Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

DACIA LOGAN. Pe locul 14 in Germania, in fata TOYOTA !

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#73
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Si in ce fel se transpune in practica acel criteriu enuntat de adac?
Nu sunt innebunit dupa Logan dar chiar as vrea sa cumpar un Ambition din 2005 in stare buna de functionare cu 4500 euro rulat in Germania.
Unde il pot gasi in alta parte decat in teorie ?

#74
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postvaleriu.b, on Oct 19 2007, 12:18, said:

Si in ce fel se transpune in practica acel criteriu enuntat de adac?
Nu sunt innebunit dupa Logan dar chiar as vrea sa cumpar un Ambition din 2005 in stare buna de functionare cu 4500 euro rulat in Germania.
Unde il pot gasi in alta parte decat in teorie ?
suna la un dealer reno in germania. o sa ai poate o mica surpriza cu un logan la vreo 5500 de euro.

dar sper sa te gandesti la cat te costa taxa de inmatriculare la un euro 3 2005 + cheltuielile de aducere in tara. nu se merita.

#75
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Lasa taxele, era vorba de devalorizarea masinii nu de taxarea la aducerea in Romania.
OK, m-ai convins cu devalorizarea de 50% a unui Logan dupa 2 ani... Mersi!

#76
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

View Postturbo trabannt, on Oct 19 2007, 13:19, said:

suna la un dealer reno in germania. o sa ai poate o mica surpriza cu un Logan la vreo 5500 de euro.

dar sper sa te gandesti la cat te costa taxa de inmatriculare la un euro 3 2005 + cheltuielile de aducere in tara. nu se merita.


da-mi si mie un mail al unui asemenea dealer. serios, poate cumpar si eu unu  :thumbup: poate fac avere vanzand logani devalorizati in germania, pe piata romaneasca. devin samsar ... muhaha.. cat despre accent NOU hatch, unde exista asa ceva? ala in 3u? pai ala e contorizat la aceleasi vanzari cu accentul obisnuit.

#77
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Oct 19 2007, 12:38, said:

da-mi si mie un mail al unui asemenea dealer. serios, poate cumpar si eu unu  :thumbup: poate fac avere vanzand logani devalorizati in germania, pe piata romaneasca. devin samsar ... muhaha.. cat despre accent NOU hatch, unde exista asa ceva? ala in 3u? pai ala e contorizat la aceleasi vanzari cu accentul obisnuit.
eu sa iti dau mail ? ha ha

da si tu un gugal la rino germania si suna. orice handler are si partea de second hand si nu neaparat pun masina pe mobile .

da, hatch in 3usi cu iesepe. arata super.

Edited by turbo trabannt, 19 October 2007 - 12:40.


#78
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
@turbo trabant, te suspectez ca ai deja 2-3 Logane luate la 1/3 din pret si nu vrei sa le spui si altora pontu' ;)

#79
timtim67

timtim67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 06.12.2006
EUR 4.900

Data:
second-hand vehicle, 29.069 km,
55 kW (75 PS), petrol, Manual gearbox, Initial registration date: 10/05, MOT technical inspection: 10/08, rot, 4/5 Doors

Extras:
ABS, Central locking, Immobiliser, Electric windows ,
Warranty

Description:
1. Hand, Zentralverr. mit Fernbedienung, CD-Radio, 2 Airbag, elektr. Fensterheber, ABS, Servo, elektr. Spiegel, Nebelscheinwerfer, Wärmeschutzglas, Kopfstützen hinten, elektr. Wegfahrsperre, Frontschürze in Wagenfarbe, Bordcomputer, höhenverstellb. Fahrersitz, UNFALLSCHADEN SIEHE BILDER - ALLE AIRBAG ZU, NUR BLECHSCHADEN, Fzg.nr. für Anfragen: GW Nr. 62

Dealer:
Autohaus Baumgärtner GmbH&Co.KG
Otto-Hahn-Strasse 6
D-89407 Dillingen
Phone: +49 - (0)9071 / 9088
Fax: +49 - (0)9071 / 9085
eMail to the advertiser - Dealer since: 16.12.2003

Uite ii stric eu afacerea lui turbo_trabant.Luati-va Logan din 2005.


Vehicle reference number (for enquiries): gw_nr__62

#80
Bwwlan

Bwwlan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,563
  • Înscris: 13.11.2006

View Posttimtim67, on Oct 19 2007, 12:50, said:

EUR 4.900
Description:
1. Hand, Zentralverr. mit Fernbedienung, CD-Radio, 2 Airbag, elektr. Fensterheber, ABS, Servo, elektr. Spiegel, Nebelscheinwerfer, Wärmeschutzglas, Kopfstützen hinten, elektr. Wegfahrsperre, Frontschürze in Wagenfarbe, Bordcomputer, höhenverstellb. Fahrersitz, UNFALLSCHADEN [daune din accident] SIEHE BILDER [vezi imaginile] - ALLE AIRBAG ZU, NUR BLECHSCHADEN, [toate airbagurile sunt inchise, doar daune la tabla] Fzg.nr. für Anfragen: GW Nr. 62
Pai in conditiile astea, gasesti Loganuri bushite si prin Romanica. Mai ieftine si gata inmatriculate. Oameni buni, get real...
Eu inteleg ca dati "english version" pe mobile.de, da' uitati-va si incercati sa vedeti ce-or fi insemnand si cuvintele netraduse din germana.

Edited by Michtaux, 19 October 2007 - 13:03.


#81
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postvaleriu.b, on Oct 19 2007, 12:42, said:

@turbo trabant, te suspectez ca ai deja 2-3 Logane luate la 1/3 din pret si nu vrei sa le spui si altora pontu' ;)
eu am loganu meu nepretuit care valoreaza ca nou la cei 3000 de kmdin 2005 incoace.

full options inclusiv soacra  :notangel:

#82
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
in septembrie Dacia a suferit o scadere a vanzarilor fata de luna precedenta. 1044 de bucati fata de 1862 bucati in august. http://www.autobild....ert_434950.html . probabil are de a face cu termenele foarte mari care se dau la livrare in germania. sa vedem

#83
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Oct 23 2007, 04:27, said:

in septembrie Dacia a suferit o scadere a vanzarilor fata de luna precedenta. 1044 de bucati fata de 1862 bucati in august. http://www.autobild....ert_434950.html . probabil are de a face cu termenele foarte mari care se dau la livrare in germania. sa vedem
sau poate are de a face cu faptul ca s-a terminat reclama la tembelizor in germania.  :rolleyes:

#84
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
da de unde :lol: acu taie pasatu in 2 ca sa vanda loganu :lol:

#85
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Oct 23 2007, 12:57, said:

da de unde :lol: acu taie pasatu in 2 ca sa vanda loganu :lol:
maxi in septembrie nu a mai fost asa reclama muuulta la Logan in jermania. a fost multa dar nu ca in august cand deschideai tembelizorul si daca zapai un pic imposibil sanu dai de passatu lui dracula.

acu in octombrie ioca reclama . sunt chiar curios ce or sa faca in octombrie.

#86
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
citat din bloombiz, fara titlu ca era prea pompos. Tare de tot faza cu faptul ca golanu' se vinde bine chiar daca nu au discounturi la el si cu toate ca nu ii prea fac reclama. Iar tinta de 400.000 de dacii vandute anul asta e destul de indrazneata, insa probabil va fi atinsa.


Quote

Producatorul francez de automobile Renault a comercializat 252.000 de masini Logan, la nivel mondial, in primele noua luni, in crestere cu 40% fata de aceeasi perioada a anului trecut, potrivit companiei, citata de Thomson Financial.
Anul trecut, in primele noua luni, modelul Logan si-a gasit 181.000 de cumparatori. Renault estimeaza ca va comercializa circa 400.000 de masini Logan in total anul acesta, la nivel mondial, cu peste 60% mai multe decat anul trecut.

Vanzarile Logan in Franta au crescut fara ca modelul sa beneficieze de prea multa promovare si fara ca dealerii sa acorde facilitati si reduceri cumparatorilor, potrivit unui oficial Renault citat de Thomson Financial.

Modelul Logan este produs de constructorul francez Renault in sapte uzine: Romania, Rusia, Maroc, Columbia, India, Brazilia si Iran.

Automobile Dacia va lansa in primavara lui 2008 al patrulea model din gama Logan, versiunea Pick-up, in Romania si in alte trei tari.


#87
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Dovada ca e o masina cat de cat Ok este ca inca se asteapta la cumparare. Totodata o buna parte a productiei se duce la export. Acum sunt curios ce simte un german care a avut golf IV si l-a dat la 120 000 km ca sa ia Logan nou. O fi multumit de alegerea facuta sau nu? Totusi e o diferenta astronomica intre ele.

#88
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai cred ca cine a dat un g4 pt un Logan o face pentru garantie, mai ales ca pun pariu ca service-urile de marca pe acolo nu sunt asa de ieftine,mai ales cand ne gandim la manopera. Deci probabil ca, daca au asteptati corecte de la masina (adica interior asa cum e -- ca doar il vezi la cumparare--, motor micut -- la cel de 75 cp , desi si la ei sunt o gramada de masini cu motoare de 1.0l si maxim 60 cp) vor fi multumiti. Mai ales ca ei nu au ifose de genu: e dacie, buhuhu nu ne atingem de ea ca facem icter daca punem funduletu intr-o masina romaneasca

#89
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Perfect de acord, numai ca problema pe care o ridicam mai sus este: ce simte un sofer care trece de pe Golf IV pe Logan... O fi neamtul multumit de buburuza noastra nationala? Am vazut ca si pe Golf se gasesc motoare de 80 de cai (de unde rezulta un raport CP/kg mult mai mic decat la golan). Asta daca un CP de golan este egal cu unul de golf.  :huh:

Edited by C.F.S., 30 October 2007 - 22:18.


#90
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu cred ca aia is oameni pragmatici si stiu la ce renunta ca sa aiba o intretinere mai ieftina bla bla. Si prin urmare nu mai pun la suflet ca plasticu de Logan nu e ca cel de pe golf, sau ca nu e la fel de stabila ca un golf etc (zic si eu.. ). Desi cel mai probabil oameni cu masini mai vechi isi iau logan (un g3 sa zicem) sau oameni la inceput de cariera (iarasi imi dau cu presupusul :lol: )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate