Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

caut partener site

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#37
Crysper

Crysper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 09.09.2006
mafiotul, asa nu o sa scoti bani, mai ales daca faci prostii gen extraterestii.as, fa si tu un site folositor chiar daca ti-e lene.

Si scoate linkul din semnatura... ca primesti ban.

#38
OnShop

OnShop

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,289
  • Înscris: 07.03.2007
scoate linkul din semnatura ca nu ai voie cu el !

#39
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005

 mafiott92, on Sep 11 2007, 23:36, said:

ok. am lasat-o mai moale cu cel de telefoane ca mi-am dat seama k e prea multa munca pentru nimic si nici nu aveam decat 200mb spatiu. o sa incercam sa facem alte siteuri.
cred ca glumesti cand spui ca ... ai "doar" 200 mb pentru site.Vezi ca siturile nu sunt jocuri  . ... :lol:

#40
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007
Scuza-ma dar site-ul ala cu extraterestrii mi se pare o prostie .
Cat crezi ca o sa stea cineva pe acea pagina?
Daca o sa inveti macar html si css sigur no o sa-ti para rau .

Si poti folosi alte forme de reclama decat link-ul din semnatura!

#41
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

 Crysper, on Sep 13 2007, 21:23, said:

mafiotul, asa nu o sa scoti bani, mai ales daca faci prostii gen extraterestii.as, fa si tu un site folositor chiar daca ti-e lene.

Si scoate linkul din semnatura... ca primesti ban.
chestia cu extraterestrii este o chestie facuta la plictiseala. este doar un simplu joc, nu este nimic oficial. ce e in capul vostru! am zis eu ca scoti vreun ban cu astfel de siteuri? ce ati patit?

#42
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

 Purice`, on Sep 13 2007, 22:30, said:

cred ca glumesti cand spui ca ... ai "doar" 200 mb pentru site.Vezi ca siturile nu sunt jocuri  . ... :lol:
pentru sute de teme, jocuri, imagini, aplicatii, sunete, etc nu este putin 200mb, este foarte putin. citeste si tu inainte de a posta!  ^_^

#43
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

 maxx_oo7, on Sep 14 2007, 20:50, said:

Scuza-ma dar site-ul ala cu extraterestrii mi se pare o prostie .
Cat crezi ca o sa stea cineva pe acea pagina?
Daca o sa inveti macar html si css sigur no o sa-ti para rau .

Si poti folosi alte forme de reclama decat link-ul din semnatura!
acea pagina este de testare. am vrut sa vad cam cata lume intra pe o pagina daca fac reclama pe messenger. am facut vreo 150 de vizite in vreo 20 de minute si dupa aceea a mers foarte prost pentru ca nu am mai facut deloc reclama! eu am dat un singur mass si m-am facut cu cateva sute de vizite. deci ajuta destul de mult messul dar trebuie continut bun pe site! nu prea am idee ce site sa fac. siteuri de stiri sunt multe si sunt greu de administrat ca mananca mult timp. despre telefoane lafel si oricum sunt prea multe. de anunturi nu e interesat nimeni k exista okazii, alte idei nu prea mai am. ma puteti ajuta?

#44
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
150 de vizite numesti tu "sute de vizite" ? iar ideea de a-ti promova siteul pe messenger e destul de "lame". daca vrei mai tarziu sa si scoti niste banuti din munca ta, investeste acuma cate putin; gandeste-te la ceva ce nimeni nu s-a gandit pana acuma, fa ceva iesit din comun ... ne place sa vedem cate ceva nou ... daca tot ai mentionat de un site cu stiri, fa-l mai aparte ... stirea sa fie anuntata de un moderator (inregistrat si integrat in site ca sa se poata asculta oricand), iar in timp ce asculti stirea, sa faci si un rebus (exemplu) ...

orice idee se poate pune in aplicare cu putin efort (psihic, fizic si/sau financiar).


Succes !

#45
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
mafiotul site-urile nu se promoveaza pe mess,ci pe google cu niste SEO

daca totusi vrei sa-l promovezi pe mess am eu o lista cu parole sparte si intri la toti pe id si dai mass :D :vampire:

#46
hyp3rion

hyp3rion

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 18.03.2006
Mai baietas, in speta maffiot 92, du-te ma, si mai lasa-ne cu prostiile tale. UIte daca promiti ca nu ne mai sacai cu idioteniile tale iti dau eu un tip.
Fa-ti un site simplu HTML, cu profesorii din scoala ta. Care e bun, care e mai prost, mai iubit , discutii despre ei, etc ... Pune vreo 5 anunturi in scoala cu site-ul tau si vei avea garantat cate 200 de vizite zilnic. Hai pa ...

#47
Ciprian81

Ciprian81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 13.07.2006
mafiot... imi permiti un sfat? stii de ce? am vazut ce afirmai la inceput. ... Ca ai idei pentru site-uri... Si acum ai afirmat ca "nu prea am idee ce site sa fac".

Eu zic sa iti termini studiile. Sau daca nu vrei sa le termini atunci hai cu o idee ORIGINALA de site. Dar pana atunci nu are rost sa iti irosesti copilaria, gandindu-te la cum sa faci bani. Invata, du-te la facultate si apoi o sa-ti vina (mintea la cap) o idee. Ai multe de invatat. Nu doar html sau php, ci si promovare, marketing.

Iar ca fapt divers, ce vrei sa faci pe viitor nu trebuie sa tina neaparat de www. Poti fi arhitect, doctor, pilot etc. Sau ce faci acum poate sa fie un hobby, o pasiune. Dar iarta-ma daca iti spun ca la ora actuala nu esti pregatit sa duci un site care sa scoata profit. E greu, e de munca. Daca ai impresia ca te poti imparti intre scoala si site, e greu. :) Gandul o sa-ti fie tot la site, timpul o sa-ti fie limitat etc.

Investeste in tine.

Edited by Ciprian81, 15 September 2007 - 14:32.


#48
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
pei am eu o solutie:lasi balta scoala si te ocupi de site

dar raman doar 2 optiuni:esti un repetent fara diploma dar miliardar(AKA becali)
sau esti unrepeten fara diploma si fara bani ....(AKA gunoier :)))

Edited by stefy, 15 September 2007 - 14:34.


#49
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

 stefy, on Sep 15 2007, 15:34, said:

pei am eu o solutie:lasi balta scoala si te ocupi de site

dar raman doar 2 optiuni:esti un repetent fara diploma dar miliardar(AKA becali)
sau esti unrepeten fara diploma si fara bani ....(AKA gunoier :)))
:coolspeak: mah pai idee am avut. am vazut ca nu prea sunt siteuri romanesti cu continut pentru telefoanele mobile si m-am gandit sa fac un site de unde sa descarci orice pentru orice telefon. dar am vazut ca este foarte greu pt ca la fiecare tema trebuie poza, fiecare fisier trebuie sa selectezi pe ce telefoane e compatibil si in ce categorie il pui si tot asa. intelegeti? e prea greu si nu am atata timp incat sa fac asta. cat despre stiri nu ati inteles. un site unde sa citeasca lumea noutati despre muzica, nu sa vizioneze. ;) cat despre rebus imi place ideea. exista vreo aplicatie pentru site sa poti completa rebusuri? se joaca userul putin acolo si dupa aia da click pe reclamele de la adsense :P :coolspeak: Cam atata am avut sa va spun acum. sa vedem ce o sa mai scrieti si va mai raspund. ;)) a, eram sa uit. Daca ar fi sa fac un forum de unde aduc useri? ca ma gandesc ca trebuie sa vina mai multi odata nu pe rand ca face unul un topic si mai scrie cineva peste o luna. cum fac asta? macar sa aduc vreo 1000 de useri la inceput ca sa aiba cine sa scrie. si moderatori unde gasesc? sau daca fac site de stiri despre muzica cine va pune mereu noutati? gasesc moderi?

#50
Ciprian81

Ciprian81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 13.07.2006
Reciteste. incepe scoala. tine-te de scoala si o sa-ti vina o idee.

#51
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
advearul ca daca gasesti o idee geniala ai facut deja 50% din munca :D






P.S:"sa trimiti mass pe mess la id-uri "nu este chiar o idee atat de buna

Edited by stefy, 15 September 2007 - 18:56.


#52
maxx_oo7

maxx_oo7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 14.06.2007

 mafiott92, on Sep 15 2007, 18:09, said:

:coolspeak: mah pai idee am avut. am vazut ca nu prea sunt siteuri romanesti cu continut pentru telefoanele mobile si m-am gandit sa fac un site de unde sa descarci orice pentru orice telefon. dar am vazut ca este foarte greu pt ca la fiecare tema trebuie poza, fiecare fisier trebuie sa selectezi pe ce telefoane e compatibil si in ce categorie il pui si tot asa. intelegeti? e prea greu si nu am atata timp incat sa fac asta. cat despre stiri nu ati inteles. un site unde sa citeasca lumea noutati despre muzica, nu sa vizioneze. ;) cat despre rebus imi place ideea. exista vreo aplicatie pentru site sa poti completa rebusuri? se joaca userul putin acolo si dupa aia da click pe reclamele de la adsense :P  :coolspeak: Cam atata am avut sa va spun acum. sa vedem ce o sa mai scrieti si va mai raspund. ;) ) a, eram sa uit. Daca ar fi sa fac un forum de unde aduc useri? ca ma gandesc ca trebuie sa vina mai multi odata nu pe rand ca face unul un topic si mai scrie cineva peste o luna. cum fac asta? macar sa aduc vreo 1000 de useri la inceput ca sa aiba cine sa scrie. si moderatori unde gasesc? sau daca fac site de stiri despre muzica cine va pune mereu noutati? gasesc moderi?
Referitor la site-ul cu telefoane ai putea sa faci in fiecare zi cate putin dar vad ca te cam grabesti sa faci un site "mare" si "tare" dintr-o data.
1000 de useri dintr-o data nu cred ca poti sa aduci dar e si asta o idee de care sunt curios si eu cum ai putea aduce 1000 de useri dintr-o data , poate daca ii pui pe prietenii si rudele tale sa se inregistreze sau sa creezi tu niste useri fictivi dar nu cred ca te ajuta nici una din acestea .
Decat sa ai numai useri inscrisi care nu intra niciodata sau foarte rar mai bine inregistrezi cate 2-3/zi.

#53
familia_mare

familia_mare

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2007

 Ciprian81, on Sep 5 2007, 22:39, said:

Sa fim seriosi. Un programator sau designer are atatea cunostinte "minime" de SEO, pentru a se ocupa putin si de chestiunea asta. Poate ne lamureste cel in cauza.

Concret. Cu ce noutati vi? Sau doar iei profitul?


eu vreau sa te ajut...daca vrei sa te ajut contact me:[email protected]

#54
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005

 mafiott92, on Sep 15 2007, 23:30, said:

pentru sute de teme, jocuri, imagini, aplicatii, sunete, etc nu este putin 200mb, este foarte putin. citeste si tu inainte de a posta!  ^_^
Cand oi vedea o imagine, doar o imagine pentru fiecare telefon nou , pe pagini diferite si cu un size si font dragutel , atunci te voi crede . Ai potential.  Nu de alta dar am trecut si eu pe langa asa ceva ,ca si tine , si cand te trezesti ca esti un muc care doar vorbeste , vei cadea " intro depresie" informaticeasca ca habar nu ai nimic si vrei sa ridici  o chestie care nu poate fi ridica asa usor.

Nu am nimic cu tine , dar asculta si tu pe aici , citeste... cum a spus si ciprian.

Succes deplin .

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate