Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce "tip" de apartament/ca...

A luat cineva masina Tesla din re...

Robot de spalat geamuri

nume strazi
 Fundație casa

Cadastru pentru vanzare apartament

Cantarete care v-au placut si ca ...

Pompa fantana manuala 18-20m adan...
 CUI de PFA pe bon

Laptop cu procesor echivalent i7 ...

Giorgio Mazonakis-Gucci Forema

Zgarieturi in diferite locuri
 Ajutor inlocuire LCD masuna de ca...

Ce impozite , taxe platesc daca c...

Range Rover Evoque, 2020, Hibrid,...

Pompa erbicidat p100
 

comenzi eastbay

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
29 răspunsuri în acest subiect

#19
el valentino

el valentino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 19.01.2007
deci asta e ''jmecheria'':

taxele vamale se platesc la posta, unde tre' sa cunosti un functionar care sa te scuteasca de ele contra unei mici atentii.

asta e sau nu?

#20
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007

 el valentino, on Aug 27 2007, 22:39, said:

deci asta e ''jmecheria'':

taxele vamale se platesc la posta, unde tre' sa cunosti un functionar care sa te scuteasca de ele contra unei mici atentii.

asta e sau nu?
Asta e "treaba"! "Jmecheria" e alta si o vei gasi singur daca esti istet si perseverent (dar nu pe forumuri).

#21
investesc

investesc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 26.06.2007

 el valentino, on Aug 28 2007, 11:39, said:

deci asta e ''jmecheria'':

taxele vamale se platesc la posta, unde tre' sa cunosti un functionar care sa te scuteasca de ele contra unei mici atentii.

asta e sau nu?

"JMECHERIA" consta in urmatoarele

1. Sa ai pe cineva la posta
2. Sa ai comenzi multe(  asa platesti mai ieftin coletul  " 55 de $ + 1,99 la fiecare produs in parte ")
3. Sa ai clienti cat mai multi ca sa se renteze
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S
Se merita....daca nu ai concurenti in oras
P.P.S
Incearca sa scoti de pe sit'ul Eastbay cele mai interesante produse ...pe care sa le printezi....si sa faci un fel de "catalog" pe care sa-l arati "clientilor"....

#22
el valentino

el valentino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 19.01.2007

 investesc, on Aug 28 2007, 12:11, said:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
P.S
Se merita....daca nu ai concurenti in oras

exact asta e! nu mai face nimeni in orasul meu asa ceva. Plus ca majoritatea se duc in orasele mai mari invecinate sa si cumpere un NIKE un ADIDAS la preturi...

tariful de 55 usd ramane acelasi si pt un produs si pt 30???

va multumesc pt informatii

PS Nu-mi vine sa ma arunc in ''treaba'' fara sa stiu  ceva tocmai de aceea va cer sfaturile.

#23
investesc

investesc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 26.06.2007

 el valentino, on Aug 28 2007, 13:50, said:

exact asta e! nu mai face nimeni in orasul meu asa ceva. Plus ca majoritatea se duc in orasele mai mari invecinate sa si cumpere un NIKE un ADIDAS la preturi...

tariful de 55 usd ramane acelasi si pt un produs si pt 30???

va multumesc pt informatii

PS Nu-mi vine sa ma arunc in ''treaba'' fara sa stiu  ceva tocmai de aceea va cer sfaturile.

Eu unul i-ti spun sa o lasi balta........pentru ca din "sfaturi" nu faci nimic

FÄ CE STII SA FACI

#24
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007

 investesc, on Aug 28 2007, 01:33, said:

Eu unul i-ti spun sa o lasi balta........pentru ca din "sfaturi" nu faci nimic

FÄ CE STII SA FACI
Subscriu!

Si o intrebare la care nu esti obligat sa raspunzi.Cu ce capital vrei sa incepi tu aceasta "afacere" ?

#25
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 49.649
  • Înscris: 24.09.2006

 kos_funny, on Aug 28 2007, 18:47, said:

Subscriu!

Si o intrebare la care nu esti obligat sa raspunzi.Cu ce capital vrei sa incepi tu aceasta "afacere" ?
Asta e cea mai stupida intrebare pe care aud, pentru ce-i trebuie capital? Doar nu cumpara el inainte produdele si apoi le baga pe gat la oameni sa le cumpere, probabil ca tu te referi la "spaga" dar nu cred ca poate fi mai mare de 100 de RON si nici macar intr-un sens figurat nu l-ai putea numi capital

#26
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.185
  • Înscris: 11.07.2007

 gumball3000, on Aug 28 2007, 04:54, said:

Asta e cea mai stupida intrebare pe care aud, pentru ce-i trebuie capital? Doar nu cumpara el inainte produdele si apoi le baga pe gat la oameni sa le cumpere, probabil ca tu te referi la "spaga" dar nu cred ca poate fi mai mare de 100 de RON si nici macar intr-un sens figurat nu l-ai putea numi capital
Nu stiu a cui afirmatie e mai stupida, dar in fine.Pt orice afacere iti trebuie un capital.
In primul rand, daca vrea sa se axeze pe aducerea la comanda a produselor ar trebui sa se lase pagubas, mai ales ca am inteles ca sta intr-un orasel mic.Si cine crezi ca ii da lui banii in avans pt marfa?
El ar trebui sa vaneze ofertele de pe site sa aduca produsul si apoi sa revanda.Altfel ar trebui sa fie fericit daca castiga 10 euro la fiecare.

#27
el valentino

el valentino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 51
  • Înscris: 19.01.2007
mersi pt sfaturi

deci...nu  SE renteaza...va multumesc

#28
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 8.291
  • Înscris: 05.06.2006

 el valentino, on Aug 29 2007, 13:56, said:

mersi pt sfaturi

deci...nu SE renteaza...va multumesc

daca ai ajuns la concluzia ca nu se renteaza e clar ca nu trebuie sa te apuci de asa ceva.....lasa pe altii care cred in ceea ce fac. :D

Editat de cosmin_miu, 29 august 2007 - 21:19.


#29
negotzel00

negotzel00

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 678
  • Înscris: 10.09.2005
pai in general la orice afacere trebuie sa ai niste bani, ai tai sau ai altora. ca altfel e al naibii de greu.
dar eu de pe eastbay nu-mi cumpar nimic, ebay=ul nu m-a inselat niciodata nici la pret (mult mai mic) nici lipsa de produse nu au

#30
lancetti

lancetti

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 18.01.2008
Eu dau comenzi pe eastbay de aproximativ de 2 ani, am si un site care este pe internet de aproximativ o luna de zile:  pentru cine are nevoie de ceva informatii intre anumite limite sunt dispus sa-i raspund.

Servicii comenzi eastbay de cea mai buna calitate:

fara reclama la site te rog.
ti-am sters linkul, poti da detalii si discuta pe pm
sau poti prezenta site-ul la sectiunea corespunzatoare, sau poti sa-ti oferi serviciile tot pe aria adecvata, adica "oferte servicii"

multumesc


Dau comenzi de aproximativ 2 ani de zile, astept intrebarile dvs sa va pot raspunde.

Fișiere atașate


Editat de spare-me, 13 aprilie 2009 - 15:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate