Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani

Robotul martian european, revigor...

Are cineva o inregistrare Radio R...
 Geoana: „Sistemul de vot es...

Imprimare mai multe pagini intr-o...

trebuie sa depun declaratie unica...

Ruse vs Rusesti
 Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...

Se poate imbunatati o poza sa se ...
 

Motorola ROKR E8

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
281 răspunsuri în acest subiect

#91
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 734
  • Înscris: 29.03.2006
antinVidia un telefon fara camera nu arata bine in specificatii ca doar este primul lucru la care oamenii sunt interesati deci sunt obligati :mellow:  iar in legatura cu dimensiunile da este cam mare pentru ce poate,dual speaker de ce ai avea nevoie doar asculti muzica la casti,eu am comparat cu iRiver L Player + casti Creative EP 630 si desigur ca nu suna la fel de bine(folosind aceleasi casti) nu sunt expert dar si eu mi-am dat seama de asta.

#92
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postst_ri06, on Mar 20 2009, 12:05, said:

antinVidia un telefon fara camera nu arata bine in specificatii ca doar este primul lucru la care oamenii sunt interesati deci sunt obligati :mellow:  iar in legatura cu dimensiunile da este cam mare pentru ce poate,dual speaker de ce ai avea nevoie doar asculti muzica la casti,eu am comparat cu iRiver L Player + casti Creative EP 630 si desigur ca nu suna la fel de bine(folosind aceleasi casti) nu sunt expert dar si eu mi-am dat seama de asta.

Dual speaker - pentru ca e un telefon dedicat muzicii si un telefon cu dual speaker e ceva mai rar.
In plus, speakerul de pe E8 are o fidelitate excelenta si nu strica daca puneau doua :OK: .
Dupa parerea mea era o ptiune mai importanta, decat o camera de doi lei.  

Camera e salbuta. Eu sincer am facut decat cateva poze asa de proba si atat.
Ce poti face cu o camera care iti umple imaginile de zgomot de fond (pixeli), nu are flash, nu are blit, nu are autofocus...
La mine merge asa : Decat ceva prost sau mediocru , mai bine deloc.
Daca scoteau camera din specificatii, in primul rand reduceau costurile de productie + pretul telefonului si in al doilea rand Ii reduceau dimensiunile.
Incearaca sa faci o poza noaptea si o sa vezi doar un frumos ecran negru  :confuzzled: .
Nu vad ce poti face cu o camera care nu e buna de nimic. Doar te mandresti ca ai camera.

Sunt mare fan Motorola, dar Ii critic pentru ca ma enerveaza strategia lor de marketing.
Paraca sunt batuti in cap. Continua in prostia lor pana cand o sa dea faliment.

#93
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.056
  • Înscris: 12.01.2007

View Postst_ri06, on Mar 20 2009, 12:05, said:

antinVidia un telefon fara camera nu arata bine in specificatii
Da, cam așa e în ciuda faptului că pe mine nu mă interesează camera foto la un telefon muzical. Îmi aduc aminte de SE w950i: telefon muzical cu UIQ, fără cameră dar cu 4 Gb (fără slot) și căști excelente. Strategia celor de la SE pe atunci a fost clar greșită în ciuda faptului că avea screen-touch. Urmașul lui, w960i a fost mult mai bine dotat.
Să sperăm că și Moto învață de pe urma greșelilor și E10 o să fie mult mai râvnit.

Editat de tzotzolyno, 20 martie 2009 - 16:08.


#94
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.196
  • Înscris: 06.11.2008
In ce culoare se aprind tastele? albastru?verde?Multumesc

#95
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Un albastru deschis parca  :rolleyes:

#96
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postst_ri06, on Mar 23 2009, 20:29, said:

Un albastru deschis parca  :rolleyes:

La mine sunt albe. Sa zic ca au o tenta foarte slaba de verde :) .
Dupa cum se vede si in acest video : [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/N6Mvl7qex-M?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Editat de antinVidia, 24 martie 2009 - 08:42.


#97
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.196
  • Înscris: 06.11.2008
eu tot de albastru stiam dar cand l-am deschis am observat o tenta slaba de verde, credeam ca al meu e mai special :P , multam!

#98
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Da verde desi abia se vede ca in videoclip.
Ps:are cineva un pack cu wallpapers se gasec cam greu in format landscape,urc si eu ce am gasit diseara cand ajung acasa(in mare parte cele de pe mmus.us)

#99
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 14.916
  • Înscris: 14.11.2004

View Postst_ri06, on Mar 24 2009, 15:33, said:

Da verde desi abia se vede ca in videoclip.
Ps:are cineva un pack cu wallpapers se gasec cam greu in format landscape,urc si eu ce am gasit diseara cand ajung acasa(in mare parte cele de pe mmus.us)

De ce nu va convertiti pozele dorite sau poze cu ce doriti voi pe PC , pentru formatul asta se gasesc garla , se numes Desktop wallpapers , sunt acelea folosite pentru decorarea desktopului de la PC , deci nu sunt probleme de gasit .

Eu pentru o perioada de timp , am ramas fara E8 , l-a "diclit" fratele meu si a zis ca lui i se potriveste mai bine si sunt nevoit sa vorbesc la un 6300 (se aude infect fata de E8, ma refer la calitatea sunetului in convorbiri , nu altceva) .

#100
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Connectorxp trebuie modificata rezolutia chiar daca sunt in format 4:3 ,stie cineva un program gratuit care face asta pentru mai multe fisiere? Nu mai gasesc tot ce am dar arhiva asta are peste 2000 de fisiere. http://dl.fisier.ro/..._Wallpapers.rar

Editat de st_ri06, 24 martie 2009 - 21:03.


#101
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.056
  • Înscris: 12.01.2007
Am 3 întrebări:
1. Se pot atașa contactelor din agendă fotografii aferente (când apelezi/ești apelat să se vadă personalizarea respectivă)? Pt asta, de ex., aș înțelege eu utilitatea camerei sale slabe.
2. Calendarul se sincronizează automat cu datele personale din agendă? Mă refer în special la datele de naștere.
3. Are același iTAP (funcție predictivă sms) ca și la suratele lui mai vechi gen L6,L9? Mă interesează pentru că mi s-a părut mult mai intuitiv decât T9 și e o plăcere pt mine să folosesc funcția asta și probabil ușurează mult la E8. Desigur, e nevoie de meniu românesc iar eu aproape că am un fetiș cu meniul în română.

Mulțumesc anticipat pentru un eventual răspuns. :)

#102
andrey00

andrey00

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 25.03.2009

View Posttzotzolyno, on Mar 25 2009, 17:11, said:

Am 3 întrebări:
1. Se pot atașa contactelor din agendă fotografii aferente (când apelezi/ești apelat să se vadă personalizarea respectivă)? Pt asta, de ex., aș înțelege eu utilitatea camerei sale slabe.
2. Calendarul se sincronizează automat cu datele personale din agendă? Mă refer în special la datele de naștere.
3. Are același iTAP (funcție predictivă sms) ca și la suratele lui mai vechi gen L6,L9? Mă interesează pentru că mi s-a părut mult mai intuitiv decât T9 și e o plăcere pt mine să folosesc funcția asta și probabil ușurează mult la E8. Desigur, e nevoie de meniu românesc iar eu aproape că am un fetiș cu meniul în română.

Eu trebuie sa recunosc ca eram fan Nokia. Pentru mine nu mai exista nici o alta firma de telefoane decat cea finlandeza...Pana la telefonul asta. Il am si eu de 3 zile si pot sa spun ca e telefon perfect pentru mine la momentul asta. Sunt placut surprins deoarece este un telefon foarte practic, chiar daca era loc de mai bine.
Referitor la intrebarile tale:
1. Da. Poti sa atasezi unui contact orice imagine fotografiata sau downloadata. De asemenea poti sa personalizezi orice contact cu sonerie proprie.
2. Da.
3. Nu am lucrat cu l6 sau l9, dar are o functie predictiva la sms care imi usureaza uneori scrierea sms-urilor, si care spre deosebire de t9 e foarte practica.

Stiu ca este loc si de mai bine, de accea as vrea sa il resoftez cu ceva de pe mmus.ro. Eu i-am facut ieri un update la soft si ma gandesc inainte sa ma apuc sa fac prostii sa ii fac un backup desi nu stiu cat de util ar fi. Mi-e frica sa nu il stric.

Editat de andrey00, 25 martie 2009 - 20:44.


#103
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postandrey00, on Mar 25 2009, 20:41, said:

3. Nu am lucrat cu l6 sau l9, dar are o functie predictiva la sms care imi usureaza uneori scrierea sms-urilor, si care spre deosebire de t9 e foarte practica.

Are cam acelasi iTAp ca si celelate modele Motorola (putin modificat). Mi se pare la fel de practic ca si T9.
  

View Postandrey00, on Mar 25 2009, 20:41, said:

Stiu ca este loc si de mai bine, de accea as vrea sa il resoftez cu ceva de pe mmus.ro. Eu i-am facut ieri un update la soft si ma gandesc inainte sa ma apuc sa fac prostii sa ii fac un backup desi nu stiu cat de util ar fi. Mi-e frica sa nu il stric.

Citeste bine pe acolo si intreabai pe baieti, inainte sa te apuci de treaba (mmus.us).
Daca ai bootloader-ul 06.A9 nu poti flash-ui firmware modat, ci doar firmware original (semnat de Motorola).
  



s0ulfly_m
Are cineva de pe aici acest id pe mmus.us  :P ???

#104
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.196
  • Înscris: 06.11.2008
Merg Cardurile Micro SDHC pe E8? vreau sa imi cumpar un card de 4gb microSDHC clasa 6 si vreau sa stiu daca merge inainte de a da banii pe el.

#105
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postprotecties, on Mar 27 2009, 13:36, said:

Merg Cardurile Micro SDHC pe E8? vreau sa imi cumpar un card de 4gb microSDHC clasa 6 si vreau sa stiu daca merge inainte de a da banii pe el.

Citeste aici si aici.
Teoretic, E8-ul se descurca (sau asa ar trebui) cu cardurile SDHC de pana la 32GB (inclusiv).
In practica, nu sunt inca dovezi clare in legatura cu cardurile de 32GB.
Se pare ca SDHC-urile mai mici si egale cu 16GB , merg fara probleme, desi teoretic Motorola nu recomanda folosirea acestor tipuri de card-uri pe E8 (SDHC).


Dear Customer,

Thank you for contacting Motorola e-mail support, we appreciate your interest in our products.

Regarding your concern, please note that using non compatible Memory Cards may damage the interface of the phone. We regret to inform you that your phone is not compatible with MicroSDHC Cards. Your phone supports up to 4GB Micro SD Cards. We apologize for any inconvenience this may cause you.

We hope that you find this information useful and look forward to assisting you in the future.

For information about Motorola products and services, please visit us at http://www.hellomoto.com

Thank you for contacting Motorola e-mail support.

Best Regards

Editat de antinVidia, 27 martie 2009 - 14:38.


#106
protecties

protecties

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.196
  • Înscris: 06.11.2008
Multam, stiam ca merg cele de maxim 4 gb dar normale nu sdhc, cand o sa pun mana pe un card sdhc o sa-l probez.

#107
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.302
  • Înscris: 14.02.2007
FOARTE IMPORTANT PENTRU POSESORII DE E8!!!

Nu folositi Motorola Software Update (MSU) pentru a face upgrade de firmware.
Ultimele versiuni de firmware : R6718_G_71.10.xxx si R6713_G_71.14.xxx si bootloader-ele : 06.AC, 06.AA si 06.A9  au protectie RSA dubla.
MSU va instala automat unul din bootloader-ele cu protectie RSA si firmware-ul aferent.
Asta inseamna ca odata ce te-ai ales cu un bootloader sticky, nu vei mai putea "instala" pe telefon decat firmware semnat Motorola si RSA PROTECTED (nemodificate\nemodate) ;
R6718_G_71.10.xxx si R6713_G_71.14.xxx - au protectie RSA dubla si nu merg instalate decat pe bootloader-ele 06.AA (71.10.xxx) si 06.A9 (71.14.xxx) ;
Singurul care pemite instalarea de firmware atat OEM cat si modat, este bootloader-ul 06.A3. Mai multe informatii despre acest subiect gasiti aici .

Legenda  ;)  :

Firmware-ul este echivalentul soft-ului sau al sistemului de operare ;
Bootloder-ul e un fel de bios al telefonului, care iti permite sa rulezi sitemul de operare.
Protectia RSA previne modificarile neautorizate asupra software-lui (OS-ului) .

#108
andrey00

andrey00

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4
  • Înscris: 25.03.2009
Dammit.. i-am facut update inca la soft inca de cand l-am luat.. versiunea de firmware pe care o vad acum e R6713_G_71.14.1CR_A :frust:  Deci imi iau adio deocamdata la orice posibila schimbare de  firmware. Poate totusi se va rezolva problema in viitor. :mellow:

Editat de andrey00, 27 martie 2009 - 18:24.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate