Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

DACIA LOGAN. Pe locul 14 in Germania, in fata TOYOTA !

- - - - -
  • Please log in to reply
196 replies to this topic

#37
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si ce relevanta are asta?

#38
El_Cid

El_Cid

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,524
  • Înscris: 29.03.2004
"nu cred ca merit sa fiu bagat in aceeasi oala cu basarab tongue.gif imi place omu da nu cred ca am dat dovada de gandirea lui. adica eu nu m-am udat ca vinde mai bine decat masini de 10 ori mai scumpe, am zis doar ca vinde mai bine ca si concurentii directi wink.gif Si.. ziceam si eu asa, cum dracu de se vinde un asa cotetz de bine si superminunile coreene sau turcocoreene care au un nume in spate stau prin showroomuri"

tu te uzi daca Dacia vinde 2 loganuri si hyndai un accent :) ne-am prins

#39
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
constat doar realitatea, si doar ma mir cum de o rabla se vinde si un superprodus nu. :lol:

#40
The God

The God

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 349
  • Înscris: 27.03.2002
Bv Romania, poti sa spui ca Logan a fost un hit pe piata auto in Europa!

#41
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
desi nu am nimic cu Logan...chiar mi-as lua un van sau pick-up .... cand vad cele 2 titluri ale  topic-urilor ma gandesc la perioada comunista cu lozincile si melodiile ceausiste. Nu mai ramane decat sa faceti macheta cu Dacia logan din polistiren si sa marsaluiti pe strada.


Cinste daciei logan

Trăiască și Înflorească (dacia logan)

Stima noastra si mandria

Traiam decenii de impliniri marete/traiam decenii de vis si frumusete/

Doar logan cunosc pe lume (adaptarea la 3 culori cunosc pe lume)




#42
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Si tu ai prins vremurile alea Cosmine  :lol: ?

#43
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,927
  • Înscris: 06.04.2007

 cosmin_miu, on Sep 30 2007, 14:13, said:

desi nu am nimic cu Logan...chiar mi-as lua un van sau pick-up .... cand vad cele 2 titluri ale  topic-urilor ma gandesc la perioada comunista cu lozincile si melodiile ceausiste. Nu mai ramane decat sa faceti macheta cu Dacia logan din polistiren si sa marsaluiti pe strada.
Cinste daciei logan

Trăiască și Înflorească (dacia logan)

Stima noastra si mandria

Traiam decenii de impliniri marete/traiam decenii de vis si frumusete/

Doar logan cunosc pe lume (adaptarea la 3 culori cunosc pe lume)
Ei nici chiar asa..dar pe aproape  :lol:
Eu sunt mandru ca se vinde bine un produs romanesc pe piata din vest. Si asa ar trebui sa fim toti. Asta inseamna ca sunt natonalist inrait sau comunist? Nu, sunt mandru (a nu se face legatura cu faptu' ca am Logan).

#44
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006

 Octavian___28, on Sep 30 2007, 17:28, said:

Ei nici chiar asa..dar pe aproape :lol:
Eu sunt mandru ca se vinde bine un produs romanesc pe piata din vest. Si asa ar trebui sa fim toti. Asta inseamna ca sunt natonalist inrait sau comunist? Nu, sunt mandru (a nu se face legatura cu faptu' ca am Logan).

on:

si eu ma bucur ca se vinde un produs bine inafara acum depinde daca sunt multumiti si consumatorii. (sper sa fie). Auzeam direct de la sursa(unii consumatori de Dacia Logan din DE-in special femei) ca ar fi, deoarece is doresc o masina fara gadgeturi sa-i duca din A in B.

off:

vorbeam despre altceva.....asa imi inspira mie titlurile topic-urilor

@kodiak da eram un mic comunist :lol: ce defila pe stadionul din bz ,imi placeau kestiile din polistiren infipte in tepuse de fier si lemn. (cel mai mult imi placeau porumbeii desenati cu albastru :inlove: )

Edited by cosmin_miu, 30 September 2007 - 16:40.


#45
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

 Octavian___28, on Sep 30 2007, 17:28, said:

Ei nici chiar asa..dar pe aproape  :lol:
Eu sunt mandru ca se vinde bine un produs romanesc pe piata din vest. Si asa ar trebui sa fim toti. Asta inseamna ca sunt natonalist inrait sau comunist? Nu, sunt mandru (a nu se face legatura cu faptu' ca am Logan).
Lindau , Germania 2007 , Octombrie , orasel cam cat Sinaia , am numarat 4 Logan , 3 MCV si o berlina plus un neamt care s-a invartit zece minute pe linga un MCV. Pina si patronul pensiunii la care am stat m-a chestionat legat de Logan cind a aflat ca sint din RO  :D

#46
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
SA VINA Sandero SI PICK-UP ODATA. SE VA VINDE MAI BINE ca masinele asiatice de la Toyota.

#47
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
unul din cele mai mare defecte ale golanului este faptul ca se fabrica in ro, sub numele Dacia.

daca era Opel Logan facut in Thailanda, toata lumea il vedea best buy!

Edited by C.F.S., 18 October 2007 - 20:47.


#48
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
corect. iar daca era facut de vag si scria tedeii pe cur, deja era isterie nationala :lol:

#49
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
romaximus, am vazut ca sustii loganul, iar unii sunt cam ironici. Tare sunt curios ce parere ar avea aceleasi persoane daca le-as / le-ai recomanda CA SOTIE o prostituata cu 50 de km reali. Pe principiul ca tine 200 garantat.




 Modelator, on Sep 29 2007, 16:35, said:

N-ai si un clasament al valorii vanzarilor? :D :ciocan:
1000 de masini vandute cu $15.000/buc :ciocan: inseamna :ciocan: mai putin :ciocan: decat 750 de masini :ciocan: vandute cu $25.000 :ciocan:

E o diferenta mare intre cifra de afaceri si profitabilitate... De la caz la caz. Dar tu poti fi fericit ca ai dat o replica inteligenta pe forum.

Pe tine te intereseaza ... ce anume... raportul calitate/pret sau valoarea vanzarilor producatorului???

Edited by C.F.S., 18 October 2007 - 23:08.


#50
silver_fern

silver_fern

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 288
  • Înscris: 30.04.2007
Bai fratilor! Cu ce va incalzeste pe voi faptul ca golanul e pe locul n-spe in Germania? Va deveni peste noapte golanul vostru mai fiabil? Vor scadea peste noapte costurile de intretinere? Te pomenesti ca o sa mearga cu aer golanul doar pt. ca e trecut intr-un clasament in Germania...
Incep sa cred ca va extaziati asa cand vedeti cine stie ce clasament, doar ca sa va sugestionati ca n-ati dat banii degeaba pe frigider...

#51
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
inseamna ca avem export. Si ca avem un produs apreciat in strainatate. Iar export bun inseamna euro care vin in tara

#52
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Zi mai departe: acei euro ii incaseaza Renault, care are niste facilitati in relatiile fiscale cu statul de te doare capu', ca si Daewoo la vremea lor si cum probabil va avea si Ford.

#53
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
facilitatile alea nu cumva erau valabile doar 5 ani dupa ce au cumparat Dacia ? pentru ca tot aud zvonuri din astea insa la momentul in care au preluat dacia 1999 , facilitatile alea erau pe maxim 5 ani. gresesc?

#54
valeriu.b

valeriu.b

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 17.09.2007
Nu gresesti, dar prin modificarile aduse Codului Fiscal durata s-a prelungit pana prin septembrie 2007.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate