Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Priza contorizare consum energie

Cat timp purtați o pereche d...

Problema Makita PLM 4628n

Nelamurire sunet navigatie auto
 Ma bate gandul la primul bmw

Cum rezolv o incompatibilitate in...

Despre instaurarea normalitã...

De cate ori purtati o pereche de ...
 "Releu" comandat de la di...

Pe la voi cum mai merg dezmembrar...

Ce sisteme audio ați avut la masi...

Achizitie dubita Stellantis
 Foisor - noi reglementari

Recomandare telefon preț 300...

La Multi ani de ziua noastra a tu...

EURO 24 - Primul meci: Romania - ...
 

Accident live pe webcam in Deva

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#1
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005
http://lido.acomin.r...guestimage.html


Pass si user : public

In noaptea aceasta in jurul orei 23:40 de minute a avut loc un accident mortal( primul) in noul sens giratoriu din Deva.
Inca se mai poate viziona aspecte ale urmarii....

#2
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.068
  • Înscris: 21.10.2005
duba alba ?

#3
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005
La 5 minute a sosit ambulanta dar persoanei accidentate nu is-a mai putut face absolut nimic iar ambulanta aa plecat asa cum a venit. La scurt timp dupa au sosit la fata locului 6 masini ale politiei cu echipaje ce au masurat la fata locului.
La aceasta ora, la aproape 50 de minute de la accident cadavrul zace in continuare pe caldaram....

#4
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005

 again, on Aug 11 2007, 00:32, said:

duba alba ?


A sosit de putin timp, e cred de la medicina legala.... lLanga dubita e masina ce a accidentat persoana respectiva. Mortu e in sensul giratoriu... E un politist ce dirijeaza circulatia pe acolo.
Printre altele ploua si fulgera la greu....

PS: Vad ca de-abia acum se fotografiaza locul accidentului!

Editat de a21alex, 10 august 2007 - 23:36.


#5
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.068
  • Înscris: 21.10.2005
banuiesc ca maine o sa apara inregistrarea cu exact momentul intamplarii

#6
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005
mortul este linga politist?
Imi pare doar mie sau toti soferii merg cu peste 40-50 km/h prin sensul giratoriu?
Ce cauta pietonul in sensul giratoriu si ce viteza avea masina daca a oprit asa departe locul accidentului?

#7
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005
Nu stiu exact daca si inregistreaza imaginile cei ce au pus in functiune acest web cam. Bine ar fi...
E normal ca dupa o ora, caci o ora s-a facut acum de la accident, mortu` sa stea intins pe strada, in ploaie? Ploua torential....

#8
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005

 H725, on Aug 11 2007, 00:42, said:

mortul este linga politist?
Imi pare doar mie sau toti soferii merg cu peste 40-50 km/h prin sensul giratoriu?
Ce cauta pietonul in sensul giratoriu si ce viteza avea masina daca a oprit asa departe locul accidentului?


Mda.. a fost, ca in sfarsit au ridicat cadavrul!
Da masina acea inchisa la culoare e cea care a produs accidentul dar a fost mutata de politisti de acolo, pentru ca acolo trebuia sa intre masina politiei... :D, ca sa nu blocheze de tot strada(ambele fire).

Sincer n-am vazut momentul impactului, dar cred ca am inceput sa urmaresc webcam-ul la cateva zeci de secunde sau cel mult 3-4 minute, dupa accident, asta dupa reactia soferului masinii negre, cea care a provocat accidentul si pe care o mai putem vedea inca in iesirea stanga din sensul girator. Oricum cred ca soferul nu e vinovat, ca pietonul nu avea ce sa caute acolo.

Editat de a21alex, 10 august 2007 - 23:52.


#9
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005
De urmarit in zilele urmatoare pe siteul politiei hunedorene, in Centrul de presa la Stiri (Buletin de presa) informatii despre acest accident. Am sa iau legatura cu ofiterul de presa, pentru a posta acolo si inregistrarea accidentului, in cazul in care aceasta exista si din punct de vedere tehnic s-a realizat!

http://hd.politiaromana.ro/

#10
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005

 a21alex, on Aug 11 2007, 00:46, said:

....
Sincer n-am vazut momentul impactului, dar cred ca am inceput sa urmaresc webcam-ul la cateva zeci de secunde sau cel mult 3-4 minute, dupa accident, asta dupa reactia soferului masinii negre, cea care a provocat accidentul si pe care o mai putem vedea inca in iesirea stanga din sensul girator. Oricum cred ca soferul nu e vinovat, ca pietonul nu avea ce sa caute acolo.

ma gindeam ca poate stai in zona si ai vazut/auzit accidentul si apoi ai trecut pe imaginile transmise de webcam...

#11
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
Acu 10 minute am luat taxiul de acolo. WTF. :o

#12
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005
:P
'
Apropos...N-am vazut sa fi venit televiziuni la fata locului, desi ProTV, Antena 1, Realitatea si televiziunile locale, au sediile in cladiri aflate la doar 500 de metri de sensul girator. Asa ca singurele imagini sunt cele furnizate de webcamul amplasat pe hotel Deva!

Editat de a21alex, 11 august 2007 - 07:13.


#13
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.587
  • Înscris: 19.03.2005
Nu stiu ce :drac: cauta oameni la fintina din sensul giratoriu. Ala nu e loc de plimbare!

Fișier atașat  Sens_Giratoriu.jpg   75,04K   436 download-uri

#14
cutler

cutler

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.194
  • Înscris: 09.09.2003
nu mai vad nici o urma

#15
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005

 H725, on Aug 11 2007, 11:34, said:

Nu stiu ce :drac: cauta oameni la fintina din sensul giratoriu. Ala nu e loc de plimbare!

Sens_Giratoriu.jpg


Parerea mea.. asta e doar inceputul unui lung sir de accidente pe acolo...
Inclusiv masinile sunt expuse deoarece sunt multe sensuri de intrare-iesire in-dinspre girator.

Editat de a21alex, 11 august 2007 - 11:15.


#16
toxicristi

toxicristi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 227
  • Înscris: 12.12.2006

 cutler, on Aug 11 2007, 12:03, said:

nu mai vad nici o urma
Pai au trecut mai bine de 13 ore de la accident. Poate vedem secventa pe undeva, pe la stiri

Intersectia pare super ok, cu scuaruri de separatie pe aproape toate strazile care se intersecteaza. Folosit corect, giratoriul e mult mai eficient decat o intersectie normala, semaforizata.

Editat de toxicristi, 11 august 2007 - 11:08.


#17
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004
Mere lumea sa isi faca poze. PLM. Am patit'o si eu, de obicei intru pe straduta din stanga cadrului si ocolesc 270 de grade pana pe 22 Decembrie (ca sa nu intorc peste linia continua la benzinaria de pe Eminescu daca am politie prin zona) si tre sa incetinesc la 15 km/h ca sa nu iau pe capota oamenii care vin sa se pozeze cu "monumentul".

* am uitat sa precizez, folclorul local zice ca PLM spus cand se faciliteaza idiotenii din cauza amenanjarilor, vezi si cazul asta, inseamna "prostia lui Mircia".

Editat de AlexIP, 11 august 2007 - 11:13.


#18
a21alex

a21alex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.035
  • Înscris: 22.08.2005
Personal, cred ca amplasarea trecerilor de pietoni in preajma giratorului, va da ,,apa la moara,, accidentelor.
Curiozitatea este mare si atunci o trecere de pietoni amplasata asa de aproape de fantana arteziana nu va face altceva decat sa-i expuna pe pietoni la alte accidente...
In plus citisem prin presa locala ca asa ceva nu s-a mai vazut. Pe langa trecerile de pietoni amplasate langa girator mai sunt la distante aproximativ egale si de-o parte si de alta, la vreo 100 de metri distanta, alte treceri de pietoni care nu se vad in imaginile live ale webcam-ului. Prea apropiate totusi!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate