Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat reparatii

Jurnal de bord Tesla M3SR 2024 Hi...

Acostament sosele comune Romania

AI-ul Google cartografiaza 1 mili...
 De ce nu se fac profesori doar ol...

imprimanta laser capacitate medie...

Parere garsoniera Tineretului

Sfaturi achizitie boxe hi-fi pent...
 Baterie externa solara vs baterie...

Sapa peste pardosea veche

recomandare placa captura video

Trecere apartament pe numele meu
 Seria 3 - E90 / 91

LakeSide 11 Straulesti

datasheet crawling

Sanse refinantare
 

Salarii call-center Cosmote...

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
fiona1987

fiona1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2008
Eu abia m-am angajat la Cosmote ca Operator Call Center. Este primul meu job. Nu am avut experienta si nici un CV gras. Eu consider ca pentru un student este mai mult decat suficient. Totusi de 3 sapt am tot cautat prin ziare,pe bestjobs,pe ejobs si alte surse si majoritatea nu ofereau mai mult de 10 mil. Aici ajung la 12 mil cu tot cu bonuri + alte beneficii (asigurari,telefon etc.) SI oricum este munca de birou ,adica stai la caldurica, pe scaun. Si cel mai important lucru este ca ai sansa sa promovezi..ceea ce inseamna mai multi bani la salariu sau alte beneficii.. -_-

#38
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006

 fiona1987, on Jan 19 2008, 16:22, said:

Eu abia m-am angajat la Cosmote ca Operator Call Center. Este primul meu job. Nu am avut experienta si nici un CV gras. Eu consider ca pentru un student este mai mult decat suficient. Totusi de 3 sapt am tot cautat prin ziare,pe bestjobs,pe ejobs si alte surse si majoritatea nu ofereau mai mult de 10 mil. Aici ajung la 12 mil cu tot cu bonuri + alte beneficii (asigurari,telefon etc.) SI oricum este munca de birou ,adica stai la caldurica, pe scaun. Si cel mai important lucru este ca ai sansa sa promovezi..ceea ce inseamna mai multi bani la salariu sau alte beneficii.. -_-
si ne poti spune te rog si cum se lucreaza adica ce program ai, si daca se lucreaza si in ture sau cum?

#39
fiona1987

fiona1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2008
Da se lucreaza in ture. Ai 3 ture de noapte pe luna (adica 3 nopti pe luna) . Turele se fac lunar . Turele sunt structurate cam asa 8-16 , 7-15(foarte rare ca si cele de noapte) , 14-22 , 15-23 (la fel de rare ca si 7-15) ,23-7(tura de noapte) . Ai 2 weekenduri libere pe luna. Acum depinde cum iti pica turele in luna respectiva. Prima luna cea de training are program fix 8-16 . Poti face schimb de ture cu colegii. Ai 1 ora libera etalata ca sa zic asa..in programul de 8 ore.Deci teoretic lucrezi doar 7. Ai concediu 21 de zile lucratoare pe an.  -_- Ai transportul gratuit pt turele cand iesi la 23.

Edited by fiona1987, 19 January 2008 - 21:14.


#40
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 27.11.2005

 fiona1987, on Jan 19 2008, 16:22, said:

Eu abia m-am angajat la Cosmote ca Operator Call Center. Este primul meu job. Nu am avut experienta si nici un CV gras. Eu consider ca pentru un student este mai mult decat suficient. Totusi de 3 sapt am tot cautat prin ziare,pe bestjobs,pe ejobs si alte surse si majoritatea nu ofereau mai mult de 10 mil. Aici ajung la 12 mil cu tot cu bonuri + alte beneficii (asigurari,telefon etc.) SI oricum este munca de birou ,adica stai la caldurica, pe scaun. Si cel mai important lucru este ca ai sansa sa promovezi..ceea ce inseamna mai multi bani la salariu sau alte beneficii.. -_-

O sa faci fundul mare.... :lol:  :lol:  :lol:

#41
vodafone_ro

vodafone_ro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,944
  • Înscris: 22.08.2005

 fiona1987, on Jan 19 2008, 21:13, said:

Da se lucreaza in ture. Ai 3 ture de noapte pe luna (adica 3 nopti pe luna) . Turele se fac lunar . Turele sunt structurate cam asa 8-16 , 7-15(foarte rare ca si cele de noapte) , 14-22 , 15-23 (la fel de rare ca si 7-15) ,23-7(tura de noapte) . Ai 2 weekenduri libere pe luna. Acum depinde cum iti pica turele in luna respectiva. Prima luna cea de training are program fix 8-16 . Poti face schimb de ture cu colegii. Ai 1 ora libera etalata ca sa zic asa..in programul de 8 ore.Deci teoretic lucrezi doar 7. Ai concediu 21 de zile lucratoare pe an.  -_- Ai transportul gratuit pt turele cand iesi la 23.
in iride lucrezi nu?
am fost si eu in cladirea aia cam acum 1 an era in lurcu atunci
mai sunt gunoaiele alea de langa caminul de nefamilisti
ditamai sediu cosmote era cu un morman de gunoaie in fata  :lol:

#42
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

 vodafone_ro, on Jan 19 2008, 22:50, said:

in iride lucrezi nu?
am fost si eu in cladirea aia cam acum 1 an era in lurcu atunci
mai sunt gunoaiele alea de langa caminul de nefamilisti
ditamai sediu cosmote era cu un morman de gunoaie in fata  :lol:


ce griji au unii......sorry de off-topic

#43
fan_vodafone

fan_vodafone

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 09.06.2006

 fiona1987, on Jan 19 2008, 21:13, said:

Da se lucreaza in ture. Ai 3 ture de noapte pe luna (adica 3 nopti pe luna) . Turele se fac lunar . Turele sunt structurate cam asa 8-16 , 7-15(foarte rare ca si cele de noapte) , 14-22 , 15-23 (la fel de rare ca si 7-15) ,23-7(tura de noapte) . Ai 2 weekenduri libere pe luna. Acum depinde cum iti pica turele in luna respectiva. Prima luna cea de training are program fix 8-16 . Poti face schimb de ture cu colegii. Ai 1 ora libera etalata ca sa zic asa..in programul de 8 ore.Deci teoretic lucrezi doar 7. Ai concediu 21 de zile lucratoare pe an.  -_- Ai transportul gratuit pt turele cand iesi la 23.
si exista posibilitatea de a lucra de exemplu doar in tura de dupa-amiaza adica 14-22 (15-23 ma rog nu are importanta) si in turele de noapte? zic asta pentru ca pentru multi studenti e greu sa lucrezi in tura de dimineata caci ai cursuri la facultate.de asta te intreb daca exista posibilitatea de a lucra mereu doar dupa-amiaza si noaptea excluzand dimineata?

#44
young.pasha

young.pasha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 29.08.2007

Quote

Eu abia m-am angajat la Cosmote ca Operator Call Center. Este primul meu job. Nu am avut experienta si nici un CV gras. Eu consider ca pentru un student este mai mult decat suficient. Totusi de 3 sapt am tot cautat prin ziare,pe bestjobs,pe ejobs si alte surse si majoritatea nu ofereau mai mult de 10 mil. Aici ajung la 12 mil cu tot cu bonuri + alte beneficii (asigurari,telefon etc.) SI oricum este munca de birou ,adica stai la caldurica, pe scaun. Si cel mai important lucru este ca ai sansa sa promovezi..ceea ce inseamna mai multi bani la salariu sau alte beneficii

vorbesti serios?
cat de tare..felicitari.
e important ca poti sa si promovezi, nu? si sa lucrezi intr-o companie de succes, sa ai ce inveta de la profesionisti.

tu ai aplicat pe net? ca m-ar interesa si pe mine. :D

#45
fiona1987

fiona1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2008
Astazi mi s'a comunicat oficial turele 7-15, 8-16,9-17,14-22,15-23,23-7.

Pt young.pasha da am aplicat pe net.Am aplicat la un job de pe ejobs la firma de recrutare lugera and makler.Ai posibilitatea sa promovezi. Traineri nostri au fost si ei agenti call center la inceputurile Cosmote.E o companie multinationala care isi respecta in anumita masura angajatii si e f tare atmosfera   :lol: (sincer va zic)

Pt fan_vodafone nu poti sa'ti alegi tu cum sa lucrezi.Turele sunt facute saptamanal sau lunar de catre sefi.Poti sa schimbi tura cu un coleg.Nu-ti poti alege sa lucrezi numai dupa-amiaza sau numai noaptea.Sincer e BATAIE pe turele de noapte pt ca e f oarte misto ...caterinca ,munca mai putina.Si cum am mai spus ai maxim 3 ture de noapte pe luna. Da din 20 de oameni care eram 18 sunt la facultate. Nu stiu cum se descurca ei,dar totusi trebuie sa iei in considerare faptul ca este un job full-time.Daca te intereseaza f mult si facultatea du-te la part time. Ei nu te lasa sa-ti alegi singur turele.

Pt vodafone_ro da acolo lucrez. E totul destul de ok. Caldura,curatenie,igiena. Intr-un cuvant in scurt timp ajungi sa te simti ca acasa  :D Cel putin asa fac ceilalti,eu de ce nu as face-o.

pt jean gary ...deh..riscurile meseriei. Si eu care credeam ca angajandu-ma mai dau kg jos  :huh: .

anyway e un job destul de placut pt ca ai conditii foarte bune. E si foarte greu in aceasi masura...pt ca totusi e un job nu e un loc de joaca sau altceva. Sincer eu sunt foarte multumita sunt o persoana cu aspiratii si cu cerinte..si mi-au fost indeplinite.Suntem toti tineri nu te plictisesti chiar deloc.  ^_^

#46
adrian81

adrian81

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,105
  • Înscris: 13.04.2006
Call Centeru dupa parerea mea e doar o slujba de inceput pentru studenti in special.
Dupa 1-2 ani cred ca incet incet o iei razna.
Citeam ca se dau mobile"de serviciu". Foarte tare.

#47
fiona1987

fiona1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2008
iti dau subventie si iti alegi dintr-un catalog

#48
nyana4

nyana4

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.03.2008
Germanos au salarii mai maricele de atat, in primul rand agentii de vanzari au bonusuri din activari soo salariul lor sare mult, mai ales de sarbatori.Cel mai naspa e ca sunt niste incomententi si slab pregatiti.

Si in leg cu salariul, daca te duci la ei in cladire, o sa-ti zica cei mai multi ca stau pt colegi ca s-au obisnuit samd. Oricum numai ei stiu cat trag si cat se cearta cu tot romanu idiot.

#49
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

 nyana4, on Mar 22 2008, 00:06, said:

Oricum numai ei stiu cat trag si cat se cearta cu tot romanu idiot.
Adica ce vrei sa zici alexandra? Clientii germanos adica clientii cosmote sunt idioti?

#50
CoolZone

CoolZone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 07.05.2005
Am trimis si eu CV-ul la Cosmote Bucuresti,iar astazi am primit un telefon de la un angajat Cosmote spunandu-mi ca ar dori sa ne intalnim sa discutam.Am intrebat cam de ce job-uri ar fi vorba si am primit raspuns ca sunt mai multe birouri...Le-am spus ca sunt din Braila si ca vom stabili in una din saptamanile viitoare o data cand ne vom putea intalni.

Aveti idee cam de ce job poate fi vorba?Fiind job-ul in Bucuresti si eu din Braila,ma gandesc la faptul ca trebuie sa am un salariu de minim 700-800Euro/luna pentru a putea plati chiria si a trai fara pretentii in Bucuresti,neavand nici o cunostinta sau apartament cumparat acolo

#51
martonz

martonz

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,716
  • Înscris: 08.05.2004

 CoolZone, on Apr 2 2008, 09:33, said:

Am trimis si eu CV-ul la Cosmote Bucuresti,iar astazi am primit un telefon de la un angajat Cosmote spunandu-mi ca ar dori sa ne intalnim sa discutam.Am intrebat cam de ce job-uri ar fi vorba si am primit raspuns ca sunt mai multe birouri...Le-am spus ca sunt din Braila si ca vom stabili in una din saptamanile viitoare o data cand ne vom putea intalni.

Aveti idee cam de ce job poate fi vorba?Fiind job-ul in Bucuresti si eu din Braila,ma gandesc la faptul ca trebuie sa am un salariu de minim 700-800Euro/luna pentru a putea plati chiria si a trai fara pretentii in Bucuresti,neavand nici o cunostinta sau apartament cumparat acolo

Ai calculat cam subtire... sub 1000 de euro in Bucuresti nu te vad bine. din 700-800 ar iesi la fix chiria si ceva mancare, daca alte nevoi n-ai.....
La firmele serioase treci printr-un test on-line si un interviu telefonic inainte de interviul face to face. Daca vor sa te vada se plateste deplasarea la interviu. Dar repet e vorba de firme si posturi serioase.

#52
pumytza

pumytza

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 25.04.2008
Sincer sunt salarii mai mari.. am lucrat in rcs 1 an si jumatate,pe langa faptul ca in companiile mari la call center ai posibilitatea de a promova doar la inceput sau pe pile.. (acum nu stiu daca numai in rcs se practica)sunt multe "reguli "total absurde si aici ma refer la proceduri si risti sa o iei aiurea,mentionez ca eram printre primele la evaluare si a facut si 1 saptamana la reclamatii ca era ok:) si tot nu s-a intamplat nimic.. salariu pana in 29 martie era 14 milioane 7 ore pe zi o saptamana lucrai 5 zile weekendul liber a2a munceai 6 zile o zi libera in cursul saptamanii,puteai sa vii in weekend pentru zile libere in cursul saptamanii(numai la digi,nu la internet) si apoi se repeta.. acum am inteles ca s-a marit salariul este 16 milioane... pe cei care ii ajuta aplicati pentru digi e mult mai ok decat pentru internet.. bafta.. dar recomand sa incercati si altceva decat call center

#53
fiona1987

fiona1987

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 19.01.2008
eu va contrazic din CC-ul in care am inceput am ajuns la un departament mult superior ...depinde si de tine ca pers daca iti place.

@ martonz cu 1000 de euro te lafai in bucuresti,,,chiria nu e asa de mare,am colegi care platesc 125-200euro chiria (maxim) in conditii foarte avantajoase.
@coolzone ..nu visa la 700-800euro , in niciun caz nu cred ca vei obtine . Stiu cum merg lucrurile prin Cosmote si nu cred ca unui nou angajat ii vor da salariul asta de inceput. (poate daca mergi la America House-sediul central) si in orice caz acolo in general ajungi numai dupa o perioada in Iride park

#54
burgher

burgher

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,018
  • Înscris: 19.04.2006
125-200 in cazuri exceptionale, o garsoniera medie merge pe la 300-350 euro.

Adevarul e undeva pe la mijloc, cu 1000 de euro in Bucuresti nu te lafai, dar nici nu mori de foame.

Edited by burgher, 27 August 2008 - 06:19.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate