Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Pareri USCATOR DE RUFE?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2709 replies to this topic

#1261
gabytro

gabytro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 06.08.2008
Sa inteleg ca nu tine de anumite folosirea anumitor programe?

#1262
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007
Eu nu am avut timp sa incerc toate programele. Folosesc ala de cotton, ca si la masina de spalat.  Restul programelor sunt inutile.
Oricum uscatorul se opreste cand senzorul detecteaza ca s-au uscat.
Am incercat si Duvet (la o plapuma), dar nu mi s-a parut ca facre ceva special. De aia folosesc cotton. Din motiv ce usuca orice fara sa strice nimic, nu vad rostul sa schimb programul.

Nu-mi place politica astora de a face sute de programe cu mii de optiuni. Macar de aveau vreo carte tehnica in care sa explice ce face fiecare program. Eu cred ca fac toate acelasi lucru in moduri usor diferite. Mi-ar placea sa cunosc diferentele, mai ales la capitolul temperatura, dar fiindca nu le ofera, merg pe cotton.

Edited by maccip, 22 March 2019 - 22:43.


#1263
lukian84sec

lukian84sec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 19.12.2007
eu folosesc de fiecare data programul extra dry care dureaza 2:04 ...toate hainele la acelasi program si a functionat perfect pana acum

#1264
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Mi e imi place s aam multe programe, dar da... cel mai des folosit e cel "Cotton".
Pe langa asta mai am de: prosoape, asternuturi, outdoor, sintetice etc.

#1265
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
si eu am o gramda de programe si optiuni mai mult sau mai putin folositoare.
din ce inteleg din manual si ilustratii, sunt cateva programe unde tamburul are rotatii si miscari specifice iar jetul de aer este distribuit diferit pe material. acum naiba stie daca asa o fi sau e doar marketing
cel mai mult folosesc cotton cu optiune extra dry, delicate si din cand in cand XXL pentru lenjerie pat, paturi etc. retul nu le-am folosit niciodata

#1266
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

 bogdan074, on 18 martie 2019 - 16:33, said:

Am o problema, sau nu înțeleg cum trebuie sa bag lenjeria de pat. Aceasta se face sul și nu se usucă bine, ramai e udă în mijloc. Care ar fi procedeul pentru ca să nu se mai strângă.
Atunci cand bagati mai ales cearceafuri plic de pilda cautati sa nu mai puneti si rufe mici(sosete, prosoape mici, etc) in aceeasi transa de uscare, deoarece cearceaful plic are tendinta de a aduna in el celelalte rufe mici de-aici si rezultatul slab la uscare. Fenomenul asta este prezent la ORICE uscator indiferent de pret si marca.

#1267
flaviusMN

flaviusMN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 07.03.2015
Salut, mi a livrat astazi curierul uscatorul de rufe nou cumparat. Am avut surpriza sa mi curga apa din el cand il transportam prin casa. E normal ca un uscator nou sa aiba apa in rezervor?

#1268
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007
Si la mine era un pic de apa in rezervor. M-am gandit si eu ca poate o fi fost vreun produs returnat, dar din moment ce n-are semne de uzura si merge, n-am nicio problema.

#1269
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,526
  • Înscris: 05.06.2009
este normal, deoarece li se face proba la finalul procesului de fabricatie. la fel si la masinile de spalat rufe sau vase.
cum altfel s-ar putea determina eventualele scurgeri de apa, pe unde n-ar trebui sa existe, sau disfunctionalitati (zgomote, etc.) ?

Edited by corinadaniela, 01 April 2019 - 15:48.


#1270
flaviusMN

flaviusMN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 07.03.2015
Multumesc, m ati linistit!


#1271
mikaell

mikaell

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,903
  • Înscris: 24.12.2010
daca te linisteste cu ceva, si al meu avea apa in rezervor si filtrul de jos era ud.. m-am gandit ca poate o fi fost returnat dar avea toate tiplele pe el asa ca n-am dat prea mare atentie

#1272
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,264
  • Înscris: 06.01.2007
Pai si eu m-am gandit ca o probeaza cumva, dar m-am gandit si ca o golesc apoi de apa sa nu stea cu apa in depozit 2 ani pana se vinde.

#1273
gigicoltz

gigicoltz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,070
  • Înscris: 25.06.2005
Este potrivit sa intreb aici care este cea mai buna optiune: combo masina plus usacator (si daca da, care?) sau separate (si daca da,care?). Multumesc frumos.

#1274
Hrisostomus

Hrisostomus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 07.02.2012
O intrebare... apa obtinuta in recipientul de colectare in urma procesului de uscare este distilata? Desi ma uitam ca am pus-o intr-o sticla transparenta si e este putin tulbure...

#1275
camsonat

camsonat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 09.01.2008
E plina de scame fine. Nu te gandi sa o bagi nici in acumulator si nici in fierul de calcat.
Nu e distilata, e condensata. Teoretic ar fi cam la fel chimic vorbind.

#1276
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,854
  • Înscris: 12.05.2006

 gigicoltz, on 18 aprilie 2019 - 07:18, said:

Este potrivit sa intreb aici care este cea mai buna optiune: combo masina plus usacator (si daca da, care?) sau separate (si daca da,care?). Multumesc frumos.

cea mai buna optiune e pentru separat. S-a mai discutat si anterior. Ai capacitate maxima in ambele cazuri, si de asemenea, pot functiona simultan. De asemenea volumul mult mai generos pt uscator prinde bine hainelor. De care ? De preferabil de la acelasi producator daca vrei sa le suprapui. Restul depinde de pretentiile ce le ai (capacitate, programe, grade de ajustare temperatura, cu hublou transparent sau fara, cu pompa de caldura sau fara, cu autocuratare filtru sau nu, etc). Bugetul necesar reiese din pretentiile anterior enumerate.

#1277
Daaaaan

Daaaaan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.10.2008
Ceparere aveți de uscatorul din seria PerfectCare 900 de la Electrolux?

Merita functia "Cyclone" 600 de lei în plus (suflă aerul cald în spirală oarecum, zic ei ca usucă mai bine), sau mai bine mergem pe PerfectCare 800?

#1278
yoolionss

yoolionss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.05.2008
Salutare tuturor. Am și eu un uscător Gorenje model d8665n și de azi după un minut de funcționare apare mesajul FULL pe display. În carte scrie că recipientul de generatorului de aburi este plin. Ce îmi explică în carte sa fac nu exista in uscătorul meu. A mai pățit cineva așa ceva? Aveți idee de la ce apare această eroare?
Mulțumesc

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate