Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni

Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...
 Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...

Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București
 nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...

Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin
 MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 

Noua MD10000 in varianta HDV vine de la SONY

- - - - -
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#19
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006

View PostZenus, on Jan 21 2008, 22:36, said:

si totusi e destul de "chioara" aceasta camera...pana ca si md10000 parca era mai luminoasa(din specificatii)
nici vorba. Faptul ca un senzor mare  de 1/2.9" scoate sensibilitate substantial mai buna decat 3 ccd-uri mici de 1/6" e deja lege.Cu toate astea hc7 si hd1000 nu sunt chiar grozave la lumina slaba dar nici de lepadat... se descurca mai bine decat orice sapuniera de pe piata in afara de hv20(pusa in 25p cu shutterul la 1/25).

Quote

EX1 nu cred ca va scadea sub 5000 sa spunem ca am putea sa ne permitem pd-ul HD!
nu ,dar concurenta s-ar putea sa scoata la primavara ceva demn de aceeasi categorie sub 5000...am o vaga banuiala.Un fel de canon xh-a2 cu 3cmos@1/3" pe la 3000-4000
ar fi destul de probabil si destul de problematic pt sony.

#20
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005
Hmm... . Chiar ma gindeam "serios" la o astfel de acchizitie (hdv-ul de la sony), dar m-am mai calmat citind cele de mai sus. Ma incinta faptul ca se poarta pe umar, nu pentru "cum arata" ci pentru stabilitatea care o ofera aceasta solutie. Din testele de aici, http://www.vimeo.com/481069, nu mi se pare a fi asa slaba in lumina putina, dar la calitatea de acolo nu pot baga mina in foc pentru ea.
Oare chiar sa nu-si merite banii. Am cautat prim magazinele din Romania si n-am gasit-o sa ma joc un pic cu ea, dar... perseverez.
Nu am reusit sa ajung aici http://westbuy.ro/af...t...zari=&id=59 (cu scuzele de rigoare pentru reclama) dar poate este cineva mai aproape si incearca, sa ne impartaseasca si noua ceva pareri pe viu; de citit pe net suntem satui si sincer sa fiu mai mult intram in ceata.
:)

#21
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
mai andjar, oricum m-am luat dupa o afirmatie de-a ta ca xh-a1 ar fi cea mai luminoasa camera hd, chiar daca nu face downconvert sau 4:3!si nu e nici f scumpa!pana la urma omul care vrea hd, sa primeasca un 16:9 si sa zica mersi!daca ar fi sa trec la hd, as lua canonul in urma afirmatiilor tale din alt topic!

#22
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Aici pare a fi cel mai mic pret al acestei camere,dar cine stie daca se poate aduce in siguranta marfa de acolo.
Eu nu am comandat niciodata marfa din alta tara,dar daca e avantajos si stie cineva cum se procedeaza,sa spuna aici,fiindca la *baieti*,costa 2000 EU.

#23
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005

View Postnirosbog, on Jan 22 2008, 21:00, said:

Aici pare a fi cel mai mic pret al acestei camere,dar cine stie daca se poate aduce in siguranta marfa de acolo.
Eu nu am comandat niciodata marfa din alta tara,dar daca e avantajos si stie cineva cum se procedeaza,sa spuna aici,fiindca la *baieti*,costa 2000 EU.

Ca bine zici... . Ar prinde bine niste sfaturi de genul asta. Eu unul as fi interesat si pe linga mine, pariez ca sunt multi care ar cumpara de afara la niste preturi mult mai mici dar nu o fac pentru ca nu stiu cum. Chestia cu garantia nu stiu cit este de luat un seama, pentru ca si daca o cumperi din tara " de la baieti" tot nu se pune. Asa ca daca stie cineva ce si cum....

#24
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Tot sapand pe net,am dat peste Sony HVR-A1U ,camera inzestrata cu acelasi cmos ca si hd1000, dar cu un body mai profi.Cu toate astea,la *baieti* diferenta de pret e usor crescuta in directia A1.
Link
comparatie cu Canon hv20

#25
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005
Inca nu a pus nimeni mana pe camera asta de la Sony (hvr-hd1000), sa ne impartaseasca si noua pareri avizate?
As dori sa intreb pe cineva care a cumparat de pe BH la cit se ridica costurile fata de pretul de pe site. Cea mai ieftina modalitate de livrare am vazut ca este undeva la 139 USD. Taxe shiping. Peste astea se mai adauga ceva? Ma tenteaza sa cumpar de acolo avind in vedere ca la noi este 2800 usd.
Cam ce sanse ar fi sa iau " teapa"?
Multumesc anticipat.

Edited by khaan0001, 27 January 2008 - 14:43.


#26
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005
Un link cu niste comentarii interesante: http://www.camcorder...1000U-33224.htm
Scuze de dublu post dar nu merge 'edit'

#27
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Da,se pare ca doar body-ul profi ii dubleaza pretul,comparativ cuhc7.
Poate ne unim mai multi si comandam camera din State,ca pretul e super bun.
Ce ziceti? ;)

#28
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005

View Postnirosbog, on Jan 27 2008, 19:13, said:

Da,se pare ca doar body-ul profi ii dubleaza pretul,comparativ cuhc7.
Poate ne unim mai multi si comandam camera din State,ca pretul e super bun.
Ce ziceti? ;)

Nu este o idee rea.
Pentru interesati, pot oferi manualul in format PDF.

#29
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
Baga-l aici ,ca si-l ia singur interesatul.  :naughty:

#30
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005
as dori dar are 5.31Mb.

#31
ozzyboy

ozzyboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 16.01.2007
ce-i mare jemecherie, il incarci pe rapidshare.de si pui link aici.  ;)

#32
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005

View Postozzyboy, on Jan 27 2008, 21:08, said:

ce-i mare jemecherie, il incarci pe rapidshare.de si pui link aici.  ;)

Gata. Merci ca m-ai luminat.
http://rapidshare.de...D1000E.pdf.html

#33
nirosbog

nirosbog

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,800
  • Înscris: 22.10.2005
So...nu vrea nimeni sa se cupleze la o camera d-asta?

#34
iora

iora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 25.03.2005
5 lucsi.mult prea putin pt wedding.mai ales la filmari nocturne

#35
Zenus

Zenus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 17.10.2007
asa ziceam si eu, dar andjar spune ca e mai luminoasa ca md10000!si nu ma descurcam rau cu camera aia....2 proiectoare si gata nunta!

#36
khaan0001

khaan0001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 05.05.2005
... si atunci merita sau nu... . Am gasit aici: http://www.digitalxx.ro/lista.txt, la 2800 USD. Prin magazine este la 2000E fara TVA.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate