Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Ce sa aleg ?

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007
Am de facut o alegere intre 2 placi de baza Asus P5K-SE http://www.pcgarage....za/asus/p5k-se/ si GIGABYTE P35-DS3 http://www.pcgarage....yte/ga-p35-ds3/. Sunt cam la fel dar ma intereseaza si parerea voastra.
Va multumesc!

#2
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007
gigabyte de departe!  -_-

#3
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007

View Postartistul_x, on Aug 31 2007, 21:47, said:

gigabyte de departe!  -_-
de ce gigabyte de departe care e secretu!?

#4
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007
are condensatori solizi, deci castigi in viata placii, temperaturi mai mici si potential de oc mai mare.
in general pe placi gb s-au obtinut performante in oc destul de bune(vezi 965P-DS3 unde la fiecare revizie/versiune de bios aparuta reuseau sa depaseasca fsbul celei anterioare la un c2d - nu mai stiu exact unde s-au oprit).
asus au avut ca principala buba compatibilitatea cu numeroase module/kituri ram.
si, in general, in benchrui/jocuri gigabyte este peste asus in segmentul asta de piata.
personal, as lua asus doar una din placile high end ale lor, insa nu este cazul intrebarii tale.

#5
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007

View Postartistul_x, on Sep 1 2007, 11:37, said:

are condensatori solizi, deci castigi in viata placii, temperaturi mai mici si potential de oc mai mare.
in general pe placi gb s-au obtinut performante in oc destul de bune(vezi 965P-DS3 unde la fiecare revizie/versiune de bios aparuta reuseau sa depaseasca fsbul celei anterioare la un c2d - nu mai stiu exact unde s-au oprit).
asus au avut ca principala buba compatibilitatea cu numeroase module/kituri ram.
si, in general, in benchrui/jocuri gigabyte este peste asus in segmentul asta de piata.
personal, as lua asus doar una din placile high end ale lor, insa nu este cazul intrebarii tale.
mersi mult pentru raspuns. eu am avut pana acum 2 placi, gb si un asus pe care il am si acum dif intre ele este ca gb statea cu 5-7 grade  mai jos decat asus P4P800SE si ca fapt divers cam ce modele asus high end sunt la noi si la ce bani se ridica .

#6
artistul_x

artistul_x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 08.05.2007
pt 680i : Striker Extreme
pt p35 : P5K Deluxe

dupa cum vezi si tu, sunt exagerat de scumpe, dar au performante excelente si sunt capabile de oc serios.

LE : cumpara P35-DS3 cu incredere.

Edited by artistul_x, 01 September 2007 - 11:47.


#7
rzvrazvan

rzvrazvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 24.07.2007

View Postartistul_x, on Sep 1 2007, 12:22, said:

pt 680i : Striker Extreme
pt p35 : P5K Deluxe

dupa cum vezi si tu, sunt exagerat de mari, dar au performante excelente si sunt capabile de oc serios.
da asa este  ;) mersi pentru sfat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate