Problema e ca aceste module WiFi nu se mai fabrica. BRP069B41 fiind un modul mai nou, imbunatatit. Care ar putea fi problema?
Problema e ca adaptoarele wi-fi nu sunt compatibile in totalitate cu ui care le ai tu. Probabil din cauza asta nu-ti afiseaza consumul.

#6670
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,315
  • Înscris: 18.11.2009
Pe site la Daikin cat si in aplicatia de pe android imi arata clar ca la unitatile mele interioare ar trebui sa afiseze consumul de curent. Atasez si un video cu informatiile din aplicatie.

Attached Files


Edited by maiokoti2, 16 August 2018 - 19:25.


#6671
teknotronik

teknotronik

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,585
  • Înscris: 29.11.2008

View Postmaiokoti2, on 15 august 2018 - 18:43, said:

... la UI pe care il am imi apare compatibil BRP069A41. Problema e ca aceste module WiFi nu se mai fabrica. ...
http://www.electroca...AIKIN-BRP069A41
https://www.ebay.com...69A41/536580954
https://www.amazon.i...2/dp/B01GTU5VU8

Edited by teknotronik, 16 August 2018 - 19:55.


#6672
valahian10

valahian10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 27.12.2015

View Postmaiokoti2, on 16 august 2018 - 19:14, said:

Pe site la Daikin cat si in aplicatia de pe android imi arata clar ca la unitatile mele interioare ar trebui sa afiseze consumul de curent. Atasez si un video cu informatiile din aplicatie.
Eu ziceam ca unitatile tale nu sunt compatibile 100% cu adaptoarele brp069b41, nu ca nu ar trebui sa afiseze consumul.
Uite aici un link, poate mai sunt pe stoc.

https://www.itgalaxy...p069a41-195217/

View PostPIPERA1, on 16 august 2018 - 12:36, said:

am cumparat pana la urma fujitsu 12llce,astazi a fost montat ,s-a folosit pompa de vid ,prima impresie un aparat foarte puternic ,sper ca la minus 15 grade sa dea 3kw caldura.,am sa cumpar priza  pentru a masura consumul.
Sa-l folosesti sanatos! Sa ne spui si noua ce consumuri are.

#6673
odor

odor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 02.05.2010

View Postdanghetau, on 16 august 2018 - 10:04, said:

De atatia ani de zile stiu cum functioneaza forumul.
Nu am fost insistent, am expus clar si complet o situatie. Daca e cineva care doreste sa răspundă măcar sa citească ce s-a scris despre o situatie, daca nu mai bine sa nu-si piarda timpul.
E neplăcut ca pentru fiecare care intra pe un subiect sa expui de la inceput când e extrem de simplu sa citesti 2-3 postări anterioare.
Cine vrea si stie poate sa răspundă, cine nu, nu.
Nici cei de la Midea Romania nu au rezolvare, sugestia e sa încerc cu alt adaptor.

Faptul ca activati "de atatia ani de zile" pe un forum, nu imbunatateste implicit din pacate, calitatea mesajelor pe care le postati, iar cu insistenta, ... lasati-o mai moale !!

" ...Totusi, eu ce ar trebui sa iau ca sa inlocuiesc chestia venita in cutie odata cu AC? Poate ca ar merge cu aplicatiile de pe Android dar nu avem decat telefoane cu W10 si iOS.
Ca idee, ceva de genul asta e ok: https://altex.ro/lap...price/dir/asc/? E suficient N150 sau mai bine N300? Routerul stie si standardul AC (5 GHz).

Eu am intrebat altceva.
Nu-i nimic, am rezolvat."

De fapt, dvs. sugerati rezolvari pe care noi ar trebui sa va incurajam sa le aplicati sau sa le infirmam ??
Sunt destui utilizatori activi care aduc un plus in aceasta sectiunea a forumului atat de interesanta, nu ar trebui sa poluam intratat cu problemele noastre.
In fine, eu ma retrag din aceasta polemica, succes in solutionarea problemei dvs.

#6674
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008

View Postodor, on 17 august 2018 - 11:40, said:

In fine, eu ma retrag din aceasta polemica, succes in solutionarea problemei dvs.
Un lucru bun, sunt linistit acum.
Fiecare crede exact ce vrea.

#6675
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,888
  • Înscris: 15.04.2007

View Postodor, on 17 august 2018 - 11:40, said:


Faptul ca activati "de atatia ani de zile" pe un forum, nu imbunatateste implicit din pacate, calitatea mesajelor pe care le postati, iar cu insistenta, ... lasati-o mai moale !!

" ...Totusi, eu ce ar trebui sa iau ca sa inlocuiesc chestia venita in cutie odata cu AC? Poate ca ar merge cu aplicatiile de pe Android dar nu avem decat telefoane cu W10 si iOS.
Ca idee, ceva de genul asta e ok: https://altex.ro/lap...price/dir/asc/? E suficient N150 sau mai bine N300? Routerul stie si standardul AC (5 GHz).

Eu am intrebat altceva.
Nu-i nimic, am rezolvat."

De fapt, dvs. sugerati rezolvari pe care noi ar trebui sa va incurajam sa le aplicati sau sa le infirmam ??
Sunt destui utilizatori activi care aduc un plus in aceasta sectiunea a forumului atat de interesanta, nu ar trebui sa poluam intratat cu problemele noastre.
In fine, eu ma retrag din aceasta polemica, succes in solutionarea problemei dvs.
Dumnealui e un dintar de succes,care nu stiu cum se face,are mult timp liber chiar in luna august,luna dedicata diasporei.Se pricepe la AC,placi de baza,izolatii,mai nou wifi si la a da cu flit oricui e impotriva lui.N-ai stiut sa scoti stutul ala sa nu inghete aparatul si vrei wifi? N-ai dat 3 lei la baieti la Gree si vrei sa mearga? Are dreptate colegul de mai sus.

#6676
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,749
  • Înscris: 21.08.2008
Stai ca a aparut altul... Posted Image

#6677
victord36

victord36

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,888
  • Înscris: 15.04.2007

View Postdanghetau, on 17 august 2018 - 14:22, said:

Stai ca a aparut altul... Posted Image
E tot ala,dar de la inaltimea succesului dvs se vede ca unul nou.

#6678
kusti_fs

kusti_fs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 21.12.2014
danghetau ... te rog sa te opresti, topicul asta trebuie sa fie despre "incalzire cu aer conditionat ...", nici mie nu mi0-a cazut bine postarea ta la care fac referire colegii mai sus. Nu e nevoie de scuze, nu e nevoie sa dai explicatii, doar te rog sa revii la topicul formului si sa renunti la off topic.
Sa traiesti!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Melcu70

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate