Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Clipboard files copy/paste, filen...

Care-i treaba cu Reddit-ul? (nu m...

Diferente diferentiale

Finala Eurovision 2024
 De ce nu protestati?

Etanșare intre cada perete b...

Back-up box Fronius ?

Router de la Digi nu face fata la...
 Magnolii

Achizitie LG OLED evo 55C31LA - e...

Aplicatii PV Huawei Sun

Istoric deplasari - GPS
 Surub autoforant-metric mixt

Lipsa semnal - strategie de marke...

One week meal plan - Pachet

Apometru defect?
 

Alcatel 311

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
konijiro

konijiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 10.05.2004
Prietena mea are un Alcatel 311 si o cartela kamarad. A bagat in tel alta cartela si acum a pus-o inapoi pe a ei, nu mai poate sa faca modificari in agenda si nici nu mai are numerele aranjate pe grupuri. Idei, ceva?

#2
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Este o optiune apeluri "interzise" in meniul de securitate, s-a activat una din ele si de aceea nu te lasa sa modifici. Se intampla des la Alcatel cand schimbi sim-ul.

#3
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006
Am auzit k alcatel 311 are radar, asa k am facut rost de unu f ieftin. Am tastat 000000* si am intrat in meniu. Am incercat sa il testez de mai multe ori dar nu a dat niciodata semne k ar fi vreun radar prin zona. Stie cineva daca merge ? si cum sa il folosesc. ms mult

#4
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postdjone_d90, on Jul 30 2006, 05:29, said:

Am auzit k alcatel 311 are radar, asa k am facut rost de unu f ieftin. Am tastat 000000* si am intrat in meniu. Am incercat sa il testez de mai multe ori dar nu a dat niciodata semne k ar fi vreun radar prin zona. Stie cineva daca merge ? si cum sa il folosesc. ms mult

merge. a fost testat de mine, in meniu ala ascuns am marit intensitatea semnalului si in momentul cand ajungeam pe langa un aparat radar ecranul incepea sa se stinga si sa se aprinda tot tiimpul. :naughty: , faza e ca numai la radarele alea mai vechi unde domnu politist statea in masina functiona, si tu treceai cu viteza pe langa ei , la astea mai noi nu :peacefingers:

#5
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003

View Postdjone_d90, on Jul 30 2006, 05:29, said:

Am auzit k alcatel 311 are radar, asa k am facut rost de unu f ieftin. Am tastat 000000* si am intrat in meniu. Am incercat sa il testez de mai multe ori dar nu a dat niciodata semne k ar fi vreun radar prin zona. Stie cineva daca merge ? si cum sa il folosesc. ms mult


Eu zic ca ai mai multe sanse sa eviti radarul daca iti atarni un CD de oglinda  :D

#6
ynt

ynt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 01.04.2006

View PostmX, on Jul 31 2006, 20:51, said:

Eu zic ca ai mai multe sanse sa eviti radarul daca iti atarni un CD de oglinda  :D
si ce face CD ala de la oglinda!! eu zic ca NU! Singura sansa 100% sa eviti radaru este sa mergi cu viteza legala sau un detector de radar dar aici nu mai esti sigur 100%

#7
djone_d90

djone_d90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 14.07.2006
Cd-ul ala e la misto, isi pun camionagii langa papusile de plus :)))))

#8
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 08.04.2005
:thumbup: Wow! Esti tare! Felicitari! :D
Ca sa nu mai ducem lumea in eroare, ce ai facut tu se cheama ca ai intrat in Netmonitoring (citeste mai sus) care este tot un radar, dar nu ca cele de la politie, ci pentru celulele GSM. Nu are nici o legatura cu antiradarele.

Edited by sandy, 01 August 2006 - 03:45.


#9
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

View Postsandy, on Aug 1 2006, 04:43, said:

:thumbup: Wow! Esti tare! Felicitari! :D
Ca sa nu mai ducem lumea in eroare, ce ai facut tu se cheama ca ai intrat in Netmonitoring (citeste mai sus) care este tot un radar, dar nu ca cele de la politie, ci pentru celulele GSM. Nu are nici o legatura cu antiradarele.
da ma pe bune ca mergea faza mai demult, cand au aparut boltarii aia de alcatel pe piata ;)

#10
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Si cum se seteaza sa detecteze un radar ? Spuneti pe pasi ca sa inteleg si eu :)

#11
tracky

tracky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 569
  • Înscris: 04.11.2005
Nimeni nu stie ?  :confuzzled:

#12
Airwaves

Airwaves

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 798
  • Înscris: 04.12.2004
tracky nu iti mai bate capul. Aparatele radar din Romania s-au schimbat de mult. U know... tehnologia avanseaza.

Daca iti doresti un detector radar eficient vezi ca sunt pe piata modele specializate. Alcatel e un TELEFON....   si asta va ramane ever & ever :)

311 -le din cate stiu eu nu are asa ceva. Modelele mai vechi aveau. One Touch Easy, Club, Max...  Dar era ceva extrem de primitiv.

Edited by Airwaves, 02 August 2006 - 23:35.


#13
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
Am auzit ca rujul de buze ...daca este pus in loc de bricheta are rolul de a bruia aparatele radar .... o fi sau nu adevarat ?

on    nu exista asa ceva ...telefonul nu e detector de radar

#14
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View Postfreshness, on Aug 3 2006, 00:44, said:

Am auzit ca rujul de buze ...daca este pus in loc de bricheta are rolul de a bruia aparatele radar .... o fi sau nu adevarat ?

on    nu exista asa ceva ...telefonul nu e detector de radar

nu este adevarat.doar RADIO GLORIA3 (trebuie sa fie TEHNOTON original!) detecteaza radarele,idiferent de generatia acestora.

#15
mX

mX

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 27.11.2003

View Postcarman, on Aug 3 2006, 09:04, said:

nu este adevarat.doar RADIO GLORIA3 (trebuie sa fie TEHNOTON original!) detecteaza radarele,idiferent de generatia acestora.

Corect.

Dar, daca folosesti un CD nu te mai "ia" radarul!! Nu mai ai nevoie de Radio GLORIA!!!

Eu am auzit ca si avioanele Stealth sunt de fapt acoperite cu CD-uri!! Bineinteles americanii neaga acest lucru.  :D

#16
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006

View PostmX, on Aug 3 2006, 10:59, said:

Corect.

Dar, daca folosesti un CD nu te mai "ia" radarul!! Nu mai ai nevoie de Radio GLORIA!!!

Eu am auzit ca si avioanele Stealth sunt de fapt acoperite cu CD-uri!! Bineinteles americanii neaga acest lucru.  :D
iar te contrazic...Stealth-urile sunt defapt facute pe baza tehnologiei Avon-Perfect-Lips...de aici invizibilitatea lor...

Edited by freshness, 03 August 2006 - 10:09.


#17
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006

View PostmX, on Aug 3 2006, 10:59, said:

Corect.

Dar, daca folosesti un CD nu te mai "ia" radarul!! Nu mai ai nevoie de Radio GLORIA!!!

Eu am auzit ca si avioanele Stealth sunt de fapt acoperite cu CD-uri!! Bineinteles americanii neaga acest lucru.  :D


Eu am gasit un Stealth cazut la bunica-mea in gradina si nu era acoperit cu CD-uri. Era acoperit cu DVD-uri!!!
A venit BSA-ul si Politia si l-au arestat pe pilot pentru ca erau piratate! A luat amenda si pentru antiradar ilegal.

#18
freshness

freshness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,104
  • Înscris: 24.07.2006
propun mutarea discutie la fun...unde trebuia postat inca de la inceput :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate