Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Vor sa ne taie alocatiile

- - - - -
  • Please log in to reply
127 replies to this topic

#37
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006

View PostCFR, on Sep 30 2007, 18:45, said:

mai bine mai tarziu, pe la 12.30 cand incep si eu orele B)

E loc de greva pentru amandoi  :console: O facem in asa fel incat sa dureze de la 9.30 pana la 7.30  :peacefingers:

#38
SinnerKiddo

SinnerKiddo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.09.2007
nu putem totusi de la 8? :-s ca am romana prima ora si nu vreau sa merg  :samui: :bigwhitegrin:

#39
apolodor_pinguinul

apolodor_pinguinul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 12.02.2007

View Posteminem4ever, on Sep 30 2007, 17:41, said:

Propun o greva: maine (Luni) sa nu mergem la ore intre 9.30 - 11.30. Ca sa le demonstram ca noi avem putere si bineinteles ca sa scap eu de fizica. :bigwhitegrin:

Particip. Nici io nu vin că am meci mâine

#40
jafpefata

jafpefata

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,700
  • Înscris: 26.09.2007
Pun pariu că ăia cu mertzane shi phalate fără număr tot vor primi alocație că băiatu' e săraci pe hârtie, :lol:. Orcum, succes în demersurile voastre :D. Și eu am fost elev, ce mama ei de treabă (sau de școală? ).

Edited by jafpefata, 30 September 2007 - 20:01.


#41
eminem4ever

eminem4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 531
  • Înscris: 20.05.2006
S'a anuntat la stiri, vom primi alocatii

dar eu tot in greva sunt :hypocrite:

join me  :harhar:

Edited by eminem4ever, 06 October 2007 - 19:32.


#42
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Posteminem4ever, on Oct 6 2007, 20:31, said:

S'a anuntat la stiri, vom primi alocatii
dar eu tot in greva sunt :hypocrite:
join me  :harhar:
unde ai vazut ? e buna vestea oricum :D   :P

#43
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007
intreb aici ca tot se incadreaza putin in titlul topicului: voi ati mai primit carnete de cecuri ? ca la noi s-au adus niste formulare pe care trebuie sa scriem cnp, adresa etc etc. si nu o sa mai primim cecuri.

#44
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Posteminem4ever, on Sep 30 2007, 17:41, said:

Propun o greva: maine (Luni) sa nu mergem la ore intre 9.30 - 11.30. Ca sa le demonstram ca noi avem putere si bineinteles ca sa scap eu de fizica. :bigwhitegrin:

Nu poți protesta prin grevă, decât dacă ai 18 ani; trebuie să anunți undeva greva.  ;)
Fără să știu și eu am respectat oarecum greva de azi, am fost la școală de la 11:30 la 13:30 (2 ore de matematică) :P .

View PostCFR, on Oct 22 2007, 19:43, said:

intreb aici ca tot se incadreaza putin in titlul topicului: voi ati mai primit carnete de cecuri ? ca la noi s-au adus niste formulare pe care trebuie sa scriem cnp, adresa etc etc. si nu o sa mai primim cecuri.
Am primit dar doar pe 4 luni (până în decembrie inclusiv).
De la anu (2008) ne vin alocațiile acasă.

Edited by m3th0dman, 22 October 2007 - 20:01.


#45
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postcspot, on Sep 29 2007, 13:10, said:

Consider ca masura ar fi corecta .Alocatia nu poate fi un drept egal pentru toata lumea din moment ce a fost creata ca o masura de protectie sociala .
   Este normal sa nu mai fie platita celor care au venituri arhisuficiente .

De ce barosane sa nu ia toti copii din tara alocatie? Pai cei cu venituri mici au cupoane la incalzire si alte ajutoare. Ce vina are copilul meu ca venitul familiei lui e 5000 ron/luna? Exista acest venit pentru ca muncesc cinstit nu dau in cap la oameni pe strada si nici nu reasfaltez strazile deja asfaltate cum fac diferiti primari. Eu platesc impozite si taxe la stat de 1000 ron /luna. Unul cu salariu de 700 ron de exemplu cit impozit plateste? Pai la cat platesc eu cred ca merit indemnizatia aia prapadita.

#46
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View Postalex.bumbacea, on Sep 29 2007, 14:49, said:

Din cate am observat in Romania se prefera sa primesti 500ron ca stai acasa, decat sa primesti 1000-1500ron si sa pui osul la treaba!

      Cand o sa mai cresti , o sa pricepi si tu .
      Ca sa te duci la serviciu , trebuie sa ai :
    Pantofi=100-25000 Ron (daca circuli cu pantofu sau cu masina)
    Tzoale = 200-85000 Ron (dupa preferinte)
    Bani de transport = de la 150 la FARA NUMAR
    
     In plus , unde ai vazut tu salarii de 1500 de Ron ?
    
      Care va sa zica , iti iei un servici si cele necesare ca sa te duci la servici si constati ca nu te-ai ales cu nimic cale de 10 ani .

#47
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004

View PostClovis, on Oct 22 2007, 21:12, said:

De ce barosane sa nu ia toti copii din tara alocatie? Pai cei cu venituri mici au cupoane la incalzire si alte ajutoare. Ce vina are copilul meu ca venitul familiei lui e 5000 ron/luna? Exista acest venit pentru ca muncesc cinstit nu dau in cap la oameni pe strada si nici nu reasfaltez strazile deja asfaltate cum fac diferiti primari. Eu platesc impozite si taxe la stat de 1000 ron /luna. Unul cu salariu de 700 ron de exemplu cit impozit plateste? Pai la cat platesc eu cred ca merit indemnizatia aia prapadita.

   In acest caz , ai o singura solutie . DEMISIA !!!

   Barosane . Daca ai 50 de bulioane pe luna , te mai bucuri la aia 25 de ron de la stat ? Esti dus rau !!!

Data viitoare cand mai vii cu jigniri vei primi o cota-parte din ce spui.

Edited by Lucian_M, 22 October 2007 - 20:41.
jigniri


#48
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postcspot, on Oct 22 2007, 21:23, said:

In acest caz , ai o singura solutie . DEMISIA !!!

   Barosane . Daca ai 50 de bulioane pe luna , te mai bucuri la aia 25 de ron de la stat ? Esti dus rau !!!

Crede-ma ca nu-i o placere sa dai la stat 10 mil / luna si el sa te scuipe in cap. Nu am 50 bulioane am 25 bulioane dar mai e si sotia. De e dreptul meu sa primesc alocatia atunci cand voi avea un copil. Nu ma bucur ca oricum nu am ce face cu ea dar nu au nici un drept sa o taie.

#49
Lady D.

Lady D.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 21.08.2007

View Postcspot, on Oct 22 2007, 21:23, said:

In acest caz , ai o singura solutie . DEMISIA !!!

   Barosane . Daca ai 50 de bulioane pe luna , te mai bucuri la aia 25 de ron de la stat ? Esti dus rau !!!



cred ca romanii is prea individualisti si lacomi sa refuze ceva...
si logic e ca bogatii nu-si mai pun fericirea si nu-si mai planifica nimic din alocatie. nu sunt putini cei care au cecurile expirate...

nush cum sa spun... dar nu castigati nimic daca va plangeti de saracie. si daca va vaitati, nu are sa fie altfel. mai bine v-ati pierde energia aia facand ceva productiv si gasind solutii.

si dincolo de orice s-ar discuta pe forumul asta, tot cum vor aia mai marii se va face. :-s

#50
cyberDJ

cyberDJ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 650
  • Înscris: 22.11.2005

View PostCFR, on Sep 30 2007, 16:58, said:

asta e salariul nostru ^_^  invatam de ne ies ochii la toate materiile neimportante si le e greu sa ne dea niste banuti <_<

Oare pentru cine inveti? Nu pentru tine? Si tot pe modul asta de gandire hai sa facem copii pentru a primi banii de maternitate, sa ne casatorim pentru suta de euro data de stat...

Si sa nu iubesti tara asta... :lol:

#51
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View PostcyberDJ, on Oct 22 2007, 21:38, said:

Oare pentru cine inveti? Nu pentru tine? Si tot pe modul asta de gandire hai sa facem copii pentru a primi banii de maternitate, sa ne casatorim pentru suta de euro data de stat...

Si sa nu iubesti tara asta... :lol:
dupa ce ca stau la scoala n'spe mii de ore pt. niste materii fara rost, mai vrei sa ma duc si pe gratis. <_<

#52
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Sa fim seriosi ...banii aia de obicei raman bani de buzunar la copil, pentru tigari, bautura si prezervative/teste de sarcina .....

Masurile astea, asa numite "de protectie sociala" sunt praf in ochi ca sa-i votezi tot pe ei din 4 in 4 ani  :death: . Mie nu-mi trebuie bani moka de la stat, pt. incalzire, copil & stuff ...io vreau sa puna economia asta pe roate, ca de-acolo vin si salariile mari, si credite cu dobanda mica si tot .....

#53
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
tariceanu asta este atit de porc si de handicapat incit nu e nimic de mirare ca tara asta, privita din naveta spatiala, arata ca un cacat. pai bai boule de prim-ministru, in primul rind alocatia aia este o gluma proasta, cretinule. mai putin de 10 euro pe luna pentru un copil, handicapatule? asta e ajutorul pe care il da statul, boule, in timp ce acelasi stat, reprezentat de tine, parasuta, si de uritul ala cu mintea creata care tine loc de presedinte, se plinge ca nu avem spor natural? in al doilea rind, tembelule, alocatia o primesc copiii, nu parintii lor multimilionari

#54
CFR

CFR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,084
  • Înscris: 19.06.2007

View Postshiva, on Oct 23 2007, 10:16, said:

Sa fim seriosi ...banii aia de obicei raman bani de buzunar la copil, pentru tigari, bautura si prezervative/teste de sarcina .....
eu cu banii de alocatie mi-am luat telefone, cartele reincarcabile, cd-uri cu muzica etc. dar niciodata tigari si alte prostii.=> pt.mine sunt bine-veniti acesti bani ^_^

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate