Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tableta office

Comanda Mobexpert - o zi inainte ...

Ocolirea limitatoarelor de viteza...

Recomandare adeziv - pt pervaz PVC
 Sfat achizitie, Xiaomi 14 Ultra s...

Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n
 Nelamurire sunet navigatie auto

Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...
 De cate ori purtati o pereche de ...

"Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...
 

Harley Davidson Romania

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
12 răspunsuri în acest subiect

#1
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005
Tariceanu pierde importul Citroenului dar devine importator Harley Davidson...  
Daca ma mir de ceva este ca Tiriac nu a importat HD pina acum...


Quote

Legendarele motociclete vor fi distribuite in Romania printr-un dealer autorizat detinut de firma ATS, la care primul-ministru este actionar majoritar.

Producatorul american de motociclete Harley-Davidson va ajunge pe piata din Romania incepand din luna octombrie prin Harley-Davidson Bucharest. Dealerul oficial care va aduce motocicletele in garajele clientilor romani este detinut de Automotive Trading Services (ATS), firma la care este actionar premierul Calin Popescu-Traiceanu.

Pe langa celebrele vehicule pe doua roti, de la dealerul al carui sediu va fi in Bucuresti clientii vor putea cumpara si piese de schimb originale, dar si colectia de imbracaminte MotorClothes. „Harley-Davidson nu produce doar motociclete - este o emblema a Americii.
...
Inaugurarea Harley-Davidson Bucuresti va avea loc in cadrul Salonului International de Automobile Bucuresti, pe 4 octombrie, iar primul showroom va fi deschis in Bucuresti, pe strada Nicolae Titulescu, pana la sfarsitul acestui an.
...
Un impatimit al sporturilor cu motor, premierul Calin Popescu-Tariceanu va avea grija de afacerile Harley-Davidson in Romania, prin firma ATS. Pasiunea primului-ministru pentru motociclete a facut ca in garajul acestuia sa existe deja cateva modele Harley-Davidson.
[ http://www.evz.ro/pictures/normal/11harley_reuters.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
In 2006, Tariceanu a fost implicat intr-un accident de circulatie in timp ce-si conducea propria motocicleta, in urma caruia a fost nevoit sa suporte o interventie chirurgicala la unul dintre genunchi. Pe langa motociclete, Tariceanu este pasionat si de masinile de viteza.

Compania sa, ATS, a pierdut in iulie drepturile de import si distributie pentru masinile Citro‘n, fiind acum doar dealer. Potrivit oficialilor firmei, ATS se va concentra in continuare pe vanzarile Harley-Davidson in Romania.
EVZ


Am vazut acum citeva luni (anul trecut?) in motolife un articol despre un HD si era oferit de Romstal Leasing parca, ciudat daca nu exista un importator oficial in RO... :confuzzled:

Editat de H725, 24 septembrie 2007 - 23:04.


#2
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.081
  • Înscris: 02.05.2007
Si-au bagat astia coada peste tot.

#3
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.194
  • Înscris: 09.09.2003
microbul motocicletelor bantuie prin tariceanu

#4
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.289
  • Înscris: 07.03.2007

 cutler, on Sep 25 2007, 10:09, said:

microbul motocicletelor bantuie prin tariceanu

a avut mare noroc anul trecut !

#5
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005

 OnShop, on Sep 25 2007, 14:13, said:

a avut mare noroc anul trecut !

dar noi?  :confuzzled:

#6
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.810
  • Înscris: 16.05.2004
Oamenii care au bani fac ceva ca sa aiba si mai multi. Nimic de condamnat.
Din pacate nu mereu daca ai bani stii sa faci ceva bine. Si daca nu stii sa o faci, poate angajezi oameni care stiu sa o faca. Si daca-i angajezi, trebuie sa-i platesti pe cei buni, ca altfel te alegi cu pleava si afacerea nu merge bine.

Dar eu le doresc succes ca importatori, si sanatate ca om.

#7
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 791
  • Înscris: 03.12.2006

 ipman, on Oct 31 2007, 08:25, said:

Oamenii care au bani fac ceva ca sa aiba si mai multi. Nimic de condamnat.
Din pacate nu mereu daca ai bani stii sa faci ceva bine. Si daca nu stii sa o faci, poate angajezi oameni care stiu sa o faca. Si daca-i angajezi, trebuie sa-i platesti pe cei buni, ca altfel te alegi cu pleava si afacerea nu merge bine.
Dar eu le doresc succes ca importatori, si sanatate ca om.
nu cred eu ca cei de la hd se lasa pe maini šstraineš. am azuit un zvon ca cei de la HD vor sa deschida fabtica  la rusi sau deja au deschis-o?

#8
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.810
  • Înscris: 16.05.2004
Nu, n-au deschis. Dar au cumparat actiuni la fabrica Ural.

HD se lasa pe miini straine fara nici o jena. Mai ales in tarile in care interesul este deosebit de scazut in vinzari precum a noastra tara.

#9
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 791
  • Înscris: 03.12.2006

 ipman, on Nov 1 2007, 07:31, said:

Nu, n-au deschis. Dar au cumparat actiuni la fabrica Ural.

HD se lasa pe miini straine fara nici o jena. Mai ales in tarile in care interesul este deosebit de scazut in vinzari precum a noastra tara.
eu cred ca o fac pt. mana de lucru ieftina si šcapacitatea noastra de a invataš si poate, paote relatia romania- america care duc la relatii economice favorabile pt firma.

#10
ipman

ipman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.810
  • Înscris: 16.05.2004
Sau asa. Dar nu cred ca pupam noi reprezentanta oficiala prea curind la ritmul vinzarilor.

#11
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 791
  • Înscris: 03.12.2006

 ipman, on Nov 2 2007, 07:57, said:

Sau asa. Dar nu cred ca pupam noi reprezentanta oficiala prea curind la ritmul vinzarilor.
inca suntem in primi ani ai šE.U.š, ar trebuie sa ne comformam cu kawa sau yamaha ( mai ieftin) lasam HD pt. cei care deja au trecut de pasii astia.

#12
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005

Quote

Producatorul amercian de motociclete Harley-Davidson a vandut in Romania anul acesta 80 de unitati Harley-Davidson, au declarat, pentru Wall-Street, reprezentantii companiei.
...
wall-street

cite dintre cele 80 de bucati a cumparat calin?  :wacko:

Editat de H725, 30 decembrie 2008 - 14:58.


#13
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005
Nu prea inteleg... inaugurare nu a fost acum 2 ani?  :confuzzled:

Quote

Postat pe 18 dec 2009 11:42  :confuzzled:

Tăriceanu a inaugurat primul show-room Harley Davidson

Călin Popescu Tăriceanu își extinde afacerile în domeniul auto-moto. Împreună cu Bogdan Bucurescu, fostul premier a inaugurat primul show-room Harley Davidson.

[ http://www.cancan.ro/usr/thumbs/thumb_670_x_395/2009/12/18//235537-popescutariceanu.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

La puțin timp de la inaugurarea fostului ministru al Sănătății, Ion Bazac, a show-roomulu Ferrari, Bucureștiul va avea și o reprezentanță Harley Davidson.
Investiția s-a ridicat la valoarea de 700.000 de euro, iar Călin Popescu Tăriceanu a anunțat că va mai deschide unul, în ianuarie, la Constanța.
cancan

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate