Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Daca ar fi dupa voi, ce ati modifica la Dacia Logan?

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#19
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
raspandacii de pe forumuri. (ahem, avem unul aici :) )

#20
OvidiuChirca

OvidiuChirca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 29.09.2006
Pe langa ce s-a enumerat mai sus as mai adaugat filtrul de habitaclu  ;) ... Dupa parerea mea e inadmisibil sa nu aibe asa ceva  :angry: , mai ales ca nu cred ca e scump...

#21
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Char nu are filtrul de habitaclu?

:roflmaofast:

Pe asta nu o stiam. Trebuie sa o tin minte.

#22
elian.baran

elian.baran

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 03.03.2006
Sa nu mai puna sigla in fata :P . Ar arata mai bine fara...

#23
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Pai si cel mai jeg Kalos hatch (cum am eu) are filtru habitaclu... cret este ca el coasta numa' vreo 80 ron si il schimbi la fiecare revizie, dar nexam praf in masina. Aia cu sigla- discutabil, dar ar fi fain alt model de sigla, mai mic, mai estetic. Nu zic, si la aveo sedan al tatei e ditamai plusu' in bot, dar e cat de cat estetic. La hatch s-a facut economie, e mai mic :)).

#24
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
-filtru habitaclu
- scaun reglabil pe inaltime (sau eu stiu ceva cu care poti gasi o pozitie sa nu mai amorteasca laba piciorului la drumuri foarte lungi)
- tabla tratata (mai sunt exemplare cu rugina, asta e singurul lucru care ma deranjeaza cu adevarat la golan)
- geamuri electrice spate puse oriunde altundeva decat unde sunt puse acuma, daca ai centura ce faci?
- geamurile de pe fata sunt k, eu m-am obisnuit nu ma deranjeaza
- nu-mi trebuie plastice mai bune, cele de pe golanul din brazilia sunt de ajuns. conduc masina nu am orgasme cand ating bordul
- tetiere de tip virgula (bune cand nu transporti pasageri, sa le dai jos)
- o chestie prin care sa poti pune ceva in roata de rezerva
- poate.. nu stiu un esp sau mai multe airbaguri, insa asta costa
- mp3 player standard la orice versiune, ce dracu un pioneer ce citeste mp3-uri de pe cd e vre-o 3 milioane in comert. Insa nu sunt singurii,sunt unii ca nu ofera nici macar atat

si poate mai is da nu imi trece acu prin cap

#25
AdiBadi

AdiBadi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 02.10.2006
Gurile de ventilatie din bord.Parca ar fi niste conducte cu capac.Chiar nu are filtru de habitaclu???

Edited by AdiBadi, 15 September 2007 - 20:28.


#26
vladi_ivans

vladi_ivans

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 22.03.2007

View PostTLGTLC, on Sep 15 2007, 02:31, said:

Eu nu cred ca Loganul e o masina chiar atat de rea. Ar putea fi mai atractiva daca ar fi schimbate  anumite motorizari.
De exemplu: as scoate din fabricatie motorul 1,6MPI si as introduce in locul lui motorul de 1,4 16V cu 95 cp.
As scoate o versiune 1,6 16V si 1,5 dci 85 cp cu cutie automata. Alaturi de Prestige as adauga si o versiune Laureate.
Pentru imagine as scoate si un Logan de 2 litri. Oare motorul de 1,9dci ar putea fi montat? Ar fi si asta o optiune.
As mai scoate si o versiune gen Solenza Europa pentru un pret mai bun.
Spuneti-va si voi parea si poate ne ia in seama cineva.
problema nu e cum arata, k arta binisor...dar numele de Dacia strica.... toti cand aud DACIA deja zic.... ei asta e masina romaneasca da-o incolo.... lumea e plina de snobism asha k eu personal ash schimba denumirea firmei.....!>>!>!

#27
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Aș desfința-o. Dugheana aia e mașină? :huh:

#28
freightliner

freightliner

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 791
  • Înscris: 03.12.2006
avand in vedere pretul e destul de buna cu e acum.

#29
vlad2006

vlad2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,804
  • Înscris: 05.02.2006
tinand cont ca in 2-3 ani o sa apara si Ford cu noua Fiesta care se pare ca va fi tot o masina low cost ....eu nu il vad asa bine pe Renault daca nu mai modifica si el ceva la masinuta lui.

-o noua varianta de Logan cu totul alta caroserie cat de cat aerodinamica ....desi cred ca e vis asta pentru ca implica costuri prea mari
-sa mai scada preturile la MCV
-dotarile standard sa fie aduse la un nivel european.....in romania AC ar trebui sa fie obligatoriu in orice varianta
-de ce nu renunta la sigla Dacia ? sa puna renault logan si cu asta basta.....
nu stiu de ce dar tot un golf iV second hand din 2003 pe la 9000 euro imi face mai mult cu ochiul decat loganul. pacat cu taxa asta de prima inmatriculare.

PS: eu as vrea ca renault sau ford mai nou sa faca o masinuta de ORAS gen matiz sa zicem chiar la un pret de logan actual, mie mi se pare foarte util asa ceva.

Edited by vlad2006, 16 September 2007 - 08:44.


#30
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,636
  • Înscris: 22.03.2007
As schimba sigla: sa nu mai scrie Dacia dom'le, sa scrie ... FRAM!

#31
shellshock01

shellshock01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 06.03.2007
Oricum degeaba va plangeti ca deja Loganul concureaza cu Octavia 2 ca sa nu mai zic de octavia tour pe care a surclasat-o sau alte marci precum Peugeot 307... .... ... Dacia vrea sa ajunga imediat sub firme ca BMW , Mercedess si nu e departe.......

#32
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Suspenisa, franele, filtru de benzia, filtrul de aer, teava de esapament, capacele.
Cat despre interior... trebuie refacut in totalitate.

#33
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Pe langa ce s-a spus deja as schimba materialul de pe usi si manerele interiore de la usi care arata si au o ergonomie groaznica. Plastic la fel de ordinar am vazut pe multe masini low-cost si chiar pe unele putin mai spalate gen Swift, asa ca se pare ca e un trend al gamei, nu cred ca se va schimba ceva vre-o data la acest capitol.

#34
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005
Dar filtru de benzina si de aer, de ce ar trebui schimbate ?
Presupun ca ar fi bine puse SPORT, nu ?
Da Loganu ce este, masina de strada sau masina de curse ?
Nu mai bine va puneti voi filtre sport, sau mai bine nu va mai puneti deloc, sa traga aer bine, sa mai adaugati 0,5 Cp.

#35
diesel_power

diesel_power

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 04.09.2006
Eu as face o singura modificare la Logan, l-as numi Renault, sau Nissan. S-ar fi vandut si mai bine in romania fiindca multa lume se scarbeste cand aude de Dacia.

#36
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Sigla Dacia, e urata si albastra

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate