Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...

Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...
 Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi

Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?
 Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...

Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere
 Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...

Achizitie camera video auto (II)

Baza de date cu imagini pe bani
 

Cate kilograme ai pus de cand faci sala?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
48 răspunsuri în acest subiect

#37
AndreiOM

AndreiOM

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 317
  • Înscris: 23.09.2007
Mda sunt cel cu 9 luni de sală am revenit să mai postez și eu aici după cele 2 luni pe care ieri le-am împlinit - merg spre a 3-a.

Țin să menționez că am 80 de kg (nu m-am mai cântărit de 2 săpt. - doamne ajută să mai fi pus 1 - 2 kg). Am descoperit că, cântarul era defect și arăta cu 4 kg mai puțin, deci nu slăbisem :D. Habar n-aveți cât de mulțumit am fost când am aflat că nu am slăbit, moralul îmi revenise la normal.

De la 32 în braț (în sep.) am ajuns la 34. Am început să-mi întru în formă, adică să fac cu greutatea cu care făceam și când m-am lăsat de sală, mai e puțin. Prietenii mei, care mereu râdeau că am făcut 9 luni de sală degeaba (nu se vedea mai nimic, eu crescusem în braț însă creșterea trebuia să fie mai semnificativă ca ei să observe vreo modificare), acum mă admiră pentru că fac la toate aparatele cu greutate mai mare decât ei. Așa că trebuie să ai ochelari de cal, să privești doar în față, să nu te iei după ceilalți. Acum îmi pare bine că totuși nu am pierdut acele luni de sală făcute acum 1 an - mușchiul s-a mai micșorat de atunci dar creșterea în masă și în forță s-a realizat de 2 ori mai repede și acum am aceleași mărimi ca atunci.

Nu am luat nimic încă, mă gândesc să-mi cumpăr o cutie de Gain Fast, acum în decembrie, să văd cum stau cu banii.
Voi? Ce mai faceți? Văd că nu a mai postat nimeni după 20 oct. Reveniți și voi cu progresele/ regresele făcute pentru că în felul acesta ne putem motiva unii pe alții!

Editat de AndreiOM, 28 noiembrie 2007 - 12:21.


#38
iverson85

iverson85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 12.11.2007
AndreiOM, ca o recomandare...nu te mai lua dupa ce cred altii, sau ce spun altii.
Cele noua luni de sala cred io ca ti-au fost de real folos, doar atunci nu, daca te duceai la sala sa asculti muzica...:)

Eu am 1,83 si acum o luna jumate am avut 75 kg. De o luna jumate am inceput iar cu mancatul...:) si in momentul de fata am 81 kg. As mentiona aici ca urmez un program strict de alimentatie, deci incerc sa cresc cat mai putin in grasime...desi 100% nu se poate...

M-am gandit sa fac programul pana in februarie, iar din martie sa fac 3 luni de dieta, in care sa dau jos grasimea adunata.

#39
iverson85

iverson85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 12.11.2007

 wtt, on Nov 28 2007, 19:40, said:

eu fac de 2 luni ... in prima luna am pus 3 kg ... a doua nimic ... :( .. si as vrea sa mai iau ... ma "intretzin" cu animal pack si proteine de la muscletech ... vreau sa mai castig in masa .. un sfat ceva ?

Cu alimentatia zilnica cum stai??

#40
iverson85

iverson85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 35
  • Înscris: 12.11.2007

 wtt, on Nov 28 2007, 20:42, said:

mananc de 3 ori pe zi ... si mai bag niste batoane cu proteine din cand in cand ...


Crede-ma in acest sport conteaza foarte mult alimentatia. Nu este deajuns sa mananci, de 3 ori pe zi, eu mananc de 5-6 ori...

Trebuie sa-ti calculezi portia zilnica de proteine si de carbohidrati.

De ex. ai 80 de kg., asta inseamna ca daca vrei sa cresti in masa musculara, ar trebui sa mananci minim 5 gr. de carbohidrati/kg., cea ce inseamna ca la 80 de kile ar trebui sa bagi in tine cam 400 gr. de carbohidrati.
Iar portia zilnica de proteine sa fie la 2 sau 2,5 gr./kg., asta insemnand intre 160-200 gr. de proteine.

Ca o idee: 400 de carbohidrati inseamna ca ar trebui sa mananci cam 550 gr. de orez/zi....asta doar ca o idee...orezul este o sursa foarte buna de carbohidrati, deoarece nu este prelucrat...

#41
Rayden3000

Rayden3000

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 291
  • Înscris: 06.09.2006

 wtt, on Nov 28 2007, 17:40, said:

eu fac de 2 luni ... in prima luna am pus 3 kg ... a doua nimic ... :( .. si as vrea sa mai iau ... ma "intretzin" cu animal pack si proteine de la muscletech ... vreau sa mai castig in masa .. un sfat ceva ?

Alimentatia + ODIHNA (dormi cat mai mult) iar proteinele de la muscletech..nu cumva faci economie la ele? iei cat scrie pe prospect? poate ai nevoie de mai mult , calculeaza-ti necesarul de proteine  vezi cate proteine are o portie

#42
BIGDADDYEDDY

BIGDADDYEDDY

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 06.05.2008
BAI BAIETI HAI SA IMI FAC SI EU O MICA PREZENTARE...SALUTRARE SPORTIVI EU SUNT EDDY FAC CULTURISM DE 1 AN SI AM INCEPUT LA 86 KG,ERAM ATAT DE GRAS INCAT MI SE FACUSE SILA DE CUM ARAT LA MODU UMBLAM CU MAIOU SA NU IMI ATARNE TATELE SI SI IN PRIMELE 3 LUNI CU REGIM ALERGARI SALA AM SLABIT 16 KG PANA LA 70,LA 1 M 75 DECI CHIAR SLABUT AJUNSESEM SI AM INCEPUT CU SUPLIMENTE PANA IN LUNA A 6 CAND M-AM DECIS SA IAU STERO SI AM AJUNS LA 80 SI DE KG 43 BRAT FARA GRASIME CAND M-AM APUCAT AVEAM 37,DA SI  O SA IAU IN CONTINUARE CAT MA TINE FICATU NU D-ALTA DAR IMI PLACE...A SI PTR ASTIA CARE SUNT NON STERO NU SE LASA NICI O CARNE NU TE INGRASI NU E NIMIC RAU TOTUL E BINE'  JUCARIA FUNCTIONEAZA(TREBUIE FACUTA RECUPERARE DUPA CICLU) pregnyl essentiale si vitamine+suplimente

#43
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 795
  • Înscris: 26.10.2003
nu ai zis cati ani ai, conteaza enorm cand iei stero...daca de la varsta frageda bagi pregnyl , pe viitor o sa fie bai...ala-i mai periculos ca stero..

#44
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.206
  • Înscris: 06.01.2007

 BIGDADDYEDDY, on May 6 2008, 23:05, said:

BAI BAIETI HAI SA IMI FAC SI EU O MICA PREZENTARE...SALUTRARE SPORTIVI EU SUNT EDDY FAC CULTURISM DE 1 AN SI AM INCEPUT LA 86 KG,ERAM ATAT DE GRAS INCAT MI SE FACUSE SILA DE CUM ARAT LA MODU UMBLAM CU MAIOU SA NU IMI ATARNE TATELE SI SI IN PRIMELE 3 LUNI CU REGIM ALERGARI SALA AM SLABIT 16 KG PANA LA 70,LA 1 M 75 DECI CHIAR SLABUT AJUNSESEM SI AM INCEPUT CU SUPLIMENTE PANA IN LUNA A 6 CAND M-AM DECIS SA IAU STERO SI AM AJUNS LA 80 SI DE KG 43 BRAT FARA GRASIME CAND M-AM APUCAT AVEAM 37,DA SI  O SA IAU IN CONTINUARE CAT MA TINE FICATU NU D-ALTA DAR IMI PLACE...A SI PTR ASTIA CARE SUNT NON STERO NU SE LASA NICI O CARNE NU TE INGRASI NU E NIMIC RAU TOTUL E BINE'  JUCARIA FUNCTIONEAZA(TREBUIE FACUTA RECUPERARE DUPA CICLU) pregnyl essentiale si vitamine+suplimente
si de ce tipi ?  <_<

#45
danny_ss

danny_ss

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 29.06.2010
am o intrebare fac sala de 9 luni in timpul asta am pus 16-17 kg si 5 cm in brate adik  aveam un 36 in brat si acum 41 am luat milk end egg dar mai e o problema se pune si p burta pootin, nus cum sa o dau jos are ceva dak iau si carnitina? a si mai bag si creatina

#46
kill_something

kill_something

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 145
  • Înscris: 01.01.2010
In 5 luni am pus 6 kile.Fuck,i'm hardgainer! :mellow:
Am folosit numa vitamine si minerale:Centrum.

Editat de kill_something, 03 iulie 2010 - 09:44.


#47
tudoricaaa

tudoricaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 28
  • Înscris: 29.03.2009
18 kg in 2 ani :X


Fuck yeah baby !


Toate astea cu doar 1 kg de creatina. A si mananc de 5-8 ori pe zii. SI la fiecare 3 luni de sala fac pauza o saptamana. Plus somn de voie, minimum 10 ore din 24.


Initial:
59 de kg, la 1.75
Actual:
77 de kg, la 1.80


Initial:30 in brat
Actual:39 in brat

Editat de tudoricaaa, 06 iulie 2010 - 11:57.


#48
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 4.722
  • Înscris: 29.01.2008
@Tudoricaa, ai un stil de viata destul de bun. Si de aia ai rezultate. Pentru altii, luati exemplu de la Tudorica. :)

#49
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 494
  • Înscris: 13.12.2008

 tudoricaaa, on 6th July 2010, 12:55, said:

18 kg in 2 ani :X


Fuck yeah baby !


Toate astea cu doar 1 kg de creatina. A si mananc de 5-8 ori pe zii. SI la fiecare 3 luni de sala fac pauza o saptamana. Plus somn de voie, minimum 10 ore din 24.


Initial:
59 de kg, la 1.75
Actual:
77 de kg, la 1.80


Initial:30 in brat
Actual:39 in brat
Ce varsta ai?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate