Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona
 Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...
 Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...
 Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware
 

Dc++

- - - - -
  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#37
yuly

yuly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 12.04.2002
stie cineva daca mai merge brasov.homeip.net?

la voi merge?

#38
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
la mine nu..

#39
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
ppl.. I have a problem with oDC..

Cand dau sa ma conectez pe unele huburi.. ca forever.eside.ro:1411 imi apare eroarea din imagine si se inchide oDC.

Ati mai patit si voi?  :ciocan:

Asta e msg din fisierul ala de exceptii.txt

Unhandled Exception
  Code: c0000005
Version: 0.306
oVersion: 5.31
Os: WinXP ProSP1
Call stack info:
     d:dcodcodc-srcclientqueueitem.h(216) : QueueItem::removeSource
     d:dcodcodc-srcclientqueuemanager.cpp(868) : QueueManager::removeSource
     d:dcodcodc-srcwindowsqueueframe.cpp(1217) : QueueFrame::onRemoveSource
     d:dcodcodc-srcwindowsqueueframe.h(79) : QueueFrame::ProcessWindowMessage
     c:programmicrosoft visual studio .net 2003vc7atlmfcincludeatlwin.h(3017) : ATL::CWindowImplBaseT >::WindowProc
     USER32!0x77D43A50 : ?
     USER32!0x77D43B1F : ?
     USER32!0x77D43D79 : GetMessageW
     USER32!0x77D44374 : DispatchMessageA

Attached Files



#40
lkv

lkv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.05.2004
Ok am o intrebare:

Lan de 4 persoane cu server pe linux care are iesire in Internet. Logic ca nu ma pot conecta la dc++ decat passive, fiecare dintre noi avand ip clasa C. Am inteles ca se poate face urmatoarea chestie: sa se forwardeze porturi in linux, sa setez in dc++ pe calculatoarele client ip-ul serverului gateway pe portul/porturile respective si sa ma pot conecta si active.

Acum eu sunt novice in linux, stiu ca tine de iptables...daca e cineva care poate sa imi zica exemplul concret ce si cum tre sa configurez la serverul ala...v-as fi mai mult decat recunoscator.

Tnx!

#41
joebot

joebot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 21.07.2004
@lkv :  Gasesti un ghid aici .  Cred ca este exact ceea ce cauti . Dupa ce faci setarile pe server trebuie doar sa scrii in DC++ la Active IP-ul extern al retelei ( cel cu care iesiti pe net , il poti afla aici ) si portul/porturile pe care l-ai/le-ai ales . I hope this helps :)

Regards ,
joebot .

#42
lkv

lkv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.05.2004
multumesc asta cautam dar din nefericire nu functioneaza. Cred ca tine de RDS. Este cineva care are cable link cu ip 82.76.*.* direct in calculator si se poate conecta active? Ca tin minte ca aveam un prieten si era pe dialup rds si nu se conecta decat passive.....

#43
joebot

joebot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 21.07.2004
Cunosc persoane care au RDS si IP-uri cu 82.*.*.*  si sunt active. In multe cazuri firewall-ul din Windows e problema , sau alt firewall instalat si la care nu a fost creata o regula pentru DC++ .

Regards ,
joebot .

#44
lkv

lkv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.05.2004
cred ca persoanele pe care le cunosti tu au abonamente business de minim 100 USD (chiar si mai multi in lan) si sunt pe alte noduri decat ashtia pe cable link. Ideea e ca momentan am rav care nici nu imi merge iar windows firewall nu am ca am sp 1a abia la 2 apare in control panel . In fine....thanks anyway :)

#45
joebot

joebot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 21.07.2004
Persoanele pe care le cunosc eu au abonament RDS Cable Link de 9 $ si IP-ul de genul 82.77.*.* si sunt active fara probleme .  In ce priveste firewall-ul din Windows poate m-am exprimat eu gresit (eu nu am nici SP 1 si firewall-ul exista) . Intra la Control Panel -> Network Connections -> right click pe Local Area Connection -> Properties -> Advanced si vazi daca e bifata casuta cu Internet Connection Firewall .  Daca e bifata debifeaz-o sau creeaza o regula prin care sa lasi Dc++ sa treaca .

Regards ,
joebot .

#46
lkv

lkv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 18.05.2004
si daca era debifata si tot nu merge....si daca o bifez si adaug dc++ pe portul specificat cu adresa serverului de net (si interna si externa....si daca setez dc++ pe portul respectiv....si cu adresa interna (192.168.0.100) si cu cea externa (82.*.*.*) si tot nu vrea sa mearga? Am facut combinatii de n luate cate k si tot nu vrea....Am KAV Antivirus care nu are firewall.

#47
joebot

joebot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 21.07.2004
@lkv : Deci nici asa nu iti merge . Chiar nu stiu ce sa iti mai sugerez . Eventual incearca sa postezi problema ta pe forumul oficial DC++ ( pe care il gasesti  aici ) . Sunt sanse mari ca altcineva sa fi avut aceeasi problema si sa te poata ajuta .

Regards ,
joebot .

#48
alex_rom007

alex_rom007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 736
  • Înscris: 20.06.2003
Enigma.evolva.ro a avut niste probleme pt. ca firma Evolva s-a mutat. Adica de tot, cu tot cu sediu si de aceea au fost unele caderi de net, chiar si pt. platitorii de abonament. Oricum la mine hubul a fost cazut putin. De ceva vreme merge bine, fara intreruperi.

#49
danchitu866

danchitu866

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,800
  • Înscris: 06.12.2003
mie tot nu imi merge.. adica de intrat a intrat mereu dar sunt pana in 200 de oameni si nici un op/admin.. plus ca nu pot cauta printre acei useri nimic.. :D

#50
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Sper ca am voie sa pun o astfel de intrebare: DC++ se aseamana cu Kazza?

Eu am Kazza instalat, si sunt foarte multumit. Acest Dc++ e mai bun?

#51
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Da, tot un program de file sharing este. DC++ este mai bun dar or sa fie destui care sa zica contrariul.

#52
joebot

joebot

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 21.07.2004
DC++ e mult mai bun (parerea mea :)) .  DC-ul se bazeaza pe un principiu simplu : daca iei trebuie sa si dai :). 99% din huburi au o limita minima de share pe care daca nu o respecti nu poti intra , spre deosebire de Kazaa unde poti downloada cat vrei fara sa dai nimic la altii . Pe  DC++ exista mult mai putine fake-uri (desi din pacate apar tot mai multe) si mai putini virusi . In privinta marimii intr-adevar Kazaa(reteaua Fasttrack) este mai mare decat reteaua Direct Connect , dar nici DC nu o duce rau cu cel putin 500.000 de utilizatori in orice moment .  Merita sa incerci si DC++.

Regards ,
joebot .

#53
Intel

Intel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,988
  • Înscris: 28.11.2001
Sper sa nu se transforme threadul in DC++ vs. Kazaa.

#54
aiurea999

aiurea999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 17.07.2004
Imi poate spune si mie cum pot configura si eu DC-ul sa pot trage de la mai multi useri odata?
Am vazut mai sus ceva de genul reverse connect. L-am descarcat dar nu stiu ce sa-i fac mai departe.
Please help

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate