Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea
 Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 

caut partener site

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Mda, vad ca toti aveti tendinta de a critica si rade de cei care va cer parerile intr-un mod cat mai sincer ... in loc sa ajutati cu ceva idei ii distrugeti moralul ... daca vrea cineva sa faca dintr-un chibrit, un copac, si va cere ajutorul, sariti cu idei, cu chestii care ar putea fi de folos ... nimeni nu va renunta la visul sau daca cineva ii spune asta ... cand doctorul iti spune sa nu mananci carne ca te ingrasa, tu ce faci? mananci ca spartu si apoi cand ajungi la 130 kg iti spui "imi bag ceva in ea de carne, nu trebuia sa mananc".

Scuze pentru offtopic ...

@mafiott92: da-i drumul si urmeaza-ti visul ... ia si tu cateva din ideile ce ti s-au dat si mergi mai departe ... iar daca nu vei reusi, macar vei fi cu gandul impacat ca macar ai incercat ... daca nu faci asta acuma vei regreta mai tarziu si ne vei injura pe toti ca te-am oprit ... daca chiar crezi in asta, JUST DO IT!

EDIT: Daca el vrea sa reuseasca sa aduca din prima zi 1000 de useri pe site, bravo lui ... si daca reuseste, cinste lui ... dar nu stiu cine va rade de cine atunci cand o va reusi ...
Daca nu vei avea succes in asta, treci la urmatoarea idee pana iti reuseste ...

Edited by Gaby_tm, 17 September 2007 - 07:06.


#56
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Din cate am citit putini au ras de el. Cei mai multi au incercat sa-l ajute, printre care si eu ,cu un sfat. Sfaturile pot continua insa pana nu incepe el sa face ceva si vorbeste de parca acel ceva ar exista... este fara rost din punctul meu de vedere.

#57
dotniet

dotniet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 15.08.2005

 Purice`, on Sep 17 2007, 11:37, said:

Din cate am citit putini au ras de el. Cei mai multi au incercat sa-l ajute, printre care si eu ,cu un sfat. Sfaturile pot continua insa pana nu incepe el sa face ceva si vorbeste de parca acel ceva ar exista... este fara rost din punctul meu de vedere.
Nu poti sa faci nimic fara o idee originala.
Iar el nu are acolo decat un site cu 20 de melodii piratate.
Nu e de mirare ca are mai putin de 20 de vizitatori pe zi.

#58
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005
O intrebare pentru cei implicati in domeniul Web, cum se plateste publicitatea pe site-uri? Iei bani la fiecare vizitator indiferent de numarul lor sau trebuie sa ai un numar minim de vizitatori zilnic/lunar?
10 centi per vizitator sau am auzit eu gresit?

#59
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

 mdc, on Sep 18 2007, 16:55, said:

O intrebare pentru cei implicati in domeniul Web, cum se plateste publicitatea pe site-uri? Iei bani la fiecare vizitator indiferent de numarul lor sau trebuie sa ai un numar minim de vizitatori zilnic/lunar?
10 centi per vizitator sau am auzit eu gresit?
per click sau pe o anumita perioada

#60
dotniet

dotniet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 15.08.2005

 avramseby, on Sep 18 2007, 15:58, said:

per click sau pe o anumita perioada

pe click, Google iti da cam intre 1 si 20 de centi. de obicei abia scoti 10 centi pe click.

te mai plateste si la fiecare 1000 reclame afisate (userul nu trebuie neaparat sa dea click pe vreo reclama)

daca ai cateva mii bune de vizitatori pe zi, se merita sa iti bati capul. altfel nu.

Edited by dotniet, 18 September 2007 - 16:19.


#61
mdc

mdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 05.08.2005

 dotniet, on Sep 18 2007, 10:18, said:

pe click, Google iti da cam intre 1 si 20 de centi. de obicei abia scoti 10 centi pe click.

te mai plateste si la fiecare 1000 reclame afisate (userul nu trebuie neaparat sa dea click pe vreo reclama)

daca ai cateva mii bune de vizitatori pe zi, se merita sa iti bati capul. altfel nu.

Mie faza cu "pay per click" mi se pare o prostie. Eu intru zilnic pe site-uri gen evenimentul zilei sau gazeta sporturilor, dar niciodata nu dau click pe reclame (le injur de multe ori ca se intind pe toata pagina si ca fac zgomote enervante, insa nu dau click pe ele ca nu ma intereseaza).

Dar daca ai 100 de vizitatori zilnici, care procedeaza ca mine si nu dau click pe reclama, nu castigi nimic? Nu ma gandesc acum la mii de euro, dar acolo 50 de euro pe luna?

#62
dotniet

dotniet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 15.08.2005

 mdc, on Sep 18 2007, 16:48, said:

Mie faza cu "pay per click" mi se pare o prostie. Eu intru zilnic pe site-uri gen evenimentul zilei sau gazeta sporturilor, dar niciodata nu dau click pe reclame (le injur de multe ori ca se intind pe toata pagina si ca fac zgomote enervante, insa nu dau click pe ele ca nu ma intereseaza).

Dar daca ai 100 de vizitatori zilnici, care procedeaza ca mine si nu dau click pe reclama, nu castigi nimic? Nu ma gandesc acum la mii de euro, dar acolo 50 de euro pe luna?

ba da
castigi si daca nu da nimeni click
insa iti trebuie muuuuuulti vizitatori ca sa scoti acei 50EU pe zic.
iti trebuie cam 50.000 vizitatori/luna ca sa scoti 50EU numai din afisari.

insa nu toata lumea e ca tine.
sunt multi care dau si click
trebuie doar sa pui o reclama care e in ton cu site-ul

mai exact, daca vinzi masini straine pe site, nimeni nu o sa dea click daca faci reclama la salam frantuzesc.

eu scot mult mai mult din clickuri decat din afisari.

#63
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

 Purice`, on Sep 16 2007, 22:09, said:

Cand oi vedea o imagine, doar o imagine pentru fiecare telefon nou , pe pagini diferite si cu un size si font dragutel , atunci te voi crede . Ai potential.  Nu de alta dar am trecut si eu pe langa asa ceva ,ca si tine , si cand te trezesti ca esti un muc care doar vorbeste , vei cadea " intro depresie" informaticeasca ca habar nu ai nimic si vrei sa ridici  o chestie care nu poate fi ridica asa usor.

Nu am nimic cu tine , dar asculta si tu pe aici , citeste... cum a spus si ciprian.

Succes deplin .
:)) se vede k nu stii sa citesti tot topicul si vorbesti k un papagal prost ce esti. de ce citezi ce am scris eu daca nu citesti tot ce scrie? am zis k am pus vreo 100 de teme. cum adica nu en ici o imagini, nimic? ai vazut u? :| LOL

 dotniet, on Sep 18 2007, 11:41, said:

Nu poti sa faci nimic fara o idee originala.
Iar el nu are acolo decat un site cu 20 de melodii piratate.
Nu e de mirare ca are mai putin de 20 de vizitatori pe zi.
acel site este facut de un amic, eu m-am ocupat doar sa pun muzica de pe alt link. deci nu am muzica piratata cum sustii tu (nush unde ai gasit asa ceva pt k nici macar nu e uploadata de mine muzica) este pusa pe alt site. deci nu ai inteles nimic! si nu ma ocup eu de nimic altceva. atata! l-am ajutat sa puna alea! si sunt sute de m,elodii! ;) nu 30

Edited by mafiott92, 18 September 2007 - 20:08.


#64
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007

 Gaby_tm, on Sep 17 2007, 08:03, said:

Mda, vad ca toti aveti tendinta de a critica si rade de cei care va cer parerile intr-un mod cat mai sincer ... in loc sa ajutati cu ceva idei ii distrugeti moralul ... daca vrea cineva sa faca dintr-un chibrit, un copac, si va cere ajutorul, sariti cu idei, cu chestii care ar putea fi de folos ... nimeni nu va renunta la visul sau daca cineva ii spune asta ... cand doctorul iti spune sa nu mananci carne ca te ingrasa, tu ce faci? mananci ca spartu si apoi cand ajungi la 130 kg iti spui "imi bag ceva in ea de carne, nu trebuia sa mananc".

Scuze pentru offtopic ...

@mafiott92: da-i drumul si urmeaza-ti visul ... ia si tu cateva din ideile ce ti s-au dat si mergi mai departe ... iar daca nu vei reusi, macar vei fi cu gandul impacat ca macar ai incercat ... daca nu faci asta acuma vei regreta mai tarziu si ne vei injura pe toti ca te-am oprit ... daca chiar crezi in asta, JUST DO IT!

EDIT: Daca el vrea sa reuseasca sa aduca din prima zi 1000 de useri pe site, bravo lui ... si daca reuseste, cinste lui ... dar nu stiu cine va rade de cine atunci cand o va reusi ...
Daca nu vei avea succes in asta, treci la urmatoarea idee pana iti reuseste ...
mersi frate. ai fost cel mai tare. mersy pt tot. o sa vb pe mess! ;)

#65
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
intrebari? nelamuriri?

Edited by mafiott92, 18 September 2007 - 20:09.


#66
avramseby

avramseby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 07.09.2006

 mafiott92, on Sep 18 2007, 21:05, said:

intrebari? nelamuriri?
da. nu stiu daca e voie cu jigniri pe aici  :console:

#67
dotniet

dotniet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 15.08.2005

 mafiott92, on Sep 18 2007, 20:01, said:

acel site este facut de un amic, eu m-am ocupat doar sa pun muzica de pe alt link.

deci nu doar ca e piratata ci mai e furata si de pe alte site-uri.
nu sti ca nu e voie sa furi continut de pe alte site-uri?...in afara de problema cu originalitatea...

#68
dotniet

dotniet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 15.08.2005

 dotniet, on Sep 18 2007, 20:23, said:

deci nu am muzica piratata cum sustii

piratata inseamna ca nu ai platit bani pe ea (pe muzica).
chiar daca ai avea CD-urile originala (platite) acasa tot nu ai avea voie sa o distribui publicului larg (fara sa fi un reseller/distribuitor autorizat).
deci ce faci tu acolo se numeste 'piraterie'. :nonobad:
iar faptul ca doar o iei de pe alt site fara sa citezi sursa se numeste 'plagiat'. :nonobad:

deci, ce e ORIGINAL pe site-ul tau.
care site zici ca pana la urma al tau:

Quote

acel site este facut de un amic
:nonobad:

pana la urma, care e ideea acestui thread?
ce vrei sa realizezi?

Edited by dotniet, 19 September 2007 - 11:08.


#69
mafiott92

mafiott92

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 26.08.2007
daca vrei sa stii care este ideea citeste tot topicul si da-ti seama ce am cautat eu si unde s-a ajuns! declar acest topic inchis deoarece s-a facut numai offtopic pe aici si vorbiti numai prosti. in legatura cu siteul nu am piratat eu nimic, nu ma mai stersa atata cu piratii tai! eu doar am facut ce m-a rugat el asa ca las-o balta, nu mai abera! TOPIC INCHIS! PLEASE! ;)

#70
dotniet

dotniet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 852
  • Înscris: 15.08.2005

 mafiott92, on Sep 19 2007, 12:35, said:

eu doar am facut ce m-a rugat el  ;)

Cea mai frumoasa scuza auzita in viata mea a fost la un copil de 8 ani care a furat un pumn de gume de mestecat.
De ce? Asa l-au rugat colegii lui. :lol:

Ce ai facut tu acolo, tot piraterie se numeste, indiferent cine te-a rugat sa o faci.

#71
XtraVagAnT

XtraVagAnT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 620
  • Înscris: 26.06.2005
Nu iti trebuie multa imaginatie sau inteligenta sa tragi cateva sute de giga de muzica/filme de pe odc si sa faci un site unde sa pui asa ceva la download.
Nici munca multa sa-l pui pe picioare nu este, in cateva ore ai cel mai mare site de muzica. :D
Faptul ca este ILEGAL, folosesti munca altora fara sa le platesti nimic, practici pirateria, incalci drepturile de autor a mii de cantareti sunt niste lucruri serioase pentru care se face si puscarie.
Si nu cred ca ti-ar place sa-ti incepi viata fiind fetita unora pentru care computerul e nava spatiala si nu stiu decat de cutit si bata.
Bafta in "afaceri" ! :lol:

#72
alecusss

alecusss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 02.09.2007
O inebunit lupu.  :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate