Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Daca ar fi dupa voi, ce ati modifica la Dacia Logan?

- - - - -
  • Please log in to reply
187 replies to this topic

#181
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View PostVorbaretzu, on May 31 2008, 22:19, said:

Ce as schimba:
.....
-vopsita masca de plastic in culoarea caroseriei la toate variantele de echipare.
...
Ca tot a venit vorba de vopsit masca, eu de ex nu as vrea ca toate Loganurile sa le fie vopsite barile in culoarea caroseriei.
Eu unul daca as lua Logan nu as vrea barile vopsite, pt ca nu vreau sa dau ture cu el pe "centru" ci sa-l pun la munca, sa mearga si pe drumuri mai proaste sau chiar neasfaltate, ca doar din cauza asta are garda la sol si scut de otel.

#182
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,967
  • Înscris: 03.12.2005
Eu as vrea sa aiba buzele nevopsite si jos, cum au toate masinile partea aia de plastic brut, de sacrificiu in contact cu bordura. La asta freci direct cu vopseaua daca vreun Videanu a comandat borduri ceva mai inalte.

#183
cristi-enzo

cristi-enzo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 08.07.2008

View Postbogdy68, on Sep 14 2007, 22:47, said:

As modifica pretul...cu 2-3000 E mai mic. :)


100% de acord !!!!       -  un argument cred k poate fi si pretul ultimului Logan, asta face-lift; asemenea modificari la o masina (faruri, stopuri, alta linie a caroseriei, alt interior), ar ridica pretul cu cateva mii bune, dar aici vine raspunsul la o intrebare: de ce dreaq costa atat knd totu e ieftin in ea? Poi uite de ce, pretu e umflat rau da toooot, au mizat pe clientii astia fideli, care mor cu Dacia de gat, fara sa arunce o privire la alte concurente (aveo/clio -poi nic nu se compara, desi un aveo full e 10.500E), deci e clar astia de dacia , aproape k si-au permis sa mai faca o masina in acelasi pret=)))))))))

Nu zic k nu e masina buna, da frate nu e de banii astia, sa nu incep cu alternative   SH, k deja...

#184
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007
As face-o mai joasa, mai scunda cu 5 cm si as umbla la habitaclu. As pune materiale si plastice mai de calitate. Dar nu vor face niciodata asa ceva, pentru ca nu vor sa-si taie singuri craca :)

#185
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
Azi a venit Logan Facelift. E foarte tare masina, materialele interioare sunt mult mai de calitate, iar exteriorul e mult mai misto. La asta nu as schimba decat bancheta din spate :D

#186
Write&Run

Write&Run

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,407
  • Înscris: 06.05.2007

View PostRaduG, on Jul 19 2008, 17:32, said:

Azi a venit Logan Facelift. E foarte tare masina, materialele interioare sunt mult mai de calitate, iar exteriorul e mult mai misto. La asta nu as schimba decat bancheta din spate :D

Cum adica "a venit"? Ti-ai cumparat-o tu? Ai comandat-o si acum ai primit-o? Daca e asa, please pune niste poze aici, ca-s ffffff curios :)

#187
RaduG

RaduG

    Tech support

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,027
  • Înscris: 11.10.2006
Da, i-a venit lui taicamiu. E super tare, nu se compara cu loganul vechi. Pun poze maine ca nu am baterii si la ora asta nu gasesc :D

#188
SmartForce

SmartForce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.04.2008
Asta inteeg eu prin dacie

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate