Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Reclame stupide

- - - - -
  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#37
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Reclama de la Tic Tac, ultima, cea cu roller-coasterul...
Scapa ala cutia cu tic-tacuri, trece trenuletul complet si totusi la final tipa o are in mana ca si cum a prins cutia in aer. Creca i-a venit direct in cap...

#38
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Din ce s-a spus aici cel mai tare ma streseaza aiaq cu iaurtul Tnuva (pana si numele e tampit, plus ca din reclama nu-ti dai seama ce produs se promoveaza) :puke: Mai erau si reclamele cu iaurtul Zuzu, cand fac aia pe nebunii. Exista si nebuni simpatici (am vazut cu ani in urma o reclama americana la ceva alune, in care erau niste nebuni simpatici si la urma zicea: "the best nuts come from California" :roflmao: )

Alta reclama proasta (ma mir ca nu s-a zis) e aia la Vodafone cu tipii aia in "tunelul vantului" (asa scria prima data, dup-aia probabil s-a prins vreun "geniu" din agentie ca suna ca dracu' si au modificat). In afara faptului ca daca te-ar lovi vantul cu 300+ la ora nu te-ai putea tine pe picioare (vezi emisiunea lui Roy Mears pe Discovery), n-are nici un pic de haz, plus ca Alonso e de-a dreptul penibil ca "actor".

#39
raduta.bogdan

raduta.bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.11.2006

View Postfloraur, on Sep 13 2007, 21:57, said:

Daca imi permiteti...

Cea mai mare tampenie de reclama, care ma chinuie ingrozitor de un an de zile, este reclama la Petrom Service difuzata pe Realitatea TV si TMCTV. Ruleaza de un an de zile de cel putin 50 de ori pe zi.
Pur si simplu ma oripileaza cand aud fundalul sonor. Eu nu inteleg cum o companie care se da foarte rotunda nu isi poate face si un alt spot...
E ca picatura chinezeasca.

NU Stiu ce sa mai fac, am incercat sa imi exprim nemultumirea pe site-ul www.tmctv.ro si bineinteles ca nu a apartut pe site. Apar numai acelea cu "sunteti cei mai buni si cei mai tari!" Am mai trimis ocazional mail-uri la diferite emisiuni, dar parca nimeni nu aude.


Oh doamne...in sfarsit am gasit pe cineva care imparte aceeasi suferinta cu mine. Urasc porcaria aia de reclama! Am ajuns sa alerg disperat la telecomanda sa schimb postul doar ca sa nu mai aud melodia aia stupida!

#40
ciprica2

ciprica2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 14.03.2007
Dap, bine remarcat. Baiatu` cu freza ciudata din reclama la Lemarco seamana izbitor cu echivalentul din "Al cincilea element"

#41
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006
Nici mie nu-mi place reclama aia, dar nea Vantu n-aude :ciocan:

Mai sunt si reclamele la vitamine. E una in care alearga unii de la birou la pat :puke:

#42
raduta.bogdan

raduta.bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.11.2006
super reclama la guma de mestecat: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3GkioHxznOw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#43
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006
Duamne ca mare ti-e gradina advertisingului... Tocmai am dat de clipul la Bonpana (paine), aia cu "Breakfast fericit!"...
Bine ca nu mai ruleaza pt ca era in mod sigur in top 3 reclame idioate.
Portarul din poza din ziarul de sport, la care se uita protagonistul in timpul micului dejun, si care pt o secunda isi ia mainile de pe fata, dupa primirea unui gol, probabil (judecand dupa faptul ca e in genunchi) si face "Cucu!" la individul care mananca dupa care isi acopera inapoi fata cu palmele si ramane inghetat acolo in poza...
Deci un asemenea clip nici in gluma nu se face... pt ca daca e gluma, e una fantastic de idioata.
Ca sa nu mai zic de slogan.. "Breakfast fericit!" - Dumnezeule mare!!!
Cat de inconstient tre sa fii, ca brand manager, sa scoti la inaintare o asemenea prostie ragaita sașiu de un creativ de-al tau dupa o scurta si plictisita scobire in nas??... (ca sa nu ma pronunt asupra copy-ului care a avut sclipirea asta fenomenala de prostie...)

aici clipul

Aha - uitam: Campania "Dero - Cei mai frumosi ani", care desi are un concept interesant, a fost mizerabil executata. Niste maimutoi din aia obsedati de cultura macho, ceasuri Cartier, masini sport rosii, femei puternice, self-branding si golf (ca e sportul preferat al miliardarilor) care danseaza penibil pe muzica acelor ani, cu tavi in mana, la costum - sau pur si simplu insirati in randuri simetrice, cu creierele decongelate dintr-un viitor criogenic si eviscerat de materie cenusie si aduse intr-un trecut neasimilat si aspirat confuz/retard, maimutaresc si macarenistic.
De altfel interesant concept - din pacate mizerabila executie. :puke: IDIOTENIE crasa si completa. :ciocan:

Edited by sexterminator, 14 September 2007 - 21:30.


#44
raduta.bogdan

raduta.bogdan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 28.11.2006
Reclama la c.e.c. facuta in 1978: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/TcXCGB_Acrw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Exceptand actorii care par semi-morti, imi place ca fata lu` bunicu nu are costum de protectie.  :lol:

#45
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
Naspa reclama de la BCR, dar sa mergem pana a spune ca banca este de rahat... este cam mult. Eu cred ca ar trebui sa ne mai gandim putin.

#46
St1c

St1c

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 17.12.2006
1. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/8HEAZQNhcwM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

2. [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/MBMDlwJ1FI8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

? =))

#47
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007
Pt. reclamele din ce țări ne stricăm noi gura?

#48
iulyaaaa

iulyaaaa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 11.12.2006
cea mai tampita reclama e cea la jeleurile JUICY FRUIT. :death:

#49
kimi

kimi

    Pândar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,575
  • Înscris: 04.05.2005
mezelit :death:  poate nu-i suport eu pe actorii aia. :thumbdown:

toata seria bonux e GROAZNICA.

nu mai suport nici plimbarea la Germanos. imi pare rau pentru catel. -_-

#50
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,429
  • Înscris: 08.12.2006
Super reclamă la budina Paula de la dr.oEtker.  :thumbdown: :cursing:

#51
RenatZICa

RenatZICa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.03.2007
Cea mai nashpa din acest moment mi se pare (pe langea cea de la BCR care deja ma enerveaza la culme) cele de la OMNIASIG pensii private (cele cu week-end'uri nujt cum de filozofeaza aia despre wee-end :ciocan: )

#52
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,534
  • Înscris: 30.10.2003
Analizam cu cineva reclama de la Adria si am ajuns la concluzia ca sunt facute cu cap! Adica reclama e facuta exact pentru patura sociala potrivita! Pe ei ii intereseaza sa cumpere un suc ieftin si sa fie dulce!

Sa ne gandim ca si spoturile publicitare sunt o chestie de gusturi ca si muzica! Au fost multe reclame profesional realizate. Parerea mea e ca in advertising sunt oamenii sunt profesionisti! Ei fac reclamele in functie de publicul tinta!

#53
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

View PostBursul, on Sep 21 2007, 12:52, said:

Analizam cu cineva reclama de la Adria si am ajuns la concluzia ca sunt facute cu cap! Adica reclama e facuta exact pentru patura sociala potrivita! Pe ei ii intereseaza sa cumpere un suc ieftin si sa fie dulce!

Sa ne gandim ca si spoturile publicitare sunt o chestie de gusturi ca si muzica! Au fost multe reclame profesional realizate. Parerea mea e ca in advertising sunt oamenii sunt profesionisti! Ei fac reclamele in functie de publicul tinta!
Hai ma, serios? Nu zic ca nu sunt profesionisti, dar sunt si altii.. :death:  Ce zici de "zboara, puiule, zboara" si alea de la Orbit care te fac sa versi in fata televizorului? Care e publicul tinta? Toata lumea mesteca orbit si toata lumea mananca pui.

#54
v3lsatis

v3lsatis

    【HD】

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,173
  • Înscris: 19.12.2004

View Postraduta.bogdan, on Sep 14 2007, 21:20, said:

Oh doamne...in sfarsit am gasit pe cineva care imparte aceeasi suferinta cu mine. Urasc porcaria aia de reclama! Am ajuns sa alerg disperat la telecomanda sa schimb postul doar ca sa nu mai aud melodia aia stupida!

si pe mine ma scoate din sarite reclama aia.Parca ma scartaie pe creier. :frust:

alta reclame tampite:

la iacobs parca, sau nu stiu ce cafea, aceea cu postasu care pana la urma o babardeste pe baba aia.
toate reclamele la guma de mestecat winterfresh cu aia care "simt" nu stiu ce cand mesteca.
reclamele cu medicii stomatologi care ne recomanda nu stiu ce paste de dinti care elimina sensibilitatea dintilor. :rant:
reclamele astora care ofera pensii, mama, au inceput sa roiasca pe ecran ca mustele langa ingrasamant.:rant: porci !

si ar mai fi..

Edited by v3lsatis, 21 September 2007 - 12:23.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate