Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
HEV D Segment - intrebari/pareri ...

Parteneriate/Colaborari/Asocieri ...

Hyperos consum excesiv baterie?

Contractul pentru Salubrizare est...
 Elicopterul care-l transporta pe ...

Sfaturi achizitionare apartament ...

Permis de conducere nou

Packet Loss la Digi
 Masurare parametri CATV prin Conn...

Youtube a inceput sa aiba lag!?

Internet Archive - adauga item la...

Electrica Furnizare + Poșta ...
 Probleme cu scurgerea de ulei pe ...

Blocuri cu apartamente de 5+ camere

Casa noua finisata, teava incalzi...

Ce marca si model de DVD-RW sa cu...
 

Upload speed Torrent client

- - - - -
  • Please log in to reply
49 replies to this topic

#19
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006

View Postpudramadre, on Jan 18 2008, 15:09, said:

Eu sunt pe clicknet si am in contract 3mb/s si downloadez de pe torrente cu max 300 kb/s. Rar depaseste 300kb si abia daca atinge 350...... Eu sunt curios sa vad daca merge sa downloadez cu o viteza mai mare. Un baiat mi-a zis ca ar trebui sa am viteza de download mai mare. Am avut torrente care aveau seeds foarte mult, si leechers extrem de mic... Cand era seeds foarte mare online eu downloadam max cu 300kb/s. Asta ma calca pe nervi la ora actuala ca nush ce sa fac si cum sa fac sa-mi creasca viteza de download la torrente.... Spunetimi si mie daca stiti careva. VA ROG!!!

Imparte 3mb/s la 8 ca sa obtii viteza reala ;)
Nu prea ai cum sa ti-o maresti, doar daca schimbi providerul sau iei abonament cu viteza superioara

#20
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006

View Postpudramadre, on Jan 18 2008, 15:09, said:

Eu sunt pe clicknet si am in contract 3mb/s si downloadez de pe torrente cu max 300 kb/s. Rar depaseste 300kb si abia daca atinge 350...... Eu sunt curios sa vad daca merge sa downloadez cu o viteza mai mare. Un baiat mi-a zis ca ar trebui sa am viteza de download mai mare. Am avut torrente care aveau seeds foarte mult, si leechers extrem de mic... Cand era seeds foarte mare online eu downloadam max cu 300kb/s. Asta ma calca pe nervi la ora actuala ca nush ce sa fac si cum sa fac sa-mi creasca viteza de download la torrente.... Spunetimi si mie daca stiti careva. VA ROG!!!
Aia e viteza pentru traficul extern. Viteza asemanatoare iti vor oferi si alti providerei, numai ca ei ar putea sa-ti ofere si metropolitan, ceea ce cliknet nu poate.
Si daca ai metropolitan, sigur vei beneficia si de un peering sau mai multe in functie de provider. Asta inseamna sa poti downloada de pe torrente cu pana la 12.5 MB/s adica 100mbps de la utilizatori care au acelasi provider cu tine, sau de la utilizatori al caror provider dispune de peering cu providerul tau.

#21
pudramadre

pudramadre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.06.2007

View PostManny AC, on Jan 19 2008, 05:59, said:

Aia e viteza pentru traficul extern. Viteza asemanatoare iti vor oferi si alti providerei, numai ca ei ar putea sa-ti ofere si metropolitan, ceea ce cliknet nu poate.
Si daca ai metropolitan, sigur vei beneficia si de un peering sau mai multe in functie de provider. Asta inseamna sa poti downloada de pe torrente cu pana la 12.5 MB/s adica 100mbps de la utilizatori care au acelasi provider cu tine, sau de la utilizatori al caror provider dispune de peering cu providerul tau.

wow..... Si ce firma ar putea sa-mi ofere o viteza asa mai mare??? Si cam la ce preturi ar fi abonametele. Eu downloadez cu viteza destul de mica... Avand in vedere ca in ultimu timp folosesc Torrentu zilnic. Oricum sunt interesat de o viteza de download mai mare. Daca stiti vreo firma sau ceva care sa-mi poata oferi viteza de download mai mare.... ar fi excelent.

#22
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Ce cauti tu se numeste BSA Romania. Suni la ei si spui ca-ti trebuie net pentru torrente. Nu uita sa dai adresa exacta si cred ca nu dureaza o zi pana vin sa-ti instaleze echipamentul.

#23
pudramadre

pudramadre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.06.2007

View Postwebsitefinder, on Jan 19 2008, 11:49, said:

Ce cauti tu se numeste BSA Romania. Suni la ei si spui ca-ti trebuie net pentru torrente. Nu uita sa dai adresa exacta si cred ca nu dureaza o zi pana vin sa-ti instaleze echipamentul.
Un nr de tel??? si cat ma costa abonamentu la astia???

#24
Manny AC

Manny AC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 01.05.2006

View Postpudramadre, on Jan 19 2008, 09:13, said:

wow..... Si ce firma ar putea sa-mi ofere o viteza asa mai mare??? Si cam la ce preturi ar fi abonametele. Eu downloadez cu viteza destul de mica... Avand in vedere ca in ultimu timp folosesc Torrentu zilnic. Oricum sunt interesat de o viteza de download mai mare. Daca stiti vreo firma sau ceva care sa-mi poata oferi viteza de download mai mare.... ar fi excelent.
Depinde unde stai, ca la locatia pusa la profil ai avea ales intre cateva milioane de provideri.

#25
pudramadre

pudramadre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.06.2007
Eu sunt din Braila. Dar v-am zis, daca imi ziceti o firma sau ceva unde sa ma bag sa am viteza, spunetimi si pretul sa stiu daca se merita sau nu...

#26
Champy0n

Champy0n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,511
  • Înscris: 03.06.2006
Cauta nene orice firma care sa aiba in oferta "viteza metropolitana". Nu stiu daca in alte orase e posibil, insa daca are peering cu marile retele din Buc. atunci te-ai scos.

Edited by Champy0n, 19 January 2008 - 13:15.


#27
pudramadre

pudramadre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.06.2007
ok... Eu nu-s chiar atat de informat in ce priveste toata chestia asta cu firmele de internet pt ca nu m-a interesat pana la varsta asta... Am sa ma interesez sa vad care are o viteza acceptabila si am sa vad care este mai buna si care ofera viteza mai mare de download... Sper sa gasesc o firma buna, ca Braila sta foarte prost in domeniul asta :cursing:

#28
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postwebsitefinder, on Jan 19 2008, 10:49, said:

Ce cauti tu se numeste BSA Romania. Suni la ei si spui ca-ti trebuie net pentru torrente. Nu uita sa dai adresa exacta si cred ca nu dureaza o zi pana vin sa-ti instaleze echipamentul.


View Postpudramadre, on Jan 19 2008, 12:20, said:

Un nr de tel??? si cat ma costa abonamentu la astia???

:lol:

Scuza-ma, but it's so f*cking funny! Pai, websitefinder te lua nitel la vale... Un "abonament" la BSA nu te costa chiar nimic, e gratis, dar nu ti-ai dori sa il obtii... BSA (ca si ORDA) se ocupa cu inhatatul celor care incalca drepturile de autor si plasarea lor la loc cu racoare... Aluzia la ce tragi de pe torrente era, ca sa zic asa, destul de transparenta.
Desi eu aici sunt intrutotul de partea ta: tu n-ai zis acolo ce descarci, asadar, pana la proba contrarie, toti tragem de pe torrente numai arome de Linux si freeware de-ala ecologic, fara E-uri :D. Concluzia: websitefinder is a very very very bad guy :D.

Edited by KoShiMin, 19 January 2008 - 19:59.


#29
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
:worthy: Mea culpa  :calich:

...dar nu m-am putut abtine!!!  :bicycle:

#30
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
O metoda de marire a vitezei de download,upload,este optimizarea conexiunii.Windows,din default,e setat in asa fel incat sa mearga cu cat mai multe tipuri de internet,astfel incat nu obtii maximum de la conexiunea ta decat daca il mai "tunezi" un pic.Pt cei ce nu stiu sa seteze manual astfel de parametri,gen registry tweaks,ie options... (deci cei ca mine),exista o varietate de "optimizatoare" pt. net.eu va recomand,din experienta mea...TCPoptimizer sau Ashampoo internet accelerator-daca vrei si o interfata mai noh...

#31
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
MITURI:

View Postxeleron, on Jan 19 2008, 23:51, said:

optimizarea conexiunii

nu obtii maximum de la conexiunea ta decat daca il mai "tunezi" un pic.

exista o varietate de "optimizatoare" pt. net.

eu va recomand,din experienta mea...TCPoptimizer sau Ashampoo internet accelerator-daca vrei si o interfata mai noh...
Si marmota...

#32
pudramadre

pudramadre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.06.2007

View Postxeleron, on Jan 20 2008, 00:51, said:

O metoda de marire a vitezei de download,upload,este optimizarea conexiunii.Windows,din default,e setat in asa fel incat sa mearga cu cat mai multe tipuri de internet,astfel incat nu obtii maximum de la conexiunea ta decat daca il mai "tunezi" un pic.Pt cei ce nu stiu sa seteze manual astfel de parametri,gen registry tweaks,ie options... (deci cei ca mine),exista o varietate de "optimizatoare" pt. net.eu va recomand,din experienta mea...TCPoptimizer sau Ashampoo internet accelerator-daca vrei si o interfata mai noh...
Am mai auzit de programele astea.... Acum vine intrebarea mea: Astea sunt bune si prentru marirea vitezei de download la torrente??? Pe mn asta ma intereseaza. Ca viteza pe net am si chiar sunt multumit. 3mb/s, dar viteza de download la torrente e jalnica: 300kb/s..... iar eu asta vreau, sa depasesc viteza de 300kb/s, daca este posibil... Si lasati glumele...

#33
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Bine, hai sa spun si pe intelesul tau!
NU exista program care sa mareasca viteza de download orice optimizare faci. Vrei viteza, cumperi banda. Atata tot.

#34
pudramadre

pudramadre

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 13.06.2007
asta am inteles si eu... desi, clickentul are pe site-ul lor un program de downloadat care cica mareste viteza de 5 ori....=)) este tzeapa, evident. Si va si pot demonstra ca e o tzeapa pentru ca am incercat si eu+faptul ca programele astea daca nu ma insel nu-s legale.... iar o firma sa pun un astfel de program la downloadat......ma indoiesc. Voi ce parere aveti?

#35
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008

View Postwebsitefinder, on Jan 20 2008, 11:33, said:

Bine, hai sa spun si pe intelesul tau!
NU exista program care sa mareasca viteza de download orice optimizare faci. Vrei viteza, cumperi banda. Atata tot.

Nu m-am prins cu faza cu marmota... si apoi,de ce nu se poate? eu cand aveam BitComet,imi zicea ca mtu e prea mic,si ma punea sa il setez,apoi,eu de unde sa stiu ce valoare sa-i dau? si desc cu max 270kb la o linie clicknet 3mbps.acum ajung si la 312

#36
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
Vorbim in paralel cred!
Eu spun ca tu ai o viteza maxima pe care o poti folosi si pe care n-o poti creste cu niciun program...
Tu spui ca un program nu-ti mergea cu mai mult de nustiu cat! Problema e ca ai facut tu setarile prost, nu ca ai marit viteza. Daca ai 3 MB/s cu niciun soft n-o sa ai 3.0000001 MB/s ca sa nu zic 4 MB/s. Sper ca am fost mai clar! (transforma tu in kb/s).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate