Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...

Baterie externa solara vs baterie...

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

arii

Sapa peste pardoseala
 Smart phone pentru auz deficitar

Manager transport marfa. Pareri. ...

BIOS F.24 pentru HP Pavilion g7-2...

Meta Quest 3 512 gb
 Father's Day

Clipboard files copy/paste, filen...

Boardgame-uri despre cuvinte

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...
 

Teoctist a murit

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
82 replies to this topic

#19
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postsierra, on Jul 30 2007, 19:23, said:

De ce sa-l ierte? Nu inteleg? El reprezenta biserica=puritate,sfintie..... .

cu toate astea a avut si el pacatele lui.
numai Dumnezeu e perfect.

View Postrox, on Jul 30 2007, 19:14, said:

in promovarea pe scara ierarhica prin stim noi ce, de exemplu....
Dumnezeu sa-l odihneasca, imi pare rau pentru el ca om, ca fata bisericeasca nu merita

m-as feri de asemenea speculatii...

Edited by Pollux, 30 July 2007 - 18:49.


#20
cipriankid

cipriankid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 230
  • Înscris: 21.02.2007

View Postsierra, on Jul 30 2007, 19:23, said:

De ce sa-l ierte? Nu inteleg? El reprezenta biserica=puritate,sfintie..... .


sierra ... ateu nu inseamna si rauvoitor.
cineva a murit, daca nu-l regreti, macar respecta-l pentru ceea ce a fost. daca nici asta nu faci, atunci nu-ti exprima parerea. din moment ce vii cu tot felul de anti-el inseamna ca nu intri in primele 2 categorii, ci o dai in a 3-a, adica ura.
lasa-i pe cei ce-l regreta sa-si exprime omagiile fara sa mai citeasca si caterinca printre randuri.
daca totusi chiar vrei sa comentezi ceva in legatura cu asta deschide un topic la generalitati unde sa te certi cu lumea.

#21
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004

View PostPollux, on Jul 30 2007, 19:48, said:

m-as feri de asemenea speculatii...
si eu, departe de mine raspindirea vreunui gind rau sau neadevar. Pacat ca alea nu sunt speculatii insa....

View Postcipriankid, on Jul 30 2007, 19:49, said:

sierra ... ateu nu inseamna si rauvoitor.
cineva a murit, daca nu-l regreti, macar respecta-l pentru ceea ce a fost. daca nici asta nu faci, atunci nu-ti exprima parerea. din moment ce vii cu tot felul de anti-el inseamna ca nu intri in primele 2 categorii, ci o dai in a 3-a, adica ura.
lasa-i pe cei ce-l regreta sa-si exprime omagiile fara sa mai citeasca si caterinca printre randuri.
daca totusi chiar vrei sa comentezi ceva in legatura cu asta deschide un topic la generalitati unde sa te certi cu lumea.
Cineva a murit. Il regretam ca fiinta umana. Dar nu il regretam ca slujitor al Domnului. Sa fim corecti inseamna nu doar sa-i aducem in prim plan toate "realizarile" si sa scriem jde pagini cu " ce bun a fost". a facut si greseli, si a facut si rau unora, cu buna stiinta, si nu vad de ce nu am aminti si asta.
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, nu e in nici un caz ( asa cum sigur se va gasi cineva sa interpreteze) o "rautate" catolica, dar nu am de ce sa-l regret pentru ce a fost sau sa nu-mi exprim parerea....Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i faca dreptatem noi nu putem sa-l judecam decit moral.  :peacefingers:

#22
Pollux

Pollux

    Mandru ca sunt barbat alb, crestin, heterosexual si liberal-cons

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,339
  • Înscris: 28.02.2005

View Postrox, on Jul 30 2007, 19:57, said:

si eu, departe de mine raspindirea vreunui gind rau sau neadevar. Pacat ca alea nu sunt speculatii insa....
Cineva a murit. Il regretam ca fiinta umana. Dar nu il regretam ca slujitor al Domnului. Sa fim corecti inseamna nu doar sa-i aducem in prim plan toate "realizarile" si sa scriem jde pagini cu " ce bun a fost". a facut si greseli, si a facut si rau unora, cu buna stiinta, si nu vad de ce nu am aminti si asta.
Nu vreau sa jignesc pe nimeni, nu e in nici un caz ( asa cum sigur se va gasi cineva sa interpreteze) o "rautate" catolica, dar nu am de ce sa-l regret pentru ce a fost sau sa nu-mi exprim parerea....Dumnezeu sa-l odihneasca si sa-i faca dreptatem noi nu putem sa-l judecam decit moral. :peacefingers:

pai tocmai ca nu prea putem noi sa il judecam moral.

#23
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View PostPL_500, on Jul 30 2007, 17:57, said:

Pe bune, sper sa vina si randu' lu iliescu cat de curand.
   Sa te auda bunul Dumnezeu !! :worthy: :worthy: :worthy:

#24
Jacques

Jacques

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 08.08.2005
Dumnsezeu sa-l odihneasca in pace!

#25
Ramunc

Ramunc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,794
  • Înscris: 12.06.2006

View Post180cm_guy, on Jul 30 2007, 20:42, said:

In loc sa moara cu rusii si vandutii lor romani de gat, preotii au plecat capul ca niste viermi ce sunt. Ca mai toti romanii. Dar, daca oamenilor obisnuiti le mai gasesti scuze, clericii n-au nici una.

De ce nu mori tu cu rusii de gât? De ce crezi ca clericii ar fi trebuit sa moara? Daca vrei sa mori luptând împotriva comunismului du-te cu explozibil pe tine si arunca-te pe Fidel Castro sau pe presedintele Coreei de Nord.

#26
lleo

lleo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 27.06.2007
Pe vremea lui Ceausescu rasunau toate bisericile de rugaciuni pentru conducatorul suprem; nu a protestat in nici un fel fata de distrugerea bisericilor; biserica ortodoxa a fost un complice activ al regimului criminal.
Din cauza lui Teoctist si a altora ca el am devenit eu ateu.
Imi pare rau dar nu pot varsa nici o lacrima pentru el; sunt mult mai trist la aflarea stirii ca Pitis e pe cale sa ne paraseasca si el.

#27
ILoveMyBunny

ILoveMyBunny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,535
  • Înscris: 06.04.2007
:rolleyes: era batran oricum. Dumnezeu sa-l ierte ca are destule pacate

#28
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006
well, papa teo are acum ocazia sa afle, ca noi toti de altfel candva , daca exista Dumnezeu.

RIP.

ps, nu e caterinca

Edited by turbo trabannt, 30 July 2007 - 20:48.


#29
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postlleo, on Jul 30 2007, 21:27, said:

Imi pare rau dar nu pot varsa nici o lacrima pentru el; sunt mult mai trist la aflarea stirii ca Pitis e pe cale sa ne paraseasca si el.

.......foarte multa dreptate ai. :crybaby: :crying:

#30
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
nu ma pot abtine sa nu vad rautatea din unii dintre voi.
orice om cand se duce dintre noi merita o lacrima, o rugaciune. ganditi-va ca fiecare are o familie, prieteni care-l vor plange toata viata.



uita-ti-va acum pe zero TV ce imbecilitate de emisiune, in care se sugereaza ca ar fi fost omorat, ca bla bla. Tipic ROMANESC!!!!!!

#31
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007
Dumnezeu sa aibe indurare fata de sufletul lui  :worthy: !

#32
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Dumnezeu sa-i faca parte de invierea celor drepti.

#33
data

data

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,114
  • Înscris: 11.06.2004
Dumnezeu sa-l odihneasca.

#34
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Mie mi se fâlfâie că a crăpat respectivul. Sincer vă spun și vă motivez și de ce.
Zi de zi, noapte de noapte, mor oameni. Veți spune "Da. Mor. Dar ăsta a fost cineva, a făcut ceva." Ce a făcut nene față de un chirurg care a salvat sute de vieți și a murit călcat de mașină să zicem, față de un pompier care și-a pus viața în pericol să salveze vieți și până la urmă a murit la datorie? Cu ce este mai presus nene ăsta????? Că a stat cu o cruce-n mână și a dat din gură în timp ce alții își riscau viețile pentru a le salva pe a altora ?? Cu asta este mai presus teoctist ăsta de este atât de mediatizat față de cei pomeniți de mine anterior?

Cu NIMIC !!

Doar că celor care merită cu adevărat nu le deschide nimeni thread dedicat pe forumuri, nu urlă presa și nici televiziunea.

Cinste lor și pentru ei chiar am o părere sinceră de rău. Dar mă scuzați dacă față de nenea ăsta am indiferență că a murit, așa cum am avut-o și că a trăit.

#35
180cm_guy

180cm_guy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 13.07.2007
Cine mi-a sters postul in care ma bucuram ca Teoctist a murit??? Era parerea mea despre moartea lui. De ce trebuie sa fie numai pareri pozitive sau cel mult indiferente fata de Teoctist aici? Nici macar nu-s ateu. Pur si simplu consider ca Teoctist a fost mai mult diavol decat om sfant iar biserica ortodoxa romana a fost lasa. De exemplu, biserica catolica din Polonia chiar a luptat contra comunismului.

#36
mirch_bam

mirch_bam

    JUST...A...PASSENGER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,108
  • Înscris: 05.02.2006

View Postworm, on Jul 30 2007, 22:18, said:

uita-ti-va acum pe zero TV ce imbecilitate de emisiune, in care se sugereaza ca ar fi fost omorat, ca bla bla. Tipic ROMANESC!!!!!!
Da, au asteptat sa faca o tona de ani si o tona de boli, ca sa il omoare azi  :lol:  ce sa le ceri celor de la ZeroTV, dar lasa ca au si ei rostul lor pe lume...
...asa cum a avut si Teoctist. Oricum unii sunt cam "demonstrativi" pe aici. Eu as zice doar ca de morti nu se vorbeste de rau. Daca vrei sa reprosezi cuiva ceva, prinde-l in viata.

D-zeu sa-l odihneasca!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate