Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb

Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...
 Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 

Ce fel de procesor am nevoie si de unde ?!

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
MachoFX

MachoFX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 28.09.2006
Buna, recent mi-am cumparat o placa de baza( http://global.msi.co...r...o=&cat3_no= ) ,poate va veti intreba de ce ?! pentru ca a fost doar 5 LEI(50.000 lei vechi) dintr-o piata.Dupa o inspectare ochiometrica, placa pare ok si vreau sa-mi cumpar procesor si restul,daca merge ok il pastrez,dak nu il vand :) .

Problema e ca am cautat pe toate site-urile romanesti un procesor adecvat dar nu am gasit unul decent, m-ar interesa unul in jur de 100 LEI,Celeron de 2.13 GHz(sau chiar Pentium, dar sa se incadreze in pret sau sa nu-l depaseasca cu mult).
In plus nu prea stiu exact ce fel de socket trebuie sa aiba, ca e cam vechi,nu am mai auzit, pe placa scrie mPGA 478, iar pe site-uri am gasit doar simplu"socket 478".

Deci daca puteti as vrea un link spre un procesor corespunzator din ambele puncte de vedere. La fel ma intereseaza si 512 MB RAM(ma refer sa fie deasemenea relativ ieftin)


:D daca va merge satisfacator il voi face cadou verisoarei mele,care e peste 2 saptamani, asa ca ar fi bine sa-l am cat de iute complet sa-l pot testa.


Multumesc anticipat.

am uitat sa spun ca imi lipseste(din cate am obs) suportul acela negru din jurul socketului,banuiesc ca de el se fixeaza coolerul, de unde pot cumpara asa ceva, gasesc oare in orice magazim de componente!?!? chiar am nevoie de aia sau pot improviza?(intreb pt ca eu pana acum am avut doar platforme AMD si ei au alt desigN)

Edited by MachoFX, 25 September 2007 - 21:58.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate