Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum au aparut supermarketurile in...

Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat
 bonsai - de unde?

Resetare Bonus Malus

Unitatea optica DVD-rw absenta pe...

Problema configurare Wireguard
 Dozatoare de apa, cu alimentare d...

Intarziere aterizare avioane

Accident masina reparata pe CASCO

Probleme Ginseng Microcarpa
 Un sunet pronuntat la BMW e90 318i

Caut sugestii pentru achizitionar...

Acest LNB......

Salarii compensatorii?
 

CINE M-A SPERIAT AZI

- - - - -
  • Please log in to reply
101 replies to this topic

#1
im1looser

im1looser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 17.10.2006
:o  :bouncey:  :crying:  :drac:  :fear:  :gunsmilie:  :surprise:

#2
im1looser

im1looser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 17.10.2006
Ideea topicului mi-a venit de la o faza din CINE M-A DISTRAT AZI. Era vorba de o dacie berlina(cu d mic) care a lovit o alta masina. In ultimul timp am vazut foarte multe dacii care, la semafoare sau la treceri de pietoni, lovesc scule de masini de-ti vine sa plangi mai mult ca proprietarii lor. daciile astea nu prea au frane(si cand au franeaza numai o roata de le intorc cu totul). Stiu o gramada de cazuri(de accidente) in care oamenii nu ar fi murit daca nu erau in dacii. Si eu am avut dacie, deci stiu ce vorbesc. De-abia schimbasem placutele si la o simpla verificare am constatat ca pur si simplu se exfoliasera! Si Trabantul e mai sigur la frane!

#3
Materium

Materium

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,148
  • Înscris: 23.02.2005
Mai intai un Range Rover care a vrut sa arata ca are cu ce si a intrat in depasirea unei colane de 6  mainicare mergeau cu peste 100 sa arate ca are cu ce. Sa-i multumeasca prietenului care era cu 3 masin mai in fata. Acasa am vb. cu el si mi-a spus ca a vazuse berbecul in oglinda si a calculat ca in dreptul lui o sa se intalneasca cu un Tico din fata, asa ca a redus viteaza. Evident asta a franat puternic si a intrat la fix in gaura facuta intentionat (ma intreb daca si-o fi dat seama ca a fost ajutat). Daca nu se replia la timp sigur se urca pe Tico. Intrebarea totusi ramane cum de s-a bagat in ditamai depasirea cand pe un drum cu doar doua benzi si mers destul de rapid in coloana, se vedea clar ca vine o curba si masini de fata. Si mai intersant e ca la intrare in Constanta l-am ajuns si depasit.

Apoi un Golf 2, rosu cu nr. de Bulgaria (probabil sofer roman). A venit tare din spate, a vrut sa depaseasca prin dreapta coloana, cand asta s-a oprit brusc, el a mizat ca aia or sa mai ruleze si a franat violent. Masia s-a cabrat destul de urat de spate si a reusit sa intre in banda 1 la limita. S-a speriat atat de tare ca era sa ia coltul drept al unui Symbol, ca dupa aia mergea undeva cu 30 si l-au depasit toti de pe banda 2, pe care intentionase sa-i "faca" prin manevra sa.

#4
Vlad_int1

Vlad_int1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,847
  • Înscris: 26.04.2007
Vineri pe la ora 12.30 , la piata iancului innainte de refugiul de tramvai mi-a cazut un copil in fata masinii; erau 2 copii exact la inceputul refugiului si se impingeau p-acolo, tramvaiu care venea a clacsonat , cel din fata s-a speriat s-a dat innapoi si la impins pe celalalt de pe refugiu la vreo 10-15 m in fata mea (cred ca d-abia iesisera amandoi de la scoala ca aveau ditai ghizdanele din cauza carora cred ca s-au si dezechilibrat) , am franat +clacson dupa care am schimbat a 2-a ,am vazut ca si asa il loveam dupa care am accelerat puternic si m-am bagat pe banda din dreapta in fata unui Clio (norocul meu a fost ca s-a speriat si soferul de pe clio cand am claxonat si a franat si el ca altfel trebuia sa trag de volan stanga si probabil as fi intrat in capul de refugiu). E posibil sa se fi oprit si masina la limita dar nu am vrut sa risc. Oricum dupa asta mi-au tremurat mainile pe volan pana la serviciu si dupa, vreo ora nu prea am avut chef sa fac nimica , mai ales cand ma gandeam ce ar fi insemnat sa omor un copil, chiar dc nu era vina mea ca mergeam regulamentar cu 50-60 km/h.

#5
Chelu

Chelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 280
  • Înscris: 21.12.2005
Saptamana trecuta ma cam grabeam sa ajung acasa seara. Ajung la o intersectie cand era deja galben. Viteza un pic cam mare, unu de pe sensul opus era deja oprit, ma gandesc ca mai bine trec decat sa opresc cu scartz. Semnalizez si ma bag. Ma mai uit o data pe sensul opus si vad un Logan rosu la fel de grabit ca si mine si cu aceeasi idee, sa treaca pe galben (desi cred ca era deja rosu). Eu accelerez, el franeaza si trece mult prea aproape de spatele meu. Am tremurat pana acasa si m-am jurat ca nu mai fortez galbenul. Imi place prea mult viata si 2-3 minute de intarziere nu omoara pe nimeni.

#6
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
M-a speriat halul in care poate sa ma aduca sofatul prin Bucuresti, am zis ca trebuie sa ma calmez. Asta am constatat-o in momentul in care eu si inca unul stateam cu masinile parcate cu avaria pe linia de tramvai, gata sa ne luam in pumni de la doua claxoane.

#7
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View PostJJOne, on Oct 1 2007, 15:29, said:

M-a speriat halul in care poate sa ma aduca sofatul prin Bucuresti, am zis ca trebuie sa ma calmez. Asta am constatat-o in momentul in care eu si inca unul stateam cu masinile parcate cu avaria pe linia de tramvai, gata sa ne luam in pumni de la doua claxoane.
Inteleg perfect sentimentul, mi-am pus si eu problema si de atunci incerc sa ma detasez putin.

#8
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
M-a speriat un ciine,   :lol: eram cu Punto printre blocuri ( pe unde se joaca multi copii mici ) pe o alee si mergeam cu a 1-a la ralanti cu ochii dupa dracii astia mici sa nu sara in fata masinii dintre masinile parcate.
Si, un ciine iasa de dupa o masina in fata mea, direct in frina am sarit   :worthy:
Se uita lumea la mine, ce-o avea asta de scartie rotile.  :lol:  ( a facut un scart mic )

#9
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Azi dimineata un papuc s-a rasturnat in fata mea. Sunt prea obosit acum sa dau detalii.

#10
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Zilele trecute, drum de tara destul de prost un copil de maxim 5 ani mergea cu o bicicleta mult prea mare pentru el, se dezechilibreaza de la o groapa probabil si cade direct in fata masinii. Frana tata, am oprit si motor si tot si copilul era aproape sub masina. S-a ridicat la propriu de sub masina, noroc ca n-aveam mai mult de 50 ca cred ca il faceam praf.

#11
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Cred ca mai trebuie sa facem un topic, ce m-a facut sa ma crucesc astazi, ca de speriat nu m-am speriat ca n-a fost cazul!
Pentru timisoreni, veneam din calea lipovei si in sensul giratoriu de la galeria 1 (in apropiere de mall), in fata mea un biciclist mergea intre benzile 1 si 2, dar cum mergea: cu mina stinga semnaliza iar cu dreapta tinea telefonul mobil la care vorbea! Poate va intrebati cine tinea de ghidon: nimeni! Si mai avea citiva metri si intra in sensul giratoriu!
N-am vazut ce a facut mai departe ca am virat dreapta dar ma minunez si acum ce creaturi traiesc pe meleagurile mioritice!

Edited by kodiak, 01 October 2007 - 22:40.


#12
im1looser

im1looser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 17.10.2006
Am vazut azi-dimineata cum unul cu o dacie a dat peste o tipa pe trecerea de pietoni in zona 11 iunie. Nu am inteles cine cum a condus. Alta dacie a luat tipa si a dus-o la spital, dupa ce soferul a luat-o in brate. Cred ca avea piciorul rupt. Pe trecere a ramas Dacia si linga ea un tip (tanar)-cred ca soferul vinovat- dar care nu avea fata de baiat teribilist de cartier, dimpotriva, parea scolit si cred ca lucra pe la vreun birou.
Asta mi-a amintit de o faza vazuta mai demult pe Mosilor. Un boschetar a traversat pe rosu, iar un taximetrist desi avea verde, a luat-o pe dupa refugiu. I-a sarit direct pe capota, din capota in parbriz si apoi a avut o traiectorie mai intai ascendenta prin aer. Cred ca a zburat vreo 15m. Eu eram pe contrasens si tiganul a cazut chiar in dreptul masinii mele. Parca am vazut faza cu incetinitorul, am apucat sa spun doar A. Cand a cazut a venit direct in cap si din buzunare i-au sarit actele si o gramada de maruntis. Si-acum parca mai aud zornaitul. Nu cred ca a supravietuit, iar eu nici macar nu vrea sa stiu.

#13
im1looser

im1looser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 17.10.2006

View PostMaterium, on Sep 30 2007, 20:25, said:

Mai intai un Range Rover care a vrut sa arata ca are cu ce si a intrat in depasirea unei colane de 6  mainicare mergeau cu peste 100 sa arate ca are cu ce. Sa-i multumeasca prietenului care era cu 3 masin mai in fata. Acasa am vb. cu el si mi-a spus ca a vazuse berbecul in oglinda si a calculat ca in dreptul lui o sa se intalneasca cu un Tico din fata, asa ca a redus viteaza. Evident asta a franat puternic si a intrat la fix in gaura facuta intentionat (ma intreb daca si-o fi dat seama ca a fost ajutat). Daca nu se replia la timp sigur se urca pe Tico. Intrebarea totusi ramane cum de s-a bagat in ditamai depasirea cand pe un drum cu doar doua benzi si mers destul de rapid in coloana, se vedea clar ca vine o curba si masini de fata. Si mai intersant e ca la intrare in Constanta l-am ajuns si depasit.
Daca in loc de Tico era un tir ala cu Roverul nu merita ajutat. Treaba e ca prietenul tau l-a ajutat pe cel cu Tico. Ala cu Roverul nu cred ca a realizat ca a fost ajutat. Indivizi ca el nu inteleg nimic. Nici macar cand mor nu realizeaza de ce. Sunt si inconstanti. Cand merg tare si risca enorm, cand merg incet de-i incurca pana si pe-aia cu Trabanturi.

#14
im1looser

im1looser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 17.10.2006

View PostVlad_int1, on Oct 1 2007, 12:16, said:

Vineri pe la ora 12.30 , la piata iancului innainte de refugiul de tramvai mi-a cazut un copil in fata masinii; erau 2 copii exact la inceputul refugiului si se impingeau p-acolo, tramvaiu care venea a clacsonat , cel din fata s-a speriat s-a dat innapoi si la impins pe celalalt de pe refugiu la vreo 10-15 m in fata mea (cred ca d-abia iesisera amandoi de la scoala ca aveau ditai ghizdanele din cauza carora cred ca s-au si dezechilibrat) , am franat +clacson dupa care am schimbat a 2-a ,am vazut ca si asa il loveam dupa care am accelerat puternic si m-am bagat pe banda din dreapta in fata unui Clio (norocul meu a fost ca s-a speriat si soferul de pe clio cand am claxonat si a franat si el ca altfel trebuia sa trag de volan stanga si probabil as fi intrat in capul de refugiu). E posibil sa se fi oprit si masina la limita dar nu am vrut sa risc. Oricum dupa asta mi-au tremurat mainile pe volan pana la serviciu si dupa, vreo ora nu prea am avut chef sa fac nimica , mai ales cand ma gandeam ce ar fi insemnat sa omor un copil, chiar dc nu era vina mea ca mergeam regulamentar cu 50-60 km/h.
Bine ca nu ai fost vreo pantofara care sa spuna "mi s-a infipt tocul in mocheta" cum mi-a spus una de-aia care nu inchide buzele ca i se ia rujul pe dinti cand m-a lovit din spate la semafor. Copiii aia au avut noroc cu tine, mai ales ca erai dispus sa-ti strici masina numai sa nu-i calci.

#15
im1looser

im1looser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 17.10.2006

View Postfilipxxx, on Oct 1 2007, 19:24, said:

Zilele trecute, drum de tara destul de prost un copil de maxim 5 ani mergea cu o bicicleta mult prea mare pentru el, se dezechilibreaza de la o groapa probabil si cade direct in fata masinii. Frana tata, am oprit si motor si tot si copilul era aproape sub masina. S-a ridicat la propriu de sub masina, noroc ca n-aveam mai mult de 50 ca cred ca il faceam praf.
la fel ca in postul anterior, avem nevoie de soferi ca voi. Sa nu-mi spui ca te-au si picat la inceput cand ai dat traseul ca vad ca multe pantofoare iau din prima.

#16
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
De speriat in fiecare zi reuseste cate un berbec care trece strada cu ochelari de cal, dar in mod special s-a intamplat acum vreo luna jumate cand treceam prin centru ( Ploiesti pe la banca comerciala ) spre nord. Eram cam la 100 m de semafor si imi aduc aminte ca scosesem masina pe liber si rulam cu vreo 30km/h spre semafor ca tocmai se facuse rosu iar pe trotuarul din dreapta, care are si o bordura destul de inalta, unul care tocmai iesise dintr-un magazin cu o sacosa in mana se urca pe bicicleta si nici nu da din pedale de doua ori si se rupe pedaua stanga dupa care incearca sa se echilibreze si pune picioru stang jos, unde, pe langa trotuar. In momentul asta el era cam in dreptul stalpului B al masinii care dupa ce am realizat ce se poate intampla trag usor stanga bag in abreiaj trag a doua si ii dau gaz cred ca in mai putin de 1 sec, scartait de cauciuc, fum alb show frate ca la dragstere nu alta. Tipu nu a reusit sa se redreseze si a dat cu bostanu de afalt, cred ca era si un pic "aromat". Stiu ca astfel de lucruri se pot evita usor dar ma gandesc daca era vreunu care intradevar are probleme acasa si/sau la serviciu si se mai uita pt 2 sec in gol sau in alta parte si ii cadea asta in fata.

#17
ggb2010

ggb2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 07.07.2006
Initial am vrut sa postez la cine m-a inervat dar am vazut intre timp si topicul acesta
Asadar ieri pe drumul Magurele - Bucuresti un berbec cu un megan care s-a gandit sa se bage in depasire cand eu mai aveam vreo 20 m pana la el si aveam vreo 70-80 km/h asa ca traiasca abs si cel care era depasit ca a tras de volan in stanga

#18
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Postggb2010, on Oct 4 2007, 13:38, said:

Initial am vrut sa postez la cine m-a inervat dar am vazut intre timp si topicul acesta
Asadar ieri pe drumul Magurele - Bucuresti un berbec cu un megan care s-a gandit sa se bage in depasire cand eu mai aveam vreo 20 m pana la el si aveam vreo 70-80 km/h asa ca traiasca abs si cel care era depasit ca a tras de volan in stanga
Stanga ta sau stanga lui? :o

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate