Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Reclame stupide

- - - - -
  • Please log in to reply
355 replies to this topic

#19
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View Postionut_xx, on Sep 13 2007, 21:08, said:

Reclama noua la BCR, "domnul ar dori un acel buchet de flori; dar cum v-ati dat seama?; hehe, cutia de cadouri si verigheta v-au dat de gol" :death:
De departe e cea mai mare antireclama.
E jignitor de slaba.

#20
sabian

sabian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,649
  • Înscris: 06.07.2003

View PostCipsu, on Sep 14 2007, 10:57, said:

De departe e cea mai mare antireclama.
E jignitor de slaba.
La o asa banca de rahat ce reclama sa fie? :lol:
Uitati aici o reclama inteligenta si haioasa:
http://www.ffk-wilkinson.com/.   :coolspeak:

Edited by sabian, 14 September 2007 - 10:06.


#21
ionut_xx

ionut_xx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.10.2006
Sau reclama de la un ziar, nu tin minte care(asa de buna e reclama):"Eu sunt roman si am venit sa deschis o afacere" :death:

#22
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
[quote]Reclama noua la BCR, "domnul ar dori un acel buchet de flori; dar cum v-ati dat seama?; hehe, cutia de cadouri si verigheta v-au dat de gol"[/url]

Q:De unde stiati??? :o
A:De la nevasta-ta ma prostule... Uita-te atent la degete ca mai are o verigheta si cu mine! ;)

#23
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
si aia cu "Ia....Mana de pe eaaaaaaaaaaaa.................MAMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA" :death:

#24
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Postionut_xx, on Sep 14 2007, 11:06, said:

Sau reclama de la un ziar, nu tin minte care(asa de buna e reclama):"Eu sunt roman si am venit sa deschis o afacere" :death:
Ha, aia cu negrul, da, groaznica.
O reclama care mi-a placut apropos de ziare: el si ea isi arunca priviri galese la o terasa, ea se ridica de la masa, se duce la masa lui, si, "sustinandu-si privirile", ea scrie pe ziarul de pe masa lui numarul de telefon, el se trezeste din privirea amoroasa, si , vazand ca srie pe Ziarul F********, il ia dintr-o miscare scurta facandu-l sul, si o pocneste bine de tot pe tipa. Sa se invete minte.

Alta reclama penibila: aia la Persil, Perlan sau nustiuceera, cand doi tipi si o tipa admira rochia unei gagici, si vine aia si zice: E spalat cu P***** (ce dracu era!), si scoate recipientul mare cat o damingeana din geanta!  :lol:

#25
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006
Q:De unde stiati???
A:De la nevasta-ta ma prostule... Uita-te atent la degete ca mai are o verigheta si cu mine!


LOL.

Varianta era și asta:

"- Da..., da de unde știț??..
- Ăhh hă.. Pp hăii..
Ia ghici cine a venit luna trecută la noi să-i dau un credit pt nevoi personale?
Și ia întreabă-mă ce nevoi personale i-am cerut io să-mi satisfacă pt asta ... :naughty:

Ăhh hă.. "

Edited by sexterminator, 14 September 2007 - 10:26.


#26
alex7905

alex7905

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,065
  • Înscris: 08.09.2005
BCR cu buchetul de flori
Juicy Fruit - cu pustiul ala mare scula de bascula "Cuib de randunica!"
Lemarco - zahar, o reclama idioata care-mi aduce aminte de filmul "Al cincilea element"
Ziarul - omul de culoare care zice "Si eu sunt roman!"
Bona - toate
Adria - sucul
RaiffaisenBank - cu greanta si cu casa desenate mai mari
imi scapa (banca) - cea cu zanul, ala la costum cu fusta de balerina

Edited by alex7905, 14 September 2007 - 10:39.


#27
nile

nile

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 999
  • Înscris: 03.10.2006

View Postalex7905, on Sep 14 2007, 11:38, said:

imi scapa (banca) - cea cu zanul, ala la costum cu fusta de balerina
Transilvania

#28
ccrst

ccrst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 11.07.2007
Cele mai aiurea reclame cred ca sunt la produsele de curatare. La unele zice de nush ce microbi ce se vad la UV. NO SHIT! Am o lampa de UV prin casa si nu vezi nica (maxim praf).

Sau la detergenti "Lasa ca le aratam noi talie de viespe" sau "Pacat ca nu o [n.r. grasimea] scoate si de pe solduri...".  :death: . Sau cand vezi o reclama de detergent, automat punga este intacta. Da cea mai tampitica era aia cu nush ce decernare de premii la detergenti. WTF???

Sau cand scoate ditamai cisterna de balsam sau inalbitor sau whatever din geanta. DE CE PACATELE MELE O CARA DUPA DANSA??? II TREBUIE IN TRAMVAI SAU UNDE S-O FI DUCAND??? Nu poate sa o lase acasa???

Sau la guma: mesteca guma ca sa iti reduci pH din gura (Nu te poti spala pe dinti daca esti acasa? Ca mai vezi specimene si prin casa la ei) sau mai era una cu un muschelos care mesteca nush ce guma cu calciu ca sa aiba dintii puternici. Sau cand mancau tot felu de rahaturi si dupa aia guma ca asa nu are nimic. Deci putem bea ulei de motor si apoi vaselina urmata de doua pastile de guma ca nu avem nimica? Si inca ceva ce e putin stiut (probabil, nu ma flamati daca stiti): consumul excesiv de guma de mestecat (cam cum mananca aia din reclame )are efect purgativ. Deci reclamele la guma sunt reclame ascunse la hartie igienica??? :death:

#29
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

View Postccrst, on Sep 14 2007, 12:07, said:

Deci reclamele la guma sunt reclame ascunse la hartie igienica??? :death:
tare asta  :roflmao:

Cum de nu a zis nimeni nimic de "zboara, puiule, zboara"? Asta e de departe cea mai stupida ever. Legat de reclama asta, uite ceva tare .

Si legat de aia cu BCR, aici .

Mai e o reclama, nu mai stiu la ce, guma sau ceva de genul, cand se "saruta" cainele cu un tip pentru ca are respiratia proaspata si e ataaaat de irezistibil. Puah!!!

Si aia la orbit cand mananca o tipa frunze din piata si saraca e atat de proasta ca nu poate sa le ia cu mana, nuuu, ea se apleaca frumusel si le ia cu gura, ca deh, asa a vazut ea ca face vaca de la tara.  :death:

Alta reclama idioata, aia la aftershave nivea cred. "Pielea iritata de dupa barbieriet te impinge la gesturi disperate?" Si baga omu' capul in acvariul cu pesti. Right.  :confuzzled:

A, da, era sa uit, reclama la actimel "Pentru ca obisnuiam sa racesc foarte des, m'am hotarat sa'mi fortific organismul mancand usturoi". Si sa'l vezi cu cata pofta musca dintr'un catel de usturoi. Hai sa mori tu!

Edited by infinity_girl, 14 September 2007 - 12:42.


#30
sexterminator

sexterminator

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.12.2006
:lol: tare faza cu zboara mielule..
Naumovici e chiar genial de-a binelea. Leo Burnett Romania a facut achizitia deceniului ca si l-a tras pe Naumovici in curtea proprie. He really kicks ass!

#31
Av3ng3r

Av3ng3r

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 130
  • Înscris: 09.08.2007
Nu m-am mai uitat de ceva luni la tv,dar imi amintesc de reclama de la bonux parca de primavara.Un cantec oribil,dadeam fara sonor cand se dadea.

#32
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Maa, da' voi chiar va uitati la reclame, chiar daca nu va plac! Pai asta e si scopul. Si cu cat e mai enervanta, cu atat se retine mai usor. Ha!

#33
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View PostLaberta, on Sep 14 2007, 14:35, said:

Maa, da' voi chiar va uitati la reclame, chiar daca nu va plac! Pai asta e si scopul. Si cu cat e mai enervanta, cu atat se retine mai usor. Ha!

ce descoperire socanta... <_<

#34
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006

View Postkappa_man84, on Sep 14 2007, 14:36, said:

ce descoperire socanta... <_<


Ca te uiti la reclame? La varsta ta poti sa faci altceva, mai distractiv. ;)

#35
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007

View PostLaberta, on Sep 14 2007, 14:40, said:

Ca te uiti la reclame? La varsta ta poti sa faci altceva, mai distractiv. ;)

ca reclamele,chiar daca nu iti plac si te enerveaza,sunt concepute pentru a ti le aminti  :photo:

#36
mardarg3

mardarg3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 25.10.2006
De obicei sint enervante reclamele pt. detergent, creme antiriduri, banci. Sint si reclame pe care le-am inregistrat pe calc. ca mi-au placut f. mult. Cum ar fi alea cu Dorel sau cele cu "maimutoii" de la Orange, sau reclama de la Pepsi cu "to the airport!". De obicei nu ma enerveaza o reclama atit de mult incit sa schimb postul, in schimb ma enerveaza stirile sportive (sau stirile din fotbal) de pe toate canalele romanesti incit imi vine sa dau cu TV-ul de pamint.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate